Sari la conținut

Ktm 950/990 Adventure


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu daca are cineva, exact, acel produs de la Touratech, insa exista variante mult mai ieftine....

Nu as da 422 euro pe asa ceva !

Monteaza-ti pe crash-bars-uri o pereche de Hella, din alea ,,de neam prost" si i-ai spart pe toti ! ...... parerea mea !

 

:D

ceva de genul :

http://b2c.hella.com/b2c_hella/b2c/init.do...o.xcm=hella_com ?

 

ps..am postat lista cu cazarile di garnic (pt 1 mai) aici :

/index.php?...20&start=20

 

 

ia vezi cat costa astea....

http://cgi.ebay.de/Hella-Scheinwerfer-DE-X...A1%7C240%3A1318

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Priveste atent la LC8-ul portocaliu din fata ... este al userului @mae. Are montate pe crash-bars niste proiectoare. Nu sunt Hella, Piaa ... sa alta ,,marca de renume"; sunt cumparate de prin Mall, nu stiu sigur ... insa fac treaba buna si nu au costat asa mult ... 120 lei, daca imi aduc bine aminte. Scrieii un PM lui Mae si te lamureste !

 

A grija ca sunt doua feluri de proiectoare:

1- fog light ... astea disperseaza fasciculul de lumina pentru mersul in conditii de ceata;

2- drive light ... astea asigura un fascicul convergent de lumina ( asemeni farului ) ce sunt potrivite rulajului pe timp de noapte si iti da posibilitatea sa vezi in profunzime ...... ca faza lunga.

 

Cred ca iti doresti proiectoarele din a doua categorie.

 

Bafta ! :D

post-10224-1238565772_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoy, am o intrebare de unde pot achizitiona la un pret rezonabil plasticul de protectie(cea din poza) pt partea stanga nu-mi place sa am numa pe o parte :D Merci.

post-26723-1238606983_thumb.jpg

post-26723-1238607016_thumb.jpg

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Priveste atent la LC8-ul portocaliu din fata ... este al userului @mae. Are montate pe crash-bars niste proiectoare. Nu sunt Hella, Piaa ... sa alta ,,marca de renume"; sunt cumparate de prin Mall, nu stiu sigur ... insa fac treaba buna si nu au costat asa mult ... 120 lei, daca imi aduc bine aminte. Scrieii un PM lui Mae si te lamureste !

 

A grija ca sunt doua feluri de proiectoare:

1- fog light ... astea disperseaza fasciculul de lumina pentru mersul in conditii de ceata;

2- drive light ... astea asigura un fascicul convergent de lumina ( asemeni farului ) ce sunt potrivite rulajului pe timp de noapte si iti da posibilitatea sa vezi in profunzime ...... ca faza lunga.

 

Cred ca iti doresti proiectoarele din a doua categorie.

 

Bafta ! :D

 

Salutari,

sint chiar Hella!

Sint FF50 blue si le recomand cu caldura. Din pacate unul l-am rupt, dar am comandat alt set si alt model (poze cind or veni).

Mae

 

Ahoy, am o intrebare de unde pot achizitiona la un pret rezonabil plasticul de protectie(cea din poza) pt partea stanga nu-mi place sa am numa pe o parte :D Merci.

 

Urmareste pe ebay, a fost de vinzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

care aveti sa cu gel puteti sa-mi spuneti daca e o diferenta mare de confort fata de saua originala?

am eu "low seat with gel"..e ok..nu e chiar intruchipare confortului, dar mere. sincer, eu am cumparat-o mai mult din considerente de "inaltime"..:D

dar...sa-l intrebam pe MAE cum e cea de la Touratech..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

sint chiar Hella!

Sint FF50 blue si le recomand cu caldura. Din pacate unul l-am rupt, dar am comandat alt set si alt model (poze cind or veni).

Mae

 

Sorry ... asa e ! V-am incurcat ... domnu' Viorel zicea ca le-a cumparat din Mall.

 

 

Ahoy, am o intrebare de unde pot achizitiona la un pret rezonabil plasticul de protectie(cea din poza) pt partea stanga nu-mi place sa am numa pe o parte :D Merci.

 

Are la KTM MotoAdventure - Bucuresti (tel 0728909717), sunt din carbon si costa in jur de 800 lei.

Mai bine iti iei o pereche de crash-bars, ca fac treaba mult mai buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu "low seat with gel"..e ok..nu e chiar intruchipare confortului, dar mere. sincer, eu am cumparat-o mai mult din considerente de "inaltime"..:D

dar...sa-l intrebam pe MAE cum e cea de la Touratech..?

 

 

Principalul motiv pentru care am luat-o de la Touratech a fost faptul ca este ceea mai joasa, ulterior s-a dovedit a fi si foarte comfortabila. Initial am avut-o pe ceea cu gel, dar incingea vara.

Mae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are la KTM MotoAdventure - Bucuresti (tel 0728909717), sunt din carbon si costa in jur de 800 lei.

Mai bine iti iei o pereche de crash-bars, ca fac treaba mult mai buna !

Merci,dar m-ar interesa numai cea din plastic(din punct de vedere estetic,am numai pe o parte) pt ca mi-am comandat deja crash-bar.

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci,dar m-ar interesa numai cea din plastic(din punct de vedere estetic,am numai pe o parte) pt ca mi-am comandat deja crash-bar.

 

Pai suna la numarul ala si discuti cu dom'soara Mihaela despre protectiile ce le doresti ! O sa te ajute !

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand pot sa-mi spun ca-mi pare rau ca cineva se hotaraste sa o vanda dupa ce a bagat atata pasiune si bani in ea....

Pt asta iti urez multa bafta la vanzare.

 

Daca esti interesat sa dai separat cutiile laterale, as fi interesat si nu numai. Fa un semn aici si vb.

 

multumesc si bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu o rugaminte la voi. Imi puteti spune si mie la 950/990-urile voastre ce scrie pe electroventilator (daca se vede). Ideea e ca imi trebuie unul pt Aprilia mea si nu mai vreau sa ajung la United Motors. Poate se potriveste cel de KTM ca e mai ieftin la ale voastre si vine in 4 zile. Pe al meu scrie SPAL VA42-A101-46A. Am gasit ceva asemanator (aftermarket) dar mai fac o incercare.

 

Multumesc anticipat!

 

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, deci am visat azi-noapte cum ma dadeam cu un 990 pe o roata si cu genunchiul pe jos. Din fericire, n-am atatia bani incat sa ma pervertesc la animal, iar de beemer mi-e mila sa-l abuzez pe o roata :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vandut ,,borfasul" ! :wink:

L-am incredintat unei persoane ce sper din tot sufletul sa-l trateze asa cum l-am tratat eu !

Dupa ce a plecat motorul, am avut o seara de tot rahatul ...... nu credeam ca ma va afecta in asemenea hal ..... mai bine ma imbatam !

 

De cand a aparut acest model (2002-2003), am salivat la fotografii si filme cu LC8 Adv, visand cu ochii deschisi la momentul cand voi avea si eu asa ceva. ... momentul a venit, dar a si trecut :wink: ... viata nu mi-a permis sa pastrez aceasta motocicleta ! Din pacate exista prioritati mult mai importante decat ..... o motocicleta ! :laugh:

 

Imi voi cumpara un motor mult mai ieftin, sperand ca intr-o buna zi sa imi cumpar (si mai ales ... intretine) un LC8 Adventure !

 

Bafta fratilor si sa auzim de bine !

 

LC8 rules !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vandut ,,borfasul" ! :wink:

L-am incredintat unei persoane ce sper din tot sufletul sa-l trateze asa cum l-am tratat eu !

Dupa ce a plecat motorul, am avut o seara de tot rahatul ...... nu credeam ca ma va afecta in asemenea hal ..... mai bine ma imbatam !

 

De cand a aparut acest model (2002-2003), am salivat la fotografii si filme cu LC8 Adv, visand cu ochii deschisi la momentul cand voi avea si eu asa ceva. ... momentul a venit, dar a si trecut :wink: ... viata nu mi-a permis sa pastrez aceasta motocicleta ! Din pacate exista prioritati mult mai importante decat ..... o motocicleta ! :laugh:

 

Imi voi cumpara un motor mult mai ieftin, sperand ca intr-o buna zi sa imi cumpar (si mai ales ... intretine) un LC8 Adventure !

 

Bafta fratilor si sa auzim de bine !

 

LC8 rules !

 

nici nu stiu daca sa-ti spun felicitari ca l-ai dat sau ca imi pare rau pentru tine ca a trebuit sa-l dai.

oricum bafta si sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am si eu cateva intrebari:

KTM LC8 950 Adv.,cam cat consuma?(vin dupa V-strom care rareori "ia" peste 5%)

Schimbarea consumabilelor este dificila?(adica,din ce am citit pe aici e cam complicat ca sa schimbi singur uleiul...pt.ca trebuie sa demontezi motocicleta :eek: ).

Impresii...pareri?

Avantaje/dezavantaje?

Merita?(la intrebarea asta,raspunsul il stiu deja).

 

Va intreb asta pt.ca...trebuie sa fac un efort deosebit(financiar,bineinteles) ca sa-l am!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu cateva intrebari:

KTM LC8 950 Adv.,cam cat consuma?(vin dupa V-strom care rareori "ia" peste 5%)

Schimbarea consumabilelor este dificila?(adica,din ce am citit pe aici e cam complicat ca sa schimbi singur uleiul...pt.ca trebuie sa demontezi motocicleta :eek: ).

Impresii...pareri?

Avantaje/dezavantaje?

Merita?(la intrebarea asta,raspunsul il stiu deja).

 

Va intreb asta pt.ca...trebuie sa fac un efort deosebit(financiar,bineinteles) ca sa-l am!

Consum in oras destul de mare 7-10 depinde cum tragi de ea,eu acuma am fost de 1 mai in slovacia si afara si pe autostarda 2 persoane bagaje full mi-a iesit intre 5.8 - 6.5 am masurat la fiecare alimentare fiindca asta era primul meu drum mai lung cu KTM-ul si ma interesa si pe mine ca si eu am avut un Dragstar 650.Intradevar e mai complicat schimbu de ulei ca la Dragstar(cu asta pot sa o compar) dar nu am vazut in viata mea un LC8 desfacut, dar mi-am schimbat singur, un pic mai lent dar daca ai o carte service nu-i greu.

Prima impresie deocamdata e ca nu-mi mai trebe alt moto o vreme(asa simt),cand mi-am l;uat primul moto deja visam la altceva mai mare ,mai tare dar de cand am luat KTM-ul nu prea ma intereseaza altceva pt mine e moto perfect,la drumuri lungi ma interesa si pe mine confortul mai ales cu 2 persoane dar e foarte confortabil mai ales daca nu mergi mai mult de 500 km/zi.

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...