Sari la conținut

Incredibil...


owy
 Share

Postări Recomandate

Motor nou-noutz....Yamaha 1300 midnight star...Am 50 km cu el....D-abia am ajuns cu el in Balotesti duminica, adik ieri...nu mai vroia sa accelereze, de la semafor pleca greu, iar pe pod la Baneasa ma rugam de el sa trec dincolo....Am ajuns cu el in a 2-a treapta la relanti...Se pare k are ceva la ferodouri,pe mine ma depaseste un pic...oricum are garantie,dar asa...k fapt divers..iti iei un lucru nou, dai un ban si astepti altceva in schimb. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu mai vroia sa accelereze, de la semafor pleca greu, iar pe pod la Baneasa ma rugam de el sa trec dincolo....Am ajuns cu el in a 2-a treapta la relanti...Se pare k are ceva la ferodouri.............

Pai daca ar avea ceva la ferodouri ar merge infranata,s-ar incinge franele dar nu are legatura cu acceleratia,pe loc scoasa din viteza se accerlereaza ?????

Incearca sa o misti mergand pe langa ea,de coarne,daca e infranata o sa-ti dai seama,ca va merge foarte greu sau deloc.

Oricum nu ai ce sa-i faci du-te la garantie.

 

PS:posibil sa aiba si mizerie in rezervor,da asta ar fi culmea. :)

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor nou-noutz....Yamaha 1300 midnight star...Am 50 km cu el....D-abia am ajuns cu el in Balotesti duminica, adik ieri...nu mai vroia sa accelereze, de la semafor pleca greu, iar pe pod la Baneasa ma rugam de el sa trec dincolo....Am ajuns cu el in a 2-a treapta la relanti...Se pare k are ceva la ferodouri,pe mine ma depaseste un pic...oricum are garantie,dar asa...k fapt divers..iti iei un lucru nou, dai un ban si astepti altceva in schimb. :P

Parerea mea e ca n-are legatura cu franele. Tre' sa fie de la alimentare. Habar n-am daca e pe carburatie sau injectie ca nu ma pricep la "monstri" d-astia, dar eu asa zic. Gaz mai era? :)

 

--- Mesaj completat în 26 Feb 2008 10:03 -------------
Oricum, pentru cultura noastra generala sa ne spui si noua ce-a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor nou-noutz....Yamaha 1300 midnight star...Am 50 km cu el....D-abia am ajuns cu el in Balotesti duminica, adik ieri...nu mai vroia sa accelereze, de la semafor pleca greu, iar pe pod la Baneasa ma rugam de el sa trec dincolo....Am ajuns cu el in a 2-a treapta la relanti...Se pare k are ceva la ferodouri,pe mine ma depaseste un pic...oricum are garantie,dar asa...k fapt divers..iti iei un lucru nou, dai un ban si astepti altceva in schimb. :)

 

Se mai intampla, dealer-ul nu are nici o vina, el a primit motorul si ti l-a dat. Cum reactionai daca motocicleta avea 200 KM parcursi asa de test. Acum roaga-te sa fie seriosi si sa o rezolve repede. Aici se va vedea cat de profesionisti sau cat de "romani" sunt dealeri.

Eu am avut o problema aproximativ similara la masina noua(pierdea putere) si s-a rezolvat printr-un simplu spray de curatat supapele. Dar pentru a realiza ca asta trebuie am facut 5 drumuri la service, pana sa apara unul dintre putinii mecanici adevarati, nu surubari cu tester electronic, si sa spuna care sunt posibilele cauze, stiind ce tip de motor are masina. Si a avut dreptate.

 

Sa ne spui si noua care a fost problema si cat de repede s-au miscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor nou-noutz....Yamaha 1300 midnight star...Am 50 km cu el....D-abia am ajuns cu el in Balotesti duminica, adik ieri...nu mai vroia sa accelereze, de la semafor pleca greu, iar pe pod la Baneasa ma rugam de el sa trec dincolo....Am ajuns cu el in a 2-a treapta la relanti...Se pare k are ceva la ferodouri,pe mine ma depaseste un pic...oricum are garantie,dar asa...k fapt divers..iti iei un lucru nou, dai un ban si astepti altceva in schimb. :)

Am mai auzit faze dinastea! Asa ca oameni buni va riscati si la NOU si la SH! :D

Cred ca personal dadeam cu capu' de asfalt de nervi :P !Oricum spor la birocratia ce urmeaza! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, chiar atat de paralel incat sa nu-i bag benzina ,nu sunt... :) Oricum, l-au demontat baietii la service si unul din discurile de ferodou era rupt in 4 bucati....Cred k asta spune tot....Pe 21 februarie am plecat din show-room cu ea...Suntem in 27 februarie...Sincer,nu stiu dc o mai vreau... E adevarat...Baietii au luat-o si au dat-o mai departe...nu au ei nici o vina,au spus k se face pe garantie,dar stai si te gandesti: de ce iti iei motor nou???? pt a nu avea probleme cu el....(pct meu de vedere)...dar socoteala de acasa, stiti si voi!!!! Oricum,sunt acrit pana in gat..Am asteptat atat de mult momentul asta, incat cred k traiesc un cosmar! In fine....Sa vad ce voi face azi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca luai un SH din germania si aparea problema asta. Ce faceai? Dadeai o garla de bani sa o repari, ca doar nu o puneai pe platforma si o trimeteai sa o repare acolo. Parerea mea este ca lucru nou este mai bun asa ca succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca luai un SH din germania si aparea problema asta. Ce faceai? Dadeai o garla de bani sa o repari, ca doar nu o puneai pe platforma si o trimeteai sa o repare acolo. Parerea mea este ca lucru nou este mai bun asa ca succes.

Dar de ce sa ma gandesc???Nu l-am luat din Germania...L-am luat din Romanik...Nou...Nu vb aceeasi limba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa , de curiozitate, ce ulei i-au pus astia de la service?

 

japonezii nu sunt japonezi degeaba

Pai dc motorul era nou,uleiul din fabrica....Acum e desfacuta motoreta.... Dar cred k era obosita motoreta...Rotile de ferodou erau negre....Au pus ceva accesorii noi si au bagat-o la vanzare...Ma gandesc si eu la fel de fel de variante,va dati seama..Nu am vazut uleiul din cutie...cred k mi-as fi dat seama dc era alergata

Editat de owy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io vreau sa imi iau un vulcan de 900 nou. Din ce am intrebat motoru cand vine in container nu are nici un fel de fluid in el. Odata ajuns la dealer, ala baga ulei, apa shi lichid de frana . Ii pun bateria shi il dau la propretar.

 

Nu asa au facut shi cu al tau???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io vreau sa imi iau un vulcan de 900 nou. Din ce am intrebat motoru cand vine in container nu are nici un fel de fluid in el. Odata ajuns la dealer, ala baga ulei, apa shi lichid de frana . Ii pun bateria shi il dau la propretar.

 

Nu asa au facut shi cu al tau???

Uite k m-ai pus pe ganduri....Chiar nu stiu sa-ti raspund la intrebarea asta! Dar dc nu ar fi pus ulei mai plecam cu el? Mentionez faptul k atunci cand era rece,ma puteam deplasa...cand se incalzea motorul,nu mai tragea deloc!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cristi_q

cum ma sa vina asa, ti-au spus asta cei de la United? Sau cine?

Eu am cumparat vnu-l de 800 nou si era venit la container, doar cu roata fata data jos, pe care au montat-o ei. Fluidele motocicletei erau la locul lor. Mai ales ca motoarele vin fara rodaj asa ca pt primii 1000km trebe ulei special de rodaj in motor. De-abia pe urma se pune ulei standard in el. Ma indoiesc sa nu fie la fel si in cazul unui alt motor nou, oricare ar fi el. Poate motocicletele BMW-ul sa nu fie in aceasta situatie?

 

@owy

Ciudat lucru... la cald sa nu mearga si la rece da...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai dc motorul era nou,uleiul din fabrica....Acum e desfacuta motoreta.... Dar cred k era obosita motoreta...Rotile de ferodou erau negre....Au pus ceva accesorii noi si au bagat-o la vanzare...Ma gandesc si eu la fel de fel de variante,va dati seama..Nu am vazut uleiul din cutie...cred k mi-as fi dat seama dc era alergata

Cum o sa fie frate alergata si bagata la vanzare de noua?! Or fi romanii nostri hoti da' idioti nu sunt. Terminati cu prostiile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , se pare ca motoru vine cu ulei in el

 

http://www.concours.org/sc/kawasaki_ap_manual.htm

 

dar ala tot trebuie schimbat

 

Cei de la United insa mi-au zis ca atunci cand vine motoreta, nu are ulei in ea.

 

Strange...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicletele sau masinile care vin pe container in mod normal sunt fara fluide. Uleiul de motor este catalogat ca inflamabil si daca ar fii in motor, ar trebui transportat in conditii speciale ceea ce inseamna si costuri mai mari la transport....

Oricum cred ca e si vina dealer-ului, are obligatia sa verifice ce iti vinde..... e vorba de bizz-ul lui, ca doar nu vinde cartofi in piata...

Toate bune si mult noroc cu ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum o sa fie frate alergata si bagata la vanzare de noua?! Or fi romanii nostri hoti da' idioti nu sunt. Terminati cu prostiile astea.

Frateeeee, cand o sa scoti si tu din buzunar 400 milioane vechi, iti cumperi un lucru nou si nu merge,sa vezi cum iti trec sageti prin minte.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...