Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

Salut,are careva idee daca si unde imi pot face un set de manere (cele din fata de la stuffbay), ca am ramas cu unul in mana (plasticul destul de imbatranit) si le-as face pe ambele din aluminiu.

 

full.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pe langa call centerul Vodafone ( iesirea spre feldioara ) pe partea stanga era o firma de constructii din inox... :)

se numeste MAPASON (eu stiu ca reper: dupa ce se termina pe stanga gardul ala de beton ca de unitate militara trebuie sa o iei la stanga, apoi mergi 200 de m si e mare fabrica pe partea dreapta)

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se numeste MAPASON (eu stiu ca reper: dupa ce se termina pe stanga gardul ala de beton ca de unitate militara trebuie sa o iei la stanga, apoi mergi 200 de m si e mare fabrica pe partea dreapta)

in zona aia stiam si eu insa nu eram sigur de adresa asa ca am dat ca punct de reper call centerul de la vdf .. STIMA ! .. stie cineva unde gasesc vaselina rezistenta la temperaturi inalte ?

Editat de R6 lover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in zona aia stiam si eu insa nu eram sigur de adresa asa ca am dat ca punct de reper call centerul de la vdf .. STIMA ! .. stie cineva unde gasesc vaselina rezistenta la temperaturi inalte ?

Vaselina care rezista la temperatura de 200* am eu .Ce cantitate ai nevoie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se numeste MAPASON (eu stiu ca reper: dupa ce se termina pe stanga gardul ala de beton ca de unitate militara trebuie sa o iei la stanga, apoi mergi 200 de m si e mare fabrica pe partea dreapta)

Mda, am rezolvat NIMIC :crack: s-au uitat nenicii aia urat la mine, le-am zis ca nu trebuie neaparat forma aia pe care o au, "nu,nu se poate", nu trebe facut complet,doar talpa de prindere "nup,nu se poate", ei cucu' nu se poate; o sa mai intreb si la un strungar si daca nu,cred ca o sa le comand de pe net, am gasit in Anglia la o firma care se ocupa cu BMW cu 94 de lei bucata.

 

Multumesc oricum pentru indrumari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut,

 

azi ma oprit rar-ul cu politia, cum nu eram in regula cu toate am ramas fara talon, stiu ce am de facut, unde sa merg, etc,

 

intrebarea mea : cat trebuie sa platesc la rar pt. reverificarea motocicletei?

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai minim ar trebui ITP 100-110 si talon 57. Cam astea erau preturile acum o luna si ceva.

ms de raspuns, asadar am sa ma pregatesc cu 150 lei,

 

totusi nu vad de ce mi-ar lua bani si la talon, hmm ramane de vazut. ms inca o data!

 

p.s. am ramas fara talon din cauza anvelopei spate 190 in loc de 180, si xenon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vrei plati taxa de talon,o sa il primesti inapoi pe al tau(doar nu se apuca sa faca altul)a fost retinut nu pierdut sau distrus.......vei plati taza de reexaminare 100-110lei si vei primi talonul de la politie(tre sa mai faci un drum)

Editat de c0sminel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vrei plati taxa de talon,o sa il primesti inapoi pe al tau(doar nu se apuca sa faca altul)a fost retinut nu pierdut sau distrus.......vei plati taza de reexaminare 100-110lei si vei primi talonul de la politie(tre sa mai faci un drum)

ok. ms mult de lamurire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de xenon ce ti-au spus ? ca nu ai omologare RAR la el sau nu ai montate lupe ? Ambele ? Spor la recuperat taloane

salut, mi-a zis " (nu mai stiu cum)........luminoase neomologate" am lupa pe scurta, dar nu e de ajuns, am avut un pic de noroc ca faza lunga mii se defectase, si aveam bec normal, le-am explicat ca e necesar pe moto xenon, ca mi-a salvat viata de atatea ori, etc, rapunsul primit "asta e legea"

 

un alt lucru ciudat , am semnale pe led, si nu sunt foarte vizibile, dar de ele nu s-a legat,

 

deasupra farului ar trebui sa fie pozitia, eu nu o am. nu am avut niciodata, (in 5 ani de cand am moto) , e un bec mic amarat si de ala s-a legat, ei au vrut sa le iasa ceva, si le-am dat de inteles ca nu le dau nimic, in gaura curului mai trebuia sa ma caute, asta e.....

 

numa bine!

Editat de CalinMZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, mi-a zis " (nu mai stiu cum)........luminoase neomologate" am lupa pe scurta, dar nu e de ajuns, am avut un pic de noroc ca faza lunga mii se defectase, si aveam bec normal, le-am explicat ca e necesar pe moto xenon, ca mi-a salvat viata de atatea ori, etc, rapunsul primit "asta e legea"

 

un alt lucru ciudat , am semnale pe led, si nu sunt foarte vizibile, dar de ele nu s-a legat,

 

deasupra farului ar trebui sa fie pozitia, eu nu o am. nu am avut niciodata, (in 5 ani de cand am moto) , e un bec mic amarat si de ala s-a legat, ei au vrut sa le iasa ceva, si le-am dat de inteles ca nu le dau nimic, in gaura curului mai trebuia sa ma caute, asta e.....

 

numa bine!

azi mi-am facut itp la agrobarsa si mi s-a zis ca nu este prevazut in lege ca este interzis xenonul pe motociclete :)...am xenon pe a mea si a zis ca nu este normal sa iti ia talonul la motocicleta pe treaba asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca "era" mai multe in neregula. Nu numai xenon din ce a zis el.

da man,am inteles aspectul si cu cauciucul,intrebarea a fost pusa pentru xenon .ca tot am auzit ca se leaga RARul de xenoane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi mi-am facut itp la agrobarsa si mi s-a zis ca nu este prevazut in lege ca este interzis xenonul pe motociclete :)...am xenon pe a mea si a zis ca nu este normal sa iti ia talonul la motocicleta pe treaba asta

heh, numai la noi e posibil asa ceva, tre studiata bine problema asta, nu am de gand sa renunt la xenon, ms de info!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...