Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

m-am pacalit si am rupt levierul de la schimbatorul mobrei unui prieten! de la o cazatura partea ce intra in contact cu laba piciorului s-a strambat catre inapoi. am zis ca e din material moale si uite ca nu o fost! cine ma serveste cu 5 minute de sudura sau la cine pot apela!

multumesc anticipat

ps: daca se poate , va rog sa-mi imparatasiti informatia cat mai repede pen ca vreau sa rezolb buba pana joi. ah dha, e din aluminiu

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

m-am pacalit si am rupt levierul de la schimbatorul mobrei unui prieten! de la o cazatura partea ce intra in contact cu laba piciorului s-a strambat catre inapoi. am zis ca e din material moale si uite ca nu o fost! cine ma serveste cu 5 minute de sudura sau la cine pot apela!

multumesc anticipat

ps: daca se poate , va rog sa-mi imparatasiti informatia cat mai repede pen ca vreau sa rezolb buba pana joi. ah dha, e din aluminiu

Salut Raul,

Daca este Al. iti recomand sa ajungi la Rebels.Iesirea din Bv spre Tarlungeni ,dupa sensul giratoriu pe dreapta (pe unde tin eu motoarele,daca mai tii minte)

Ma suni daca nu te descurci....

Editat de FLR-BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona incercuita este intre Brasov si Harman nicidecum in zona Lunca Calnicului. Zona incercuita de tine are 2 benzi pe sens marcate cu linie intrerupta si banda dubla continua intre sensuri. Deci ce e corecta poza sau zona Lunca Calnicului?

Pe procesul verbal scrie DN 11 dupa localitatea Lunca Calnicului spre Brasov , la km 12 + 800.Mi-a fost suspendat permisul pe 23 iunie pentru ca am incalcat linia continua in zona marcajului "depasirea interzisa" . Problema e ca erau doar 2 benzi , una pentru fiecare sens despartite de un marcaj ambiguu ...nu iti dadeai seama ca era linie continua , si nu am vazut nici un indicator . Am de gand sa folosesc poza in instanta .

 

Multumesc anticipat,

Editat de bang-bang
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe procesul verbal scrie DN 11 dupa localitatea Lunca Calnicului spre Brasov , la km 12 + 800.Mi-a fost suspendat permisul pe 23 iunie pentru ca am incalcat linia continua in zona marcajului "depasirea interzisa" . Problema e ca erau doar 2 benzi , una pentru fiecare sens despartite de un marcaj ambiguu ...nu iti dadeai seama ca era linie continua , si nu am vazut nici un indicator . Am de gand sa folosesc poza in instanta .

 

Multumesc anticipat,

anul trecut a fost un accident cu ceva sef de politie sau ISU ( el a fost vinovatul sau soferul lui)de atunci au facut linie continua. chiar daca dupa zapada din iarna s-a mai sters, semnele de depasire interzisa au ramas .merg in fiecare week-end pe acel drum si sta politia la panda acolo la greu de multe ori s-au luat dupa cei ce depaseau pe portiunea aceea si pana la Harman ii prindeau deci atentie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Raul,

Daca este Al. iti recomand sa ajungi la Rebels.Iesirea din Bv spre Tarlungeni ,dupa sensul giratoriu pe dreapta (pe unde tin eu motoarele,daca mai tii minte)

Ma suni daca nu te descurci....

multumesc frumos! am rezolvat buba doar ca ma asteptam la preturile din timisoara motiv pentru care trebuie sa-mi inec amarul intr-o lada de bere(am impuscat si o amenda). o maneta sudata costa 10 ron dar lasi 15 sa fie si de o bere pe cand aici direct 30 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe procesul verbal scrie DN 11 dupa localitatea Lunca Calnicului spre Brasov , la km 12 + 800.Mi-a fost suspendat permisul pe 23 iunie pentru ca am incalcat linia continua in zona marcajului "depasirea interzisa" . Problema e ca erau doar 2 benzi , una pentru fiecare sens despartite de un marcaj ambiguu ...nu iti dadeai seama ca era linie continua , si nu am vazut nici un indicator . Am de gand sa folosesc poza in instanta .

 

Multumesc anticipat,

 

Nu te arunca pana nu stii sigur unde s-a intamplat evenimentul. Daca era doar cate o banda pentru fiecare sens de mers, atunci a fost pe tronsonul marcat intre aceste doua puncte . Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva vopsitor bun de mobra? Si cam la ce bani se poate vopsi?(manopera si vopsea)

 

 

Mersi

 

 

vopsitori buni si ft buni gasesti la reprezentanta auto DELCAR si la ROMINTRADE

 

 

 

PS .. stie cineva unde pot gasi un manual de service ptr un VW GOLF MK 2 ? am nevoie de el ptr un examen ... :) MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva vopsitor bun de mobra? Si cam la ce bani se poate vopsi?(manopera si vopsea)

 

 

Mersi

 

 

eu am vopsit-o in martie la service-ul auto de pe Lunga, de langa Mielu' Alb

a iesit fain, pret 200 lei (rezervor, codita, aripa fata)

 

PS .. stie cineva unde pot gasi un manual de service ptr un VW GOLF MK 2 ? am nevoie de el ptr un examen ... :) MULTUMESC

 

 

Cauta aici:

http://vwforum.vwforum.ro/topic/24010-manuale-reparatii/

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La casca, nu e acelasi procedeu ca si la plasticaraie carene ? Gen vorbesti cu o persoana care se ocupa cu vopsitul carenelor, scoti de pe casca ta tot ce se poate, acoperi cu banda adeziva de hartie ce nu vrei a fi vopsit si la mazgalit cu dansa.

 

Ajutor si pentru mine : sincronizat/reglat carburatoare Transalp, unde ? Si un test de compresie as face, daca nu agata mult de buzunar.

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La casca, nu e acelasi procedeu ca si la plasticaraie carene ? Gen vorbesti cu o persoana care se ocupa cu vopsitul carenelor, scoti de pe casca ta tot ce se poate, acoperi cu banda adeziva de hartie ce nu vrei a fi vopsit si la mazgalit cu dansa.

 

Ajutor si pentru mine : sincronizat/reglat carburatoare Transalp, unde ? Si un test de compresie as face, daca nu agata mult de buzunar.

 

Presupun ca este acelasi lucru, nu vad de ce nu ar fi.

 

Poti incearca la service My Moto (John/Bogdan).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Are cineva Givi E81?

optionals-E81.jpg

Am cumparat topcase Givi, exact ca cel din imagini si are 4 gauri. Cel de la care l-am cumparat nu avea si suportul si nici nu stia istoricul topcase-ului.

 

Ma intereseaza distanta intre gaurile de prindere, sa imi pot da seama daca a fost grilaj original sau home-made, pentru ca as vrea sa comand unul si nu as vrea sa mai dau alte 4 gauri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Are cineva un Nolan N103 sau Schubert C3 sa-l pot proba si eu un pic?

Sau stiti vreun magazin care comercializeaza asa ceva?

La Mymotto au Nolan, dar doar XXL si nu ma coafeaza. Mi-ar trebui un M sau maxim L

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti pe unde gasesc un magazin care vinde adezivi foarte buni ? gen loctite

 

Am vazut in Kaufland 2 tipuri de Loctite - erau printre gume de mestecat si prezervative la casa de marcat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT ,

 

stie cineva unde se pot copia cartele ptr interfon ?

 

 

poti copia cartela (din aia cu cood de bare) la orice xerox. Scoti foita transparenta cu codul de bare si pe un A4 poti face 100 de copii, evident pe folie transparenta (pentru retroproiector)

problema o reprezinta carcasa fiindca nu prea se gasesc...

 

sau

 

poti merge pe Branduselor, aproape de Zizinului (vis-a-vis de cabinetul stomatologic) unde este o firma specializata... Eu am facut aici cu 10 lei bucata si a durat 7-10 zile.

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...