Sari la conținut

Incident Piata Victoriei - Bucuresti - 27.02.2008


Xaiffer
 Share

Postări Recomandate

Astazi pe la ora 19:00 cand ieseam de la metrou, am auzit un zgomot puternic de "flex" si imediat am vazut si un motociclist cazand pe spate.

Era cu un GSXR NR: B *8 *ZK -> poate ca omul nu vrea sa fie recunoscut deaceea am ales sa il tin sub anonimat.Insa daca el considera ca nu este nicio problema , il rog sa scrie si el 2 randuri...ce si cum :)

Felicitari pentru echipament (Full)

A scapat cu bine si el si motorul.

Felictari si doamnei care a venit sa ii aduca un mar. Multa bafta si ai grija de tine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P cred ca i-a oferit marul ca sa se refaca din sperieura (cica asa este bine).

Imi pare bine ca nu am avut cu ce sa il ajut pe baiat :)

 

P.S: Dupa zgomotul demarajului cred ca a vrut sa se ridice pe o roata...sau s-a ridicat fara sa vrea :-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu eram... Eu sunt ok, multumita echipamentului complet, mobra n-are decat pedala schimbatorului de viteze putin indoita, carena doar zgaraiata pe stanga multumita buloanelor, semnalizare stanga trebuie schimbata.

 

Probabil de aia n-a sarit nimeni in ajutor, vazand ca ma misc si ca mi-am ridicat singur motorul de jos.

 

Multumesc femeii pentru mar, n-am avut de ales, cred ca imi spargea ochiu' daca refuzam marul ala. Pana la urma l-am mancat ca nu era frumos sa-l arunc si nici nu statea bine in san :P)

 

Presupun ca totul s-a intamplat din cauza unei pete de ulei, parca era si uda portiunea aceea in care am intrat in derapaj, o incercare de contrabracare esuata si am alunecat. Posibil sa ma fi bucurat ca aveam drum liber inainte si am accelerat in timp ce am inclinat motorul ca sa ocolesc o ultima masina ce facea dreapta, spre Victoriei (eu vroiam sa ma indrept spre Romana)

 

--- Mesaj completat în 27 Feb 2008 21:29 -------------

:) cred ca i-a oferit marul ca sa se refaca din sperieura (cica asa este bine).

Imi pare bine ca nu am avut cu ce sa il ajut pe baiat :)

 

P.S: Dupa zgomotul demarajului cred ca a vrut sa se ridice pe o roata...sau s-a ridicat fara sa vrea :-??

 

 

Ce ai auzit tu, Xaiffer, era din cauza derapajului coroborata cu accelerarea involuntara. N-am avut pana acum vreodata curiozitatea sa fac wheelie din simplul motiv ca nu-i vad utilitatea. Iar de aport de imagine nu duc lipsa astfel incat sa ma apuc de gesturi gratuite :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine e cand poti poti sa-ti scrii tu patania, nu altii...

Bine ca sunteti bine amandoi :)

 

 

Iti dai seama cum ma simt eu acu sa am threadul asta deschis aici... Dar daca tot sunt aici tin sa accentuez obisnuinta de a iesi cu combinezonul indiferent daca dau o tura in oras sau in afara. Andrew si nu numai poate confirma asta.

Multi au incercat si incearca sa ma convinga ca merge cu blugi prin oras.

Daca eram in blugi, nu cred ca mai eram in stare sa-mi duc motorul pana acasa. Nici macar nu mi s-a inrosit pielea in zona in care m-am frecat de asfalt.

 

Reflectati si protejati-va

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama cum ma simt eu acu sa am threadul asta deschis aici...

Nu la asta m-am referit. Eu zic ca cel ce isi scrie patania e norocos,pt ca daca ar scrie altii despre tine inseamna ca tu nu mai esti.

Numai bine...

Editat de cosport
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tic , stai linistit man nu am zis cu rautate cand am vorbit despre wheelie! M-a pacalit sunetul puternic , scuze !

 

Uneori si eu ies in blugi si hanorac cu cateva protectii ici colo , dar vazandu-te pe tine am sa incerc sa le port mai des desi uneori chiar e imposibil..te duci pana la o sala..la ceva..e dificil sa porti combinezon chiar daca te asigura mai mult decat echipamentul liber :)

 

P.S: Exact , pe unde ai trecut tu era o portiune de asfalt uda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu eram... Eu sunt ok, multumita echipamentului complet, mobra n-are decat pedala schimbatorului de viteze putin indoita, carena doar zgaraiata pe stanga multumita buloanelor, semnalizare stanga trebuie schimbata.

 

Probabil de aia n-a sarit nimeni in ajutor, vazand ca ma misc si ca mi-am ridicat singur motorul de jos.

 

Multumesc femeii pentru mar, n-am avut de ales, cred ca imi spargea ochiu' daca refuzam marul ala. Pana la urma l-am mancat ca nu era frumos sa-l arunc si nici nu statea bine in san :wave:)

 

Presupun ca totul s-a intamplat din cauza unei pete de ulei, parca era si uda portiunea aceea in care am intrat in derapaj, o incercare de contrabracare esuata si am alunecat. Posibil sa ma fi bucurat ca aveam drum liber inainte si am accelerat in timp ce am inclinat motorul ca sa ocolesc o ultima masina ce facea dreapta, spre Victoriei (eu vroiam sa ma indrept spre Romana)

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Feb 2008 21:29 -------------</small><br/>

Ce ai auzit tu, Xaiffer, era din cauza derapajului coroborata cu accelerarea involuntara. N-am avut pana acum vreodata curiozitatea sa fac wheelie din simplul motiv ca nu-i vad utilitatea. Iar de aport de imagine nu duc lipsa astfel incat sa ma apuc de gesturi gratuite :crack:

 

hehe, ai cazut ca la fel ca mine prima oara prin 2006 :crack: nu mai brusca atata in curbe pe strada :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...