Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

intr-adevar, aici ai dreptate :) oricum, benzina si kilometrii cat mai poti.

 

Care ai niste ulei mineral Magura? am nevoie ptr. un ambreiaj de KTM si n-as vrea sa cumpar un bidonas sa raman cu el pe urma. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,are careva sa-mi imprumute pentru maine niste chingi dintr-alea care se strang? Am gasit cu ce duce motorul la RAR,dar nu am cu ce-l lega si nici sa merg direct cu el acolo nu m-as risca pentru ca nu am numar la el,deloc :disappointed:

 

P.S. pana in ora 11,daca s-ar putea :rolleyes:

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am o intrebare?

 

Azi am scos un pic utilajul (bmw f650cs) sa-l testez pe la ai mei pe strada (nu am inca numere la el si am zis sa nu ma risc,prea tare :rolleyes: ).

 

Problema intervenea atunci cand,fiind intr-a doua, o turam mai tare si-mi sarea in neutru. Stie careva ce ar putea sa cauzeze treaba asta? Nu i-oi fi dat eu destul de hotarat a doua aia? :scratch:

 

Deci se banuieste ca ar fi furca aia selectoare (cica-i buba de model); cel putin asa mi-a zis un posesor de scarver din Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Stie cineva unde se poate face "medicalul" pentru scoala de soferi ? .De asemenea sunt nelamurit in privinta actelor si taxelor ce sunt necesare la dosar deoarece fac scoala pentru 2 categorii ( C ,CE ) este necesar sa am actele in dublu exemplar pt fiecare categorie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Stie cineva unde se poate face "medicalul" pentru scoala de soferi ? .De asemenea sunt nelamurit in privinta actelor si taxelor ce sunt necesare la dosar deoarece fac scoala pentru 2 categorii ( C ,CE ) este necesar sa am actele in dublu exemplar pt fiecare categorie ?

Salut,

Ptr.profesionisti la spitalul C.F.R.

Actele la dosar trebuie sa fie intr-un singur exemplar,asa a fost cand am facut eu scoala ptr. C,E.(anul 2000)

Numai bine,

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare..despre un atelier de prelucrare prin aschiere stie cineva...am nevoie la modificare(adaptarea unor roti) ..niste bucsi,distantiere,si frezartea unui nou locas pt discurile de frana!!multumesc anticipat!!

 

Am rezolvat-o cu frezorul acum am nevioe de un pneu spate 160/60-17 poate sa fie bun sau uzat doar cat il folosesc la masuratori si mici probe..il cumpar sau imprumut !!0735168123 Raul!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

Stie cineva care sun pasii de urmat si costurile la o motocicleta adusa din Italia?

Merci fain!

1. Gasesti mai multe variante de achizitie (4-5) din aceeasi zona preferabil nord;

2. Iei legatura cu adimotori din Codlea care merge des in It

3. Platesti un mic avans, omul mere si vede jucariile, o alege pe cea mai buna si o aduce in Ro

4. Daca vrei iti face si RAR-ul suplimentari celor 500EUR comision si iti da motorul direct in mina cu toate actele pe numele tau.

 

Asa am procedat eu si a fost ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce dau cu seama, omul şi-a adus deja motocicleta şi-acum doreşte s-o înmatriculeze.

 

Asa este eu am deja motocicleta si actele de Italia,ma intereseaza care sunt pasii de urmat si care ar fi costurile pentru a o inmatricula.Actele de Italia trebuiesc traduse?

 

Asa este eu am deja motocicleta si actele de Italia,ma intereseaza care sunt pasii de urmat si care ar fi costurile pentru a o inmatricula.Actele de Italia trebuiesc traduse?

 

Apropo,stie cineva unde pot vopsi o aripa fata din plastic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, trebuie intai sa traduci actele originale, si pe urma procedura e asemanatoare cu cea in care cumperi motorul de aici.

 

Asta zice la noi : http://www.prefecturabrasov.ro/pVanzarea---cumpararea-unui-vehicul%3B-Transcrierea_132.php

 

asta scrie pe la Bucuresti, acolo vad ca iti dau si ceva exemple de acte: http://www.prefecturabucuresti.ro/servicii-publice/261.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc @ RedFox200 si @ Andry pentru informatii.

Motociclete cumparate din tara am inmatriculat,dar nu stiam exact cum se procedeaza cu cele aduse de afara.

Astazi am dus actele la tradus,dupa ce le am care este ordinea de urmat, RAR-FISC si POLITIE?

Merci fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...