Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cica a fost un accident in pacurari pe data de 25...adica ieri,,si se lasa cu dosar penal pentru motociclist,,, naspa.

http://is.politiaromana.ro/ipj_iasi/Centru...ire.php?id=9087

 

cica a fost un accident in pacurari pe data de 25...adica ieri,,si se lasa cu dosar penal pentru motociclist,,, naspa.

http://is.politiaromana.ro/ipj_iasi/Centru...ire.php?id=9087

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica a fost un accident in pacurari pe data de 25...adica ieri,,si se lasa cu dosar penal pentru motociclist,,, naspa.

http://is.politiaromana.ro/ipj_iasi/Centru...ire.php?id=9087

 

cica a fost un accident in pacurari pe data de 25...adica ieri,,si se lasa cu dosar penal pentru motociclist,,, naspa.

http://is.politiaromana.ro/ipj_iasi/Centru...ire.php?id=9087

 

 

DOSAR PENAL?! :) ?!?

 

Pentru ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost ieri un accident pe drumu iasi roman , imediat dupa o curba erau adunati mai mult motociclisti.a cazut un baiat cu un triumph rosu cu numere rosii de iasi , am inteles ca avea permisul de o saptamana.cred ca a alunecat in curba ,dar avea echipament care era facut cam ferfelita.baiatu era intins pe jos , cu el un baiat si o fata +2,3 bikeri .parea putin confuz , intreba daca el e cazut , daca e bine motorul.

 

stie altcineva mai multe detalii?in ce stare e baiatul?eu oricum ii zic insanatosire grabnica si sa fie putin mai atent pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape tot ce e scris pe site ul politiei e gresit, de la cauzele accidentului la urmarile lui, ma bucur ca am scapat cu bine dupa cascadoria de joi.

:)

ma bucur sa aud asta, dar pana la urma, ei cred ce scriu si iti fac dosar penal, sau ai scapat de treaba asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost ieri un accident pe drumu iasi roman , imediat dupa o curba erau adunati mai mult motociclisti.a cazut un baiat cu un triumph rosu cu numere rosii de iasi , am inteles ca avea permisul de o saptamana.cred ca a alunecat in curba ,dar avea echipament care era facut cam ferfelita.baiatu era intins pe jos , cu el un baiat si o fata +2,3 bikeri .parea putin confuz , intreba daca el e cazut , daca e bine motorul.

 

stie altcineva mai multe detalii?in ce stare e baiatul?eu oricum ii zic insanatosire grabnica si sa fie putin mai atent pe viitor.

 

 

Mey cred ca era fratele lui Edi (CBR F4 cu CIF la numar) ca azi era motorul lui parcat in fata la spital pe copou din cate am inteles, asa stiu ca fratisu avea un Triumph chiar zilele trecute am vb cu el la fundatie sper sa fie totul ok!!! rog mai multe detalii daca stie cineva ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Accident grav de scuter

 

Un barbat a ajuns la spital, in stare critica, in urma unui accident de scuter.

 

Un scuter a fost facut bucati iar conducatorul acestuia este internat in stare grava. Accidentul s-a produs in aceasta dimneata, la ora 7.00, pe strada Luminei. Victor R. de 28 de ani, nu a respectat indicatorul "cedeaza trecerea" si a luat, din plin, un moped care circula regulamentar. Pe numele soferului autoturismului s-a intocmit dosar penal pentru vatamare corporala din culpa. Vom reveni cu amanunte.

sursa: http://www.ziaruldeiasi.ro/local/accident-...e-scuter~ni5b2s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic : mai am putin si-mi fac cel mai mare moft si placere... sa-mi iau un ARO de ala vechi, il dotez cu cele mai mari si tari bull-baruri, il ranforsez bine si ies la plimbare. :kiss: vad cel putin 3-5 pe zi de astia care scot botul in strada la intersectii sau schimba benzile cum le vine lor. Si de fiecare data, fara sa vreau, franez sau evit doar ca sa nu botesc masina pe care lucrez. Si aici intervine ARO-ul :rolleyes: sub deviza "te-ai scos, te-am pocnit" . poate ajut, poate nu...dar ma distrez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca in loc de scuter era un camion?

ce facea taranul ala?

asa se scoate el mai cu un doctor mai cu un avocat dar alalalt saracul ramane cu sechele pe viata.

mai avem de invatat civilizatie in trafic.in iasi sunt vreo 600 de scutere si se intampla atatea

la Roma sau Milano cred ca sunt vreo 100000 si nu se intampla ce se intampla aici

si acolo se merge tata ca daca deschizi usa la un semafor opresti vreo 5 din mers

Pacat mare pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic : mai am putin si-mi fac cel mai mare moft si placere... sa-mi iau un ARO de ala vechi, il dotez cu cele mai mari si tari bull-baruri, il ranforsez bine si ies la plimbare. :kiss: vad cel putin 3-5 pe zi de astia care scot botul in strada la intersectii sau schimba benzile cum le vine lor. Si de fiecare data, fara sa vreau, franez sau evit doar ca sa nu botesc masina pe care lucrez. Si aici intervine ARO-ul :moto: sub deviza "te-ai scos, te-am pocnit" . poate ajut, poate nu...dar ma distrez.

 

 

Vezi ,de aia esti un limitat...si de aia e trist ca sunt o gramada ca tine...

 

Evoluati in P U L A mea odata si nu mai ganditi ca niste copii razbunatori...

 

Ce căcat rezolvi tu daca boteÂşti câțiva ratați? indiferent ca-i din vina lor...cam cat crezi ca o sa mai ai permis? O sa te plimbi dupa aia cu motoru in Âşaua din spate..

 

Fix genu asta de mentalitate ingusta..cauzeaza toate problemele..si de partea soferilor,si a motociclistilor....

 

Probabil ti-e dificil sa-i ignori pe imbecili si sa incerci sa ramai teafar si nevatamat in schimb.....e mult mai importanta senzatia aia de bucurie ieftina care dureaza 10 secunde...pe care ai avea-o dupa ce-ai duce la indeplinire planu tau trist..

 

O sa vina motociclistii in fundatie si-o sa-ti ridice o statuie,in cinstea ta,rebelul care e un fel de 'robin hood' motorizat printre soferi....care apara motociclistii nevoiasi ...

 

Ce crede mintea ta sclipitoare ca rezolva...daca faci ceea ce ti-ai propus mai sus? Adica pe bune,chiar crezi ca actiunile tale vor CONTA?:rolleyes:)) (vor conta, la politie)

decat sa-ti iei ARO ala mai bine investeste in echipament superior..

 

iti GARANTEZ ca o sa ai mai mult de castigat si de trait...acu' depinde si ce prioritati ai ....

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ,de aia esti un limitat...si de aia e trist ca sunt o gramada ca tine...

 

Evoluati in P U L A mea odata si nu mai ganditi ca niste copii razbunatori...

 

Ce căcat rezolvi tu daca boteÂşti câțiva ratați? indiferent ca-i din vina lor...cam cat crezi ca o sa mai ai permis? O sa te plimbi dupa aia cu motoru in Âşaua din spate..

 

Fix genu asta de mentalitate ingusta..cauzeaza toate problemele..si de partea soferilor,si a motociclistilor....

 

Probabil ti-e dificil sa-i ignori pe imbecili si sa incerci sa ramai teafar si nevatamat in schimb.....e mult mai importanta senzatia aia de bucurie ieftina care dureaza 10 secunde...pe care ai avea-o dupa ce-ai duce la indeplinire planu tau trist..

 

O sa vina motociclistii in fundatie si-o sa-ti ridice o statuie,in cinstea ta,rebelul care e un fel de 'robin hood' motorizat printre soferi....care apara motociclistii nevoiasi ...

 

Ce crede mintea ta sclipitoare ca rezolva...daca faci ceea ce ti-ai propus mai sus? Adica pe bune,chiar crezi ca actiunile tale vor CONTA?:kiss:)) (vor conta, la politie)

decat sa-ti iei ARO ala mai bine investeste in echipament superior..

 

iti GARANTEZ ca o sa ai mai mult de castigat si de trait...acu' depinde si ce prioritati ai ....

 

 

in ce calitate vorbesti tu? de pieton privitor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ce calitate vorbesti tu? de pieton privitor?

 

In calitate de ce dai tu raspunsul ? de ratat?

 

Sau ce tangenta are pietonatul....cu ce-am zis eu?

 

Vezi ca uneori meriti sa te ia baetii la pwla....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ce calitate vorbesti tu? de pieton privitor?

 

in calitate de ... frustrat, ba macar categoria B ai ? sau faci parte din aceia care nu stiu la ce folosesc oglinzile retrovizoare ? Daca v-a schimba macar 3-4 oameni, iar atunci cand vor intra intr-o intersectie se vor asigura de 2 ori apoi.... este CEVA.

 

p.s. Cred ca e indicat sa te duci la ma-ta acasa sa-ti etalezi Poola si o sa te invete ea probabil ce se face cu ea, unde trebuie bagata, nu de insirat pe forum :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in calitate de ... frustrat, ba macar categoria B ai ? sau faci parte din aceia care nu stiu la ce folosesc oglinzile retrovizoare ? Daca v-a schimba macar 3-4 oameni, iar atunci cand vor intra intr-o intersectie se vor asigura de 2 ori apoi.... este CEVA.

 

p.s. Cred ca e indicat sa te duci la ma-ta acasa sa-ti etalezi Poola si o sa te invete ea probabil ce se face cu ea, unde trebuie bagata, nu de insirat pe forum :kiss:

 

"Ba" mai invata sa scrii si dupa aia scarpina-te de mine si intreaba-ma ce categorie am...

 

Iar la PS: ul tau ti-as sugera s-o chemi tu pe ma-ta sa ma invete ce sa fac cu pwla,eventual sa vina in tandem cu femei-ta (Daca ai asa ceva), ca poate nu se descurca singura :rolleyes:

 

Ce sa-i faci,daca esti taran, ma cobor si eu la nivelu' tau...

 

 

Abia astept sa iau permisu ca sa pot sa discut cu ratatii:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ,de aia esti un limitat...si de aia e trist ca sunt o gramada ca tine...

 

Evoluati in P U L A mea odata si nu mai ganditi ca niste copii razbunatori...

 

Ce căcat rezolvi tu daca boteÂşti câțiva ratați? indiferent ca-i din vina lor...cam cat crezi ca o sa mai ai permis? O sa te plimbi dupa aia cu motoru in Âşaua din spate..

 

Fix genu asta de mentalitate ingusta..cauzeaza toate problemele..si de partea soferilor,si a motociclistilor....

 

Probabil ti-e dificil sa-i ignori pe imbecili si sa incerci sa ramai teafar si nevatamat in schimb.....e mult mai importanta senzatia aia de bucurie ieftina care dureaza 10 secunde...pe care ai avea-o dupa ce-ai duce la indeplinire planu tau trist..

 

O sa vina motociclistii in fundatie si-o sa-ti ridice o statuie,in cinstea ta,rebelul care e un fel de 'robin hood' motorizat printre soferi....care apara motociclistii nevoiasi ...

 

Ce crede mintea ta sclipitoare ca rezolva...daca faci ceea ce ti-ai propus mai sus? Adica pe bune,chiar crezi ca actiunile tale vor CONTA?:kiss:)) (vor conta, la politie)

decat sa-ti iei ARO ala mai bine investeste in echipament superior..

 

iti GARANTEZ ca o sa ai mai mult de castigat si de trait...acu' depinde si ce prioritati ai ....

 

maestre insider, hai sa nu incepem sa injuram aiurea. Cateodata iti vine sa iti cumperi un tren si sa te plimbi prin oras cautandu-l pe "ala_cu_dacia_care_era_sa_te_dea_jos_de_pe_motor". Da, poti sa o numesti mentalitate ingusta, bucurie ieftina, refulare, etc, dar crede-ma, iti vine. Probabil si impulsul de a-i macera fața vreunui dobitoc care se suie cu masina pe tine poate fi numit mentalitate ingusta, dar, din nou, crede-ma ca iti vine.

 

In plus, daca te astepti ca bwm sa iti faca jocul si sa se ia la injurat cu tine, eu zic ca n-o va face. Am ales noi solutia de a ignora actiuni mai nasoale decat un afront virtual pe un forum.

 

Catalin: nu exista moderatori pe sectiunea locala iar adminii nu prea se baga. Am putea sa ne moderam singuri, adica sa evitam deviatiile de la subiect si sa avem cat de cat bun simt in discutii, dar nu prea se intampla nici asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...