Sari la conținut

Plimbari In Week-end.... 2008


fully
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu dulapul meu ......... nu prea am sanse pe cheia :burnout: ........ am sperante ca-l vand saptamana asta dar ma gasiti aici daca mai traceti spre trans :blbl:

 

 

Salut ghost ... sunt filip cu rr ... Nu luam startul in nici un motogp :D Mergem doar cu totii la plimbare. Asa ca si a ta e foarte buna :unsure: Oricum bafta la vanzare si daca vrei sa mergi cu noi pe cheia esti binevenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

In week-end-ul asta nici o plimbare, nimic ? Mergem la vreo intrunire, eveniment ... ceva ?

Cursa de barci de la Mamaia, intrunirea de la Ploiesti (Paulesti), Satu Mare (la liniute), nimic, nimic ... aaa !? :unsure:

 

Stam acasa ? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... ca doar se lauda Mazare ca e cel mai misto ship race din romania ...

 

Pai are dreptate ! ........... ca este singurul eveniment de genul asta din tara !

 

Cu alte cuvinte ... ,,cel mai tare din parcare si parcarea este goala ! " :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jahaha ... e ca si cum as face eu un concurs de curling in alexandria.

 

Eu anul asta cred ca nu ma incumet sa merg in vreo drumetie ... 2 luni si jumatate din 2008 daca mai apuc de asfal uscat ar fi excelent, imi prinde bine la capitolul experienta. De la anu' vreau sa ma duc mai peste tot in tara.

Editat de Sky_Hunter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... De la anu' vreau sa ma duc mai peste tot in tara.

 

Iti urez sa ai timp si bani !

 

In week-end-ul asta nici o plimbare, nimic ? Mergem la vreo intrunire, eveniment ... ceva ?

Cursa de barci de la Mamaia, intrunirea de la Ploiesti (Paulesti), Satu Mare (la liniute), nimic, nimic ... aaa !? :rock:

 

Stam acasa ? :P

 

Revin cu cateva poze si impresii de la plimbarica de la Baia Mare :lol:

 

A fost o excursie super mishtoaca ! Asa mi-ar placea sa-mi petrec fiecare week-end ! :lol:

 

Cursa a fost faina, insa organizarea a lasat de dorit. Mult-iubitul nostru confrate, intr'ale motoarelor (@SER) sa clasat pe locul 2 la clasa 1000ccm ...... asta in conditiile in care locul 1 era deja ,,adjudecat" inca din'nainte de cursa, de unul dintre organizatori ! :D Asta e' ... ca sa faci ! Consider ca Ser a venit cu cea mai tare motoreta din toate cate erau acolo, dar nu era sa dea premiul cel mare unui ,,strain", venit de la 650km ! ....... oricum premiul a fost ...... o vaza ! :(

 

Altfel locurile, oamenii si evenimentele din zona nu au nici o legatura cu ceea ce se intampla in Tara Romaneasca ! Daca ma mut in Maramures, cred ca imi lungesc viata cu cel putin 10 ani ! Cum te apropii de Sibiu unde se simte influenta bucuresateana, incepe sa puta a c.a.c.a.t. !

Daca Transilvania se vrea teritoritoriu autonom, pai atunci e pe buna dreptate ! Pacat ... totul incepe de la oameni !

 

Duminica seara, dupa festivitatea de premiere, am fost (am urcat) intr-un colt de Rai. Statiunea Izvoarele - un loc unde te imprietenesti cu Dumnezeu, unde este asa de liniste incat iti vine sa impingi motocicleta, numai sa nu deranjezi pe cineva. Cat despre peisaj .......... nici nu realizam ce tara avem ! ....... din pacate !

 

In concluzie ... mai vreau sa ajung pe acolo ! :bounce:

post-10224-1220336607_thumb.jpg

post-10224-1220336624_thumb.jpg

post-10224-1220336639_thumb.jpg

post-10224-1220336656_thumb.jpg

post-10224-1220336685_thumb.jpg

post-10224-1220336699_thumb.jpg

post-10224-1220336715_thumb.jpg

post-10224-1220336728_thumb.jpg

post-10224-1220336748_thumb.jpg

post-10224-1220336774_thumb.jpg

post-10224-1220336787_thumb.jpg

post-10224-1220336804_thumb.jpg

post-10224-1220336822_thumb.jpg

post-10224-1220336840_thumb.jpg

post-10224-1220336869_thumb.jpg

post-10224-1220336884_thumb.jpg

post-10224-1220336902_thumb.jpg

post-10224-1220336916_thumb.jpg

post-10224-1220336933_thumb.jpg

post-10224-1220336947_thumb.jpg

post-10224-1220336966_thumb.jpg

post-10224-1220336980_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cursa a fost faina, insa organizarea a lasat de dorit. Mult-iubitul nostru confrate, intr'ale motoarelor (@SER) sa clasat pe locul 2 la clasa 1000ccm ...... asta in conditiile in care locul 1 era deja ,,adjudecat" inca din'nainte de cursa, de unul dintre organizatori ! :banana: Asta e' ... ca sa faci ! Consider ca Ser a venit cu cea mai tare motoreta din toate cate erau acolo, dar nu era sa dea premiul cel mare unui ,,strain", venit de la 650km ! ....... oricum premiul a fost ...... o vaza ! :blbl:

 

Stai linistit si la 900 a fost la fel. Motorul meu (pilotat de fratele mai mic) a iesit pe locul 2. (Btw, m-am dat cu SER, daca el era cu cel K3, la incalzire. Din 2 ture, am castigat una.. deh', i-a murit motorul, ca in tura 2 i-am vazut doar coditza, deci admit ca avea unul dintre cele mai tari motoare de acolo). :lol:

Incep sa ma simt mai bine, vazand ca nu sunt singurul caruia i-a fost "furat" locul I. ;) Si la 900, tot un localnic a iesit "castigator". Eu sunt curios cum se simt ei cand se uita in vitrina si vad cele doua cupe castigate asa... :cheers:

Sper ca ati ajuns acasa cu bine!

 

Salutari de la Bistrita! :friends:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo baieti.....Bravo Sher.....bine ati revenit, fara evenimente....

.....pressa teleormaneana ..... nu zice nimic.....ca unul din "banda de motociclisti" :blbl: , a reusit sa impuna respect tocmai la Baia Mare????

Razvane, super poze, daca mai ai, mai posteaza....abia astept sa ne vedem si sa stam la povesti....

....Sher...ai castigat ..continua, ai pierdut..continua....si trebuie sa udam cupa.... :cheers:

Bafta... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ma bucur ca va placut pe la noi si va mai asteptam....cand veniti va ducem si prin alte locuri la fel de frumoase. In legatura cu liniutele, pot zice f sigur ca nu s-a masluit nimic. Rezultatele au fost printate direct de pe calculator, fara a avea acces la ele unul din organizatori. Nimeni nu stia timpul obtinut pana cei ce se ocupau de cronometrare nu au scos rezultatele (mentionezi ca echipa nu era din Baia Mare). Pe forum pe undeva trebuie sa fie listele cu timpii obtinuti in amandoua turele cronometrate si numarul de participare al fiecarui concurent. Va doresc numai bine iar cand mai veniti pe la noi dati un semn. Motoreala placuta in continuare. :cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit si la 900 a fost la fel. Motorul meu (pilotat de fratele mai mic) a iesit pe locul 2. (Btw, m-am dat cu SER, daca el era cu cel K3, la incalzire. Din 2 ture, am castigat una.. deh', i-a murit motorul, ca in tura 2 i-am vazut doar coditza, deci admit ca avea unul dintre cele mai tari motoare de acolo). ;)

Incep sa ma simt mai bine, vazand ca nu sunt singurul caruia i-a fost "furat" locul I. :friends: Si la 900, tot un localnic a iesit "castigator". Eu sunt curios cum se simt ei cand se uita in vitrina si vad cele doua cupe castigate asa... :cheers:

Sper ca ati ajuns acasa cu bine!

 

Salutari de la Bistrita! :blbl:

 

Pacat ca se intampla astfel de lucruri si nu au stiut sa priveasca infrangerea ca pe o victorie a organizarii ....puteau sa se dea la liniute intre ei si nu era nevoie sa invite si alta lume....spun asta pentru ca Sher a facut 700 km cu convingerea ca va castiga...stia pe ce se bazeaza -motoreta-...care aparent pare inofensiva dar in realitate e petarda...dar Sher cred ca nu este suparat.....

Daca ceva nu a mers, (se da vina ba pe unul , ba pe altul) cum de fapt am citit si in alte topic-uri, organizatorii ar trebui sa recunoasca ca e loc de mai bine si eventual sa promita anumite garanti pentru anul viitor.....tu chiar ai propus sa poti asista ca observator....deci mai multa transparenta....si succesul organizarii va fi maxim...

Bafta multa catre Bistrita din sudul tarii!! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ma bucur ca va placut pe la noi si va mai asteptam....cand veniti va ducem si prin alte locuri la fel de frumoase. In legatura cu liniutele, pot zice f sigur ca nu s-a masluit nimic. Rezultatele au fost printate direct de pe calculator, fara a avea acces la ele unul din organizatori. Nimeni nu stia timpul obtinut pana cei ce se ocupau de cronometrare nu au scos rezultatele (mentionezi ca echipa nu era din Baia Mare). Pe forum pe undeva trebuie sa fie listele cu timpii obtinuti in amandoua turele cronometrate si numarul de participare al fiecarui concurent. Va doresc numai bine iar cand mai veniti pe la noi dati un semn. Motoreala placuta in continuare. :cheers: :friends:

Hai sa nu mai ridicam organizatorii in slavi. Au gresit, au recunoscut (e de admirat asta, pe undeva). Vezi aici .

Eu o sa fiu prezent si la anu'... in postura de spectator. ;)

 

Pacat ca se intampla astfel de lucruri si nu au stiut sa priveasca infrangerea ca pe o victorie a organizarii ....puteau sa se dea la liniute intre ei si nu era nevoie sa invite si alta lume....spun asta pentru ca Sher a facut 700 km cu convingerea ca va castiga...stia pe ce se bazeaza -motoreta-...care aparent pare inofensiva dar in realitate e petarda...dar Sher cred ca nu este suparat.....

Daca ceva nu a mers, (se da vina ba pe unul , ba pe altul) cum de fapt am citit si in alte topic-uri, organizatorii ar trebui sa recunoasca ca e loc de mai bine si eventual sa promita anumite garanti pentru anul viitor.....tu chiar ai propus sa poti asista ca observator....deci mai multa transparenta....si succesul organizarii va fi maxim...

Bafta multa catre Bistrita din sudul tarii!! :banana:

Imi pare rau pentru baieti (din punctu` asta de vedere), dar cred ca au "savurat" drumul dus-intors. Eu am ocolit putin in drumul catre casa, m-am intors pe Zalau-Cluj, pe Meses. Deci, distractia a fost asigurata.

 

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu mai ridicam organizatorii in slavi. Au gresit, au recunoscut (e de admirat asta, pe undeva). Vezi aici .

Era vorba despre cel cu Kawasaki-ul care a intrat de 3 ori, aici s-a gresit. Dar de modificat timpi nici nu se pune problema. Nu poate zice nimeni ca se stiau de la inceput castigatorii. Pana la urma timpii vorbesc. Tu ai avut 11.938 daca nu ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba despre cel cu Kawasaki-ul care a intrat de 3 ori, aici s-a gresit. Dar de modificat timpi nici nu se pune problema. Nu poate zice nimeni ca se stiau de la inceput castigatorii. Pana la urma timpii vorbesc. Tu ai avut 11.938 daca nu ma insel.

 

Da, din 2 ture s-a scos acel timp. Dar competitia trebuia sa fie fairplay. Poate in a treia tura s-ar fi scos un timp mai bun. De catre fratele meu (pe motorul meu) sau de catre ORICARE participant de acolo. Putea sa se dea peste cap tot clasamentul dupa a treia tura. Inclusiv sa nu prinda fratele meu podiumul, sau whatever. Ideea ca nu a fost fairplay. Ori fac TOTI 3 ture, ori 2. Corecteaza-ma, daca gresesc.

Plus ca am mai auzit o ironie: "Zi merci ca a scos baiatu' cu ZX9-R-ul timpul mai bun ca al tau in tura a treia, ca se dadea pana scotea un timp mai bun. Iti dai seama cat trebuia sa stam aici?". No offence. :cheers:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tmpul cel mai bun a fost scos in primele 2 ture, deci nu vad dc deranjeaza. A intrat a treia tura mai mult din cauza rivalitatii dintre el si Raul. Daca cumva se scotea in cea de-a treia tura timpul cel mai bun atunci s-ar fi trimis scuze in scris, alaturi de veritabila vaza si diploma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tmpul cel mai bun a fost scos in primele 2 ture, deci nu vad dc deranjeaza. A intrat a treia tura mai mult din cauza rivalitatii dintre el si Raul. Daca cumva se scotea in cea de-a treia tura timpul cel mai bun atunci s-ar fi trimis scuze in scris, alaturi de veritabila vaza si diploma.

 

Ti-am zis si mai sus. Daca se dadeau TOTI cate 3 ture, clasamentul final putea sa arate cu totul altfel, cu atat mai mult cu cat diferentele dintre participanti au fost infime. Daca s-a dat in tura 3 doar pt rivalitate, de ce s-au mai cronometrat si i-a aparut acel timp ca fiind cel mai bun? De ce nu i-a ramas timpul din tura 2 cap de lista? Oricum ar fi fost pe locul I (daca timpii afisati au fost cei corecti - un fisier in notepad iti fac si eu in 5 minute, CU CE TIMPI VREI TU) :D . Raul a venit cu o propunere excelenta pentru la anul: sa stea cate un prieten al celui care concureaza sa vada timpul scos => transparenta totala.

Deci, hai sa nu ne mai batem cu pumnul in piept. Ok? Las-o sa "moara" asa. A trecut.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis si mai sus. Daca se dadeau TOTI cate 3 ture, clasamentul final putea sa arate cu totul altfel, cu atat mai mult cu cat diferentele dintre participanti au fost infime. Daca s-a dat in tura 3 doar pt rivalitate, de ce s-au mai cronometrat si i-a aparut acel timp ca fiind cel mai bun? De ce nu i-a ramas timpul din tura 2 cap de lista? Oricum ar fi fost pe locul I (daca timpii afisati au fost cei corecti - un fisier in notepad iti fac si eu in 5 minute, CU CE TIMPI VREI TU) :D . Raul a venit cu o propunere excelenta pentru la anul: sa stea cate un prieten al celui care concureaza sa vada timpul scos => transparenta totala.

Deci, hai sa nu ne mai batem cu pumnul in piept. Ok? Las-o sa "moara" asa. A trecut.

Asta e...a trecut, acum nu se mai poate face nimic, dar am vazut listele si timpul cel mai bun nu a fost scos din a 3-a incercare. Chiar daca nu intra a 3-a tura clasamentul final era acelasi. Sa speram ca data viitoare nu se va mai ajunge la discutii. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti ! De ce nu va mutati voi cu discutia pe topicul dedicat de la ,,Intalniri, evenimente, excursii" -> ,,Liniute pe aeroport" ?

 

Gata ! Sa terminat de mult evenimentul, nu mai este de facut nimic ! Astea sunt rezulatatele si cu asta ... basta ! Aici, noi propunem trasee si plimbari pentru timpul liber si mai postam foto din aceste plimbari.

 

De la noi, din Teleorman, a concurat doar un singur motociclist care ... a si uitat evenimentul, gata ... lasa-tii dracu' de timpi !

 

Fara suparare ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti ! De ce nu va mutati voi cu discutia pe topicul dedicat de la ,,Intalniri, evenimente, excursii" -> ,,Liniute pe aeroport" ?

 

Gata ! Sa terminat de mult evenimentul, nu mai este de facut nimic ! Astea sunt rezulatatele si cu asta ... basta ! Aici, noi propunem trasee si plimbari pentru timpul liber si mai postam foto din aceste plimbari.

 

De la noi, din Teleorman, a concurat doar un singur motociclist care ... a si uitat evenimentul, gata ... lasa-tii dracu' de timpi !

 

Fara suparare ! :scratch:

 

Mii de scuze, Petrica. Promitem ca n-o sa se mai intample.

:) :unsure: :P :kiss: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...