Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

Manualul pentru SD02 este aici

/index.php?/topic/182340-honda-xl-1000v-varadero/page-75&do=findComment&comment=3509396 postul 1490

 

Crash barul nu cred ca merge de la carburatie la injectie.

Uite aici cum vine montat cel de la GIVI pe Varadero injectie

protectii motor GIVI VAaradero.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Manualul pentru SD02 este aici

/index.php?/topic/182340-honda-xl-1000v-varadero/page-75&do=findComment&comment=3509396 postul 1490

 

Crash barul nu cred ca merge de la carburatie la injectie.

Uite aici cum vine montat cel de la GIVI pe Varadero injectie

multumesc mult

 

Azi am analizat atent situatia cu crash barul care cu unele modificari la prinderea de jos la scut ar fi posibil sa potriveasca, insa prefer sa iau unul dedicat pentru motorul meu.

 

Vechiul meu Varadero se vinde la pretul de 2999 eu putin negociabil cu tot ce are pe el mai putin cricul central, daca stiti pe cineva interesat dau o bere mare.

Mai multe amanunte si detalii legate de motor gasiti aici /index.php?/topic/687266-vand-honda-xl-1000-varadero-2001/page-3&do=findComment&comment=3599843

 

 

 

 

 

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cricul central se potriveste , dar ai nevoie de alte saibe distantier.

 

Multumesc Dragos, cand ai timp poate i-mi spui ce tip de ulei folosesti tu ?

Si daca cunosti atat tu cat si ceilalti mici secrete legate de acest model astept sa le impartaiti cu mine aici sau pe privat.

 

Va multumesc

 

PS. acum ca tot vine iarna poate ne gandim si noi ca in 2014 sa ne vedem undeva la o mini intalnire undeva in centru tarii, ca vad ca noi cu Varadero ramanem constanti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Dragos, cand ai timp poate i-mi spui ce tip de ulei folosesti tu ?

Si daca cunosti atat tu cat si ceilalti mici secrete legate de acest model astept sa le impartaiti cu mine aici sau pe privat.

 

Va multumesc

 

PS. acum ca tot vine iarna poate ne gandim si noi ca in 2014 sa ne vedem undeva la o mini intalnire undeva in centru tarii, ca vad ca noi cu Varadero ramanem constanti.

al lui dragos e prea nou , nu se aplica :)

al tau e la fel ca al meu, doar fara ABS

 

ce ulei ? motul 7100 sau ce te lasa inima

 

in rest..sute de mii de km:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea a fost lansata ca nu stiu ce sa aleg intre: Motorex Motul si Repsol din oferta de la Mymoto

 

Motorex http://www.mymoto.ro/oferta_motorex.html

Motul http://www.mymoto.ro/oferta_motul.html

Repsol http://www.mymoto.ro/oferta_repsol.html

 

Eu am folosit la cel pe carburatie Motorexul si Repsolul

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate sunt ok parearea mea

uita te ( nu am link-ul acum ) la ce am postat " in topicul despre uleiuri

 

apropo, si la mine se implunesc 6000 de la ultuiuil schimb, vreau si eu 4 l de motul si un filtru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea a fost lansata ca nu stiu ce sa aleg intre: Motorex Motul si Repsol din oferta de la Mymoto

 

Motorex http://www.mymoto.ro/oferta_motorex.html

Motul http://www.mymoto.ro/oferta_motul.html

Repsol http://www.mymoto.ro/oferta_repsol.html

 

Eu am folosit la cel pe carburatie Motorexul si Repsolul

 

La Motul cel putin...nu prea vad unde e "oferta" :lol:

 

Da-mi un semn si te ajut eu cu uleiul...si nu numai.

 

Bafta

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina jucaria. Sa te bucuri de ea !

Multumesc, sa fie, abia astept primavara sa o inmatriculez iar pana atunci am vreme sa o bibilesc asa cum trebuie

 

Foarte practica aparatoarea, prelungeste mult viata telescopului care nu mai este asa de expus

 

La Motul cel putin...nu prea vad unde e "oferta" :lol:

 

Da-mi un semn si te ajut eu cu uleiul...si nu numai.

 

Bafta

:cheers:

Multumesc am lansat deja o mica intrebare in topicul cu pise honda din semnatura ta

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, si e investitie 0, si 5 minute de " bibilit" + 2 soricei

deci pare o hartiuta , de 2000 km e acolo bine merci. la mine e pus pe releul de incarcare - la modeulul cu ABS e pus acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, nu cred ca s diferente, cel putin eu care merg 6k un schimb..chair nu se simte. am pus 7100 in tot ce am avut dar sutn convins ca orice as fi pus din cele enumerate mai sus era ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustin aceasta ultima parere.

Motul 7100 este prea ,,subtire'', daca se poate spune asa metaforic vorbind si se va consuma ... se foloseste cu randament doar la motoarele de turatie si in principiu in 4 cilindri.

Motul 5100 este exact ceea ce trebuie la Varadero chiar si la varianta pe injectie.

 

Parerea mea si a celui de la care am cumparat motorul . A bagat 5100 si a mers excelent multa vreme si ,,la sfatul'' unui prieten a incercat 7100 ... a observat un usor consum ceea ce inainte nu era, mi-a recomandat sa ma reintorc la 5100 si asa voi face deoarece am aceeasi parere.

 

Stima.



PS. acum ca tot vine iarna poate ne gandim si noi ca in 2014 sa ne vedem undeva la o mini intalnire undeva in centru tarii, ca vad ca noi cu Varadero ramanem constanti.

 

Asta ar fi o idee buna. Sustin si ma pot implica daca se doreste asa ceva, dar cu o singura conditie: sa nu se ajunga la bani, intrare cu bilet si alte tampenii de genul ...

Am organizat de-a lungul timpului mai multe intruniri, intalniri si tot felul de chefuri si credeti-ma cand se ajunge la bani (oricat de simbolici ar fi ) se ajunge imediat la discutii aiurea. Intalnirea trebuie sa fie doar in motiv, un prilej de a ne aduna si fiecare sa isi suporte propriile cheltuieli. Organizatorii pot gasii locatii care sa nu aiba nevoie de ,,protocol'' si alte balarii ... sa ne auzim cu bine.



Apropo eu am gasit aceasta pagina, nu stiu cine este adminul , dar este o ideea buna: https://www.facebook.com/pages/Club-Honda-Varadero-Romania/155813737913577?fref=ts

Eu am creat un grup pe Facebook cu aproximativ acelasi nume deoarece mi s-a parut ideea colegului excelenta si vreau sa mergem pe aceeasi idee.

Comunicarea intr-un grup de FB este cu mult mai buna decat doar pe o pagina sau forum, sunt mult mai multe posibilitati de postare, sistem de vot electronic, spatiu nelimitat, notificare instanta pe smartfon la orice se intampla etc ...

Daca se doreste oricine poate sa dea ADD la grup si in acest fel vom cominica multmai repede. Cine este initiatorul paginii respective il invit sa dea ADD la grup si automat primeste admin la fel si altcineva care crede ca are timp suficient sa se ocupe de grup. La cautare scrieti : Honda Varadero Romania si gasiti grupul. Va astept sa va alaturati si sa incepem sa ne cunostem. Gasiti grupul aici : https://www.facebook.com/groups/665085093536397/

 

Stima.

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustin aceasta ultima parere.

Motul 7100 este prea ,,subtire'', daca se poate spune asa metaforic vorbind si se va consuma ... se foloseste cu randament doar la motoarele de turatie si in principiu in 4 cilindri.

Motul 5100 este exact ceea ce trebuie la Varadero chiar si la varianta pe injectie.

 

Parerea mea si a celui de la care am cumparat motorul . A bagat 5100 si a mers excelent multa vreme si ,,la sfatul'' unui prieten a incercat 7100 ... a observat un usor consum ceea ce inainte nu era, mi-a recomandat sa ma reintorc la 5100 si asa voi face deoarece am aceeasi parere.

 

Stima.

 

 

Asta ar fi o idee buna. Sustin si ma pot implica daca se doreste asa ceva, dar cu o singura conditie: sa nu se ajunga la bani, intrare cu bilet si alte tampenii de genul ...

Am organizat de-a lungul timpului mai multe intruniri, intalniri si tot felul de chefuri si credeti-ma cand se ajunge la bani (oricat de simbolici ar fi ) se ajunge imediat la discutii aiurea. Intalnirea trebuie sa fie doar in motiv, un prilej de a ne aduna si fiecare sa isi suporte propriile cheltuieli. Organizatorii pot gasii locatii care sa nu aiba nevoie de ,,protocol'' si alte balarii ... sa ne auzim cu bine.

 

Apropo eu am gasit aceasta pagina, nu stiu cine este adminul , dar este o ideea buna: https://www.facebook.com/pages/Club-Honda-Varadero-Romania/155813737913577?fref=ts

Eu am creat un grup pe Facebook cu aproximativ acelasi nume deoarece mi s-a parut ideea colegului excelenta si vreau sa mergem pe aceeasi idee.

Comunicarea intr-un grup de FB este cu mult mai buna decat doar pe o pagina sau forum, sunt mult mai multe posibilitati de postare, sistem de vot electronic, spatiu nelimitat, notificare instanta pe smartfon la orice se intampla etc ...

Daca se doreste oricine poate sa dea ADD la grup si in acest fel vom cominica multmai repede. Cine este initiatorul paginii respective il invit sa dea ADD la grup si automat primeste admin la fel si altcineva care crede ca are timp suficient sa se ocupe de grup. La cautare scrieti : Honda Varadero Romania si gasiti grupul. Va astept sa va alaturati si sa incepem sa ne cunostem. Gasiti grupul aici : https://www.facebook.com/groups/665085093536397/

 

Stima.

:10: :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa dea Sefu sa iasa, eu am icnercat de 3 ori si doar 3 varani am adunat

 

da, Dragos, dar stii si tu ca varaderistii sunt hondari, nu bmwiari, se plimba n o freca la garmis-isime Ș)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...