Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

Credeti ca merge roluita janta

?

Tacanitul care se aude la un moment dat in clip nu e de la semnalizare, e discul care loveste in placutele de frana.

0734247482 Claudiu ! in noua . vb cu el si vezi ce-ti spune ! face de moto dar alea sunt pe 17 ! bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut. Cine ma poate ajuta cu un sfat? Problema e urmatoarea am un cb500. La rece se aude o bataie metalica destul de urata...iar cum a inceput sa se auda si la cald cate putin. Am inteles ca ar fi nu stiu ce "pastile" sau o fi lantu de la distributie? Astept un sfat eventual si un mester unde pot remedia problema daca e mai complicat! Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lanţul de distribuţie "zornăie" ( :alcy: ) tot timpul, face un zgomot asemănător lanţului de transmisie neuns. Dacă-s la rece mai predominante atunci da, este jocul supapelor, care joc ori poate fi reglat ( dacă este cu tacheţi, culbutori ), ori trebuie schimbate pastilele; depinde de construcţia mobrei . Nu ştiu dacă merge Algocalminul în loc, poate doar Antinevralgicul.

 

Sper să nu fi spus vreo prostie . ( referitor la tipul de pastilă, evident ! )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

si-a facut cineva asigurare anu asta? am vrut sa imi fac, si cand mi-a zis 220 lei (6 luni) nu imi venea sa cred, e cu 90 de lei mai mult ca anu trecut! Carpatica cica cei mai ieftini?

 

stiti undeva mai ieftin?

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am facut acum o saptamana la carpatica : 148 lei pe 6 luni

mie mi-au iesit cele mai ieftine pe carpatica si euroins (152 lei)



vezi aici cat iti iese

https://www.emag.ro/asigurari-rca/?emag_click_id=20752a0d219301c8098c2c758cf5d6a9&ref=afs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

valoarea rca depinde si de capacitatea cilindrica...

 

voi va faceti rca la carpatica si euroins?!! vedeti ca nu despagubesc deloc, dar deloc... sa nu va para rau mai incolo.

Sper sa nu te superi!

Dar de unde esti tu asa de sigur ca nu despagubesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fie asa mult asig, din cauza cmc? (1003), am carnet moto din 2005, fara incidente, cred ca trebuie vorbit cu alt agent de asigurari, multumesc de info!



foarte tare, si eu stau in Bod, n-am o Yamaha dar vreau un kawasaki :)

unde man? ne stim? da-mi un pm, credeam ca am ramas singuru cu motor pe aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi va faceti rca la carpatica si euroins?!! vedeti ca nu despagubesc deloc, dar deloc... sa nu va para rau mai incolo.

 

Pe mine m-au despăgubit fără comentarii, rapid şi asta pentru un incident stupid, bască eram şi cu scuterul atunci, nu aveam încă carnet, dar am avut toate actele în regulă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Noiembrie am inmatriculat un motor si am cerut angajatului sa-mi faca asigurarea cea mai ieftina ( CARPATICA ) pt ca venea iarna si nu avea rost sa-mi fac la un asigurator mai calumea iar angajatul mi-a spus ca nu se poate pentru ca nu mai lucreaza cu Carpatica pentru ca este in INSOLVENTA !!! Daca o fi asa..

Editat de Bal00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Noiembrie am inmatriculat un motor si am cerut angajatului sa-mi faca asigurarea cea mai ieftina ( CARPATICA ) pt ca venea iarna si nu avea rost sa-mi fac la un asigurator mai calumea iar angajatul mi-a spus ca nu se poate pentru ca nu mai lucreaza cu Carpatica pentru ca este in INSOLVENTA !!! Daca o fi asa..

Eu am inmatriculat motocicleta pe data de 29.11.2012 si am facut asigurarea la Carpatica(prima inmatriculare) si ma costat 236 lei pe un an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am facut acum o saptamana la carpatica : 148 lei pe 6 luni

mie mi-au iesit cele mai ieftine pe carpatica si euroins (152 lei)

 

vezi aici cat iti iese

https://www.emag.ro/asigurari-rca/?emag_click_id=20752a0d219301c8098c2c758cf5d6a9&ref=afs

multumesc de link!!! ma costa 103 lei! la ce economie am facut, fac cinste cu un bax de bere/suc! numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...