Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

Am un melc de Dominator ratacit prin garaj. 80 de lei. In TImisoara predare personala. Daca e vreun doritor...

L-a cumparat un prieten pentru motorul lui dar de fapt era rupt cablul, nu stricat melcul, asa ca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca nu sunt decat de plastic,cele mai recente de plastic mai tare decat primele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

potriveste la transalp modelul cu un singur disc pe fata '87 - '95

Chiar si la Africana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

La multi ani tuturor!!!

La multi kilometri prin locuri faine!

La fel TUTUROR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna va-s ruga sa ma ajutati cu un reglaj la carbutaor. Am cumparat motocicleta acuma in toamna si am facut ca 120km si a consumat 12l benzin. Am gasit o problema la soc, filetu era uzat si lau legat cu o sarma sa stea apasat, e posibil sa fi consumat asa mult din cauza asta. acum as vrea sa-i fac un reglaj dar nu as vrea sa fac ceva gresit. pote ma puteti ajuta cu un sfat. ms mult

Honda dominator 650 am uitat sa mentionez


» Post actualizat in 03 Jan 2016 21:38

Ieri am făcut cam 50 km si am consumat 5l benzina am mers dor pe dealuri cu treapta 1 si 2 mai mult treapta 1 ii normal sa consume atât dacă calculez iese cam 12,5 %


» Post actualizat in 03 Jan 2016 21:43

Am uitat sa zic am schimbat socu si nu sa schimbat nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare. Am un Domi' din 99 si trebuie sa recunosc ca la viteza de peste 90 km/h ma cam flutura vantul in casca ... plus umplutul de insecte zdrobite pe viziera si costum... Vara trecuta, dupa un drum Cluj-Bucuresti si retur in aceeasi zi, aratam ca vai de mine.

Intrebarea mea este daca se justifica parbrizul la Dominator. Cineva mi-a spus ca mai rau imi face, din punct de vedere al curentului de aer... este cineva care are parbriz si-mi poate spune o parere ?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am un Domi' din 99 si trebuie sa recunosc ca la viteza de peste 90 km/h ma cam flutura vantul in casca ... plus umplutul de insecte zdrobite pe viziera si costum... Vara trecuta, dupa un drum Cluj-Bucuresti si retur in aceeasi zi, aratam ca vai de mine.

Intrebarea mea este daca se justifica parbrizul la Dominator. Cineva mi-a spus ca mai rau imi face, din punct de vedere al curentului de aer... este cineva care are parbriz si-mi poate spune o parere ?

Multumesc anticipat.

Salutare, eu am parbriz facut de mine si pot sa zic, ca face toti banii (putini cat au fost.... :)). Protejeaza foarte bine.....

post-7445-0-33502400-1452786354_thumb.jpg

post-7445-0-17483900-1452786367_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca depinde mult de inaltime, la mai mult de 1,75 cm nu ai sanse sa ai protectie la vant rezonabila pe tipul asta de motoare, curentul de aer se va muta de la piept undeva in zona castii si turbulentele iti sparg timpanele.

Nu sunt tourere dedicate, pozitia pe ele e foarte dreapta si suprastructurile sunt destul de jos, la nivelul abdomenului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@Santa Liviu - domi-ul meu, in conditii de oras aglomerat (vitezele 1/2 + slalom + stat din cand in cand la semafor) ajungea sa bea si 9% (!). In conditii normale de oras (a se citi: vara in Bucuresti), manca 6-7%. Am consumat si peste 10% cand am mers ca nebunu. Eu nu m-am prea preocupat cu consumul, intrucat cu motorul meu altcineva scotea un consum mult mai bun aproximativ in aceleasi conditii.

 

Cat timp nu iti curge benzina si nu ti se uda bujia la mers in ture, nu ar trebui sa iti faci griji. Mai ales pentru offroad - acolo pleci din start de la ideea de 10%.

 

...de chestie, verifica rulmentii sa fie OK, verifica lantul sa fie ok... chestii din astea marunte care ignorate iti pot genera pierderi prin frecare (deci scadere a puterei la roata), pe care tu o vei compensa cu incredere din gaz, iar motorul va consuma astfel mai mult. Spor la suruburi.

 

PS - s-a cam linistit lumea cu domi-urile? Deja sunt prea vechi? :) Hai ca alea din '90 au numai 25 de ani vechime!

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am luat incaltari noi fata-spate,Bridgestone.

Se asteapta momentul corespunzator pentru incaltat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...