Sari la conținut

Idei Bricolat


Maniax
 Share

Postări Recomandate

Oameni am si eu un Ij Jupiter 5 si as vrea sa il bricolez. Daca poata cineva sa imi descrie cum as putea sa ii intind comenzile sau sa imi trimita niste poze as fi recunoscator. Mailul meu e maniaxro@yahoo.com.

Si inca ceva, daca e cineva de prin nordul moldovei sa se priceapa la bricolat il rog sa dea un mail.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Daca ai rar-ul facut, modifica-l! daca nu, te sfatuiesc sa il faci mai intai... oricum, comenzile nu sunt greu de facut (depinde si de cum vrei sa arate) faci un sistem de tije extrem de simplu shi gata! scaritele si comenzile le prinzi de cadru unde se prinde motoru' in fatza! foloseste-ti imaginatia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, drum prin galati nu prea am, dar cunosc oameni care merg cu camioanele prin tara si nu cred ca ar fi mare lucru sa bag si iju meu in unu pana la galati, dar nu stiu cat timp dureaza faza cu facutul si montatul comenzilor avansate, fiidaca as vrea ceva cromat sau din inox si nu as vrea platforma pt picior ci doar bara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule in primul rand asa ceva se face cu cap,nu dupa ureche sau mai bine zis dupa cum iti vine tie! daca vrei sa vezi ceva dragut uite da un mail la dark_design@darsites.com si iti arat cum le am eu facute nu e asa de greu !

Faza este ca tre sa gasesti si meseriasul care sa ti le faca!

Si nu lasa pe oricine sa se bage in motorul tau !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai rar-ul facut, modifica-l! daca nu, te sfatuiesc sa il faci mai intai... oricum, comenzile nu sunt greu de facut (depinde si de cum vrei sa arate) faci un sistem de tije extrem de simplu shi gata! scaritele si comenzile le prinzi de cadru unde se prinde motoru' in fatza! foloseste-ti imaginatia!

Stress daca tu consideri ca se fac asa usor de ce nu ti le faci si la izh-ul tau ala din dormitor! aaaaaaaaaaaaaaaaaa?

 

Sau ma insel eu Sergiu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Saracu' izh-uletz nu mai e in dormitor! :angry: :angry: :angry: Shi cu putin noroc, pe 13 august imi certificatu' de inmarticulare! sa vezi tu ce dau cu motoru' in populatie atunci!!! :angry: Oricum, pentru tine, sa stii ca eu am facut comenzile la un atelier auto la un nea Petrache...poveste lunga... Mai bine l-ai intreba pe Radu (Maus) unde face el comenzi... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E adevarata faza cu parcarea Sergiu. Faza este ca nu e vina mea ca afurisitu' de cauciuc era sanie!

In sf. eu comenzi pe fata am si is facute ca lumea.Faza naspa este ca dupa cazatura mi-am busit pedala de la schimbaror si imi trebe' autogen si de adus in Galati nu am cum acuma ca nu gasesc pe careva pe aici sa il faca.

Tu in rest sper ca faci bine si sper sa il vad si eu cand am sa vin pe la Galati,cine stie cand o fi si asta !

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Asta e! Sper sa ti-l faci cat mai repede sa poti sa mergi cu el in curand! Cine stie, poate luna asta dau o fuga prin Bucuresti daca iau examenul shi mergem cu motoarele la o bere (fara alcool)! Eu fac bine, tu? Nr. tau de telefon care mai e?

Bafta shi drum uscat!

P.S. Insanatosire grabnica la motor! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Pentru Maniax!

 

Frate, uite niste schite facute la repezeala in paint (!!! :)) dar care sper sa-ti dea o idee despre ce trebuie facut!

post-8-1060025584.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

P.S. masuratorile nu le-am pus pt. ca le-am pierdut dupa ce mi-am facut comenzile! asta e! Trebuie sa ti le faci singur!

post-8-1060025666.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10x alot man pentru schite. Cred ca o sa incep prin a cauta niste teava de inox si niste rulmenti otriviti. Apropo, poti sa imi dau ce dimensiune are teava de la comenzile tale si ce tiip de rulment folosesti (serie si ce tip de capsulare). Si inca ceva unghiul facut de barele pe care vin montata comenzile trebuie sa fie de 180 de grade sau poate si si mai mic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Maniax!

 

Frate, uite niste schite facute la repezeala in paint (!!! :angry:) dar care sper sa-ti dea o idee despre ce trebuie facut!

Hey.Not fare.Alea le-ai luat din compul meu. :angry:

Am drepturi de autor pe ele. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Pt. Maniax: rulmentii sunt aia de la ambielaj, mai am un motor de festival bulit shi i-am luat de acolo! poate vrei sa faci unghiul ala de 90 de grade! tu ce zici? incearca sa vezi in perspectiva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Maniax: rulmentii sunt aia de la ambielaj, mai am un motor de festival bulit shi i-am luat de acolo! poate vrei sa faci unghiul ala de 90 de grade! tu ce zici? incearca sa vezi in perspectiva!

Ce unghi de 90 grade? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Cauta-l unu bastybike sau bastybiker. A postat un mesaj in Coltul chopperistilor shi care face ghidoane, rezervoare shi mai de toate. Poate te ajuta el.

Daca mai dau de postul lui mai revin aici cu info proaspete.

 

 

RIDE HARD, DIE FAST!!! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...