Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut,

 

ma poate ajuta careva cu asa ceva? numa acesta cu 2 brate ma poate ajuta, platesc in suc, bere, inghetata etc,

 

 

 

Daca erai in Fagaras te ajutam,eu am cumparato de Hornbach cu 30 de lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hornbach zici, hmmm...si e ceva de capu ei? gasisem de la 80 in sus,

 

ms de pont!

 

numa bine!

salut

daca inca nu ai rezolvat poti sa te uiti langa Real la Brintex

eu de acolo am luat asa ceva (din pacat e cu trei picioare al meu) dar aveau mai multe modele

cu pretul pana in 50 lei (dar trebuie sa iei la rand standurile ca nu mai tin minte exact unde erau)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

daca inca nu ai rezolvat poti sa te uiti langa Real la Brintex

eu de acolo am luat asa ceva (din pacat e cu trei picioare al meu) dar aveau mai multe modele

cu pretul pana in 50 lei (dar trebuie sa iei la rand standurile ca nu mai tin minte exact unde erau)

 

 

ok, ms, am sa caut si in Brintex,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deeeeeci,o noua problema

Am terminat pregatirile de sezon,dupa mica problema cu baia de ulei,mi-am facut asigurare si ieri m-am decis ca azi sa merg la munca cu motorul.

Toate bune si frumoase pana ma hotarasc sa ies azi la munca pana in parcare sa ma uit la lantul proaspat intins si uns. Mai vine un coleg incepem o discutie despre motor,evident, ca la un moment dat sa ma intrerupa cu: "Bah,da tie ce-ti miroase a benzina?"

Evident reactia mea a fost: :rolleyes: "Eh poate mai miroase cum am spalat carburile si am tot umblat la ea"

"Nu mah,ca miroase prea tare"

 

Incepem noi sa-i dam tarcoale ca niste lupi infometati unei caprioare ca sa ne dam seama ca de undeva :scratch: curgea benzinica(de undeva de sub rezervor). ne mai uitam un pic si decid sa scot capacele laterale sa vad de unde.

Si ghici ce? curgea benzina chiar din rezervor,da-daaaaa,din rezervor,are niste gaurele intr-o parte pe sub fibra de sticla cu care este imbracat,el fiind din tabla evident.

 

Deci inca o problema de rezolvat :angryfire: . Cred ca motorul asta mi-a mancat viata in 7 luni cat n-o sa-mi mai manace nimeni vreodata :disappointed: .

 

Acum mna,astept sfaturi,idei,oferte de rezervoare :crack: 536555_377926042248774_100000941452584_1070636_1399530437_n.jpg

535766_377926082248770_100000941452584_1070637_462825443_n.jpg

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge sudat dar incearca cu autogen ca daca e subtirel cu electricul numai iti faci de lucru degeaba

 

Hornbach zici, hmmm...si e ceva de capu ei? gasisem de la 80 in sus,

 

ms de pont!

 

numa bine!

 

 

 

sincer,eu am folosito de 2 ori si nu prea sunt multumit de ea.Acum depinde la ce vrei sa o folosesti.De tare e tare si nu se stramba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc azi, dupa 12 un furtun de benzina in Bv? Stiti vreun magazin deschis?

 

Mai am eu. pt moto uti trebuie,nu? da_mi in tzar la 0724205019 si vb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , magnetul se prinde de " dur-aluminiu " ?

NU! poate lipit cumva cu vreo natie de bison care sa reziste la temperaturi mai mari. nu am informatii daca exista asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Am si eu o intrebare . Mi-am luat un CBR F2 1993 , adus din Italia , si trebuie sa-l inmatriculez . Vreau sa stiu cat ma costa inmatricularea . Unii spun ca 200 euro , si l-am intrebat pe un tip care se ocupa cu inmatriculari si mi-a spus ca 300 euro . Mi se pare cam mult ... :huh:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Am si eu o intrebare . Mi-am luat un CBR F2 1993 , adus din Italia , si trebuie sa-l inmatriculez . Vreau sa stiu cat ma costa inmatricularea . Unii spun ca 200 euro , si l-am intrebat pe un tip care se ocupa cu inmatriculari si mi-a spus ca 300 euro . Mi se pare cam mult ... :huh:

in jur de 150 euro:) normal asa este ITP:100 ron ,autentificare:100 ron,taxa de inmatriculare vreo 50 ron,taxa de talon vreo 50 ron,taxa de numer vreo 40.am dat niste sume aproximative normal ar fi cu mai mult sau mai putin .cred ca diferenta de +,- este de vreo 20-30 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa faci ITP iti trebuie CIV, iar la inmatriculare ai eliberare CIV si aia e vreo 100 de euro.

Pe mine in 2008 m-a costat cam 200 de euro inmatricularea.

Vezi ca e sectiune dedicata pe forum, acolo te vei lamuri.

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa ma coste 200 euro , dar nici 300 . Ori o fi mintit ala sa faca un ban in plus ori nu stiu , el spunea ca s-au scumpit taxele...

mergi mai bine la un birou de inmatriculari si intreaba acolo ce acte iti trebuie si cam cat te-ar costa vezi ca vis-a-vis de politie la inmatriculari pe turnului este un birou

Editat de Virus3nd3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...