Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

Eu nu aÂş recomanda 2 roți nici pentru biciclete, nu odată s-a întâmplat ca să duc bicicleta acolo, după care să mai aibă nevoie de încă o servisare în alt loc, din varii motive.

 

Din câte-mi aduc aminte, cel mai recomandat de către colegii de forum este un domn din Sf. Gheorghe, erau detalii ori pe acest topic ori în topicul cu 'meÂşteri si service-uri din BraÂşov'.

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut... zilele astea un vecin binevoitor mi-a dat trei gauri in cauciucul de pe spate cu o "sula" Probabil se gandea ca s-a imputit aerul din interior si..."mi-a facut un bine" Intrebarea ar fi cum sa remediez problema(pe termen lung) cu acele gauri(fitil, petec prin interior) pt ca pe vecin l-am rezolvat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu aÂş recomanda 2 roți nici pentru biciclete, nu odată s-a întâmplat ca să duc bicicleta acolo, după care să mai aibă nevoie de încă o servisare în alt loc, din varii motive.

 

Din câte-mi aduc aminte, cel mai recomandat de către colegii de forum este un domn din Sf. Gheorghe, erau detalii ori pe acest topic ori în topicul cu 'meÂşteri si service-uri din BraÂşov'.

 

Nici eu nu recomand 2 roti,sunt acri,au preturi mari si eu am luat o roata spate de la ei de la centrat fara pinioane (era vineri,ei sambata nu lucrau,eu aveam planuri cu bicla pe weekend :finger: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu Decanol nu se mai fabrica de vreo 3 ani.........daca gasiti....spuneti unde ca vreu si eu.

inceraca si praktiker sau bricostore sau in magazine de genu, am luat eu anu trecut din praktiker

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu aÂş recomanda 2 roți nici pentru biciclete, nu odată s-a întâmplat ca să duc bicicleta acolo, după care să mai aibă nevoie de încă o servisare în alt loc, din varii motive.

 

Din câte-mi aduc aminte, cel mai recomandat de către colegii de forum este un domn din Sf. Gheorghe, erau detalii ori pe acest topic ori în topicul cu 'meÂşteri si service-uri din BraÂşov'.

 

Merci, dar nenea din Sf-Ghe doar roluieste, si se ocupa doar de roti de motocicleta cu spite turnate pt tubeless. Si mie mi-a roluit jentile ca-s de aliaj, dar de centrat din spite nu se ocupa, mi-a si spus.

Cred ca pana la urma scot la inaintare cheia de spite si ceasul comparator si le centrez eu, dar preferam sa dau banul si sa mi-o faca cineva care a trecut de stadiul de amator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut... zilele astea un vecin binevoitor mi-a dat trei gauri in cauciucul de pe spate cu o "sula" Probabil se gandea ca s-a imputit aerul din interior si..."mi-a facut un bine" Intrebarea ar fi cum sa remediez problema(pe termen lung) cu acele gauri(fitil, petec prin interior) pt ca pe vecin l-am rezolvat!

 

La vulcanizarea din statia din intersectia unde este Blue Viking pun petice la cald. La masina am pus vreo 2 petice pe lateralul anvelopei (desi nu e recomandat) si tin foarte bine de 2-3 ani.

La moto,este cam mare riscul... mergi si intreaba exact acolo ca poate iese f. bine!

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

Ma poate ajuta va rog si pe mine cineva care are un bec de xenon H4 imprumut?(2 minute, vreau sa verific ce este bulit la mine,becul sau balastul,ca sa stiu ce sa cumpar)

Dau si eu o bere!(0729161121)

Merci fain!

 

Va salut,

Ma poate ajuta va rog si pe mine cineva care are un bec de xenon H4 imprumut?(2 minute, vreau sa verific ce este bulit la mine,becul sau balastul,ca sa stiu ce sa cumpar)

Dau si eu o bere!(0729161121)

Merci fain!

 

Numai este nevoie,am comandat tot kitul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un dispozitiv ( cumpărat, manufacturat ) pentru a-mi sincroniza carburatoarele, două la număr. Până miercurea vitioare vreau să le rezolv Âşi pe astea, deci se caută cât mai repede. Plătesc închirirerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa dau la schimb pentru ca nu se potrivesc cu filetul din ghidon. Ale mele sunt ca cele din stanga si vreau sa le dau la schimb cu cineva care are ca cele din dreapta ( VEZI POZA ) Ms

post-38593-0-66870500-1340195220_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de broderie se ocupa cam toata firmele care comercializeaza echipament de protectia muncii. eu am facut cateva broderii la magazinul de pe strada traian (aici)

scorul s-ar putea sa fie mare, pentru ca presupun ca il vrei brodat pe spate, deci suprafata e destul de mare si pe langa asta sunt foarte multe culori. Fa si tu un lup alb-negru daca vrei sa iesi mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

A facut cineva Transalpina cu motocicleta?.Vreau sa o fac si eu si nu stiu exact ce traseu sa urmez,2 zile sunt suficiente?.Unde as putea sa ma cazez?

Merci fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva un aer conditionat mobil de vanzare pana 400 lei? nu ma intereseaza marca doar sa aiba peste 7000 btu .Multumesc

 

si eu am cautat acum vreo luna si am gasit asta:

http://www.okazii.ro/aer-conditionat/aer-conditionat-mobil/vand-aer-conditionat-mobil-a114294920

 

Nu am suntat deci nu stiu daca mai e de actualitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

A facut cineva Transalpina cu motocicleta?.Vreau sa o fac si eu si nu stiu exact ce traseu sa urmez,2 zile sunt suficiente?.Unde as putea sa ma cazez?

Merci fain!

Pai poti sa incepi din Sebes( din centru faci stanga),sau poti s-o iei prin Marginimea Sibiului.

 

Din Saliste,la intresectia un sunt 2 peco fata in fata faci stanga,continui prin Poiana Sibiului,Jina si te-ntepi in Transalpina la Sugag.

 

Mai departe e simplu,mergi pana la Obarsia Lotrului,unde daca vrei sa continui pe Transalpina o iei spre Ranca si mai departe Novaci. Partea asta e mai fromoasa!

 

Sau,daca nu mai vrei pe Transalpina,de la O.Lotrului faci stanga si iesi in valea Oltului prin Voineasa.Si pa aici e frumos,treci pe langa lacul Vidra,etc

 

Doua zile sunt suficiente,de cazat nu prea gasesti decat la Ranca cel mai sigur.

Ia cortu,e mai fain!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai poti sa incepi din Sebes( din centru faci stanga),sau poti s-o iei prin Marginimea Sibiului.

 

Din Saliste,la intresectia un sunt 2 peco fata in fata faci stanga,continui prin Poiana Sibiului,Jina si te-ntepi in Transalpina la Sugag.

 

Mai departe e simplu,mergi pana la Obarsia Lotrului,unde daca vrei sa continui pe Transalpina o iei spre Ranca si mai departe Novaci. Partea asta e mai fromoasa!

 

Sau,daca nu mai vrei pe Transalpina,de la O.Lotrului faci stanga si iesi in valea Oltului prin Voineasa.Si pa aici e frumos,treci pe langa lacul Vidra,etc

 

Doua zile sunt suficiente,de cazat nu prea gasesti decat la Ranca cel mai sigur.

Ia cortu,e mai fain!

 

Bafta!

 

 

Merci mult de tot!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te poti caza la cabana de dupa barajul si lacul Oasa. Sau la Obarsia Lotrului unde ai mai multe posibilitati .

 

Partea frumoasa e dupa Obarsie pana la Ranca....Asta mergand din Sebes Eu am facut Transalpina in ambele sensuri dar din Ranca (prin Valea Oltului) mi s-a parut fezabila mai usor. Cu cazare la Ranca si mai apoi Transalpina linistit cu popasuri,poze and stuff....Sebes si inapoi.Aprox 360 km plus prima zi de aprox 300 km.

Editat de Thunder Rock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am cautat acum vreo luna si am gasit asta:

http://www.okazii.ro/aer-conditionat/aer-conditionat-mobil/vand-aer-conditionat-mobil-a114294920

 

Nu am suntat deci nu stiu daca mai e de actualitate.

 

 

 

 

multumesc

 

multumesc

 

 

 

scuze,am uitat sa specific ca este expirat si nu pot lua legatura cu vanzatorul. Inca mai caut....prefer sa fie in BV ca am un prieten acolo si il poate aduce moca in fagaras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Parte dintr-un circuit, sambata 14.07. voi merge dinspre Targoviste spre Lacul Bolboci, unde voi petrece noaptea. A doua zi am in program Lacul Bolboci - Babele - Sinaia.

Poate cineva sa-mi spuna cum este portiunea de macadam din aceasta zona? Pot sa trec, avand in vedere ca sunt incepatoare? Acu, am mai mers pe munte, la noi la Paltinis si in Retezat, la cascada Lolaia, dar nu sunt chiar capra neagra :).

Sau poate tenteaza pe cineva o iesire duminica pe ruta asta si ne intalnim la Lac sau la Babele?

Editat de Corina G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...