Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

Switch daca esti cuminte te las sa dai o tura cu al meu :P (are si pedala cum prea bine sti) Eu anu trecut am pus heidenau k60 fata spate (proaspete am asteptat 10 zile sa ajunga de la producator) cu tot cu camere si au fost in jur de 600ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe fata Bridgestone TW39 310 lei si spate Bridgestone TW40 319 lei,de la Motoland Cluj.

Nu-s zgarcit doar ca sunt pentru Honda NX 250 AX-1,model care nu prea are ce cauta la acest topic,atat ca-i NX.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Santa Liviu - domi-ul meu, in conditii de oras aglomerat (vitezele 1/2 + slalom + stat din cand in cand la semafor) ajungea sa bea si 9% (!). In conditii normale de oras (a se citi: vara in Bucuresti), manca 6-7%. Am consumat si peste 10% cand am mers ca nebunu. Eu nu m-am prea preocupat cu consumul, intrucat cu motorul meu altcineva scotea un consum mult mai bun aproximativ in aceleasi conditii.

 

Cat timp nu iti curge benzina si nu ti se uda bujia la mers in ture, nu ar trebui sa iti faci griji. Mai ales pentru offroad - acolo pleci din start de la ideea de 10%.

 

...de chestie, verifica rulmentii sa fie OK, verifica lantul sa fie ok... chestii din astea marunte care ignorate iti pot genera pierderi prin frecare (deci scadere a puterei la roata), pe care tu o vei compensa cu incredere din gaz, iar motorul va consuma astfel mai mult. Spor la suruburi.

 

PS - s-a cam linistit lumea cu domi-urile? Deja sunt prea vechi? :) Hai ca alea din '90 au numai 25 de ani vechime!

Am pus sambata carburatoru sus, am reglat surubul de amestec la doua ture jumuate am facut cateva ture nu da rateuri trage bine imi place.

Am intins un pic lantu pana imi cumpar alte pinioane si un lant nou in legatura cu consumu cred ca am eu o problema nu motocicleta

La rota din fata se aude un huruit cand o scot la N dar sincer sa fiu nu prea imi dau seama daca e cea din fata sau cea din spata se pare ca se aude mai tare din fata

Multumesc de sfaturi

» Post actualizat in 01 Feb 2016 18:46

Multumesc si Domnului Andrei de sfaturi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS - s-a cam linistit lumea cu domi-urile? Deja sunt prea vechi? :) Hai ca alea din '90 au numai 25 de ani vechime!

Ăla de-o fost al tău încă merge... și merge foarte bine :)

Cât despre consumul său... https://www.spritmonitor.de/en/detail/543737.html de când l-am luat de la tine până acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

OFERTA! Toate piesele din lista la pretul de 300lei. Toate sunt in stare foarte buna, valabil numai saptamana asta, predau garajul in care se afla.

ETRIER SPATE

SUPORT ETRIER SPATE

GALERII

SCUT MOTOR

BORD

ETRIER FATA

JUGURI

POMPA FRANA SPATE

VAS LICHID FRANA SPATE

CRIC LATERAL

CODITA SPATE

PARBRIZ INFERIOR

CADRU CODITA SPATE

PROTECTIE GALERII

CUTIE SCULE

ANGRENAJ TELESCOP

INALTATOARE GHIDON

ARIPA FATA

FUSE BOX

GHIDAJ LANT

CAPAC MOTOR- STANGA

- DREAPTA

CARTER

PINIOANE + CAPAC STARTER

OALA AMBREAJ FARA DISCURI

MAGNETOU

VIBROCHEN


» Post actualizat in 17 Feb 2016 10:32

OFERTA! Toate piesele din lista la pretul de 300lei. Toate sunt in stare foarte buna, valabil numai saptamana asta, predau garajul in care se afla.

ETRIER SPATE
SUPORT ETRIER SPATE
GALERII
SCUT MOTOR
BORD
ETRIER FATA
JUGURI
POMPA FRANA SPATE
VAS LICHID FRANA SPATE
CRIC LATERAL
CODITA SPATE
PARBRIZ INFERIOR
CADRU CODITA SPATE
PROTECTIE GALERII
CUTIE SCULE
ANGRENAJ TELESCOP
INALTATOARE GHIDON
ARIPA FATA
FUSE BOX
GHIDAJ LANT
CAPAC MOTOR- STANGA
- DREAPTA
CARTER
PINIOANE + CAPAC STARTER
OALA AMBREAJ FARA DISCURI
MAGNETOU
VIBROCHEN

vandut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare. Astazi, cu ocazia pregatirilor de sezon (ce dor mi-a fost !) am observat ca acest surub sau capacel de la capacul stanga a motorului este crapat si pierde ulei. Are cineva asa ceva pe acasa in plus ?....sau macar imi poate spune concret cum se numeste ?post-87636-0-35243900-1456514925_thumb.jpg?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Astazi, cu ocazia pregatirilor de sezon (ce dor mi-a fost !) am observat ca acest surub sau capacel de la capacul stanga a motorului este crapat si pierde ulei. Are cineva asa ceva pe acasa in plus ?....sau macar imi poate spune concret cum se numeste ?attachicon.gifIMG_20160226_2024261.jpg?

Multumesc anticipat.

Salutare vezi ca este un oring la acel capac de care zici tu uitate mai atent sa vezi daca sigur e crepat sau curge pe langa oring

O zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Astazi, cu ocazia pregatirilor de sezon (ce dor mi-a fost !) am observat ca acest surub sau capacel de la capacul stanga a motorului este crapat si pierde ulei. Are cineva asa ceva pe acasa in plus ?....sau macar imi poate spune concret cum se numeste ?attachicon.gifIMG_20160226_2024261.jpg?

Multumesc anticipat.

Daca e crapat si curge(dupa ce ai verificat daca nu-i cumva oringul-asa cum a scris @Santa Liviu mai sus).da-mi un pm si te trimit eu la sudat in Cluj,daca nu gasesti altul de schimb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e crapat si curge(dupa ce ai verificat daca nu-i cumva oringul-asa cum a scris @Santa Liviu mai sus).da-mi un pm si te trimit eu la sudat in Cluj,daca nu gasesti altul de schimb!

 

Nu e din plastic? Nu stiu cum am la Honda dar la Yamaha era din plastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Astazi, cu ocazia pregatirilor de sezon (ce dor mi-a fost !) am observat ca acest surub sau capacel de la capacul stanga a motorului este crapat si pierde ulei. Are cineva asa ceva pe acasa in plus ?....sau macar imi poate spune concret cum se numeste ?attachicon.gifIMG_20160226_2024261.jpg?

Multumesc anticipat.

http://kit-lant.ro/90087-hb5-000-capac-stanga-honda/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e din plastic? Nu stiu cum am la Honda dar la Yamaha era din plastic.

Generatiile mai vechi sunt metalice,cele mai noi sunt plastic,la toate marcile moto in general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Azi, mi-a "fatat" amortizorul spate!

Intrebarea este: se poate "mosi"?

Este cineva care a reparat asa ceva?

este vorba de amortizor SHOWA , pe care mai scrie MN9-801,

am unul cu aceleasi dimensiuni, tot SHOWA, dar MN9-871

cel de-al doilea are arcul mai putin comprimat cu circa juma de milimetru,,,,,oare se schimba semnificativ forta?


» Post actualizat in 05 Mar 2016 20:48

juma de centimetru,,,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic ca dacă ai toate luminile și dimensiunile corecte la gume în mințile lor, fără sa uităm de o evacuare cinstită, nu văd de ce nu ai putea înmatricula. Ca ai un amortizor sau două, șaua întreaga sau jumătate, cred ca nu contează la RAR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...