Sari la conținut

Ktm 950/990 Adventure


Postări Recomandate

nu ca am testat-o ci chiar am fost plecat cu motoru.

nu este o poza doar de amorul artei. in weekendul care a trecut nu am avut masina si am fost nevoit sa apelez la singurul mijolc de transport disponibil.

:)

 

Da' mai crutz-o mai Lucica, ca i-a ruginit discu' de frana pe spate ! Nu ti-e mila de ea ? :laugh:

 

 

... si de ce iti vinzi motocicleta ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da' mai crutz-o mai Lucica, ca i-a ruginit discu' de frana pe spate ! Nu ti-e mila de ea ? :laugh:

 

 

... si de ce iti vinzi motocicleta ???

 

 

e recesiune :)

din fericire nu cred ca e momentul cel mai bun sa o vand.

in alta ordine de idei au fost niste momente de ratacire in care la fel ca si tine, am avut nevoie de bani (nu ca acum am scapat de sabia de deasupra capului), dar ma descurc momentan.

cat despre disc, el a fost asa da cand am luat-o si nu a stat nimeni sa-l curete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca am testat-o ci chiar am fost plecat cu motoru.

nu este o poza doar de amorul artei. in weekendul care a trecut nu am avut masina si am fost nevoit sa apelez la singurul mijolc de transport disponibil.

:)

 

 

suuper!

inseamna ca totul e calculat. am avut senzatia ca ai putea sa atingi schiurile cu roata fata la viraje.

 

bafta la motoextremusski! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum pot cumpara ..... ASTA ???

Nu am cumparat din USA, pana acum ! De amortizorul de directie sa ocupat @mae, dar acum e ocupat cu altceva.

 

Mai vrea cineva asa ceva ? Poate ne cuplam la o comanda !?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum pot cumpara ..... ASTA ???

Nu am cumparat din USA, pana acum ! De amortizorul de directie sa ocupat @mae, dar acum e ocupat cu altceva.

 

Mai vrea cineva asa ceva ? Poate ne cuplam la o comanda !?

 

Din pacate din link-ul ala nu expediaza decat in canada si state.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate din link-ul ala nu expediaza decat in canada si state.

 

Nu este adevarat ! Am vorbit cu un tip pe AdvRider, care si-a luat asa ceva. ...... este din Grecia.

Deci ... se poate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este adevarat ! Am vorbit cu un tip pe AdvRider, care si-a luat asa ceva. ...... este din Grecia.

Deci ... se poate !

 

Te cred ...stiu ca se poate...dar nu din acel link.

 

Exista si alte variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum pot cumpara ..... ASTA ???

Nu am cumparat din USA, pana acum ! De amortizorul de directie sa ocupat @mae, dar acum e ocupat cu altceva.

 

Mai vrea cineva asa ceva ? Poate ne cuplam la o comanda !?

Daca gasesti de unde sa iei te rog sa ma anunti si pe mine. as vrea si eu. multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred ...stiu ca se poate...dar nu din acel link.

 

Exista si alte variante.

 

... pai lumineaza-ma si pe mine ! Nu ma lasa in ceatza ! Da-mi un link, ... ceva ... pliz ! :laugh:

 

La noi, astia mai prichindei, prinde bine asa ceva !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... pai lumineaza-ma si pe mine ! Nu ma lasa in ceatza ! Da-mi un link, ... ceva ... pliz ! :laugh:

 

La noi, astia mai prichindei, prinde bine asa ceva !

 

Merge si la mine ca sunt inalt iar cand vreau sa merg da-mpicioarelea stau cam cocosat

http://www.adventurersworkshop.com/rox_risers.htm , expeditia in Romania cca.30$ cu USPS

 

 

da' ..pana la primavara n-am bani...ca m-as baga si io ....eventual la d-astea cu anti vibratie

post-27837-1228386809_thumb.png

atentie , majoritatea ridica ghidonul cu 2" (cca.5cm) si sunt pentru ghidon de 7/8" (22,2mm)

 

mai exista si varianta ebay.com pentru cei care au cont de ebay

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksi...-All-Categories

plata putandu-se face si prin Paypal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie cu SUA. Va costa inca 30% in plus daca le trimit ei direct. Cautati pe cineva care sa le cumpere (din State) si sa le trimita ulterior fara valoare.

Mae

 

La cate rubedenii am eu in State ... ii dau dracu' de 30% ! :laugh:

Am un tovaras mai vechi, acolo ... Obama, dar in ultima perioada este cam ocupat si nu mai intra pe mess ! :)

 

 

ASTA ....... poate va intereseaza !?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAU ! :D BAU ! :smoke: ....... nu mai zice nimeni nimic ?!?!

 

Gata, a venit iarna si v-ati parasit motoarele ? Le-ati depus undeva si ati uitat de ele ? ... nici la calculator nu mai ajungeti ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAU BAU , uite ca scriu eu :smoke:.

 

In atentia posesorilor de 950 , mi'a venit intr;un final prin posta dupa aprox. 2 saptamani de asteptare. De abia astept sa o instalez sa vad ce si cum . Si uite asa s'a mai rezolvat inca o problema. O sa pun o fotografie cu pompa de benzina dupa ce finalizez transplantul.

 

 

post-3289-1229330799_thumb.jpg

 

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAU BAU , uite ca scriu eu :D.

 

In atentia posesorilor de 950 , mi'a venit intr;un final prin posta dupa aprox. 2 saptamani de asteptare. De abia astept sa o instalez sa vad ce si cum . Si uite asa s'a mai rezolvat inca o problema. O sa pun o fotografie cu pompa de benzina dupa ce finalizez transplantul.

 

 

post-3289-1229330799_thumb.jpg

 

 

Andrei

 

Nu ne lasa in ceatza ! Ce este ,,lucratura" aia ? La ce serveste ? :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jucaria foloseste la pompa de benzina , inlocuieste platina clasica cu care vine cea din fabrica in felul asta , rezolvand problema bine cunoscuta a platinei impuscate. pe engleza - Solid State Fuel Pump Diy :smoke:

 

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jucaria foloseste la pompa de benzina , inlocuieste platina clasica cu care vine cea din fabrica in felul asta , rezolvand problema bine cunoscuta a platinei impuscate. pe engleza - Solid State Fuel Pump Diy :smoke:

 

 

Andrei

 

Dar ai grija nici asta nu rezista la apa!!!

Mae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu am pompa noua de la Mae, dar planuiesc sa o tin pe aia noua de backup :smoke: vreau sa pun ingineria asta in practica .

O sa revin cu detalii.

 

 

Daca cineva este interesat de achizitionarea unui dispozitiv asemanator sa imi dea PM.

 

 

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu am pompa noua de la Mae, dar planuiesc sa o tin pe aia noua de backup :smoke: vreau sa pun ingineria asta in practica .

O sa revin cu detalii.

 

 

Daca cineva este interesat de achizitionarea unui dispozitiv asemanator sa imi dea PM.

 

 

 

Andrei

 

Pompa mea de benzina are vre'o 38000km, a dat ea un semn de deces, o data cand am suprancalzit motorul, dar merge si acum ! Nu o schimb decat atuci cand decedeaza de tot. Daca si asta noua ma tine tot atati kilometrii, o las asa cu platina !

 

... oricum, la asta veche o sa curat platina si o las in continuare sa vedem ... cat mai are tupeu sa mearga ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...