Sari la conținut

Accident Strada Lujerului (zona Plaza Mall) - Bucuresti


The_One_Forever
 Share

Postări Recomandate

Erau 2 motoare, pareau sa fie Honda ...unu galben si unu rosu cu negru, motoru galben avea rupt parbrizul si plasticul care tinea parbrizul....era si politie pe acolo..baiatul era bine...cauza nu o stiu....am vazut doar ca politia ii testa cu detectorul de alcool.

Cine stie mai multe sa posteze.

 

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.....Accidentul s-a produs azi 28.02.2008, un conservar vroia sa intre intr-o curte deci sa faca stanga.....el zicea ca avea semnalul pus.....baiatul cu motoru' cel galben honda 600 RR, Leo, era in depasire...si ca sa evite impactul a franat brusc si s-a dat peste cap cu moto!

Urmari....moto destul de avariat....carena fata+parbriz + oglinzi + semnal dreapta sparte, carena superioara laterala dr zgariata , capac motor zgariat..codita sparta.....cam astea in mare!

Eu sunt cel cu 600 RR rosu dar cu albastru nu negru....iar pe cel de care ai scris tu mai devreme ca era ok ..eu eram...am ajuns acolo la 5 min dupa accident si am oprit sa dau o mana de ajutor...

P.S baiatu' avea de 3 luni permis, nu avea casco la moto , si nu a fost impact asa ca va trebui sa-si faca singur moto :burnout:

Mai devreme un pic mi-a trimis si un mesaj are 'mana dreapta fractura, gamba stanga muschiul varza'!

Bafta la recuperare si la reparatiile motorului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate accidente,in doar cateva zile...si ce o sa mai urmeze vara asta...!

 

Or sa fie destule pentru ca majoritatea isi iau numai motoare sport si numai viteza au in cap si daca tu nu conduci o vitezana esti fraier. Asta e parerea multora. Sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or sa fie destule pentru ca majoritatea isi iau numai motoare sport si numai viteza au in cap si daca tu nu conduci o vitezana esti fraier. Asta e parerea multora. Sanatate motociclistului.

 

Esti cumva complexat de anumite tipuri de motociclete, ai incercat vreodata si asa ceva sau dai din gura aiurea ? Intr-adevar sunt multi care se incadreaza in tiparul tau insa nu generaliza. Asa pot spune si eu despre tine ca esti masochist ca umbli calare pe o capra lenesa, vibranta si grea, insa nu o fac :wave:

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cumva complexat de anumite tipuri de motociclete, ai incercat vreodata si asa ceva sau dai din gura aiurea ? Intr-adevar sunt multi care se incadreaza in tiparul tau insa nu generaliza. Asa pot spune si eu despre tine ca esti masochist ca umbli calare pe o capra lenesa, vibranta si grea, insa nu o fac :crack:

 

:burnout:

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja m-am panicat, eu urmez sa-mi iau motocicleta in urmatoarele zile....si intru destul de des pe sectiunea "accidente" sperand sa mai invat din greselile altora inainte de a iesi si eu in lume, numai ca in ultima vreme ma rog de fiecare data cand intru sa nu mai apara ceva nou.

Deja s-a ajuns la ziua si accidentul, in fiecare zi mai apare un post.

Sunt si motociclisti care sa nu fi cazut macar o data ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa o luam de la capat..."deja m-am panicat" si "eu ar trebui" nu-s tocmai expresiile potrivite SIR...Daca vrei motor iti iei si punct...In our beloved city sunt Muulti motociclisti si statistic sunT sanse sa mai cadem cate unu'...se intampla,asta e...Tot ce putem sa facem este sa fim uniti,sa dam o mana de ajutor cand e cazul si sa invatam cate ceva...P.s daca iti taie un nene fata poti sa fii si cu moped ca tot te versi intr-un moment de panica :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja m-am panicat, eu urmez sa-mi iau motocicleta in urmatoarele zile....si intru destul de des pe sectiunea "accidente" sperand sa mai invat din greselile altora inainte de a iesi si eu in lume, numai ca in ultima vreme ma rog de fiecare data cand intru sa nu mai apara ceva nou.

Deja s-a ajuns la ziua si accidentul, in fiecare zi mai apare un post.

Sunt si motociclisti care sa nu fi cazut macar o data ?

 

Poti sa stai linistit, se petrec mai multe accidente sau chestii "misto" decat cele care apar pe forumul acesta.

Si da, sunt motociclisti care nu au cazut niciodata sau au cazut ,dar nu din cauza unui accident daca la asta te refereai.Un rahat de caine, pata de ulei ,nisip poti sa intalnesti si dupa 100 de ani de motociclism.

Nu te mai "panica" in ideea renuntarii pana nu incerci sa vezi cum este.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cumva complexat de anumite tipuri de motociclete, ai incercat vreodata si asa ceva sau dai din gura aiurea ? Intr-adevar sunt multi care se incadreaza in tiparul tau insa nu generaliza. Asa pot spune si eu despre tine ca esti masochist ca umbli calare pe o capra lenesa, vibranta si grea, insa nu o fac :crack:

 

:burnout:

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai "panica" in ideea renuntarii pana nu incerci sa vezi cum este.

 

Bafta.

 

De renuntat nici nu ma mai gandesc sa renunt, azi mi-a venit in sfarsit motorul pentru care tot planific si ma pregatesc din vara :wave:

Asta e, panicat sau nu, dorinta de a-l calari e prea mare ca sa mai dau inapoi acum :burnout:

O s-o iau incet incet incet, pe unde cred eu mai bine si e mai liber, probabil in weekenduri si probabil o sa-mi mai cupar inca vreo 4-5 seturi de ochi !

Salutare si sa ne auzim cu bine, dar cat se poate de rar daca nu chiar deloc la sectiunea "accidente"

Multa bafta si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...eu sunt baiatul cu bicicleta[de la locul accidentului]..care am vazut totul real exact asa cum sa intamplat lui asa zisul TEO..cu cbr -ul galben!!..asa a fost sa fie ..in ziua aia eram pe bicicleta,veneam de la cora ,cumparasem ceva si am obiceiul aproape zilnic sa merg si cu bicla ptr ca am garajul unde tin motoretele la 3 statii de unde stau eu!!..nu va da-ti seama,daca sunteti cu adevarat pasionati de 2 roti ce inseamana cate odata si mersul pe bicicleta...dar nu comentez..fiecare face cum vrea!!!..sunt foarte revoltat ptr ca este al 3-lea accident pe care il vad live,dupa multi ani de motoretizm in care nu am furat-o de la ticalosii astia cu machinetele lor de 2 lei,in care nu sunt in stare sa acorde prioritate intre ei,apai la motorete....!!am fost martor la penultimul accident din cariera mea, a lui Sinner, pe militari anul trecut ,in care si el nu a atins masina care a provocat accidentul,dar norocul lui a fost ca avea casco si motoru era ca si facut in ...5 -8luni :burnout: ...asta e, asa a fost sa fie..sa vezi 2 accidente in direct iti trebuie ceva umblat pe strazi!!...revenim la TEO!!!..cu cbr-ul galben!!..din punctul meu de vedere,dupa ce am vazut care a fost treaba,i-am spus direct!!..frate... nu prea ai legatura cu motoreta ta de//...120..cp...stiti de ce????ptr ca TEo nu le are,este foarte greu de explicat acum in cuvinte..e un fel de a spune...trebuie sa fii facut de la mama...frate!!...si ce crede-ti ca patesc eu?? ma lupt 2 ore cu soferul ala de,care ma injura ..ma blestema..mai si ridica mana la mine///vine politia rutiera in 2 randuri.....iar TEO recunoaste si in fata politiei ca el a fost de vina ca a depasit dacia si isi asuma toate riscurile......cand am vazut clar ca baiatul cu masina a facut stanga fara sa vada motoreta.,un handicapat.....!!am stat acolo cu prodigi..baiatul cu cbr-ul rosu cu negru care intradevar a spus ..si a participat la toata ancheta politiei pana in ultimul moment!!..final..!! sunt multe de spus!!..NU VA MAI PANICATI!! si apucati-va de motociclism daca voi simtiti ca suntet-ti facuti ptr asa ceva...nu conteaza sub nici o forma ce motor vrei sa ai!!....pasiunea conteaza!!frate!!..aaaa sa nu uit!!..parca si eu am simtit asa un pic ca baietii astia mai tinerei cu motoretele lor vitezane,au asa un aer de ...nu stiu cum sa spun,sa nu jignesc....!!de se umfla in pene....!!!...zici ca ieri sa inventat motocicleta ...!!!!.eu sunt adeptul cumpara din prima motor mare,nu te incurca cu 600..750,din prima daca ai bani ia 1000 ca te plictisesti repede de ele si tot trebuie sa vanzi si cumperi...offf..l-am vazut pe TEO cu cbr-ul lui nou-distrus!!![il face pe banii lui!!!]...scumpa pasiunea asta!!...dar ieri parca era mai scumpa doamna!!!......bafta!!

Editat de alfa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...

Incep prin a va multumi pentru posturile voastre, consider ca reprezinta o forma de interes fata de ce mi s-a intamplat, indiferent de continutul lor . Cosmin (Prodigy) si baiatul cu Atvul - mii de mulumiri ptr ajutor, va spun sincer ca n-am realizat cand ati aparut acolo. :wave:

 

Despre accidentul in sine imi amintesc fragmente...depasire 2-3 masini, masina in fata, frana, panica, frana...negru, motorul peste mine, dureri..da doamne sa nu fie ceva rupt.

 

Outcome: mana dreapta in gips 6 sapt (fractura), genunchii .. si ei p-acolo, mana stanga cu entorsa, 2 nopti de nesomn, urmeaza a 3a. Mai multe va poate spune prietena mea cara a invatat in 3 zile la perfectie ce se-ntampla la un azil de batrani :burnout:

 

Privind in ansamblu, daca n-ai murit, e o experienta din care inveti multe, cu mult mai multe din ce reusesti sa asimilezi din ce te-nvata (cu intentii bune) prietenii. Si, printre altele, am invatat ca merita (chiar daca sunt unele costuri) sa faci parte dintr-o comunitate ca cea de aici.

 

Cu mai multe detalii revin dupa ce raman fara gips :crack:

 

Mare grija si sa aveti un sezon cat mai frumos.

leo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce posteaza cate unii tot felul de tampenii la sectiunile cu accidente (ex tipul cu vanzarea)!

Cert e ca eu nu vreau si nu0-mi face placere sa scriu la sectiunea asta...dar altii vad ca 'se excita' postand aberatii si certandu-se intre ei....! In fine.....referitor la aere.....cei cu vitrezane...nu stiu daca trebuie generalizat...poate ca eu unul daca aveam aere nu mai opream la fata accidentului si nu-mi pasa....cum au facut-o altii ....si au trecut vreo 3 moto cel putin pe acolo care nici macar n-au oprit sa intrebe de sanatate...!

This is life

Bafta la recuperare Leo.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce posteaza cate unii tot felul de tampenii la sectiunile cu accidente (ex tipul cu vanzarea)!

Cert e ca eu nu vreau si nu0-mi face placere sa scriu la sectiunea asta...dar altii vad ca 'se excita' postand aberatii si certandu-se intre ei....! In fine.....referitor la aere.....cei cu vitrezane...nu stiu daca trebuie generalizat...poate ca eu unul daca aveam aere nu mai opream la fata accidentului si nu-mi pasa....cum au facut-o altii ....si au trecut vreo 3 moto cel putin pe acolo care nici macar n-au oprit sa intrebe de sanatate...!

This is life

Bafta la recuperare Leo.....

salve!cosmine e foarte corect ce scrii aici,.numai ca nici pe departe nu m-am referit la tine ca ai avea aere tu ,numai ptr ca erai cu un cbr in seara aia .si stii de ce?? ptr ca eu iubesc si admir orice motoreta si pe cine o conduce!!.dimpotriva,tu ai facut tot ce se putea sa-l ajuti pe teo..ai stat pana la final si ai ajutat foarte mult!!...si eu am omis sa spun de cei 3-4 motoristi care au trecut pe acolo si nici macar nu au oprit,unii nici nu au intors capul!!...culmea toti cu vitezane..si cred ca la ei si la multi altii m-am referit cand am spus ca se cam umfla-n pene...ma refer la..teribilisti...la baietii care se trezesc cu o motoreta super sport de azi pe maine..ei care nu au mers nici cu bicicleta in viata lor.si parca gata de azi toata strada e a lor...nici pe departe nu generalizez,astia sunt ei si nu fac cinste motoretizmului din ro...si cine intra pe accidente aici,o sai cunoasca in cateva zile...luni..ca au pus-o in freza si ca si-au rupt gatul!!..m-am intalnit cu teo si bineinteles ca-l sustin pana la capat cu ceea ce am vazut,pentru ca am inteles ca vrea sa-l dea in judecata pe handicapatul ala care a facut stanga cu el iar acum am inteles ca si-a schimbat declaratia si nu vroia sa faca stg ci mergea drept..pai asta e smecheria..daca nu ai atins masina esti vinovat!!...dar nu e asa,aici intervine asa zisa vina morala a celui care a produs accidentul!!...dar ce!! tine cont de ea cineva??...mai vedem!!!..Eu chiar ca nu mai intru la sectiunea asta de accidente si sfatuiesc si pe incepatori sa evite sa citeasca toate nenorocirile astea ca te face sa te lasi de motoreta inainte sa te apuci!!...grija mare!!Nu uitati asta!!..si cand intri pe verde in intersectie gandeste-te ca ai intrat pe rosu!!pa!!ps:am uitat..in seara asta sarbatorim!! ca am luat cu varul meu V-stromul ala de 2007 de la suzuki din stef cel mare..!!!!!!

Editat de alfa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...