Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe la 12:30, un tip pe un Dominator a intrat intr-un taximetrist, in Tudor Vladimirescu, in intersectia de la Lidl. Fiind in conserva, nu aveam unde sa opresc intrucat era traficul blocat si instant s-au adunat multi oameni in jurul motociclistului... Din ce mi-am dat eu seama, e vina taximetristului...Venea de pe Primaverii sau dinspre Mall si se deplasa spre Metalurgie. Intersectia era blocata, ceilalti participanti la trafic l-au lasat sa treaca caci oricum ei nu aveau unde sa mearga, motociclistul avea verde, s-a strecurat si cam asta a fost... ce sa zic, poate cu putin mai multa atentie se evita, tinand cont de faptul ca totul s-a petrecut la o viteza relativ mica, asa a fost sa fie. Omul parea ca s-a lovit destul e nasol la un picior... Insanatosire grabnica motociclistului si mereu ochii in 4!

Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut! Am categ A de fix o luna, 0 km facuti si azi imi iaumotocicleta din Gherla jud.Cluj(si categ B, tot 0 km). O sa vin calare pe ea spre Iasi( echipament complet, vesta reflectorizanta, semnul de incepator, viteza 50-60-70). Postez in eventualitatea unui accident, ca sa nu cautati detalii prea mult. Moto Gsr 600 gri. Ne vedem in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am categ A de fix o luna, 0 km facuti si azi imi iaumotocicleta din Gherla jud.Cluj(si categ B, tot 0 km). O sa vin calare pe ea spre Iasi( echipament complet, vesta reflectorizanta, semnul de incepator, viteza 50-60-70). Postez in eventualitatea unui accident, ca sa nu cautati detalii prea mult. Moto Gsr 600 gri. Ne vedem in trafic!

Salut! Am categ A de fix o luna, 0 km facuti si azi imi iaumotocicleta din Gherla jud.Cluj(si categ B, tot 0 km). O sa vin calare pe ea spre Iasi( echipament complet, vesta reflectorizanta, semnul de incepator, viteza 50-60-70). Postez in eventualitatea unui accident, ca sa nu cautati detalii prea mult. Moto Gsr 600 gri. Ne vedem in trafic!

bate-ti peste gura cu accidentul, nici in gluma sa nu spui asa ceva.drum bun sa ai si bine ai venit in comunitate.da-ne un semn când ai ajuns cu bine.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Am ajuns ok. Multumesc lui Silviu, era cu un chopper de la Cluj si tipului cu moto scoala din Falticeni, i-am intalnit pe drum si mi-au indicat drumul spre Iasi.

Asfalt uscat si mare grija in trafic. Incetul cu incetul si totul o sa fie ok !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare. Acum jumătate de oră era pe Socola un accident, fix sub țevilea care traversează drumul Un naked, IS 27 EZA sau ERA, nu am reținut și un BMW serie 3, negru. Am trecut cu mașina la ceva timp după ce s-a întâmplat, era ambulanța, motociclistul înăuntru, șoferul BMW-ului la ușa ambulanței, motorul era praf în față, mașina lovită pe stânga, așa mi s-a părut mie. Dacă știe cineva mai multe detalii.

 

Era un echipaj de rutieră, un nene care făcea poze și două echipaje de localnici care se credeau rutieriști și dirijau circulația

 

Sănătate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Acum jumătate de oră era pe Socola un accident, fix sub țevilea care traversează drumul Un naked, IS 27 EZA sau ERA, nu am reținut și un BMW serie 3, negru. Am trecut cu mașina la ceva timp după ce s-a întâmplat, era ambulanța, motociclistul înăuntru, șoferul BMW-ului la ușa ambulanței, motorul era praf în față, mașina lovită pe stânga, așa mi s-a părut mie. Dacă știe cineva mai multe detalii.

 

Era un echipaj de rutieră, un nene care făcea poze și două echipaje de localnici care se credeau rutieriști și dirijau circulația

 

Sănătate motociclistului.

http://www.bzi.ro/exclusiv-motociclista-accidentata-in-dreptul-liceului-cfr-foto-video-574460#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte dubios scris, articolul asta.

"In urma cu cateva momente, un grav accident rutier s-a produs in dreptul Colegiului Tehnic de Transporturi si Constructii (CFR) Iasi, acolo unde o motociclista a fost acrosata de un autoturism marca BMW. La fata locului a sosit un echipaj medical de urgenta al Serviciului de Ambulanta Judetean (SAJ) Iasi, trei echipaje ale Politiei Locale Iasi si un echipaj de politie din cadrul Biroului Rutier Iasi. Criminalistii fac in aceste momente masuratori.

 

UPDATE - Din primele verificari, se pare ca este vorba despre o neacordare de prioritate. Conducatorul din autoturismul BMW circula dinspre Podu Ros spre Pasarela Bucium, moment in care o motociclista, in incercarea de a face virajul la stanga, a intrat in partea din dreapta - spate a autoturismului. Motociclista a fost grav ranita, aceasta fiind transportata in urma cu cateva clipe la spital."

 

Eu cred ca masina facea stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte dubios scris, articolul asta.

"In urma cu cateva momente, un grav accident rutier s-a produs in dreptul Colegiului Tehnic de Transporturi si Constructii (CFR) Iasi, acolo unde o motociclista a fost acrosata de un autoturism marca BMW. La fata locului a sosit un echipaj medical de urgenta al Serviciului de Ambulanta Judetean (SAJ) Iasi, trei echipaje ale Politiei Locale Iasi si un echipaj de politie din cadrul Biroului Rutier Iasi. Criminalistii fac in aceste momente masuratori.

 

UPDATE - Din primele verificari, se pare ca este vorba despre o neacordare de prioritate. Conducatorul din autoturismul BMW circula dinspre Podu Ros spre Pasarela Bucium, moment in care o motociclista, in incercarea de a face virajul la stanga, a intrat in partea din dreapta - spate a autoturismului. Motociclista a fost grav ranita, aceasta fiind transportata in urma cu cateva clipe la spital."

 

Eu cred ca masina facea stanga.

 

 

BZI este cel mai infect site de știri, un fel de Can Can, așa că să nu te mire articolul.

 

Sănătate fetei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

puneti unii niste intrebari.... despagubirea se face catre ala care a suferit pagubele.

sunt totusi curios: cum ti-a venit ideea sa intrebi chestia asta?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca e cam tampita intrebarea dar dupa un proces care a durat 4 ani de zile aproape ca am luat-o razna si eu.

Fiind cu avocatul meu intr-o discutie el a sugerat ca ar fi ca banii sa intre in contul lui urmand ca el sa-si opreasca onorariul de succes iar diferenta sa ne revina noua.

 

Bineinteles ca nu am fost de acord si atunci a sugerat deschiderea unui cont comun.

 

Poate ca eu sunt mai lent in gandire avand in vedere ca fiul meu a decedat intr-un accident de motocicleta in noiembrie 2013 cand un sofer a virat brusc stanga iar fiul meu a intrat in roata din fata a masinii nemaiputand evita accidentul. Mentionez ca fiul meu se angajaze intr-o depasire care a fost fatala pentru el.

Imi cer scuze , dar auzind si de avocatii hiena care profita de pe urma suferintei partilor vatamate

am pus o intrebare care teoretic pare de gradinita.

 

Va doresc o seara frumoasa.

 

P.S. Nu pot intra pe chat ca nu mai puneam intrebari aici.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca ai un contract cu avocatul. Vezi ce scrie acolo legat de plata onorariului. Daca vrea ceva in plus, problema lui.


» Post actualizat in 07 Nov 2017 18:49

EDIT: iti recomand calduros sa ceri chitanta sau preferabil factura de la avocat. In primul rand, nu ii dai satisfactia de a incasa banii la negru. In al doilea rand, cu un avocat din asta cu pretentii dubioase e bine sa ai o dovada ca i-ai dat banii, sa nu te caute ulterior sa ti-i mai ceara o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu plata catre o persoana cu bani cash se poate face numai pana la 5000 de lei. Daca se depaseste suma atunci se face numai prin virament bancar.

In acest caz persoana care incaseaza intra in vizorul fiscului si va trebui sa plateasca impozit pe venit la stat.

Iar eu am dovada ca e-am virat banii conform contractului incheiat intre noi si nu mai poate sa imi mai ceara o data banii.

Stiu ca ear fi convenit sa incaseze banii la negru dar nu mai sunt eu in siguranta cum bine a-ti spus si d-vstra.

 

Va multumesc si va doresc o seara frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...