Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

BZI

IERI:

Aseara, un motociclist a fost grav ranit in urma unui accident care a avut loc in jurul orei 22.00, pe bulevardul Independentei, in dreptul cladirii Romtelecom. Barbatul, care a fost transportat la Spitalul de Urgente, a fost lovit de un Volkswagen Passat care circula regulamentar. Motociclistul incerca sa depaseasca autoturismul pe partea dreapta.

 

http://www.bzi.ro/Motociclist-grav-acciden...OTO-A55468.html

 

 

 

AZI:

La fata locului a venit si un echipaj de politie care a deschis o ancheta pentru a stabili cu exactitate imprejurarile in care s-a produs evenimentul. "In timp ce conducea un autoturism dinspre Eminescu spre Targu Cucu, un conducator auto nu s-a asigurat la intrarea in parcare si a acrosat o motocicleta condusa regulamentar de un tanar de origine israeliana.

 

http://www.bzi.ro/Motociclist-zdrobit-de-u...DEO-A55589.html

 

Asa le place sa dea repede vina pe motociclisti.....

Editat de Chucky_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca riderul era nenea cu tricou alb, nu parea foarte rau lovit... Totusi, de la masina pana la locul unde era trantit motorul era o distanta apreciabila, cred ca doar l-a dezechilibrat "un pic" si bikerul a cazut dupa inca vreo 50 de metri.

 

Totusi, cum naiba sa "nu-l vezi" dar sa-l lovesti in plin. Nu i-a intors in fata, a intors prin el (sau prin codita motorului). La cat de putin e lovita masina, abia l-a sters. Nici nu stiu daca sa zic ca-i noroc sau ghinion :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ca habar nu au sa conduca, femeile se urca la volanul SUV-urilor.

Cum pune mana pe niste bani ( o mica afacere, un sponsor-tata,iubitu, amantu) ce masina vrea femeia? Mare, "gip" sa fie in siguranta... da la cel pe care il calca nu se gandeste.

 

Camicaze :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai ce le face, asa sunt ele..era de 2 ori sa ma aleg cu tije in picioare in ultima luna din cauza lor, prima data am trecut milimetric de o masina care a iesit cu viteza sa traverseze la baza podului ce duce in alexandru dinspre kaufland spre bras(eu veneam dinspre pd de piatra), si a 2-a oara coboram spre podul de fier dupa ce am facut dreapta de sus de la linia de tramvai si dins tanga o incepatoare era sa intre din plin in piciorul meu neasigurandu-se dreapta...reactia ei?!..a ridicat din umeri si a zis scuze...mai am putin si devin misogin daca mai patesc de astea. Concluzie..beliti ochii bine si evitati plimbarile prin oras pe cat posibil

Editat de bogdan_IS90CID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ,,ochi beliti" si la ,,mai subtire prin oras", dar as adauga si oleaca mai mare atentie la viteza si mai ales la echipament, ca in ultima instanta ala te mai scoate cat de cat.. si am vazut o gramada de baieti doar cu casca si in maieu, si in cel mai bun caz cu blugi daca nu in pantaloni scurti, fara absolut nici o protectie... Nu vreau sa ma gandesc la contactul dintre asfalt si pielica.. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine om bun, dar noi astia care chiar folosim moto ca mijloc de transport, mai ales intraurban, ce facem ? Eu folosesc "sine qua non" echipamentul - genunchere, cotiere, vesta, ... - dar m-am dus odata la banca, si m-or confundat cu oamenii de la masina de transport bani, de omu' de la firma de paza ce fuma si el o tigara afara la usa sprijinind cu un picior zidul bancii, si cu unul pe sine, mi-a scuipat prin coltul gurii ( cam ca Florin PIERSIC in Margelatul ) un " Sal'tare kolega " si mai apoi, inauntrul bancii am fost intrebat : dvs - luati, sau aduceti ?

Cred ca nu prea intelegeau ce cauta casca-n mana mea, in locul sacului.

Deci, eu chiar circul prin oras cu motorul ( cu siguranta precum multi multi altii ), si nu prea vad vreo solutie viabila in afara de schimbarea de mentalitate/optica. Si asta se va intampla cu schimbarea generatiei ... ( unfortunatelly ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ,,ochi beliti" si la ,,mai subtire prin oras", dar as adauga si oleaca mai mare atentie la viteza si mai ales la echipament, ca in ultima instanta ala te mai scoate cat de cat.. si am vazut o gramada de baieti doar cu casca si in maieu, si in cel mai bun caz cu blugi daca nu in pantaloni scurti, fara absolut nici o protectie... Nu vreau sa ma gandesc la contactul dintre asfalt si pielica.. :D

 

Chiar si cu atentie dai de pamant... intra altu-n tine... :moto: da la faptu ca mai subtire prin oras, ai mare dreptate...dar o dreptate inteleasa pe deplin doar de un posesor de enduro touring , cross... Ca noroc ca in padure sau pe coclauri nu-i jungla motorizata (mai nou si semaforizata :D ) din iasi.

Dar vorba lui tripaco , daca chiar tre sa o frigi prin urbe ... nu vad nimic mai sfant decat mersul in limitele bunului simt si echipament pana in dinti. Iar unul de asta in maieu sa-l vad cazut prin oras... ce comedie, ce voie-buna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot bunsimtul de rigoare cand marlanu' sau ,,soferita de Q7'" ,,are nevoie urgenta'' sa intoarca, sa schimbe banda, sau sa intre de pe un drum lateral, nici D-zeu nu te mai scoate.. poate viteza mica si echipamentu'.... cat de cat.. dar nici ala nu face mereu minuni.., toata chestia e , parerea mea, sa te astepti ca absolut toti sa dea peste tine si sa fii precaut ca atare.... , sper ca pe formula asta sa am macar o sansa in plus.. dar.. sunt constient ca doar una.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai ce le face, asa sunt ele..era de 2 ori sa ma aleg cu tije in picioare in ultima luna din cauza lor, prima data am trecut milimetric de o masina care a iesit cu viteza sa traverseze la baza podului ce duce in alexandru dinspre kaufland spre bras(eu veneam dinspre pd de piatra), si a 2-a oara coboram spre podul de fier dupa ce am facut dreapta de sus de la linia de tramvai si dins tanga o incepatoare era sa intre din plin in piciorul meu neasigurandu-se dreapta...reactia ei?!..a ridicat din umeri si a zis scuze...mai am putin si devin misogin daca mai patesc de astea. Concluzie..beliti ochii bine si evitati plimbarile prin oras pe cat posibil

 

Faza cu podul mi s-a intamplat si mie, identic doar ca era un bou care culmea cand m-a vazut in loc sa o calce ca sa evite a frant imbecilul fix pe colt, m-am optir la vreo juma de metru de el si statea, se uita ca berbecu la mine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...