Sari la conținut

Ultima Ora - 26.02.2008


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

de pe agentii citare:

În timpul unei curse ilegale, doi motocicliÂşti din Drobeta Turnu Severin s-au acroÂşat Âşi au lovit un copil care mergea pe marginea drumului. Atât băiatul, în vârstă de 14 ani, cât Âşi cei doi bărbați au ajuns în stare gravă la spital cu lovituri la cap Âşi numeroase fracturi.

 

Un grav accident rutier s-a produs, în această după-amiază, la ieÂşirea din Drobeta Turnu Severin. Imediat după accident, cele două motociclete au luat foc. PolițiÂştii nu au stabilit încă viteza pe care o aveau cei doi, însă martorii spun că aceÂştia aveau peste 120 de kilometri la oră. PolițiÂştii încearcă să stabilească cine se face vinovat de producerea accidentului.

Acesta este al doilea accident de motor produs, în ultimele 24 de ore, în Drobeta Turnu Severin. În această dimineață, o femeie a fost lovită uÂşor de o motoretă, chiar pe o trecere de pietoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si nu doar atat, dar au si o acuratete extraordinara. Ai zice ca au toti radar in bot. Daca trec cu o vitezana pe langa "martori" in treapta 1 cu 80 la ora, dar cu motorul turat la 14.000 rpm o sa se jure pe ce au mai sfant ca aveam "peste doo sute, maica!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu doar atat, dar au si o acuratete extraordinara. Ai zice ca au toti radar in bot. Daca trec cu o vitezana pe langa "martori" in treapta 1 cu 80 la ora, dar cu motorul turat la 14.000 rpm o sa se jure pe ce au mai sfant ca aveam "peste doo sute, maica!"

 

Parol, mon cher!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza= 120km/h

accident = nebuni

zgomot, fasnet, trosnitura etc= am auzit o bubuitura

2 motoare una langa alta= cursa ilegala

si lista din cultura romanului ar putea continua, sa nu uitam totusi ca un copil e ranit grav in spital, insanatosire tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram la terasa la un suc cu cativa tovarsi cand cei 2 au trecut pe langa noi (in oras, mergand destul de tare). La 10 minute am primit telefon ca e accident grav de motocicleta, ne-am urcat pe motoare si am ajuns acolo. Circulatia era oprita, era coada de cca 500 de m, ne-am bagat pe contrasens. E vb de 2 motociclete, un R1 si un Speed triple, care au lovit in plin un scuter. Scuterul si R1 au luat foc.

"Motociclistii" nu stiu daca aveau permise, ceea ce stiu sigur e ca motocicletele erau furate de afara. Un politist a inceput sa urle la noi, ca"acum ce mai zicem??". Televiziune, interviuri, trebuie sa apara pe undeva asta seara. Turometrul de la R1 era blocat la 10 mii ture. Tot in aceeasi zona a mai murit un baiat care s-a urcat pe un gsx-r de o mie, motocicleta furata, el fara permis si fara casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa te contrazic tizule: in acceptiunea generala oricine calareste un motor e motociclist. Asa cum soferi sunt si cei care merg cu masini furate, si cei care adorm la volan in TIR-uri, si cei care conduc taxiuri si la fel de bine si pensionarii si cei care conduc doar Duminica. Oamenii nu fac decat rareori diferenta intre "motociclisti buni" si "motociclisti rai". Toti suntem la fel pentru un privitor neavizat. Iar imaginea generala scade in rating mult mai tare la o faza de genul asta puternic mediatizata decat creste la o actiune caritabila trecuta cu vederea de presa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna intrebare: acum ce mai zicem!?

Are careva vreun raspuns, ca pana acuma numai teorii de chibrite fara fosfor?

Sa-i spuneti lu Mutu (sau lu' Surdu) ca ala cu R1 furat de afara mergea in turele alea in a doua...

Ma opresc aici ca sa nu ma iau iar in gura cu lumea. Nu vreau cearta de data asta, vreau doar mai putini dementi si inconstienti pe strazi. Isi fac rau lor, victimelor lor, familiilor tuturor, noua, etc. Cred ca e suficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu acum la stiri, pe Antena 1....

motocicleta venea cu viteza, a intrat in plin intr-un moped care mergea regulametar si au ricosat amandoi intr-un copil care mergea pe troturar. mopedistul a murit dupa cateva ore la spital, iar motociclistul e internat. de copil nu mai retin exact, daca a murit sau a fost ranit grav si el. martorii sustin cum ca era intrecere de motociclete pe acolo. atat motocicleta cat si mopedul au luat foc.

pt cel care a zis ca a fost la locul accidentului... s-a vazut un grup de motociclisti cum depaseau usor coloana si au oprit pe stanga, apoi s-a mai vazut un biker in cateva cadre...

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna intrebare: acum ce mai zicem!?

Are careva vreun raspuns, ca pana acuma numai teorii de chibrite fara fosfor?

Sa-i spuneti lu Mutu (sau lu' Surdu) ca ala cu R1 furat de afara mergea in turele alea in a doua...

Ma opresc aici ca sa nu ma iau iar in gura cu lumea. Nu vreau cearta de data asta, vreau doar mai putini dementi si inconstienti pe strazi. Isi fac rau lor, victimelor lor, familiilor tuturor, noua, etc. Cred ca e suficient.

 

 

pai si la a2a in 10 mii cam c viteza crezi k avea??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa par al draq dar chiar azi am vazut niste baieti "smecheri" rau cu un zxr MH-79-TAZ (sper sa nu ma insel) mergeau fara casca + un gsxr 600 cu numere din alea galbene (ATENTIE NUMERE din alea de se dau la scutere) => la ce sa ne asteptam ? va doresc un an bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia fara casca si permis, care merg tare pe moto furate, si accidenteaza grav copii pe margine, mai bine crapa toti acum pana in martie.. .ca sa nu ne mai stresam de nemernicia lor cand e soare afara, si cald, si frumos. . si e vreme de mers la mare. . Pe bune. .Sportul asta nu e pentru toti cretinii refulati cu exces de hormoni si creier zero. . Mai bine acolo jos, la 2 metri under, unde nu mai pot lua vietile altora nevinovati. . Pacat de suferintza parintilor lor. .pentru care, tot respectul si compasiunea, dar pentru ei . .un mare. .Ptiu!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si la a2a in 10 mii cam c viteza crezi k avea??

 

Undeva în jur de 100 km/h...

 

 

Păcat de cei ce mor nevinovați, indiferent de categoria de participanți la trafic din care fac parte. Ar trebui ca prima regulă de circulație predată în cele Âşcoli auto la care visăm (acum că le-am terminat Âşi ne dăm seama de cât de multe ne-nvață...) să fie aceea legată de respectarea, în primul rând, a celorlalți participanți la trafic (mai pe Âşleau: poți intra în trafic/circula etc. dar numai după ce te-ai asigurat că nu-i încurci pe cei care circulă deja). Aceasta există în regulament, dar importanța care i se acordă...

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia fara casca si permis, care merg tare pe moto furate, si accidenteaza grav copii pe margine, mai bine crapa toti acum pana in martie.. .ca sa nu ne mai stresam de nemernicia lor cand e soare afara, si cald, si frumos. . si e vreme de mers la mare. . Pe bune. .Sportul asta nu e pentru toti cretinii refulati cu exces de hormoni si creier zero. . Mai bine acolo jos, la 2 metri under, unde nu mai pot lua vietile altora nevinovati. . Pacat de suferintza parintilor lor. .pentru care, tot respectul si compasiunea, dar pentru ei . .un mare. .Ptiu!!!!

 

De data asta, nu pot decat sa fiu de acord cu tine, prietene motociclist. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cele scrise mai sus prevad ca in loc de respectul in trafic pe care il cerem de atata vreme o sa ajungem sa arunce lumea cu pietre in noi. Rupeti-va gatu "motociclistilor" dar nu mai luati pe nimeni dupa voi. Pacat de cei ce au murit nevinovati. R.I.P pentru mopedist....nasoala situatie sa mergi cu 40-50 la ora si sa fi luat in plin din spate :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb cum ati fi reactionat daca 2 mopedisti ar fi intrat intr-un motociclist care mergea regulamentar. :)

Oamenii astia nu merita sa traiasca.......................daca era vorba de doi conservari care ar fi facut intrecere, lucrurile ar fi stat altfel. Mai mult decat atat, aia nu se stie daca aveau permis si/sau acte pe motociclete.

Multa :) pentru aia doi care au provocat asta.

Nu gaseau alt loc unde sa se dea tare? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand numarul motocicletelor este in crestere cresc si sansele ca aceste motociclete sa fie implicate in accidente. Motociclisti incepatori au cele mai mari sanse sa ia parte la aceste accidente. Este stiut ca cel care cumpara o motocicleta sigur cunoaste un motociclist (are un prieten cel putin).

Singura modalitate sa reducem aceste evenimente este urmatoarea:

Nu mai acceptati printre voi pe cei fara permis cu motociclete neimatriculate si cu un minim de echipament.

Dorinta lor sa mearga cu voi este mare, mult prea mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...