Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare , zilele trecute am achizitionat o motocicleta din Italia si ma intereseaza daca trebuiesc traduse actele in vederea inmatricularii . am citit pe ici pe colo ca trebuiesc traduse dar la biroul unde m-am dus sa fac actele ,mi s-a spus ca nu trebuie traduse ca la mocicleta nu platesc taxa de poluare . Noah ... acu' io ce sa cred ? :unsure:

 

Pentru Moto nu platesti taxa. Niciodata!!!! Actele poti sa le traduci pentru politie, NU TREBUIE LEGALIZATE. Doar TRADUSE. Costa cam 30 RON pagina de pe o zi pe alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Moto nu platesti taxa. Niciodata!!!! Actele poti sa le traduci pentru politie, NU TREBUIE LEGALIZATE. Doar TRADUSE. Costa cam 30 RON pagina de pe o zi pe alta.

Stiu ca pentru moto nu se plateste asa zisa taxa de poluare sau cum i-o mai zice ...intrebarea era daca trebuiesc traduse actele din italiana in romana pentru la politie .Acum 4 ani am mai inmatriculat o moto si nu au trebuit traduse dar citind p'aci pe forum se cam contrazic 'informatiile' . Azi am facut RAR-ul si joi tre' sa merg la militie sa acot nr. . Din moment ce merg cu cartea de la RAR (in romana :grinbandit: ) sunt curios ce motiv ar fi sa-mi ceara traducerea . pe site-ul politiei Brasov sectia inmatriculari ,nu scrie nimic de traducere acte .O-m vedea ...

Editat de RomiC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1334689757[/url]' post='3106188']

Stiu ca pentru moto nu se plateste asa zisa taxa de poluare sau cum i-o mai zice ...intrebarea era daca trebuiesc traduse actele din italiana in romana pentru la politie .Acum 4 ani am mai inmatriculat o moto si nu au trebuit traduse dar citind p'aci pe forum se cam contrazic 'informatiile' . Azi am facut RAR-ul si joi tre' sa merg la militie sa acot nr. . Din moment ce merg cu cartea de la RAR (in romana :grinbandit: ) sunt curios ce motiv ar fi sa-mi ceara traducerea . pe site-ul politiei Brasov sectia inmatriculari ,nu scrie nimic de traducere acte .O-m vedea ...

 

Dar pe site-ul de care amintesti scrie de contractul de vanzare cumparare ;) oricum, langa politie e un xerox (nu cel de peste drum) unde ai traducerea in 15-30 de minute ;) P.S.: traducerea o cere dministratia financiara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Unde se poate face itp-ul la moto in afara de rar?

Si cel mai ieftin bineinteles! :)

 

Pretul este 100 ron peste tot,oricum ai numai 3 variante RAR,Agrobarsa-Bartolomeu,Pop-service-langa Rar Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Stiti daca exista de vanzare sistem Loobman de ungere a lantului inafara de site-ul lor? http://www.chainoiler.co.uk/ Recomandati alt sistem de ungere?

 

Multumesc

 

Userul mianmar23 are pe stoc in Bucuresti. Daca te tine buzunarul, exista Scottoiler http://www.scottoiler.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cat costa ITP-ul pentru masina si unde as putea sa-l fac rapid si fara prea multe batai de cap?

Problema nr 2 e ca masina nu e pe numele meu si n-am nici o imputernicire de la proprietar, dar am CIV-ul si restul actelor. Pot sa apara probleme din cauza asta?

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT IAR AM O PROBLEMA. Am un CB 500 S (ala care avea carena) si cel de la care l-am luat a avut probleme si l-a facut naked i-a pus un bord de altceva si cred ca a modificat pe acolo firele sau habar nu am, eu am facut rost de un bord original cb500 varianta naked, se potriveste la mufe dar nu merge nimic pe el decat temperatura in rest nimic. cum sa fac sa il rezolv?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in primul rand ar trebui sa faci rost de schema instalatiei electrice ptr. amandoua. Exista posibilitatea, mai mica de altfel, ca mufele sa fie la fel, dar combinatia firelor din ele diferita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Maine, 21.04.2012 vreau sa vin in Brasov, cu moto. Ce variante de cazare am ? Niste pensiuni cu preturi mai studentesti. Sau chiar un camin studentesc.O noapte, 2 persoane.

P.S. sa fie si-o crasma buna prin preajma :cheers:

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Maine, 21.04.2012 vreau sa vin in Brasov, cu moto. Ce variante de cazare am ? Niste pensiuni cu preturi mai studentesti. Sau chiar un camin studentesc.O noapte, 2 persoane.

P.S. sa fie si-o crasma buna prin preajma :cheers:

 

Mersi.

 

http://www.hostels.com/brasov/romania?source=hostelscomnew&kid=00057066&aid=3&gclid=CMi8_of3w68CFQpb3wodTBEgbA

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cat costa ITP-ul pentru masina si unde as putea sa-l fac rapid si fara prea multe batai de cap?

Problema nr 2 e ca masina nu e pe numele meu si n-am nici o imputernicire de la proprietar, dar am CIV-ul si restul actelor. Pot sa apara probleme din cauza asta?

Ce stiu eu ,la Agrobarsa este 120 dar am auzit ca gasesti si mai ieftin ...

Franele si gazele trebuie sa-ti iasa...

Nu-ti trebuie imputernicire.

FLR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot gasii cleme ca cele din poze ? le-am avut pe toate ... dar le-am lasat in masina la taicamiu si din 6 cate erau am mai recuperat 1 . Parca au intrat in pamant :scratch: . Si acum caut sa cumpar , asta daca gasesc ... :unsure:

post-62123-0-39925800-1334990939_thumb.jpg

Editat de stefanlts
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...