Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

Doamne Fereste!!!!! :( baiatu a patit ceva? femeia lui? ca mergeau impreuna. si el avea obiceiu de a nu lega casca

toti sunt ok, din cate stiu fata nu era pe motor

cauzele nu stiu exact poate o sa scrie el pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

toti sunt ok, din cate stiu fata nu era pe motor

cauzele nu stiu exact poate o sa scrie el pe forum

 

motocicleta fiind prea sexy, ala cu masina nu s-a putut abtine si a vrut sa i-o traga pe la spate. E un caz clar de radiatorus captivus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presarea celui din fata, fiie ca e motocicleta fie ca e autoturism, este pedepsita in Europa cu amenda.

La noi, acest lucru trece neobservat de autoritatile legiuitoare si de aici nesimtirea conducatorilor auto capata proportii.

 

Probabil ca este vorba de un mare gigolo, care a vrut sa demonstreze ca poate depasi o motocicleta.

Personal, ori ma duc tare in fata masinilor, ori ii las sa ma depaseasca. In general "conservarii" sunt stinjeniti de prezenta in fata lor a motociclistilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu din cate au auzit.. cica politia l-a scos vinovat pe motociclist.. cum ca a franat prea violent sau fara motiv :( .. dar stiam de o lege care se cheama pastrarea distantei regulamentare.. nu de lege cu franat fara motitv... inca nu am apucat sa vb cu motociclisul sa imi spuna ce s-a intamplat exact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu din cate au auzit.. cica politia l-a scos vinovat pe motociclist..

chestia asta "am auzit" e prea romaneasca, suna omu vb cu el afla o informatie si apoi scrie

eu am vorbit sambata cu el si a zis ca ala e vinovat conform politiei

da... a vrut sa fie culpa comuna insa din ce am inteles de la alin politia a "scos" vinovat pe ala cu masina

 

bine ca in urma celor 3 accidente petrecute vineri spre gheorgheni toti 3 nu au patit nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin nu are nimic, e bine mersi ... a mers si el vreo 50 de metri calare pe rezervor, nimic mai mult. Nici motorul nu are mare lucru, singura chestie nasoala e faptul ca i-a rupt coditza, in rest rezervorul facut semi acordeon, janta spate polizata bine(i-a blocat roata spate si a taraito panaa facut explozie si a polizat bine buza ce ii tine cauciucul sa nu sara de pe janta) si toba sarita ... Vinovat l-au scos pe cel cu masina, nu stiu exact detaliile ca nu am fost acolo dar din cate am inteles s-au cam impuns, asta cu masina initial nu l-a lasat sa treaca, in final a trecut si s-a dus, asta dupa el, s-au fugarit un pic si in final alin si-a bagat picioru si a lasat-o moale ne lasandu-l pe dobitocul cu masina sa treaca ... omu destept fiind s-a facut spre el sa-l "sperie". Bine ca nu l-a speriat de tot, fieru se face ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin nu are nimic, e bine mersi ... a mers si el vreo 50 de metri calare pe rezervor, nimic mai mult. Nici motorul nu are mare lucru, singura chestie nasoala e faptul ca i-a rupt coditza, in rest rezervorul facut semi acordeon, janta spate polizata bine(i-a blocat roata spate si a taraito panaa facut explozie si a polizat bine buza ce ii tine cauciucul sa nu sara de pe janta) si toba sarita ... Vinovat l-au scos pe cel cu masina, nu stiu exact detaliile ca nu am fost acolo dar din cate am inteles s-au cam impuns, asta cu masina initial nu l-a lasat sa treaca, in final a trecut si s-a dus, asta dupa el, s-au fugarit un pic si in final alin si-a bagat picioru si a lasat-o moale ne lasandu-l pe dobitocul cu masina sa treaca ... omu destept fiind s-a facut spre el sa-l "sperie". Bine ca nu l-a speriat de tot, fieru se face ...

 

 

nu cred ca e numai atat ce ai enumerat tu. mai e ceva stricat.

Editat de hondafan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e numai atat ce ai enumerat tu. mai e ceva stricat.

conteaza ce e stricat? sau cum de s-a intamplat?

e bine ca totusi cineva din "joaca " asta va invata ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cam atata are, i-a intrat intre roata si codita, impingand codita prin undertail ... nici janta nu ar fi avut nimic daca nu ii prindea motorul inclinat si ii poliza buza, in rest pare destul de rotunda

Mesaj completat

conteaza ce e stricat? sau cum de s-a intamplat?

e bine ca totusi cineva din "joaca " asta va invata ceva

 

Conteaza ... face diferenta intre un motor recuperabil si unul nerecuperabil ce ajunge direct la dezmembrat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles s-au cam impuns, asta cu masina initial nu l-a lasat sa treaca, in final a trecut si s-a dus, asta dupa el, s-au fugarit un pic si in final alin si-a bagat picioru si a lasat-o moale ne lasandu-l pe dobitocul cu masina sa treaca ... omu destept fiind s-a facut spre el sa-l "sperie".

 

De cele mai multe ori, rezultatul acestor ambitii, este similar sau chiar mai grav decit cazul in discutie, fie ca esti cu motorul fie ca esti cu masina.

Cind dati peste un astfel de sofer, evitati-l cit mai mult.

Si cel mai important: NU FITI CEL CARE INITIAZA CONFLICTUL.

Stiu ca apar mincarimi in mina dreapta, insa nu le dati curs.

Acordati respect celor din trafic, indiferent in ce mijloc de transport se afla.

Ceea ce era de dovedit, s-a dovedit de mult. O motocicleta si mai ales una sport, nu poate fi depasita de mare parte din autoturisme.

Acest lucru nu mai trebuie demonstrat, mai ales in traficul curent. Nu ajuta la nimic. Lasa-l sa treaca daca tine mortis, sau depaseste-l regulametar cind nu are nici o sansa sa tina pasul. In situatii la limita se va simti lezat si va reactiona intr-un mod negativ.

 

Mare grija in trafic. Nu fortati nota, indiferent de situatie.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... omu destept fiind s-a facut spre el sa-l "sperie".

 

pai alin daca rectioneaza rapid.... il poate baga pe ala la tentativa de omor.. si sau sa il stoarca bine de tot de bani pe langa asigurare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa cred ca a avut noroc ca s-a blocat motoru in botul masinii, daca-l si trantea pe jos motocicleta ar fi fost in stare mult mai grava si poate nici el nu era mai intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mei bine ca nu are el nimic, data viitoare va sti sa fie mult mai atent, bine ca are RCA-ul omului ca sa isi poata repara fierul plus de asta mai bine ii lasi cu ale lor ca nu stii ce nebun se poate afla la volan si mai bine ii lasi sa se desfasoare si sa se certe cu stalpii si copacii de pe margine drumului!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mei bine ca nu are el nimic, data viitoare va sti sa fie mult mai atent, bine ca are RCA-ul omului ca sa isi poata repara fierul plus de asta mai bine ii lasi cu ale lor ca nu stii ce nebun se poate afla la volan si mai bine ii lasi sa se desfasoare si sa se certe cu stalpii si copacii de pe margine drumului!!!

sa nu vorbim ca si cum am dori altora accidente. se poate invata si altfel si putem contribui la respectul in trafic. o zi buna la toti!!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Accident scuter-masina, 7.08.2010, orele 22:00, zona CUG, prima intersectie de dupa Selgros, in directia Capat CUG. Masina cred ca a vrut sa faca stanga in intersectie si a dat peste scuter care circula pe directia inainte. Soferul era intr-un Renault Megane(sper sa nu ma insel), negru, cu nr. IS-97-WPL iar scuteristul era pe un Rieju rosu cu negru, nr. Ciurea-IS-54. Scuteristul era constient, a asteptat ambulanta asezat pe bordura. Motoreta accidentata destul de tare.

post-40722-1281217721_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motociclist de 53 de ani a ajuns la spital in stare critica dupa ce s-a izbit de un cap de pod. Accidentul a avut loc ieri dimineata, in localitatea Poieni. Ion S., din cauza vitezei, nu a mai putut controla vehiculul si a intrat in plin in capul de pod. In prezent, barbatul se afla internat in stare critica, coma de gradul IV, la Sectia ATI - Taumatologie din cadrul Spitalului de Urgente "Sf. Ioan". El a fost diagnosticat, printre altele, cu fractura de coloana cervicala, fractura de plamani, numeroase fracturi costale, contuzie cardiaca.

alte detalii ??

 

sursa

Mesaj completat

Motociclist ranit grav in Bucium

Luni, 23 August 2010 |

 

Un motociclist de 35 ani, din Iasi, a ajuns in stare grava la spital, in urma unui accident cumplit, care a avut loc in fata unui restaurant din Bucium. Motociclistul, Petrisor Daniel Tuca, de 35 ani, a fost lovit in plin de o masina care a incercat sa faca o manevra de intoarcere. Soferul autoturismului, un barbat de 58 ani, nu s-a asigurat la efectuarea unei manevre de intoarcere si a intrat in coliziune cu motocicleta condusa regulamentar. Impactul a fost nimicitor. Motociclistul a fost aruncat la cativa metri distanta de locul accidentului, fiind practic zdrobit. Petrisor Daniel Tuca a suferit rani grave, fiind in stare de inconstienta. La accident s-a deplasat un echipaj SMURD, care l-a transportat la spital. "Un echipaj SMURD a intervenit in preluarea unui barbat de 35 ani, victima a unui accident rutier la Bucium. Tanarul a fost transportat la Spitalul de Urgente Sf. Ioan", a declarat dr. Catalin Diaconu, purtatorul de cuvant de la SMURD. Barbatul a fost stabilizat in Unitatea de Primire Urgente (UPU) Sf. Ioan si, atunci cand starea o va permite, va fi supus interventiilor chirurgicale. "Victima de 35 ani era politraumatizata, cu fractura de umar stang, costale, traumatism craniocerebral, urmat de pierderea starii de constienta, contuzie pulmonara si rupturi de uretra si de gamba dreapta. Dupa tratamentul in UPU Sf. Ioan, acesta a fost internat la Terapie Intensiva de la Sectia de Traumatologie si va fi operat, atunci cand va fi posibil", a declarat un medic de la UPU Sf. Ioan. Politistii de la Rutiera au deschis o ancheta. Nici unul dintre cei doi barbati implicati in accident nu se aflau sub influenta bauturilor alcoolice. "Motociclistul a fost surprins si accidentat grav de un autoturism care se deplasa dinspre Podu Ros spre Bucium. In cauza s-a intocmit dosar penal, pentru vatamare corporala din culpa", a precizat subinspectorul Virginia Pralea, purtatorul de cuvant al Politiei iesene. Alti doi soferi ieseni, de 19, respectiv 23 ani, au ajuns la spitalul din Copou, dupa ce au cazut de pe motociclete. Cei doi au suferit accidente mai usoare, astfel ca n-au necesitat internarea.

sursa

 

ieri s-a vorbit cu doctorul care l-a investigat si a spus ca nu sunt probleme "grave", din pacate are multe oase rupte dar o sa se faca bine

 

acum conteaza sa fim alaturi de el, ma refer sa mergem in vizita la spital la el, sa treca durearea mai repede

nu stiu exact in ce salon se afla la urgente pentru ca o sa trebuiasca operat dar daca cineva afla sa scrie un program de vizite si salonul

Mesaj completat

pentru cine nu stie este vorba de petrisor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
ieri s-a vorbit cu doctorul care l-a investigat si a spus ca nu sunt probleme "grave", din pacate are multe oase rupte dar o sa se faca bine

 

acum conteaza sa fim alaturi de el, ma refer sa mergem in vizita la spital la el, sa treca durearea mai repede

nu stiu exact in ce salon se afla la urgente pentru ca o sa trebuiasca operat dar daca cineva afla sa scrie un program de vizite si salonul

Mesaj completat

pentru cine nu stie este vorba de petrisor ^_^

 

eu zic sa-l lasam deocamdata sa isi revina, fara telefoane si vizite.

azi se decide cand va fi operat , deci saptamana asta va fi cam chinuit dar banuiesc ca dupa operatii va fi mai bine.

veste buna este ca a raspuns foarte bine la tratament si si-a revenit.

in weekend o sa vin sa-l vad...si sper sa-l vad pe picioarele lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine dimineata la ora 7 la centru de donare sau cine poate azi poate dona sange pentru petrisor are nevoie la operatie

la donare specificati pentru TUCA PETRISOR

nu conteaza grupa cei de la centru o sa schinbe cu ce are nevoie petrisor numai sa specificati ca donati pentru el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se anunta un sezon rau anu asta... nici bine nu a dat soarele si deja sunt doua accidente..... ^_^

 

28 FEB 2008

http://www.ziuaiasi.ro/Motociclist-acciden...ion-A20843.html

Ieri, pe raza localitatii Strunga, un motociclist a fost grav accidentat dupa ce a intrat intr-un camion. M.I., in varsta de 40 de ani, din Iasi, a fost transportat la Spitalul Sf. Spiridon, iar in urma investigatiilor medicale, barbatul a fost diagnosticat cu traumatism toracic grav.

 

Motociclistul se deplasa dinspre Iasi spre orasul Tg. Frumos si la un moment dat, probabil din cauza vitezei, a intrat in partea din spate stanga a unui camion. Politistii efectueaza cercetari pentru a stabili cu exactitate cauzele producerii acestui accident. In ceea ce priveste evolutia starii de sanatate a motociclistului, medicii considera ca este prematur sa se pronunte.

=============================

 

3 MAR 2008

http://www.ziuaiasi.ro/Motociclist-acciden...pou-A21014.html

Un accident spectaculos a avut loc ieri, la orele amiezii, in zona Super Copou. Doua persoane au zburat pe o distanta de cativa metri in aer, dupa ce motocicleta pe care circulau s-a lovit de un autoturism ce efectua o intoarcere neregulamentara. Motocicleta cobora pe bulevardul Copou dinspre Universitatea de Agronomie si se deplasa regulamentar. Martorii oculari sustin ca motociclistul a sesizat ca soferul autoturismului VW Golf incerca sa efectueze o intoarcere si l-a avertizat pe acesta cu semnale sonore.

 

Insa soferul autoturismului nu a auzit claxoanele repetate ale motociclistului si a incercat sa efectueze manevra neregulamentara. In cele din urma, motociclistul nu a mai putut evita impactul si s-a izbit de masina. Acesta, dar si pasagerul din spate au fost aruncati de pe motocicleta, izbindu-se de pamant. Cele doua persoane aflate pe motocicleta, Alexandru Vicol, in varsta de 21 ani, si Bianca Popa, de 18 ani, au scapat ca prin miracol doar cu cateva leziuni minore. La scurt timp dupa producerea accidentului, la fata locului s-a deplasat un echipaj al Ambulantei si unul al Politiei Rutiere. Tanara de 18 ani a fost insa transportata si la Spitalul de Neurochirurgie pentru efectuarea unor investigatii medicale suplimentare. Dupa efectuarea primelor cercetari la fata locului, oamenii legii sustin ca vina pentru producerea accidentului ii apartine soferului autoturismului VW Golf.

=============================

 

Cine poate oferi detalii suplimentare.......!!!

 

PS --> Cum s-a vorbit si ieri la fundatie.. parca anu asta s-au prostit soferii multi din ei au inceput sa nu se mai uite pe unde merg..... si fac multe manevre neregulamentare.... iesiri cu spatele fara sa se asigure, depasiri prin dreapta noastra....neacordari de prioritate de pe stradute laturalnice....:D

Am vorbit inca de ieri cu Petrisor in mai multe randuri. In principiu in momentul asta nu poate vorbi sau primi vizite, fiind in terapie intensiva, iar tel lui nu este cu soneria deschisa pt a nu deranja alti bolnavi. O sa mai vorbesc cu el si o sa va tin la curent. E cu fracturi dar e cu moralul bun si asta conteaza mult. Pt donat sange vorbim deseara sau ne intalnim maine dimineata pe la 7 la Centrul de Donare (pe strada care urca pe langa Spitalul Sf Spiridon) El are B3 RH negativ, dar nu conteaza pt cine doneaza. O sa se faca schimb in tara cu sange pt el, daca este alta grupa sanguina. Chiar acum am primit un tel de la el si e ok. Vorbim spre seara in Fundatie! Eu merg la el la spital pe la 7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...