Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

pe spate am cea stock . pe fata vreau sa iau o janta spate de la un Domi sau XT sau ceva ce-mi pica mai usor si sa respitez cu butucul rotii fata cu cercul rotii spate ( nu stiu daca am fost destul de clar in exprimare . sper ca ai inteles)

 

Sa vad ce iasa .

daca tot vrei sa faci ceva de genul asta incearca sa pui pe niste cercuri de XL dalea tubeles ,dar oricum nu cred ca are sa iasa mai nimic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe spate am cea stock . pe fata vreau sa iau o janta spate de la un Domi sau XT sau ceva ce-mi pica mai usor si sa respitez cu butucul rotii fata cu cercul rotii spate ( nu stiu daca am fost destul de clar in exprimare . sper ca ai inteles)

 

Sa vad ce iasa .

 

 

numai sa gasesti spite sa se potriveasca in lungime. nu sunt sigur ca poti folosi cele care sunt pe domi...ori le dai jos pe cele de pe fata, le tai si le dai filet :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o pereche de roti turnate de ceva cagiva cu disc de 320 pe fata, daca le vrei vino cu 100 de europeni si le iei, iti dau si un cauciuc de fata :)

asa o sa poti sa pui 150-160 pe spate si faci o treaba serioasa!

 

 

ha, hai ca mi-am amintit ca am o roata fata de sm...150eur

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o pereche de roti turnate de ceva cagiva cu disc de 320 pe fata, daca le vrei vino cu 100 de europeni si le iei, iti dau si un cauciuc de fata :)

asa o sa poti sa pui 150-160 pe spate si faci o treaba serioasa!

 

 

ha, hai ca mi-am amintit ca am o roata fata de sm...150eur

 

 

roti turnate pe SM ? .... fui :)

 

am rotile originale de Domi , iar pe fata o sa respitez cu un cerc de la roata spate . Simplu si (sper) eficient :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai putin ca ti-ar trebui 120 pe fatza si 160-180 pe spate. Iar pe janta existenta NU poti pune peste 140. Iar 140 guma de strada cu profil rotunjit (cu talon mic/moale) sta foarte prost. Cu alte cuvinte, tre sa schimbi cercul pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"roti turnate pe SM ? .... fui "

 

la afirmatia asta as putea sa fiu putin rautacios si sa zic: dominator supermoto?!?!? e clar ca va iesi SUPERMINATOR, na ca l-am si botezat :)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"roti turnate pe SM ? .... fui "

 

la afirmatia asta as putea sa fiu putin rautacios si sa zic: dominator supermoto?!?!? e clar ca va iesi SUPERMINATOR, na ca l-am si botezat :P

Mai, eu nu ma pricep la supermotard, dar uite mai jos peste ce am dat intamplator

stulewa, denumirea corecta ar fi SPERMINATOR. :) Parerea mea.

post-49417-1288895588_thumb.jpg

post-49417-1288895606_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tie iti place cum arata cu rotile alea , ca mie NU

 

asa am roti de CBR cacalau si pot sa-i pun dar e urat . in cel mai rau caz o sa cumpar niste roti de SM si gata . dar pana atunci incerc cu astea .

 

Intrebare . daca pun cauciuc de 140 de strada . cum fac cu camera ? la asta nu m;am gandit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi dominatoristi, cu riscul de a imi lua mari injuraturi (mi le asum pe toate), va rog sa aruncati un ochi aici, sunt intr-o situatie cam dilematica si am nevoie de ajutor:

 

/index.php?...p;#entry2660690

 

Va multumesc, numai bine!

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata bine coaja, intradevar ar da mai bine cu roti spitzate! (am pi stoc, 500euro)

 

"Intrebare . daca pun cauciuc de 140 de strada . cum fac cu camera ? la asta nu m;am gandit ."

 

o folosesti normal ca orice camera... si cauciucurile de offroad pot fi folosit ca si tubles :moto:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie sa puna 160-180 pe spate?

 

:moto:

 

...mai putin ca ti-ar trebui 120 pe fatza si 160-180 pe spate. Iar pe janta existenta NU poti pune peste 140. Iar 140 guma de strada cu profil rotunjit (cu talon mic/moale) sta foarte prost. Cu alte cuvinte, tre sa schimbi cercul pe spate.
Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ce am gasit:http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-dominator-din-2000-336838.html

 

iti treduie o guma mai lata pt ca iti creste foarte tare virajarea(controlul in viraje) motoretei si astfel poti avea un control mult mai mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva pe careva care sa stie vreun CDI mai ieftin ... normal SH dar functionabil ? al meu cica a murit de tot de data asta :moto: cam asa a functionat un an binenteles ambalat in pungute si mult scoci. fotografii0026.jpg fotografii0027.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost bagata pentru vanzare O Honda Dominator PT piese pe acelas syt la vanzari :moto:

 

 

 

Salut, despre care spui ca este pentru dezmembrari, cea cu cadrul albastru si fata distrusa? Nu am vazut ca baiatul sa scrie de vre-o dezmembrare, vrea sa o vanda cu totul. Ma interesau oglinzile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Mi s-a ars CDI-ul. Are cineva de vanzare, stiti cumva unde pot gasi? Poate va rog cineva sa imi imprumute pt o ora un CDI, sa duc motocicleta la garaj? Este ramasa in Piata Sudului si trebuie sa o aduc in drumul taberii. Cinstesc mult!

Va multumesc anticipat, numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Mi s-a ars CDI-ul. Are cineva de vanzare, stiti cumva unde pot gasi? Poate va rog cineva sa imi imprumute pt o ora un CDI, sa duc motocicleta la garaj? Este ramasa in Piata Sudului si trebuie sa o aduc in drumul taberii. Cinstesc mult!

Va multumesc anticipat, numai bine!

daca afli ceva CDI in plus ma intereseaza si pe mine dar modelul mai vechi cel cu mufele verzi .

Mesaj completat

intrebare in special pentru SWICH : CDI modelul RD02 se potriveste la RD08 si invers ?

 

Mesaj completat

intrebare in special pentru SWItCH : CDI modelul RD02 se potriveste la RD08 si invers ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...