Sari la conținut

Am Indoit Evacuarea


dulfa
 Share

Postări Recomandate

nu bre,am pus-o exact cum trebuie,mai mult am infundat si tevile cu dopuri de plastic dar nu s-a vazut repet nici o diferenta..am rezolvat-o in schimb cu autogenul si a iesit excelent,ideea e ca sambata am facut trial pe un rau si e la loc.. :baldy:

 

PS ..nu imi place sa se faca misto de mine...

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat de 3 ori sa indrept teava prin inghet si nu am observat ABSOLUT nici un fel de modificare.....

 

3 ori e putin,

iti terebuie mai multe operatii si .........rabdare!

Editat de Rebelul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , in arad cineva a reusit sa indrepte evacuarea cu autogen , si-a fabricat un fel de dopuri la capetele tevii si a bagat presiune de aer in ele, usor cu autogenul a incalzit teva, de la presiunea din interior acesta a sarit la loc , nu este ca si cea noua dar are aceeasi circumferinta cu exceptia catorva riduri ,in rest este ok . merita incercat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
inainte......

si dupa 4 inghetari. timp de lucru 2 zile.

 

rezultat super multumitor!!!!

in situatia asta nu pot decat sa te intreb :ce neam de frigider ai fratioare ca face minuni?? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in situatia asta nu pot decat sa te intreb :ce neam de frigider ai fratioare ca face minuni?? :bounce:

 

 

este un frigider side by side, jumate congelator, jumate frigider.

in congelator am loc suficient si am optiune de congelare rapida la -27 de grade.

 

am vrut sa pun poze ca sa aduc si dovada ca este ok!

succes la congelat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, spuneti-mi si mie care stiti unde ma pot duce sa indrept cimpoiul la 2T?

Nu este foarte stramb dar cred ca trebuie facut.

Mi-e teama ca daca fac manevra cu apa, va plesni, volumul in zona aia fiind f mare.

 

Ai grija la inghetat cimpoiul. Rebelul a incercat si a aflat ca este ambutisata la incheieturi. A ta nu stiu cum este dar daca este ambutisata in mom inghetarii cedeaza cel mai repede la ambutisari decat in zona stramba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......... Rebelul a incercat si a aflat ca este ambutisata la incheieturi.........

 

 

esact!... :rolleyes: ...si s-a desfacut pe ambutisare ca un fistic.

 

mai bine tai, indrepti si sudezi la loc.

sau incalzesti si umfli cimpoiul cu un compresor(in cazul asta iti trebuie dopuri)

Editat de Rebelul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea stiu exact,

dar un capat trebuie astupat iar la celalalt ar trebui montata o valva care sa-ti permita sa pui presiune.

 

eu am indreptat-o mecanic daca tot am reusit sa o desfac, dupa care am sudat-o(adica mesteru').

Editat de Rebelul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...