Sari la conținut

Ktm 950/990 Adventure


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O tura ceva??????Careva????

Unde ? Eu am de gand sa fac Transalpina la sfarsitul lui mai ,pe drumul de intoarcere de la intrunirea din Cluj . Pana atunci ,o ard prin jurul casei ,poate ne vedem la SMAEB .

PS -stiam ca iti montase-i proiectoare ,fac treaba noaptea ,s-au ti-ai pus si xenoane ?

Mesaj completat

Am mai bagat niste km ,nu mi s-a mai oprit ,si am facut legatura opririlor cu faptul ca la busonul de alimentare din partea stanga am infundata gaura de drenare a apei care trece de garnitura busonului ,si cum pe drumul spre casa cand am adus motoreta m-a prins o ploaie zdravana ,mi-a intrat apa in rezervor si de aici banuiesc si problema ,sper .Cat despre on-of ,persista si ma deranjeaza foarte mult atat in oras cat si pe off-road ,cred ca o sa-mi fac o programare la Dementor s-o verifice .

post-14485-1271266785_thumb.jpg

post-14485-1271266822_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ? Eu am de gand sa fac Transalpina la sfarsitul lui mai ,pe drumul de intoarcere de la intrunirea din Cluj . Pana atunci ,o ard prin jurul casei ,poate ne vedem la SMAEB .

 

Transalpina - pana in iulie ia-ti gandul de la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ? Eu am de gand sa fac Transalpina la sfarsitul lui mai ,pe drumul de intoarcere de la intrunirea din Cluj . Pana atunci ,o ard prin jurul casei ,poate ne vedem la SMAEB .

PS -stiam ca iti montase-i proiectoare ,fac treaba noaptea ,s-au ti-ai pus si xenoane ?

Mesaj completat

Am mai bagat niste km ,nu mi s-a mai oprit ,si am facut legatura opririlor cu faptul ca la busonul de alimentare din partea stanga am infundata gaura de drenare a apei care trece de garnitura busonului ,si cum pe drumul spre casa cand am adus motoreta m-a prins o ploaie zdravana ,mi-a intrat apa in rezervor si de aici banuiesc si problema ,sper .Cat despre on-of ,persista si ma deranjeaza foarte mult atat in oras cat si pe off-road ,cred ca o sa-mi fac o programare la Dementor s-o verifice .

 

Odata cu montarea proiectoarelor problema luminii a fost rezolvata complet.

ne vedem la salon

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ? Eu am de gand sa fac Transalpina la sfarsitul lui mai ,pe drumul de intoarcere de la intrunirea din Cluj . Pana atunci ,o ard prin jurul casei ,poate ne vedem la SMAEB .

PS -stiam ca iti montase-i proiectoare ,fac treaba noaptea ,s-au ti-ai pus si xenoane ?

Mesaj completat

Am mai bagat niste km ,nu mi s-a mai oprit ,si am facut legatura opririlor cu faptul ca la busonul de alimentare din partea stanga am infundata gaura de drenare a apei care trece de garnitura busonului ,si cum pe drumul spre casa cand am adus motoreta m-a prins o ploaie zdravana ,mi-a intrat apa in rezervor si de aici banuiesc si problema ,sper .Cat despre on-of ,persista si ma deranjeaza foarte mult atat in oras cat si pe off-road ,cred ca o sa-mi fac o programare la Dementor s-o verifice .

 

Referitor la foto puse de tine,cred ca a fost destul de greu sa ajungi acolo sus cu asemenea gume (anvelope).

Hai,cind ai chef,da-mi un semn si iesim la o tura,poate sa vina si Laur? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

problema cu voblatul ghidonului am avut-o si eu, apoi s-a mai inrautatit un pic. Asa ca am fost la cineva sa o traga in spite janta fata +spate. Problema s-a rezolvat abia cand am fost sa-mi indrept janta ( era stramba pe o distanta de 3cm -batea in interior), latoatea acestea mai adaugi cauciucul si cam asta este.

Lumina am rezolvat-o cu proiectoare de 250ROn super bune si cu reglarea corespunzatoare a pozitiei. Proiectoarele merita fiecare leut.

 

Bafta si sa ne vedem pe moto.

 

Salve !!! De unde ai luat proiectoare la 250 RON ? Poti sa oferi mai multe informatii eventual ?

 

Multumesc, Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve !!! De unde ai luat proiectoare la 250 RON ? Poti sa oferi mai multe informatii eventual ?

 

Multumesc, Alex

 

 

proiectoarele le-am cumparat de la augsburg- magazin langa soseaua de centura cum iesi pe autostrada catre Pitesti. Daca vrei mai multe info da-mi un tel. 0743.262.876 Cristian

 

bafta

Mesaj completat

care dintre voi se baga la intrunirea KTM de la Brezoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"care dintre voi se baga la intrunirea KTM de la Brezoi. "

Detalii ?

Ne vedem sambata la SMAEB .

 

http://www.ktmclub.ro/forum/index.php?showtopic=477

 

aici ai toate detaliile, am fost anul trecut, o sa merg si anul asta.

 

salutare

Mesaj completat

Merge careva la o tura de o zi ~500km, plecare 4-5dimineata in timpul saptamanii 03-07.05 inclusiv ?????? Dobrogea de preferat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt deja in Dobrogea :huh: ,asa ca te astept ,zi-i mai exact ce ai de gand ,te mai ajut si eu cu idei si astept semnalul de start . :cheers:

 

Plecarea joi dimineata ora 04:00- Calarasi- Bacul- si apoi pe langa Dunare in sus. Tu va trebuii sa cobori in josul Dobrogei. Hai sa vb la un telefon Miercuri.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tura de 1 Mai: /index.php?...&start=1030 insa m-a ajuns din urma problema ce era de neevitat in cazul meu, ambreajul....stiam ca nu o s scap asa de usor dupa ce am facut anul trecut 4400 km cu maneta de ambreaj trasa un pic....asta e stau un pic pe banca.

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 vaci la pascut prin Dobrogea ,de la sud la nord s-au de la Ostrov la Smardan ,prin Constanta - Cheile Dobrogei - Enisala - Muntii Macinului , si pe cat se poate pe macadam ,impreuna cu "Caponord " si Marian - BMW .

post-14485-1273301298_thumb.jpg

post-14485-1273301335_thumb.jpg

post-14485-1273301370_thumb.jpg

post-14485-1273301414_thumb.jpg

post-14485-1273301449_thumb.jpg

post-14485-1273301472_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca mi-am propus sa nu mai scriu pe acest topic, pentru ca nu mai sunt indreptatit sa-mi dau cu parerea aici si sa incerc sa uit ce a fost in viata mea ,,scurtul capitol LC8", se pare ca in jurul meu sunt factori si intamplari ce nu-mi da pace ...

 

Mai jos este o fotografie facuta astazi la pranz, cand ma intorceam de la masa.

Erau doi italieni ce mergeau catre Giurgiu (cred ... ?!) si de acolo banuiesc ca in Bulgaria. Ma rog, nu conteaza unde mergeau ....

Ideea este ca nu m-am putut abtine sa nu scot telefonul si sa le ard o poza, spre rusinea mea care candva aveam de comentat la alte persoane ce ma fotografiau.

Chiar si acum am o tristete in suflet, amestecata cu un regret amar si tot o data respect pentru cei doi de la semafor ...

La cum merge treaba in tara asta nu cred ca mai pup vre'o data o asemenea motocicleta ! :P :) :P ... asta ma necajeste cel mai rau !

 

Sa auzim numai de bine !

________________________________________________________________________________________

 

P.S. @rockchris: ... nu-mi imaginam cate descurci asa de bine la microfon. Te-am vazut a'seara ... ;)

Mesaj completat

... si poza :

post-10224-1273749819_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca mi-am propus sa nu mai scriu pe acest topic, pentru ca nu mai sunt indreptatit sa-mi dau cu parerea aici si sa incerc sa uit ce a fost in viata mea ,,scurtul capitol LC8", se pare ca in jurul meu sunt factori si intamplari ce nu-mi da pace ...

 

Mai jos este o fotografie facuta astazi la pranz, cand ma intorceam de la masa.

Erau doi italieni ce mergeau catre Giurgiu (cred ... ?!) si de acolo banuiesc ca in Bulgaria. Ma rog, nu conteaza unde mergeau ....

Ideea este ca nu m-am putut abtine sa nu scot telefonul si sa le ard o poza, spre rusinea mea care candva aveam de comentat la alte persoane ce ma fotografiau.

Chiar si acum am o tristete in suflet, amestecata cu un regret amar si tot o data respect pentru cei doi de la semafor ...

La cum merge treaba in tara asta nu cred ca mai pup vre'o data o asemenea motocicleta ! :P :) :P ... asta ma necajeste cel mai rau !

 

Sa auzim numai de bine !

________________________________________________________________________________________

 

P.S. @rockchris: ... nu-mi imaginam cate descurci asa de bine la microfon. Te-am vazut a'seara ... ;)

Mesaj completat

... si poza :

Incearca o atitudine optimista/pozitiva! Daca iti doresti mult ceva, trebuie sa se intample!

Sa ai bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca mi-am propus sa nu mai scriu pe acest topic, pentru ca nu mai sunt indreptatit sa-mi dau cu parerea aici si sa incerc sa uit ce a fost in viata mea ,,scurtul capitol LC8", se pare ca in jurul meu sunt factori si intamplari ce nu-mi da pace ...

 

Mai jos este o fotografie facuta astazi la pranz, cand ma intorceam de la masa.

Erau doi italieni ce mergeau catre Giurgiu (cred ... ?!) si de acolo banuiesc ca in Bulgaria. Ma rog, nu conteaza unde mergeau ....

Ideea este ca nu m-am putut abtine sa nu scot telefonul si sa le ard o poza, spre rusinea mea care candva aveam de comentat la alte persoane ce ma fotografiau.

Chiar si acum am o tristete in suflet, amestecata cu un regret amar si tot o data respect pentru cei doi de la semafor ...

La cum merge treaba in tara asta nu cred ca mai pup vre'o data o asemenea motocicleta ! :P :) :P ... asta ma necajeste cel mai rau !

 

Sa auzim numai de bine !

________________________________________________________________________________________

 

P.S. @rockchris: ... nu-mi imaginam cate descurci asa de bine la microfon. Te-am vazut a'seara ... ;)

Mesaj completat

... si poza :

ei...ne-am jucat si noi de-a ac dc-ul! ia mai asculta o data si-ai sa vezi ca am cantat chiar nashpa! sorry pt blasfemie http://libertatea.ro/stire/video-huidu-hru...-dc-287678.html ,ne vedem duminica la MARELE EVENIMENT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 vaci la pascut prin Dobrogea ,de la sud la nord s-au de la Ostrov la Smardan ,prin Constanta - Cheile Dobrogei - Enisala - Muntii Macinului , si pe cat se poate pe macadam ,impreuna cu "Caponord " si Marian - BMW .

 

 

Frumoasa treaba. O sa-i spun lui Marian sa vina cu restul de poze si poate pun si eu ceva filmare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gata domnilor ,m-am convins ,990/950 adv este o super motocicleta (pupa tata pe ea ) ,ieri la un moment dat al zilei ma lupatam cu stihiile ,noroaiele si pietrele de pe Transalpina ,iar peste cateva ore ma dadeam race pe curbe contra unui BMW K1200S . JOS PALARIA !

Poze aici (scuze ,nu am mai avut rabdare sa le mai urc din nou ): /index.php?showtopic=533744

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata domnilor ,m-am convins ,990/950 adv este o super motocicleta (pupa tata pe ea ) ,ieri la un moment dat al zilei ma lupatam cu stihiile ,noroaiele si pietrele de pe Transalpina ,iar peste cateva ore ma dadeam race pe curbe contra unui BMW K1200S . JOS PALARIA !

Poze aici (scuze ,nu am mai avut rabdare sa le mai urc din nou ): /index.php?showtopic=533744

Am vazut iesirea ta pe transalpina, super, e bine ca ai spart gheata si inca cu un LC8......

 

Ride Safe!

Mesaj completat

... dar ce ti-a luat atata timp ? :lol:

:lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... dar ce ti-a luat atata timp ? :cheers:

Salut Petrica ,ce sa-i faci ,sunt mai "chitibusar" de felul meu ,ma las convins mai greu .

PS -si acum regret ca nu ti-am luat 400 exc cu pretul la care ne intelesesem ,m-am cacait si la suflat altul ,iar eu mi-am luat tot un KTM in care am tot bagat bani pana acum si tot nu merge ,soarta . :(

post-14485-1275417703_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Petrica ,ce sa-i faci ,sunt mai "chitibusar" de felul meu ,ma las convins mai greu .

PS -si acum regret ca nu ti-am luat 400 exc cu pretul la care ne intelesesem ,m-am cacait si la suflat altul ,iar eu mi-am luat tot un KTM in care am tot bagat bani pana acum si tot nu merge ,soarta . :cheers:

 

Vezi ca este un baiat la Tulcea,rock si el te poate ajuta.Eu am luat GS 250 de la el si am vazut ca are un atelier misto.Tipul repara moto si se pricepe. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...