Sari la conținut

Ktm 950/990 Adventure


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super tare, remorca ! Ma intereseaza si pe mine ...... dar nu pentru 950Adv., ci pentru un crosser !

Ia baga si tu niste detalii ! De unde ai luat-o, e omologata, cat te-a costat, ai inmatriculat-o ?????

.

.

.

.

.... si sa ne mai dezmortim putin ! :smoke:

post-10224-1229409175_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare, remorca ! Ma intereseaza si pe mine ...... dar nu pentru 950Adv., ci pentru un crosser !

Ia baga si tu niste detalii ! De unde ai luat-o, e omologata, cat te-a costat, ai inmatriculat-o ?????

.

.

.

.

.... si sa ne mai dezmortim putin ! :smoke:

 

Pina acum aprox 820 euro cind termin cu inmatricularea revin cu pretul exact.

Luata de pe ebay 530 lire + transfer+transport+....ce o mai fi.

Mae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri la concursurile de motocros cluburile mai sarace urcau intr-o Dacie antrenorul si trei sportivi, iar motoarele le transportau, cu roata fata demontata si atarnate de juguri in niste supurti prinsi in spate. Motocicletele mergeau dupa masina cu roata spate pe sosea si fata suspendata de masina. Evident si lantul trebuia scus de pe foaie. Ma tot gandesc la un dispozitiv compact prins de carligul de remorcare si care sa poata sustine fata motorului folosind axul fata ca element de legatura. Daca s-ar putea construi un asemenea dispozitiv, nu cred ca ar avea mai mult de 10kg, s-ar putea transporta in portbagaj si in caz de nevoie s-ar putea transporta o motocicleta fara sa trebuiasca inscris in circulatie cum se procedeaza cu remorcile. Asta mi-am amintit dupa ce am vazut minunea lui Mae. Cred ca ar fi o ideie buna si practica in acelasi timp. Daca mai gasesc amatori de constructii artizanale parca m-as apuca de experimentat. Deocamdata ramane inrebarea, cum vi se pare ideia si cat de realizabila este. Ma gandesc ca poate s-a mai gandit cineva si poate deja exista pe undeva in exploatare. Ce zici Mae, ca in auto tu le-ai cam vazut pe toate. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri la concursurile de motocros cluburile mai sarace urcau intr-o Dacie antrenorul si trei sportivi, iar motoarele le transportau, cu roata fata demontata si atarnate de juguri in niste supurti prinsi in spate. Motocicletele mergeau dupa masina cu roata spate pe sosea si fata suspendata de masina. Evident si lantul trebuia scus de pe foaie. Ma tot gandesc la un dispozitiv compact prins de carligul de remorcare si care sa poata sustine fata motorului folosind axul fata ca element de legatura. Daca s-ar putea construi un asemenea dispozitiv, nu cred ca ar avea mai mult de 10kg, s-ar putea transporta in portbagaj si in caz de nevoie s-ar putea transporta o motocicleta fara sa trebuiasca inscris in circulatie cum se procedeaza cu remorcile. Asta mi-am amintit dupa ce am vazut minunea lui Mae. Cred ca ar fi o ideie buna si practica in acelasi timp. Daca mai gasesc amatori de constructii artizanale parca m-as apuca de experimentat. Deocamdata ramane inrebarea, cum vi se pare ideia si cat de realizabila este. Ma gandesc ca poate s-a mai gandit cineva si poate deja exista pe undeva in exploatare. Ce zici Mae, ca in auto tu le-ai cam vazut pe toate. :smoke:

 

Exista ce vrei tu, aia a fost prima idee problema este ca nu este legal in Europa. Am vrut sa-l aduc din SUA sau sa-l fac, dar cum legea nu permite am renuntat.

A doua problema era cirligul, standardul european fiind diferit de cel american iar toate aceste sisteme de transport pe o roata sint pentru sistemul american.

Uite si poze cu el:

post-4576-1229448697_thumb.jpg post-4576-1229448686_thumb.jpg

 

pretul este mult mai convenabil in jur de 300 dolari adus acasa.

Mae

Editat de mae
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare, remorca ! Ma intereseaza si pe mine ...... dar nu pentru 950Adv., ci pentru un crosser !

Ia baga si tu niste detalii ! De unde ai luat-o, e omologata, cat te-a costat, ai inmatriculat-o ?????

.

.

.

.

.... si sa ne mai dezmortim putin ! :D

 

 

petrica

am zis clarr sa nu punem poze cu prietenele :smoke:

 

si apropo de remorci

 

bai fratilor

noi astia cu BMW

 

MERGEM CU MOTOCICLETELE................. NU LE REMORCAM :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petrica

am zis clarr sa nu punem poze cu prietenele :smoke:

 

si apropo de remorci

 

bai fratilor

noi astia cu BMW

 

MERGEM CU MOTOCICLETELE................. NU LE REMORCAM :D

 

Am vazut si cel mai mare lucru este ca BMW-ul merge foarte bine si pe o parte (bineinteles ca este vorba de cel al lui Ianachim).

Mae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri la concursurile de motocros cluburile mai sarace urcau intr-o Dacie antrenorul si trei sportivi, iar motoarele le transportau, cu roata fata demontata si atarnate de juguri in niste supurti prinsi in spate. Motocicletele mergeau dupa masina cu roata spate pe sosea si fata suspendata de masina. Evident si lantul trebuia scus de pe foaie. Ma tot gandesc la un dispozitiv compact prins de carligul de remorcare si care sa poata sustine fata motorului folosind axul fata ca element de legatura. Daca s-ar putea construi un asemenea dispozitiv, nu cred ca ar avea mai mult de 10kg, s-ar putea transporta in portbagaj si in caz de nevoie s-ar putea transporta o motocicleta fara sa trebuiasca inscris in circulatie cum se procedeaza cu remorcile. Asta mi-am amintit dupa ce am vazut minunea lui Mae. Cred ca ar fi o ideie buna si practica in acelasi timp. Daca mai gasesc amatori de constructii artizanale parca m-as apuca de experimentat. Deocamdata ramane inrebarea, cum vi se pare ideia si cat de realizabila este. Ma gandesc ca poate s-a mai gandit cineva si poate deja exista pe undeva in exploatare. Ce zici Mae, ca in auto tu le-ai cam vazut pe toate. :wave:

 

Eu m-am gandit de mult la ideea asta ! Ba o data, chiar am adus o Gilera acasa de la Galati intr-o Racia 1310, cu roata fata data jos si furca bagata in portbagaj ... ruland cu roata spate pe asfalt. Bineanteles, ancorata bine cu chingi. Spre norocul meu nu m-am intalnit cu nici un echipaj de politie, altfel o mierleam. Eram mai mic si mai prost, pe vremea aia.

Si eu am vrut sa-mi confectionez un dispozitiv din ala, dar cum spune @mae, am aflat ca nu e' ,,ok" in Romanica ... asa ca am renuntat ! Pacat, este un dispozitiv super-tare de transportat crossere.

 

 

petrica

am zis clarr sa nu punem poze cu prietenele ;)

 

Stai linistit .......... e' fosta ! ....... ce-a de dupa Byonce ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa-ti montezi niste rotite la cutii ..... ce dracu' ! ...... unde te crezi ? Strici asfaltul ! ;)

 

Off ... cu pozele aste nu faci altceva decat sa-mi rasucesti cutitul in rana ! ..... A dracu' iarna, doar a inceput ! :wave:

post-10224-1229582704_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa-ti montezi niste rotite la cutii ..... ce dracu' ! ...... unde te crezi ? Strici asfaltul ! ;)

 

Off ... cu pozele aste nu faci altceva decat sa-mi rasucesti cutitul in rana ! ..... A dracu' iarna, doar a inceput ! :wave:

 

Croatia . Asta vara .

Sunt nostalgic, fir-ar el de sezon rece ;)

 

P.S. : Am zgariat cutia, de asfalt nu ma doare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Croatia . Asta vara .

Sunt nostalgic, fir-ar el de sezon rece

 

P.S. : Am zgariat cutia, de asfalt nu ma doare

Se vede ca esti fratele meu ;)...te dai racing si cu capreta :D

:wave:

 

Sorry de offtopic ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia sa vad si eu poze cu tine pantero? :laugh: cand pui genunchiul jos bineinteles.

 

asteptam poze domnu mihai!!!

 

Uite si pozele:

 

post-4576-1229973066_thumb.jpg post-4576-1229973089_thumb.jpg

 

Multumesc, calitatea este ireprosabila, iar culoarea ceea dorita.

Mae

Editat de mae
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai!!!!!?????!!!!!!! :D

Imposibil!

Eu credeam ca ai BMW!!!!!!

Te-am vazut la club la BMW!!!!!! :laugh:

 

Am venit sa va arat o MOTOCICLETA (fara suparare).

Chiar am fost acolo si toti sint OK, si o sa mai vin daca ma chemati (daca aveam BMW nu asteptam sa ma chemati).

Mae

 

PS. Vezi ca te solicita BEBE Ianachim pentru o joaca cu masinutele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m'ati chemat ? :D

mi;am luat pixelu :(

 

Hai sa avem un Craciun Fericit alaturi de cei dragi si desigur de portocalele din staul :laugh:

 

 

Andrei Perju , aka Castravete

post-3289-1230149662_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cele bune.

as fi curios cum se comporta 990adventure la viteze mici, cat e de manevrabil si usor de culcat de peo parte pe alta pe serpentine, ca e probabil viitoarea achizitie...

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cele bune.

as fi curios cum se comporta 990adventure la viteze mici, cat e de manevrabil si usor de culcat de peo parte pe alta pe serpentine, ca e probabil viitoarea achizitie...

multumesc.

 

Pai ... tot cam ca DR-ul tau ! Ambele sunt vaci mari, insa 990-ul sta mai bine la capitolul suspensii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@taxi - mai lasati offtopicurile

@macicasan - se comporta mai bine decat te'ai astepta, incearca sa gasesti pe cineva sa iti imprumute o tura un exemplar si o sa te dumiresti singur, o sa ramai uimit.

PS - asteapta primavara :o ca pe vremea asta nu cred ca pleci de pe loc :(

 

 

Cele bune si La Multi Ani !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...