Sari la conținut

Imbracaminte Enduro De La A La Z?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 249
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La modelul asta mai ai cum sa pui PESTE si o protectie pt coloana?

Nu pui peste, pui dedesubtul platosei.

Poti sa pui protectie full coloana (cum e valkyrie aia) sau poti sa pui protectie partial coloana (brâu cu solzi, partea superioara a coloanei fiind asigurata de platosa).

 

Cotierele astea au loc de prelungirile alea care vin din Platosa Chest One ?

Da.

Editat de seseseko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Castile au toate marimi universale, daca probez una in magazin si retin marimea, cand dau comanda pe net o sa se potriveasca sigur, chiar daca e alta marca ?

In mod normal asa ar trebui sa fie, insa (se pare ca) sunt mici diferente.

Incearca sa comanzi pe net acelasi brand cu cel pe care l-ai probat in magazin, in cadrul aceluiasi brand marimea ar trebui sa se "pastreze".

Cel mai bine ar fi sa gasesti in magazin exact acelasi model pe care doresti sa-l cumperi, atunci mergi la sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu neaparat

exact,chiar la aceeasi firma daca achizitionezi modele diferite e posibil sa nu se potriveasca..eu personal am patit-o..am comandat aceiasi marime dar un model nou si am constatat ca imi joaca pe cap..am rezolvat-o cu buretii de la o casca cu un nr mai mic(care erau mai grosi ca astia)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu am ce poze sa bag,dar stiu ca la anumite dimensiuni se face aceeasi marime de casca si se regleaza din bureti..pur si simplu mie mi-au schimbat buretii din casca cu unii dintr-un model mai mic(de la xxl la xl)..si asa s-a potrivit..norocul meu a fost ca exista a celasi model de casca in pravalie..

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De unde pot sa imi achizitionez ceva echipament specific KTM? Cu exceptia unor firme a la` Romania ce imi cer pe o pereche de manusi si un ceas 10 milioane si nu mai raspund la mail.....La echipamente puteti incerca la Miercurea-Ciuc telefonic au pe stoc echipament din AUNER la pret de catalog dar si acolo e cu cantec,trimit doar prin Cargus unde zici ca primesti colet din state platesti la taxe de te sperii ..colet+transport+plic+ramburs+valoare ramburs+ nu mai stiu ce...mai ales ca agentii de cargus pun doua amarate de semerunguri sau rulmenti sau cine stie ce nimicuri in plicuri"marfa deosebit de importanta" sau ceva de genu` unde platesti aproape dublu transport si restul shit`urilor,ca deh` firma tre sa mearga inainte las` ca plateste rumânu`

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu fiind mai batut in cap nitel, e musai sa intreb, cizmele astea sunt bune de ceva cit de cit?

 

 

Salut, am citit tot topicul, deoarece voi reveni la enduro si trebuie sa imi achizitionez din nou echipamnet. Am avut cizme Gaerne, purtate doua sezoane si le-am vandut in stare foarte buna (exceptand uzura fireasca - zgarieturi usoare ale zonelor de plastic). Sa nu te astepti sa fie perfect etanse. La un moment dat, daca insisti intra apa in ele.

 

Spor la cumparaturi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am citit tot topicul, deoarece voi reveni la enduro si trebuie sa imi achizitionez din nou echipamnet. Am avut cizme Gaerne, purtate doua sezoane si le-am vandut in stare foarte buna (exceptand uzura fireasca - zgarieturi usoare ale zonelor de plastic). Sa nu te astepti sa fie perfect etanse. La un moment dat, daca insisti intra apa in ele.

 

Spor la cumparaturi!!!

mersi mult, sper sa mai aiba la paula in bucuresti. momentan mi-am luat de tavaleala probike din vitan de la louis cu 2,6mil lei ghete(bocanci). dar visez si la alea -ca tin piciorul cum treb . am vazut ce inseamna echipament neadecvat duminica trecuta la ciolpani la test-drive KTM.

post-25838-1225339429_thumb.jpg

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca glumesti cu ghetele astea la enduro..mi se par suficiente ptr plimbari vara cu atv-ul pe forestiere.. :(

cu scuze dar nu ai citit ce am scris. cand am zis de tavaleala m-am referit la mers prin bucuresti, o gheata de moto dar si de mers pe jos normal. nu speciala de enduro, dupa cum am mai zis ,stiu ce riscuri exista si era clar ca alea de probike in nici un caz nu's pt asa ceva(enduro), dar in lipsa de altceva (sunt mai bune decit orice incaltaminte sport sau bocanc de munte). si am intrebat de gaerne pt ca imi plac si vreau sa imi iau. e ok acum? :(. la un bocanc normal poti misca piciorul din glezna dat la probike nu poti. daca folosesti siretul in toate gaurile pina sus deja glezna e fixa, deci consider ca sunt mai ok decit ''adidasii''. dar repet stiu ca nu's de enduro.

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu scuze dar nu ai citit ce am scris. cand am zis de tavaleala m-am referit la mers prin bucuresti, o gheata de moto dar si de mers pe jos normal. nu speciala de enduro, dupa cum am mai zis ,stiu ce riscuri exista si era clar ca alea de probike in nici un caz nu's pt asa ceva(enduro), dar in lipsa de altceva (sunt mai bune decit orice incaltaminte sport sau bocanc de munte). si am intrebat de gaerne pt ca imi plac si vreau sa imi iau. e ok acum? :(. la un bocanc normal poti misca piciorul din glezna dat la probike nu poti. daca folosesti siretul in toate gaurile pina sus deja glezna e fixa, deci consider ca sunt mai ok decit ''adidasii''. dar repet stiu ca nu's de enduro.

ok ok nu te ambala..am inteles ideea.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

o armura supertare gasesc k ar fi asta...mai mult de atat nu cred k ar mai putea fi inventata :laugh: ...doar sa iti iei pe tine armura de turnir poate...hahahhaa

si e kam bine si la bani... :D ...pan la urma oasele conteaza, nu?? :lol:

 

http://www.motodrive.ro/produs.php?produs=1#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sper ca sunt on-topic, desi aici nu prea s-a discutat despre asta: cine foloseste Arai Tour X3 sau VX3? Sau, mai precis, ce se poate spune, pe scurt, despre castile astea? Cum se simte un Tour X3 la touring, 120-130km/h? Se inlocuieste greu vizorul cu ochelari si invers? Sau mai bine cumpar o casca dedicata de cross pt. ocazionalele tavaleli? Multumesc frumos posesorilor pt. feed-back!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o armura supertare gasesc k ar fi asta...mai mult de atat nu cred k ar mai putea fi inventata :P ...doar sa iti iei pe tine armura de turnir poate...hahahhaa

si e kam bine si la bani... :drink: ...pan la urma oasele conteaza, nu?? :friends:

 

http://www.motodrive.ro/produs.php?produs=1#

 

 

Eu mi-am luat armura din asta si pantalonii din aia lungi cu protectii. La 400 de lei pe care i-am dat pe echipamentu asta, mi se pare super ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii de ce intreb , ca am intrebat-o pe postarita mea ce taxe mai ia daca ajunge la mine un colet din america ,iar ea mi-a zis ca vreo cateva zeci de mii(cativa lei).

dar o sa incerc , macar o sa ma invat minte:) , iar daca o sa fie cum imi zice ea o sa incerc sa ajut si pe altii care vor sa isi ia.

 

Io stiu ca vamesu ala face legea. Daca e de treaba sau ai pile, te-ai scos, daca nu, se uita pe liste si poate sa te coste mult. O smecherie ar fi sa nu ai factura in colet, ii rogi pe aia de unde comanzi sa nu ti-o puna acolo. Si zici ca ai primit cadou, sau zici o valoare derizorie, 1 mil de lei, sau ceva de genu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate trimite cadoul ca "gift".

Vorbeste cu vanzatorul ca este o practica obisnuita.

La vama nu prea au ce sa zica.

Se poate trimite cadoul ca gift, sau, si mai bine (ca sa nu bata la ochi) se poate trece o valoare mai mica,( e o suma care nu se taxeaza..parca pana in 65$ sau 45$, nu mai stiu exact), cat despre vames, daca e al dracu, iti poate taxa si cadoul, iar suma ti-o ia din cataloagele lor.

eram de fata cand unuia nu a vrut sa-i dea coletul pana nu-i arata documentul (coletul nu avea factura) cu care a facut plata(ordin de pata, paypal , etc) si l-a trimis acasa.

asadar, cel mai bine, daca se poate aranja cu vazatorul, e sa treci o suma mai mica pe factura, netaxabila conform legii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...