Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

Daca tot ai platit sa faci scoala mi se pare normal sa ti se asigure si un minim de protectie...

Daca te prezinti 'sexi' vineri,apeleaza la mine si te imbrac din cap pana la genunchi....

Flr

 

am nevoie doar de geaca .... oricum am de gand sa ma echipez complet ..... dar a a intervenit o problema neprevazuta .. si s-a dus tot bugetul ...... :(

 

FLR ..MS ! :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut baieti,

stie cineva un service in Brasov unde pot suda o piesa din aluminiu?

 

REBELS GRUP sudeaza orice .... ii gasesti pe drumul ce duce in tarlungeni pe partea dreapta chiar dupa indicatorul de iesire din brasov ..

 

SUCCES

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ai platit sa faci scoala mi se pare normal sa ti se asigure si un minim de protectie...

Daca te prezinti 'sexi' vineri,apeleaza la mine si te imbrac din cap pana la genunchi....

Flr

 

Mare Domn FLR-ul asta dom'le. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stie careva unde pot sa-mi "polisez" parbrizul mobrei(plastic)?

Am cazut un pic cu mobra si s-a zgariat. Pot face ceva, sau trebuie sa-mi iau unul nou?

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca exista niste creme pentru scos zgarieturi pentru viziere poate sunt bune si in cazul tau

 

am mai auzit mitul "cu pasta de dinti"

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e neaparat mit, dar toata efiecienta consta in particulele abrazive din componenta acesteia ( am auzit si de variante cu CIF ).

 

motortrash : Iti recomand sa alegi cea mai la indemana solutie, singura de altfel pe care ai luat-o in considerare. Un tub de Xerapol ( solutie 'supermegaspeciala' pentru indepartat zgarieturile de pe suprafetele acrilice ) costa 40-45 lei, exact cat ar fi si pretul maxim al unei astfel de operatiuni, intreprinsa de cineva cu experienta si scule. Pe langa pretul tubului, nu are rost sa mentionam si deranjul tau. Da, este bun, dar eu nu ma mai complic sa-mi lustruiesc singur 'orisice', ma plictisesc foarte repede si fac lucrare de mantuiala.

 

Incearca la Stefan ( nu-i de pe motociclism ), contact: 0726785643 sau 0745144931 . Se ocupa cu polisatul masinilor, nu stiu sigur daca are si paste pentru parbrizul tau.

 

 

Mulțumesc pentru informatii. Eu am nevoie de un meserias care sa imi masoare cota la cilindru ca sa vedem cata uzura are si daca este nevoie eventual sa o bucsez (ca alezajul nu pare o optiune prea buna)pentru a putea folosi kitul nr 1 sau 2 de reparatie. asfalt uscat

 

Esti teroare cu cilindrul tau, pare-mi-se ca pare-ti-se ca l-au facut din branza japonezii.

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stie careva unde pot sa-mi "polisez" parbrizul mobrei(plastic)?

Am cazut un pic cu mobra si s-a zgariat. Pot face ceva, sau trebuie sa-mi iau unul nou?

 

Mersi

 

incearca in duplex2 de pe harmanului. e o firma care pune si folii pe geamuri si si polisaza. nu cunosc tarife

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o cunoaste cineva pe domnisoara care a venit astazi ptr examen si care a facut scoala la CODREANU sa o anunte ca examenul s-a amanat pe miercuri la 8:30

 

PS : a venit in poligon cu o skoda fabia break cu numarul GL 15 ENE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu dati cu CIF sau cacaturi dinastea ca eu am stricat o viziera cu solutie dinasta.Recomand ceva dedicat sau chiar un meserias care stie ce face.

 

 

In cazul vizierelor, trebuie intai verificat daca nu cumva au mai multe straturi de protectie, astfel lasata cateva minute viziera intr-un recipient cu apa calda, se vor putea exfolia acele straturi, in functie de adancimea zgarieturilor.

Ca si pasta abraziva pentru acril se pot incerca multe produse, pentru ca nu tot ce e bun trebuie sa fie si scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mi-am luat o honda CB 450s de 2 luni, cand am cumparato avea mici umflaturi pe rezervor iar acum de cand au venit caldurile s-au transformat in niste bule. Oare ce sa fie?rezervoru ruginit?.... sa caut unul de schimb , sa le intep? :scratch: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acele umflaturi cu siguranta nu sunt cauzate de tabla din care este construit rezervorul, ci este doar vopseaua. Daca le 'distrugi' nu o sa mai ai protectie impotriva oxidarii si, inevitabil, o sa iti rugineasca rezervorul. Daca nu te deranejeaza ( decat estetic ), iti recomand sa le lasi asa. Cea mai ieftina solutie este aceea de a-ti revopsi tot rezervorul. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acele umflaturi cu siguranta nu sunt cauzate de tabla din care este construit rezervorul, ci este doar vopseaua. Daca le 'distrugi' nu o sa mai ai protectie impotriva oxidarii si, inevitabil, o sa iti rugineasca rezervorul. Daca nu te deranejeaza ( decat estetic ), iti recomand sa le lasi asa. Cea mai ieftina solutie este aceea de a-ti revopsi tot rezervorul. Parerea mea.

 

 

OK. si unde sa merg sa-l vopsesc? ms de sfat. Nu sunt prea nou prin brasov.

Editat de mihail_ionescul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva drum pana la cluj cu masina? vreau sa iau un motor de acolo

Trebuie sa aduc eu un motor de la Beius saptamana asta pt un prieten.

Da-mi un telefon si discutam mai multe.

Numai bine,

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...