Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

http://www.bzi.ro/exclusiv-motociclist-spulberat-pe-calea-chisinaului-update-foto-video-384956#

 

Felicitari inca o data taximetristilor.

Zona aia e periculoasa si cand esti cu masina. Aia care ies din Tudor mai au un pic si ajung pe banda a 2-2. Trebuie sa tragi de volan spre contrasens tu, ala care esti pe drumul prioritar ...

Editat de Radu_Toretto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acu' ..nu ca oi fi eu mare franator..da' daca ai patinat 3 m la 45 km/h treaba e nasoala. Mai taie din metri aia ...da-i dreacu! Ori mergeai pe gheata? Cat despre cei de la BZI...tot aiurea scriu.."un motociclist a fost spulberat..." si era vb de un scuter negru. Nu-i mai satura goana asta dupa senzational...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' ..nu ca oi fi eu mare franator..da' daca ai patinat 3 m la 45 km/h treaba e nasoala. Mai taie din metri aia ...da-i dreacu! Ori mergeai pe gheata?

 

Anvelopa DOT 07, cu fisuri pe talon.

Actionarea brusca a manetei de frana >> suprafata de contact initiala intre anvelopa si teren (beton, nu asfalt) de dimensiune minima.

Nu garantez ca am stat drept pe toata distanta patinarii, dar urma pe beton cam atat masoara.

Editat de George M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bzi.ro/exclusiv-motociclist-spulberat-pe-calea-chisinaului-update-foto-video-384956#

 

Felicitari inca o data taximetristilor.

Zona aia e periculoasa si cand esti cu masina. Aia care ies din Tudor mai au un pic si ajung pe banda a 2-2. Trebuie sa tragi de volan spre contrasens tu, ala care esti pe drumul prioritar ...

Intersectia aia nu s-a schimbat cu nimic de cand am parasit eu Iasi-ul cu 7 ani in urma .... Sanatate scuteristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Accident azi 25 August 2013, pe drumul dinspre Vaslui spre Iasi (varianta prin Negresti, Lunca Cetatuii).

 

Undeva in padure, aproape de Iasi. Am ajuns la scurt timp dupa accident.

Motociclistul se deplasa spre Iasi (ca si mine), iar Loganul albastru cred ca s-a bagat si i-a taiat fata, virand stanga (a vrut sa intre intr-o curte acolo).


Nu-mi explic cat de dobitoc a fost ala cu masina, ca se vede clar cat de drept e drumul si l-a vazut venind.

Iar motocicleta nu e o vitezana capabila de 200 km/h, e o capra care mai mult de 90 nu cred ca duce...


Am stat pana a venit SMURD ul si Politia.

Omul e ok,are cred ca o fractura la picior (tibie). Nu stiu exact, in rest e ok. Pacat ca nu purta geaca/protectii. Avea doar casca am impresia.

post-77849-0-76931000-1377449954_thumb.jpg

post-77849-0-90222400-1377449956_thumb.jpg

post-77849-0-30108300-1377449958_thumb.jpg

post-77849-0-84118600-1377449959_thumb.jpg

post-77849-0-35916900-1377449962_thumb.jpg

post-77849-0-35090600-1377449965_thumb.jpg

post-77849-0-35129200-1377449968_thumb.jpg

post-77849-0-39952500-1377449971_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident azi 25 August 2013, pe drumul dinspre Vaslui spre Iasi (varianta prin Negresti, Lunca Cetatuii).

 

Undeva in padure, aproape de Iasi. Am ajuns la scurt timp dupa accident.

 

Motociclistul se deplasa spre Iasi (ca si mine), iar Loganul albastru cred ca s-a bagat si i-a taiat fata, virand stanga (a vrut sa intre intr-o curte acolo).

 

Nu-mi explic cat de dobitoc a fost ala cu masina, ca se vede clar cat de drept e drumul si l-a vazut venind.

 

Iar motocicleta nu e o vitezana capabila de 200 km/h, e o capra care mai mult de 90 nu cred ca duce...

 

Am stat pana a venit SMURD ul si Politia.

 

Omul e ok,are cred ca o fractura la picior (tibie). Nu stiu exact, in rest e ok. Pacat ca nu purta geaca/protectii. Avea doar casca am impresia.

Aoleu, asta-i Lebadau, cred ca dupa ce a plecat de Open Camp Vaslui a patit-o.Chiar ieri m-am dat cu capra aia.

Urata faza........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bzi.ro/exclusiv-un-motociclist-a-zburat-in-parcul-mimoza-din-pacurari-foto-video-385192

...chiar 60 de metri a zburat?...la ce viteza?...daca asa a fost atunci considera-te un mare norocos!

 

Acum 2 ore am stat de vorba cu el, este cu fractura fixata intr-un fixator extern la piciorul drept, in rest julituri minore, se simte, daca pot spune bine, a zis ca nu se mai urca pe motor...Dar mai vorbim peste un an....Va saluta pe toti! Este la Chirurgir III Sectia Ortopedie Traumatologie etj. I.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dăul, dăul, Lebădăul i-a fărmat puțin Loganul idiotului.

 

Băi, să te faci bine ca să mai putem pune trunchiuri de copaci pe foc.

 

Însănătoșire grabnică.

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e mai degraba norocu' lu' Lebadau, cred ca se lovea mai rau cu nipra... Alta pozitie, alta expunere, altfel (nu) zbori peste ghidon.

 

 

 

Norocul bizonului cu loganul ca nu era Lebadau cu nipranu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore am stat de vorba cu el, este cu fractura fixata intr-un fixator extern la piciorul drept, in rest julituri minore, se simte, daca pot spune bine, a zis ca nu se mai urca pe motor...Dar mai vorbim peste un an....Va saluta pe toti! Este la Chirurgir III Sectia Ortopedie Traumatologie etj. I.

Spitalul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vorbit astazi cu cineva de la Ortopedie, se pare ca este operat si se afla internat in sectia de ortopedie din cadrul Sp. Sf. Spiridon....Insanatosire grabnica!



Asa cum scrie si in articol, un picior rupt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...