Sari la conținut

Detinatori de Honda Cbr 1100 Xx


Radu46
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor.

Sunt de curand posesor de xx si sunt foarte interesat sa mai cunosc si alti posesori sau viitori posesori de 1100xx.

De cand eram mic imi doream un xx si pe atunci il vedeam in pliante aduse de afara . Acum ca il am in garaj sunt in al 9-lea cer. Am mai avut vreo 11 scutere si 2 motoare (honda cb500 91 si cbr 600f3 98) inainte de xx asa ca eu zic ca nu m-am aruncat din prima la pasaroiu negru

Acum vreau un sistem de coburi pt ea si eventual niste tobe sport, asa ca nu ezitati sa faceti oferte de produse special destinate xx-ului.

 

Puneti si voi poze cu xx-ul vostru si sa mai vb despre ele si experientele avute.

Astept cu nerabdare posturile voastre

 

Am postat acelasi topic si pe motoare turing pt ca nu stiu cum sa ma impart :wink:

post-13765-1203079469_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 534
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut tuturor.

Sunt de curand posesor de xx si sunt foarte interesat sa mai cunosc si alti posesori sau viitori posesori de 1100xx.

De cand eram mic imi doream un xx si pe atunci il vedeam in pliante aduse de afara . Acum ca il am in garaj sunt in al 9-lea cer. Am mai avut vreo 11 scutere si 2 motoare (honda cb500 91 si cbr 600f3 98) inainte de xx asa ca eu zic ca nu m-am aruncat din prima la pasaroiu negru

Acum vreau un sistem de coburi pt ea si eventual niste tobe sport, asa ca nu ezitati sa faceti oferte de produse special destinate xx-ului.

 

Puneti si voi poze cu xx-ul vostru si sa mai vb despre ele si experientele avute.

Astept cu nerabdare posturile voastre

 

Am postat acelasi topic si pe motoare turing pt ca nu stiu cum sa ma impart :wink:

 

 

Unul din motoarele visurilor mele. Foarte frumos! Astept sa pui impresiile tale aici dupa ce faci cativa km comparativ cu F3-ul. Sa te poarte cat mai multi km fara incidente, asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul din motoarele visurilor mele. Foarte frumos! Astept sa pui impresiile tale aici dupa ce faci cativa km comparativ cu F3-ul. Sa te poarte cat mai multi km fara incidente, asfalt uscat!

f3 era mult mai agil si nu a voblat nici macar odata asa ca merita un mare 10 din partea mea cat despre xx sunetul de motor honda s-a pastrat dar puterea pe care o are si in primul rand flexibilitatea motorului e impresionanta in comparatie cu f3. pot merge fara sa ballbai motoru cu 1500rpm cu a 2a iar cand accelerez zici ca sunt cu a1a. e exact ce mi-am dorit. astept sa vad cum se comporta in curbe dar nu cred ca o sa fie la fel de agil ca f3.

 

--- Mesaj completat în 18 Feb 2008 09:54 -------------

Sa o stapanesti sanatos, este o motocicleta foarte reusita pentru un sport -touring!S-a discutat mult despre ea, cauta mai adanc la sectia de moto de viteza! :huh:

mersi de info. am sa caut. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, sunt din Cluj si am si eu o pasare `98 an de fabricatie ,24800 km, carburatoare,si sunt foarte multumit de ea

Incerc niste poze

sal. frumoasa pasarea ta :burnout: . am facut si eu primi 300km cu a mea si sunt tare incantat. fuge de rupe e super pe curbe e foarte stabila la demaraje puternice dar consuma un pic cam mult si o furca fata mai performanta nu iar strica. am o zornaiala usoara intre 3800rpm si 4100 la tine cum e? iar cbs m-a facut sa am o dilema. cand e pe cricul central cand franez fata si invart cu mana roata spate aceasta se invarte fara nici o infranare sesizabila dar cand pun frana spate infraneaza fata pana la blocare deci nu o pot invarti cu mana.la voi cum e? faceti proba si lamuriti-ma ca nu mai pot dormi noaptea :wave:

 

cateva poze si nu uitati sa puneti nr de tel ca sa ne putem gasi la intruniri sa mai vb . al meu e 0723348243.

post-13765-1204536319_thumb.jpg

post-13765-1204536339_thumb.jpg

post-13765-1204536362_thumb.jpg

post-13765-1204536380_thumb.jpg

post-13765-1204536439_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Radu,nr meu de tel e 0745795524 sau daca ai un zapp 0788231740.

In legatura cu CBS, eu cred ca actionand frana fata (in timpul mersului)comprimarea furcii fata declanseaza sistemul CBS respectiv frana spate ,in proportia necesara,dar o sa ma documenez mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto pentru autostrada si plimbare dar intr-un regim de mers sportiv nu cred ca e indicata

corect. dar pentru liniute e jale :wave: . am testat eu. :burnout:

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 09:23 -------------

Salut Radu,nr meu de tel e 0745795524 sau daca ai un zapp 0788231740.

In legatura cu CBS, eu cred ca actionand frana fata (in timpul mersului)comprimarea furcii fata declanseaza sistemul CBS respectiv frana spate ,in proportia necesara,dar o sa ma documenez mai mult

intradevar asa e atunci cand furca fata se comprima pe franare actioneaza si frana spate.

poate ne vedem pe 15 martie la romexpo in bucuresti la salonul moto si mai vb despre ele acolo la fata locului :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut!As dori si eu sa cumpar o alta motocicleta cam peste o luna(merg de 3 ani pe o jawa) si inca sunt oarecum in dubii cu ce vreau sa-mi iau.Pana acum eram hotarat sa-mi iau un gsxr de-o mie,insa am mai stat pe ganduri si nu stiu daca e exact ceea ce imi doresc.As vrea o motocicleta care sa aiba ceva putere(putere care sa nu se simta doar in turele mari),sa merga si tare, dar cel mai mult ma intereseaza comfortul(si pentru pasager mai ales,pentru ca plec cu prietena la plimbari).Astfel am optat pentru modelul xx de la honda.Acum as avea si niste intrebari...Cam ce consum are?(am vazut ca Radu46 spunea ca e cam mare). Cum se comporta prin oras tinand cont de greutatea mai mare care o are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea si eu o rugaminte......am cautat peste tot si nu am gasit inca un far de xx din 97...mai bine zis am gasit la 500 de euro.....si mie mi se pare cam scump...daca ma poate ajuta cineva ramn dator vandut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea si eu o rugaminte......am cautat peste tot si nu am gasit inca un far de xx din 97...mai bine zis am gasit la 500 de euro.....si mie mi se pare cam scump...daca ma poate ajuta cineva ramn dator vandut

 

 

300 euro nou :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am INCA monstru d-asta dar mi se pare ca-i cel mai bun la toate capitolele sport-turer de 1100 :moto:

Am avut ZZR si am mers si pe gixer cu cilindreia asta ambele :D ...deci cam imi dau seama cum e si cu honda asta.

 

 

am preferat sa ma uit dar postul tau a fost prea de tot :ok:

siteul este plin de info de XX dar s a mai deschis inca un post..ok desi "search"ul rezolva tot

dar ca sa mai vina cineva care n are XX si sa isi dea cu presupul e ..chiar din cale afara indiferent ce experienta moto are

eu sunt incepator si asa ma voi considera mereu - multe din povestile pe care le auzueam de la cei " vechi' mi s au demontat prin experienta personala si cand am incercat sa i pun in fata situatiei mi au zambit "pescareste"

 

eu am XX si tot ce am avut nevoie deja era postat asa ca n am avut decat sa pun in practica

 

pentru cei care nu l cunosc, acest motor are nevoie DOAR de benzina, placute, ulei si filtre

 

a..si lant :D si daca ma gandesc bine, cauciucuri

 

 

in rest .sunt fite si povesti nemuritoare.

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vorbim de XX n-are rost sa comparam cu ZZR sau GSX-r,

eventual putem compara cu BUSA dar dupa umila mea parere

din anumite puncte de vedere este peste(vezi bikez.com)

Stiu ca o sa-i deranjez pe posesori de Busa ,dar asta-i parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma se mai fabrica? Io am auzit niste zvonuri ca cica da ....

 

Daca vorbim de XX n-are rost sa comparam cu ZZR sau GSX-r,

eventual putem compara cu BUSA dar dupa umila mea parere

din anumite puncte de vedere este peste(vezi bikez.com)

Stiu ca o sa-i deranjez pe posesori de Busa ,dar asta-i parerea mea

 

daca ii deranjeaza adevarul e problema lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am preferat sa ma uit dar postul tau a fost prea de tot :D

siteul este plin de info de XX dar s a mai deschis inca un post..ok desi "search"ul rezolva tot

dar ca sa mai vina cineva care n are XX si sa isi dea cu presupul e ..chiar din cale afara indiferent ce experienta moto are

eu sunt incepator si asa ma voi considera mereu - multe din povestile pe care le auzueam de la cei " vechi' mi s au demontat prin experienta personala si cand am incercat sa i pun in fata situatiei mi au zambit "pescareste"

 

eu am XX si tot ce am avut nevoie deja era postat asa ca n am avut decat sa pun in practica

 

pentru cei care nu l cunosc, acest motor are nevoie DOAR de benzina, placute, ulei si filtre

 

a..si lant :D si daca ma gandesc bine, cauciucuri

 

 

in rest .sunt fite si povesti nemuritoare.

 

respect

 

Hombre amu nu te da mare ca esti posesor de asa ceva.....parca ai fi sofer manelist de Q7 nou, sau posesor de H-D nou asa de sus te tii :ok: ...mai stiu eu unu care tot p-un forum moto s-a legat de unu care a INTREBAT numai cum e cu xx-u, ca ar vrea sa afle de ce-i asa laudat ca el nu stie ca n-are, si asta si l-o luat de sus de parca sa credea in armata cum vb generalu cu capitanu :moto: .....eu ma refeream numai la putere care nu-i departe de gixer sau ZZR-u (10 cai in +.....mare brinza) deci imi pot da seama cum merge extrapoland pt inca 6-7% in plus putere.

 

PS: Te rog nu te crede ca si respectivu de pe altundeva ca ai ceva OZN-u mai ales ca oricine are 4000E isi ia sigur asa ceva :D .....nu fii asa exclusivist ca tot tu pierzi.....(si-api sa mai mira unii cu motoare d-astea "tari" ca, nu-s ajutati la nevoie, si daca fac v-o pana numai.....da stiti de ce? lumea zice: "Ia-l si p-asta ce motor tare are si l-o lasat in drum, no amu stai si asteapta zua de maine, ca esti din aia care cred ca au motoare infailibile, amu sa vezi cat ti-i de bun! ") :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai voi suntetzi culmea......eu caut un far pt un xx si voi numai prostii vorbitzi faina forum ce sa zic...mari motociclisti merci de ajutor

ebay, google..este plin de surse de piese

si in primul rand, importatorul de aici din romania, intermotorcycle

 

Salut!As dori si eu sa cumpar o alta motocicleta cam peste o luna(merg de 3 ani pe o jawa) si inca sunt oarecum in dubii cu ce vreau sa-mi iau.Pana acum eram hotarat sa-mi iau un gsxr de-o mie,insa am mai stat pe ganduri si nu stiu daca e exact ceea ce imi doresc.As vrea o motocicleta care sa aiba ceva putere(putere care sa nu se simta doar in turele mari),sa merga si tare, dar cel mai mult ma intereseaza comfortul(si pentru pasager mai ales,pentru ca plec cu prietena la plimbari).Astfel am optat pentru modelul xx de la honda.Acum as avea si niste intrebari...Cam ce consum are?(am vazut ca Radu46 spunea ca e cam mare). Cum se comporta prin oras tinand cont de greutatea mai mare care o are?

motorul NU ESTE DE ORAS

sub nici o forma-poate doar de fite.

consum de la 5.9 in sus

daca vrei "fun" ia versiunea pe carburatie

altfel, cea moderna, pe inejctie

 

Salut!As dori si eu sa cumpar o alta motocicleta cam peste o luna(merg de 3 ani pe o jawa) si inca sunt oarecum in dubii cu ce vreau sa-mi iau.Pana acum eram hotarat sa-mi iau un gsxr de-o mie,insa am mai stat pe ganduri si nu stiu daca e exact ceea ce imi doresc.As vrea o motocicleta care sa aiba ceva putere(putere care sa nu se simta doar in turele mari),sa merga si tare, dar cel mai mult ma intereseaza comfortul(si pentru pasager mai ales,pentru ca plec cu prietena la plimbari).Astfel am optat pentru modelul xx de la honda.Acum as avea si niste intrebari...Cam ce consum are?(am vazut ca Radu46 spunea ca e cam mare). Cum se comporta prin oras tinand cont de greutatea mai mare care o are?

motorul NU ESTE DE ORAS

sub nici o forma-poate doar de fite.

consum de la 5.9 in sus

daca vrei "fun" ia versiunea pe carburatie

altfel, cea moderna, pe inejctie

 

Hombre amu nu te da mare ca esti posesor de asa ceva.....parca ai fi sofer manelist de Q7 nou, sau posesor de H-D nou asa de sus te tii :ok: ...mai stiu eu unu care tot p-un forum moto s-a legat de unu care a INTREBAT numai cum e cu xx-u, ca ar vrea sa afle de ce-i asa laudat ca el nu stie ca n-are, si asta si l-o luat de sus de parca sa credea in armata cum vb generalu cu capitanu :moto: .....eu ma refeream numai la putere care nu-i departe de gixer sau ZZR-u (10 cai in +.....mare brinza) deci imi pot da seama cum merge extrapoland pt inca 6-7% in plus putere.

 

PS: Te rog nu te crede ca si respectivu de pe altundeva ca ai ceva OZN-u mai ales ca oricine are 4000E isi ia sigur asa ceva :D .....nu fii asa exclusivist ca tot tu pierzi.....(si-api sa mai mira unii cu motoare d-astea "tari" ca, nu-s ajutati la nevoie, si daca fac v-o pana numai.....da stiti de ce? lumea zice: "Ia-l si p-asta ce motor tare are si l-o lasat in drum, no amu stai si asteapta zua de maine, ca esti din aia care cred ca au motoare infailibile, amu sa vezi cat ti-i de bun! ") :D

 

din pacate ai inteles exact ce n am spus si nu sunt adeptul- nu am nici un merit sau nu ma mandesc cu XXul , am destul p... , multumesc .

daca din posturile mele ai inteles ca as fi cumva genul care se da mare si considera motorul o extensie a.. sexualitatii iti sugerez sa reconsideri pentru ca te inseli

pe de alta parte, discutia era despre un anumit motor, motor care necesita ( Ca si altele) un anumit nivel pentru a l avea /conduce . Nu inseama deloc ca daca ai bani si l poti cumpara te numeri pritre cei care care stiu cu ce papa acest motor. Referitor la ce spuneai de putere, daca tu faci comparatii intre XX si alte motoare ca cele expuse de tine numai prin prisma puterii, cu atat mai mult ma indoiesc ca ai ineles ceva dni ce am incercat sa ti explic.

Acest post este ultimul care va contine "off topic " si l am scris pentru ca se pare ca ai inteles ca "ma dau mare"..ceea ce nu este real.si nici nu cresc copii care vad ca au proliferat pe acest site.

 

on topic - Ca idee, XX ul ( nu este singurul motor dar topicul este pt el ) este un motor superb dar al carui "target" este un pic de nisa, nu este un plasticat de fite care sa dea umezeala la ..magheriste . Este un motor sobru, cu caracter, un motor cu performate foarte bune, cu o ciclistica superba, cu o fiabilitate exceptionala.Un motor complet as putea spune. din clasa Sport Turing . Atentie, este un motor de asfalt sau de drumuri de la "Foarte bun" in sus.

 

nu este un motor "buget" datorita faptului ca toate plasticele sunt cam scumpe . Nu l recomad celor care intreaba " cat consuma".

raspunsul referitor la consum este" are autonomia intre 150 km si 326 km )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat, nu se mai face dar inca mai sunt xx-ri pe la dealeri din toata lumea, e in jur de 10 mi. A fost motorul care mi l-am dorit dar nu a fost sa fie, am gasit mai repede zx12 asta si l-am luat.

pentru piese vedeti ebay ca casiti toti draci acolo, lasati dealeri si alte prostii, nu trebuie sa aveti decat paypal sau cum draq ii zice.

Intrdevar xx-ul e unic, este o motocicleta touring f puternica spre deosebire de zx12 care e o motocicleta supersport supradimensionata (a se observa ca nici nu iau in considerare ale motociclete din aceasta asa numita clasa, pur si simplu pt ca nu merita). Inca mai imi doresc xx, poate daca as reusi sa pun mana pe unul cu 0 km cum am zis mai sus, dar cred ca pana fac rost de bani se termina toate stocurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat, nu se mai face dar inca mai sunt xx-ri pe la dealeri din toata lumea, e in jur de 10 mi. A fost motorul care mi l-am dorit dar nu a fost sa fie, am gasit mai repede zx12 asta si l-am luat.

pentru piese vedeti ebay ca casiti toti draci acolo, lasati dealeri si alte prostii, nu trebuie sa aveti decat paypal sau cum draq ii zice.

Intrdevar xx-ul e unic, este o motocicleta touring f puternica spre deosebire de zx12 care e o motocicleta supersport supradimensionata (a se observa ca nici nu iau in considerare ale motociclete din aceasta asa numita clasa, pur si simplu pt ca nu merita). Inca mai imi doresc xx, poate daca as reusi sa pun mana pe unul cu 0 km cum am zis mai sus, dar cred ca pana fac rost de bani se termina toate stocurile.

:)vezi ca este al meu de vanzare

n are 0 , are cam 40.000

 

ca idee, de "zvon" daca tot japonezii au inventat honda si comunismul..asteptam cu interesa modelul 2009 de VFR si XX ..se pare ca vor fi ..niste schimbari majore

 

V5 uri..

cum or fi alea..abea astept sa vad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)vezi ca este al meu de vanzare

n are 0 , are cam 40.000

 

ca idee, de "zvon" daca tot japonezii au inventat honda si comunismul..asteptam cu interesa modelul 2009 de VFR si XX ..se pare ca vor fi ..niste schimbari majore

 

V5 uri..

cum or fi alea..abea astept sa vad

 

tine ma motoru, ala nu e de dat. Deocamdata nu e unul mai bun, cel putin pana o aparea unul in 5 cilindrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XX-ul a fost singura mobra de la care ma durea curu cind ma dadeam jos de pe ea. :moto:

Nu stiu de ce. Am facut si drumuri scurte si drumuri de 800 km continuu si la fel era.

Din punt de vedere al performantelor nu discut, este super buna, atit ca ma dureau bucile cum nu m-au durut pe alta mobra. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...