Jump to content

Cine S-a Plictisit De Motociclism?!

Recommended Posts

• Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tinand cont ca nu prea mai avem loc pe strada. . .

Plictisit partial, nu total, ca atunci am fi vandut motorul deja. .

de ce sa te plictisesti? acum incepe distractia...

cum sa te plictisesti omule de motocicleta...de sex te plictisesti vreodata...?

ca nu ai timp,bani sau ai luat frica de la vreun accident te inteleg...dar sa te plictisesti...pasta nu...si in plus ai deschis acest topic in luna februarie si sincer ma indoiesc ca ai mers atat de mult in iarna asta incit motoretismul sa TE PLICTISEASCA...

PS...acest topic e dovada cit se debiteaza si cum mai ales...in lipsa de motoretism :burnout: ...

Tinand cont ca nu prea mai avem loc pe strada. . .

Plictisit partial, nu total, ca atunci am fi vandut motorul deja. .

eu unul sunt dependent de motor....nici vorba de plictiseala

Tinand seama ca deschizi numai topicuri tampite ... as face unul asa: Cine s-a plictisit de AK_RAPTOR? :wave: :crack: :crack:

:burnout: :lol: raptore ..ti'o cauti cu lumanarea

Eu m-am plictisit. Nu ai unde sa te dai calumea, gropi, praf si mizerie peste tot. Numai gura casca, sa puna si ei mana, sa isi faca poze si sa ii bag eu in p***a masii. Nu stiu cum e cu alte motoare dar SS-ul e facut sa te dai tare si in forta nu sa frigi 2 viteze de la un stop la altul cu ochii in 14 la orice temebel care se arunca pe strada sau a iesit cu tuaregul lui tati sa o arda la benzinarie in dorobanti.

Iar circuit la noi...desi sunt tanar nu cred ca o sa il prind in viata asta.

Deci...m-am plictisit sa fac asta cu motorul. Mi-as dori sa fac cu el, ceea ce a fost construit sa faca.

din moment ce ai motor pt ca iti place nu te mai saturi.eu am avut destule intamplari nefericite,si sunt obligat sa o vand dar cel tarziu vara viitoare voi lua o alta prietena motorizata :wave: asta in cazul ca nu mor pana atunci :burnout: chiar daca treci prin accidente si altele mai rele,daca esti iubitor de motor te vei urca cu siguranta

:crack:

eu unul sunt dependent de motor....nici vorba de plictiseala

si eu la fel ... chiar daca nu am motor il iubesc la nebunie si sunt dependent de el

--- Mesaj completat în 01 Mar 2008 12:09 -------------

din moment ce ai motor pt ca iti place nu te mai saturi.eu am avut destule intamplari nefericite,si sunt obligat sa o vand dar cel tarziu vara viitoare voi lua o alta prietena motorizata :wave: asta in cazul ca nu mor pana atunci :burnout: chiar daca treci prin accidente si altele mai rele,daca esti iubitor de motor te vei urca cu siguranta

:crack:

corect ... si eu am avut 3 accidente mai mult sau mai putin din vina mea dar ma urc din nou cu curaj pe el si fara pic de frica

Asta chiar nu e un topic tampit. Ar fi multe de comentat pe marginea a ce s-a scris dar ma rezum la atat.

AK Raptor si restul, puteti sa incercati o reprofilare: supermoto, enduro, touring, eventual sa reveniti din nou pe viteza.

Eu m-am plictisit. Nu ai unde sa te dai calumea, gropi, praf si mizerie peste tot. Numai gura casca, sa puna si ei mana, sa isi faca poze si sa ii bag eu in p***a masii. Nu stiu cum e cu alte motoare dar SS-ul e facut sa te dai tare si in forta nu sa frigi 2 viteze de la un stop la altul cu ochii in 14 la orice temebel care se arunca pe strada sau a iesit cu tuaregul lui tati sa o arda la benzinarie in dorobanti.

Deci...m-am plictisit sa fac asta cu motorul. Mi-as dori sa fac cu el, ceea ce a fost construit sa faca.

:burnout:

cine se plictiseste de motociclism, poate imi da mie motorul sa il alerg :burnout: al meu momentan e pe bara :wave:

Eu unul nu prea inteleg povestea asta cu circuitul. Daca la noi s-ar face un circuit, si ar veni toti cu SS uri sa se dea, s-ar da, s-ar da pana n-ar mai putea. Nu s-ar plictisi la un moment dat? Aceeasi succesiune de curbe, acelasi ac de par, aceeasi sicana, aceeasi linie dreapta... Mi se pare ca mai greu te plictisesti dandu-te prin oras / afara orasului, si mai greu dandu-te enduro / adventure, si cel mai usor dandu-te pe acelasi circuit.

nu e vb de plictiseala, e vb de comoditate. cate-odata chiar mi-e lene de tot costumul, casca, manusi, ma uit sre cer si nu sunt sigur daca o sa ploua...asa ca ma sui in conserva, comod, caldurica, radio, tigari...si daca ajung cu 10 minute mai tarziu la destinatie, ce?

Eu unul nu prea inteleg povestea asta cu circuitul. Daca la noi s-ar face un circuit, si ar veni toti cu SS uri sa se dea, s-ar da, s-ar da pana n-ar mai putea. Nu s-ar plictisi la un moment dat? Aceeasi succesiune de curbe, acelasi ac de par, aceeasi sicana, aceeasi linie dreapta... Mi se pare ca mai greu te plictisesti dandu-te prin oras / afara orasului, si mai greu dandu-te enduro / adventure, si cel mai usor dandu-te pe acelasi circuit.

Acelasi lucru as putea sa te intreb si eu nu? Doar nu vrei sa spui ca te plimbi in fiecare seara prin alte parti ale Bucurestiului. Stim cu totii ca sunt cateva zone bune si pe acolo ne dam cam toti. Ideea cu un circuit ar fi ca acolo m-as da in legea mea si cum a fost proiectata motocicleta mea sa fie folosita. Nu m-ar deranja ca sunt aceleasi curbe mereu...am foarte multe de invatat si probabil pe un circuit adevarat as putea sa ma dau ani pana sa spun ca nu mai am ce sa invat acolo. Si iarasi mi-ar placea ca daca as cadea, as face-o pt ca am mers la limita, si cu costumul julit sau in ghips as sta la un suc si as spune ca am fortat prea mult si am pierdut spatele pe sicana 3, nu ca nu stiu ce pustoaica nu m-a vazut la stop in timp ce eu aveam vise de Rossi si a dat peste mine, sau era un canal descoperit, sau soseaua decopertata si nesemnalizata, sau, sau, sau....

Asta e partea de motociclsim de care eu m-am saturat. Daca e sa fim complet onesti si cinstiti cu noi trebuie sa recunostem ca orasul asta nu e deloc biker friendly. Si uneori parca imi plange sufletul cand ma uit la motor (si la tot echipamentul de altfel) si ma gandesc ca parca nu merita sa il terfelesc prin tot jegul si toate gropile. E doar parerea mea si nu doresc sa se intelega ca nu iubesc motociclismul din tot sufletul...dar mereu ma gandesc ca poate ar fi bine sa fie un pic mai...bine.

Ptr ca , cu motorul meu nu prea am ce sa fac prin oras , iar de baieteli pe sosele m-am plictisit , am ales sa ma apuc de enduro ... si uite asa o sa-mi treaca plictiseala . Asta nu inseamna ca o sa renunt la motor de viteza

Eu m-am plictisit de motorul actual, nu de mers cu motocicleta, vreau ceva mai mare.

Cand ma plictisesc de plimbat prin oras, ies in afara orasului, prin locuri care nu le-am mai vazut, si ziua aia o consider divina. Nimic nu e mai frumos decat o plimbare prin locuri pe care nu le-ai mai vazut, sa te eliberezi de stres, de nervi etc...

Mai schimba si tu pozitia...apropo, incearca cu ea deasupra... :burnout: :wave:

ss-ul e facut pt circuit , daca te plimb prin oras poti sa iti iei ceva mai specific .. a da am uitat , nu se mai holbeaza fetele la tine . ma lasi , vrei sa imi zici ca nu iti place cand se uita cineva cu admiratie la tine :burnout:

Dupa jumate de ora non-stop de circuit, nu-ti mai trebuie nimic. Oricum esti praf de oboseala. Duci motorul frumos la garaj si esti super multumit. Ti-ai luat doza de adrenalina la cota maxima si asta conteaza cel mai mult. Fara camioane, nisip, gauri in asfalt, imbecili cu Dacii papuc. Si daca busesti, ai oricum pagube mult mai mici la motor decat daca te infigi intr-o masina. Doar niste carene de curse, o pedala acolo, un ghidon, eventual toba. Da nu iti rupi cadrul, roata, furca. . .decat in cazul unui accident mai grav. .dar astea sunt destul de rare.

Pe circuit te dai cu SS cat poate el (cu tine). .nu doar exersezi plecari (de la semafor), opriri si oarece forje de 200 metri in linie dreapta.

PS: Si la circuit vin fete, la terasa, in tribuna, si te vad mai bine. . ca la semafor se uita odata, si isi vad de drum mai departe. .

M.AM PLICTISIT

- sa ma trezesc dimineata

- sa ma spal pe dinti

- sa plec la munca

- sa.mi duc casca pana la garaj

- sa.mi bag cheia in contact

- sa evit toti prostii care imi ies in cale fara sa se asigure

- sa.mi deschid calculatorul

- sa raspund la telefon

- sa bag motorul in a 3-a

- sa trag de ambreiaj

- sa ajung acasa in viata in fiecare seara