Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, as vrea sa imi iau un televizor. Dar nu stiu ce. Am fost prim magazine, m-am uitat pe net. Ce mi se recomanda intr-un magazin mi se zice ca nu este bun in altul. Ce iese bine in review-uri nu se gaseste la noi. Ma gandeam la un LED de 107. Are cineva un televizor pe care l-ar recomanda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai LED,LED,dar smart sau nu? 3D sau nu? hotaraste-te in privinta asta, zic eu, si mergi prin magazine, evident ca in Carrefour repii Samsung or sa-ti recomande Samsung si or sa spuna de Bravia engine-ul de la Sony ca e doar de show. Ia-ti la tine un stick cu un film cu tot cu subtitrare (cu denumirea identica dupa denumirea filmului,puse in acelasi fisier), vezi ca unele iau subtitrari,la unele am patit sa nu le ia, altceva, goodies incluse, cabluri and shit, oricum ochiul uman din cate stiu nu face diferenta intre HD si HD ready,dar mna, poate vrei si un BluRay player sau poate e ceva la pachet. Nu cred ca sunt multe lucruri la un TV non-smart care pot sa fie diferite de altul,depinde evident si de buget ;)

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mergi la magazin si te agaseaza vanzatorul, si zice ca nustiu care marca e the best, cere-i sa-ti arate care televizor are stop-cadru (stii tu, e concurs, sunati la numarul de telefon , il arata 3 secunde pe ecran si nu apuci sa-l notezi). Era un Samsung vechi cu ecran cinescop care stia asta, dar astea "smart" nu am gasit unul sa stie. Te asigur ca vanzatorul o sa dispara o jumatate de ora sa intrebe care TV stie si ai timp sa te concentrezi la ce vrei.

 

Nu-ti spun ce TV sa cumperi, depinde si cu ce se impaca ochiul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut,

 

Dupa multi ani se pare ca reusesc sa imi iau din nou motor.

 

Oscilez intre Yamaha XT 660R si Honda Transalp, si as vrea sa stiu daca exista posesori in Brasov care sunt disponibili pentru o intalnire in care sa vad si eu motoarele pe live.

Nu vreau sa le incerc la drum ci doar sa le vad si sa le simt cum stau calare pe ele si sa discut cu proprietarii pentru un feedback.

 

Eu am avut Kawasaki GPZ 500s, mi-a placut super mult motorul dar as vrea sa imi iau ceva de enduro / adventure cu care sa pot sa ies usor pe drumuri forestiere.

 

Din ce am citit Transalp-ul e ideal din toate punctele de vedere, insa mie imi place cum arata XT 660R -ul :)

 

Multumesc

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un XT dar nu la Brasov, daca treci cumva prin Ciuc iti arat. Probabil singurul motor care isi merita fiecare feedback pozitiv, negative nu prea sunt un veritabil moto pentru aventura. Mult mai usor si manevrabil pe offroad decat Transalpul.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

2 informatii mi-ar trebui

Unde sa ma duc sa imi indrept capatul de bascula, nu e mare smecherie dar cred ca trebuie o menghina masiva si vreo teava sau presa, chestii pe care nu le am.

 

post-16788-0-70152400-1392118684_thumb.jpg

 

A doua: dupa indreptarea asta dau jos vopseaua de pe bascula respectiva, dar unde sa merg sa o vopsesc electrostatic? Stiu ca la tinichigerii auto dar aia stramba din nas ca suprafata e foarte mica. Pe langa bascula asta mai am si niste portbagaje de vopsit dar impreuna tot nu iese mare suprafata, trimiteti-ma undeva unde imi ia banul si imi face treaba bine. Nu-i mare urgenta ca e iarna inca.

 

Multumesc

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve

Si eu, tot dupa multi ani , am reusit sa-mi trag motor. Toamna trecuta am achizitionat un BMW F650GS 2001 si astept primavara cum asteapta Crin prezidentialele.

Cat despre motoarele enumerate, eu as merge pe HONDA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

2 informatii mi-ar trebui

Unde sa ma duc sa imi indrept capatul de bascula, nu e mare smecherie dar cred ca trebuie o menghina masiva si vreo teava sau presa, chestii pe care nu le am.

 

attachicon.gif07022014392.jpg

 

A doua: dupa indreptarea asta dau jos vopseaua de pe bascula respectiva, dar unde sa merg sa o vopsesc electrostatic? Stiu ca la tinichigerii auto dar aia stramba din nas ca suprafata e foarte mica. Pe langa bascula asta mai am si niste portbagaje de vopsit dar impreuna tot nu iese mare suprafata, trimiteti-ma undeva unde imi ia banul si imi face treaba bine. Nu-i mare urgenta ca e iarna inca.

 

Multumesc

Pentru prima problema ia legatura cu amicul meu, Adi Gaitan 0740096789

 

Tipu' are atelier de mestereala cu fiarele :-) Lucreaza super ok.

Editat de Mihutz77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...