Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ar fi bine sa ma coste 200 euro , dar nici 300 . Ori o fi mintit ala sa faca un ban in plus ori nu stiu , el spunea ca s-au scumpit taxele...

mergi mai bine la un birou de inmatriculari si intreaba acolo ce acte iti trebuie si cam cat te-ar costa vezi ca vis-a-vis de politie la inmatriculari pe turnului este un birou

Editat de Virus3nd3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi mai bine la un birou de inmatricuylari si intreaba acolo ce acte iti trebuie si cam cat te-ar costa vezi ca vis-a-vis de politie la inmatriculari pe turnului este un birou

 

Cred ca sun pe altcineva care se ocupa cu inmatricularile si-l intreb cat ma costa la el , ca daca merg eu sa-l fac imi fac nervi si dureaza mult ...

 

Multumesc mult pt raspunsuri :cheers:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca merge si sudat, din cate vad, a mai si fost probabil.

 

:banana: L-am rezolvat (de fapt nu eu ci mihail_ionescul) pana la urma,dupa o tentativa de cositorit,a reusit pana la urma cu cositor + Tabla de cupru :grinbandit: asa ca de acuma sunt sanse sa nu tina motocicleta cat o sa mai tina rezervorul. Azi vopsesc rezervoru+codita,le sticker-esc si daca e cineva interesat de ea anuntati-ma ca vreau s-o scot la vanzare (schimb clasa,trec la FUNduro) :diggin:

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa ma coste 200 euro , dar nici 300 . Ori o fi mintit ala sa faca un ban in plus ori nu stiu , el spunea ca s-au scumpit taxele...

 

daca apelezi la "firme " ca sa iti inmatriculezi orice vehicul platesti ... daca nu platesti stai la coada ... deci e posibil ca acel " binevoitor " sa iti ceara comisionul pe fata ptr stat la cozi si alte alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca apelezi la "firme " ca sa iti inmatriculezi orice vehicul platesti ... daca nu platesti stai la coada ... deci e posibil ca acel " binevoitor " sa iti ceara comisionul pe fata ptr stat la cozi si alte alea

 

Da , e normal , doar ca unora le spune un pret si altora altul . Aia nu-mi convine.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare

niste consumabile ieftine (ulei,filtre) si niste cauciucuri sh unde as putea sa gasesc?

mersi fain

 

Salut,da-mi datele motocicletei!

Editat de rolf31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,are careva un rezervor de cb250,cb400 sau cbx550,evident modele pre 90' ? Al meu "transpira benzina cand e foarte cald :angryfire:

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am circulat cu masina cu rovigneta expirata pe traseul brasov cheia - ploiesti - bucuresti - sinaia - brasov.

o sa vina de plata o singura amenda, sau fiecare camera care m-a prins trimite cate o amenda? :-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca dai statul in judecat nu platesti nici amnda si nici rovignieta !!!!

 

 

OT : Aluminiu sudeaza cei de la Rebels ?

 

Eu stiu ca sudeaza,daca nu incearca la firma Autorad din Ghimbav(drumul spre Cristian pe partea dreapta),ei sudeaza sigur.

 

Ajutor....

 

Cine Âştie unde aÂş putea să recondiționez/schimb bucsa de sus de la un amortizor spate. Este vorba de bucsa dintre amortizor Âşi cadru.

Incearca sa suni la nr de tel.0744565048-Levi.Vezi daca te poate ajuta,poti sa-i spui ca Ulita ti-a dat numarul de tel.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!!

 

cine a mai schimbat manerele de cauciuc la o honda cbr 600 f4(sunt foarte moi si nu pot accelera se intinde cauciucul),se schimba greu,trebuie desfacut cablul de acceleratie?

 

daca ati facut operatiunea va rog frumos explicati-mi si mie!!!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!!

 

cine a mai schimbat manerele de cauciuc la o honda cbr 600 f4(sunt foarte moi si nu pot accelera se intinde cauciucul),se schimba greu,trebuie desfacut cablul de acceleratie?

 

daca ati facut operatiunea va rog frumos explicati-mi si mie!!!

 

Se schimba foarte usor(nu trebuie desfacut cablul de acceleratie),cele vechi incerci sa le scoti prin rasucire,daca nu ies bagi intre manson si ghidon o surubelnita subtire plata si bagi umpic de ulei(eventual cu o siringa).La mansonul de la acceleratie faci tot la fel,dar vezi ca acolo mansonul vine peste o bucsa de plastic de care este prins cablul de acceleratie(surubelnita si uleiul care ajuta la scoaterea mult mai usoara a mansonului o bagi intre bucsa de plastic si manson).Daca nu vrei sa le mai folosesti pe cele vechi le poti taia.Deci mansoanele au diametru interior diferit, cel de acceleratie este mai mare.(cu vreo 2-3mm pe diametru,exact grosimea bucsei de acceleratie)

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...