Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.ebay.it/itm/SHAD-Supporto-Bauletto-Laterale-Honda-Varadero-Xl1000V-/251330680751?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item3a8479d7af

Pentru cutii laterale Shad sunt astea pe Ebay.it. Am si eu impreuna cu genti Shad sh43 si chiar vin bine, arata masiva motocicleta

Mersi de pont. Pretul e mai mult decat ok.

 

BETON ARMAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bmw-urile au topic separat

 

asta nu e chiar perfect, din ce vad are rotile cu camere, cea dinainte era tubeles

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/honda-varadero-1000-nera-ascoli-piceno-65976721.htm?last=1

Inca una perfecta, dar pretul este... Nepotrivit pt buzunarele noastre



andrei, daca cauti suporti de cutii mai bine orientezate spre givi deoarece ai 2 variante: givi sau kappa. la shad trebuie cutii shad

cutii givi gasesti mai usor sh

vezi ca la givi sunt 2 modele: unul care "imbraca" tobele, iar al doilea paralel cu motocicleta

pe primul se pun givi v35 pe al doilea cam orice e drept pe fund inclusiv topcaseuri (exemplu e360 chiar si maxia 3)

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era si culmea sa nu aiba BMW-urile topic separat :) ...

 

Si eu as prefera Givi, mai ales ca topcase-ul meu e un Maxia 3. Dar nu exclud si alte sisteme, cum ar fi Shad, Hepco&Becker, Heavyduties. In primul rand vreau suporti laterali pentru o mai buna protectie in caz de necaz. Nu am mai scapat un motor de mai bine de 2 ani, dar nu se stie niciodata... Sidecase-urile le-as monta de doua-trei ori pe an, la iesiri de cateva zile, cand nu mi-ar mai ajunge spatiul din Maxia. In rest ar sta degeaba in debara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci vorbeste si cu userul bogdan_harea si vezi ce pret are la suporti si ulterior poti vedea si de cutii

/index.php?/user/8769-bogdan-harea/

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca modelul de la care sunt rotile este mai perfect :blbl: insa nu i rau nici asta arata bine

dpmdv acele roti arata mult mai bine pe Varadero, oricum respect pentru Caponord si posesorii acestei marci

 

PS. nu roata face motociclecta, ci invers :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o semnalizare spate rupta si cu ocazia asta as vrea sa-mi schimb semnalizarile. Alea originale nu-mi plac, sunt mult prea mari si depasesc suportii de topcase. Nu mai vreau sa rup semnalizarea la scapatul pe jos al motorului. Voi ce semnalizari, altele decat cele stoc aveti pe Varadero ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o semnalizare spate rupta si cu ocazia asta as vrea sa-mi schimb semnalizarile. Alea originale nu-mi plac, sunt mult prea mari si depasesc suportii de topcase. Nu mai vreau sa rup semnalizarea la scapatul pe jos al motorului. Voi ce semnalizari, altele decat cele stoc aveti pe Varadero ?

le stii pe ale mele ?

daca nu , iti fac o poza si ti o trimit

sunt unele AM , tot pe galben si sunt mai micute ( nu ca urechetele stoc . )

daca mai ai poze din UA :) ai unde sa le vezi ( eu asa am luat o )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

la vedere nu e nicaieri filtru de benzina, in pompa e mai putin probabil, mai repede sa fie ceva gen burete de sarma la sorburi in rezervor

la 954 aveam asa ceva dar era cu pompa de benzina in rezervor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, are cineva idee unde se afla filtrul de benzina la Varadero 1000 pe injectie? In manualul de service scrie foarte vag "fuel tank side". Multumesc.

filtrul este in pompa de benzina. e o sita metalica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...