Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Cine avea de trei luni permis? soferul autoturismului ?sau motociclistul?

Sunt tatal motociclistului si as vrea sa va aduc la cunostinta ca ziarul care a fost la fata locului nu si-a facut datoria cum trebuie datorita faptului ca soferul este functionar public si are cunostinte in politic.

Deci eu pana acuma nu am primit macar un simplu telefon de la soferul implicat in accident prin care sa-si exprime regretele sau sa-mi dea niste explicatii pentru a ma linisti cat de cat.

Ziarul de care vorbeam a dat eronat varsta fiului me ...fiul meu avea 27 de ani nu 35 de ani.

Soferul cu masina a vrut sa intoarca masina intr'un loc nepermis ,pe acel pod si atunci a intrat Valentin in el .

Si am mai multe date si indicii despre el care ma fac sa cred ca nu era un sofer bun deoarece a mai avut masina lovita cu cateva saptamani inainte si a vopsit-o in totalitate iar la ora accidentului trebuia sa fie la casa auto HYUNDAI la Valea Lupului sa-si puna spoileru pe spate.

Asa ca Valentin a fost la locul nepotrivit in momentul nepotrivit.

Era sa uit ziarul respectiv spunea ca va reveni cu amanunte dar...nu a mai revenit.

Am trimis un mesaj la redactie , am primt un raspuns prin care mi se spunea sa las un numar de telefon ca voi fi contactat ...am lasat doua numere de telefon dar nu am mai fost sunat.

Sunt semne multe de intrebare si cred cu tarie ca voi gasi un raspuns si Dumnezeu ami va scoate in cale oamenii potriviti sa ma ajute!

RESPECT PENTRU TOTI MOTOCICLISTII SI CAT MAI MULTI KM PARCURSI !!!

Editat de planoristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa va dea pace si tarie pentru a putea depasi durerea!

 

Puteti sa ne spuneti cum a decurs ancheta pana in prezent?

Ce experienta avea fiul dvs. si cu ce viteza se deplasa inainte de momentul impactului? Au existat urme de franare ale motocicletei?

Exista martori care sa va sustina in instanta impotriva soferului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La o singura intrebare va pot raspunde si anume ca Valentin a mai condus in Italia pe timpul verii iar in tara din septembrie pana in noiembrie 15.

Permis auto are de la 18 ani iar de motor de un an jumatate.

In privinta regulilor de circulatie nu am nici o indoiala ca nu le-ar fi respectat pentru ca a condus prin toata tara plus din Romania in Italia si invers.

Experienta pe motor nu pot sa spun decat ca avea atat cat se putea acumula intr-un an, dar mergea bine a avut si om pe locul din spate si s-a descurcat f.bine.

Acum era singur deci cu atat mai usor era ca sa evite dar cel ce conducea masina este ruda cu un deputat USL de Iasi si asta a facut sa nu avem prea multe informatii si sa nu se mediatizeze cazul.

Abea dupa o saptamana si ceva am reusit sa vorbim cu ofiterul care se ocupa de caz dar nu mea dat informatii despre felul cum s-a produs accidentul sub motivul ca sunt date care nu le poate dezvalui pentru a decurge bine ancheta.Asa ca nu mea dat nici numele soferului nici urme de franare nimic doar mea spus sa am la mine 30 de lei pentru a merge cu motocicleta la verificare tehnica.Numele soferului l-am aflat de la avocata care are acces la dosar dar doar atat si dumneaei nea spus de la inceput ca sa nu ne facem iluzii ca eventual poate primi un an sau doi cu suspendare .

Martori nu avem pentru ca la inceput daca spune unul sau doi ca au fost acolo dupa impact deci nu au vazut exact, cand am mai mers ulterior sa mai culegem informatii nici acestia au zis ca nu vor sa se puna martori.

Mai spun gurile rele ca ar fi fost dupa accident cateva masini prin zona pe la 10 noaptea si ar fi strigat la casele din zona amenintandui ca le da foc la case daca se pun martori.Am adus la cunostinta acest lucru ofiterului care se ocupa de caz si a zis ca ...ca asa ceva nu se poate.

E normal sa nu se poata asa ceva si politia sa-si faca treaba dar la noi se poate.

O sa zica cineva ca dormim in papuci dar am fost cu inmormantare, cu pomenirile care au fost de facut.

Doamne ajuta...si sa auzim de bine.

 

Dumnezeu sa va dea pace si tarie pentru a putea depasi durerea!

 

Puteti sa ne spuneti cum a decurs ancheta pana in prezent?

Ce experienta avea fiul dvs. si cu ce viteza se deplasa inainte de momentul impactului? Au existat urme de franare ale motocicletei?

Exista martori care sa va sustina in instanta impotriva soferului?



Un pas mic dar totusi e inainte...http://www.bzi.ro/exclusiv-accident-mortal-la-dumbrava-un-barbat-si-a-pierdut-viata-update-foto-401807#



Cum fac sa sterg mesajul de mai sus ?

Editat de planoristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Motocicleta asta am vazut-o pe Independentei la sfarsitul saptamanii trecute, mi-a ramas in minte faptul ca e inscriptionata cu numele unei firme de paza, ceea ce mai rar vezi pe o motocicleta. Sanatate multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...