Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare baieti!Multumesc mult pentru urari!O mica bubita...de ce nu-si pastreaza ceasul memoria???Curent slab in baterie si nu o pastreaza?Eu alta explicatie nu gasesc.

 

 

Si eu pateam asta in mod frecvent desi bateria era buna.

 

 

De cand am schimbat statorul, bateria si releul nu mai face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...si eu caut sa modific ghidonul cu ceva asemanator ca dimensiuni ca cel pus pe enduro-touringurile generatie noua ,dar nu am gasit inca undeva dimensiunile asa ca astept sa ma intalnesc cu un posesor de moto sa-i iau la masurat ghidonul!!Mie mi-a palcut ca dimensiune ghidonul de gs 1200 si cel de pe xtz 1200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot pe-ala de bmw il am si eu in cap :) ...o sa merg pe recomandarile unor baieti priceputi intr-ale enduro si-am sa postez aici rezultatul.

mai rau decat "jucaria" de ghidon stock n-are cum sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect ..eu am cam bagat "vacile" la namoale si ghidonul si gripul pe scarite face foarte mult...daca nu imi aluneca gheta de pe scarita si simt cum trebuie ghidonul poate sa fie mobra cat de grea sau inalta ca nu imi fac probleme!! si acest ghidon de pe mobra este bun la drum lung ca flexeza si preia din vibratii iar unghiurile sunt spre comfort ...dar daca incerci un mers "in picioare " flexeza naspa si unghiurile ti-l baga-n "sub burta" !!pe africana am pus renthal dakar hight + inaltatoare ROX dar parca era un pic prea lat pt drum lung dar la mersul "in picioare " era perfect. in wk-end am sa incerc un Magura EX + inaltatoare de 5 cm de la HEAVYDUTY

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifFB_IMG_14225270216397681.jpgattachicon.gifFB_IMG_14225364882725388.jpgattachicon.gifIMG-20150212-WA0000.jpegBuna seara domnilor!Incepand de astazi sunt posesor cu acte in regula de Varadero.Povestea noastra a inceput fix acum doua saptamani cand m-am dus la Cluj dupa ea.Incepand de astazi am facut-o prahoveanca!Nu stiu daca doar m-a luat pe mine flama (de un an de zile imi ploua in gura dupa asa ceva) sau chiar e a dracu de faina.Pot spune ca merge foarte bine,frane,ciclistica,pozitie,totul este supe.Pana si consumul de 7% in afara este rezonabil tinand cont ca e ditai huiduma.

 

Cat ai dat pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Honda Varadero Party ( editia nr. 2 ) va avea loc in weekendul 10 - 12 Iulie 2015 langa Brasov .

 

Detalii aici : https://www.facebook.com/groups/665085093536397/

 

Sa ne vedem sanatosi !

:alcy: :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu si pe africana si pe bmw mi am pus ghidon de 28 si eu super.

Luati ceva innaltatoare -- mie imi plac alea de ha HD de 6cm, arata bine si un sunt nici extreme. Ghinon de la baietii ce dezmembreaza KTM si asta e

Arata foarte fain...si daca dai cu ea pe jos -- ai sanse mai mari sa nu le strambi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

de lene sa rasfoiesc 99 pagini pun si eu o intrebare :

exista vreo solutie la modelul pe carburatie de a reduce consumul de benzina ?

in oras ma intereseaza ca afara sta bine

mentionez ca am filtru nou si bujii noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pe un site cineva care vinde una cu instalatie de GPL.Acum ce sa zic,nu stiu daca e vreo gluma sau doar a dus-o la extrem...

 

Eu am vazut una in "carne si oase" anul trecut la Pitesti, model pe carburatie.

Proprietarul zicea ca merge perfect, consuma cam 6-7% GPL (din cate imi amintesc) insa costa ....jumatate.

Butelia de GPL era montata in topcase, iar instalatia in sine montata pe partea dreapta a motorului, este destul de discreta ....am fost surprins.

 

Deci se poate :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ii salut pe toti colegii de drum,de saptamana asta sunt si eu posesor de Varadero.Nu am multi km facuti pe ea,dar m-a facut sa ma indragostesc de ea din primii 10km,m-a impresionat cat de bine accelereaza cand tragi de gaz...daca o tin constant la 120 km in treapta a 6 a nici nu zici ca functioneaza motorul asa este de silentioasa si imi arata un consum instant de 4,3%,nu m-am putut abtine si am bagat-o si pe un drum denivelat cu pietris,merge de parca s-ar fi nascut pe macadam.

De obicei nu tin un motor mai mult de un sezon,dar am impresia ca o sa raman mai multe sezoane cu Varadero,ma inteleg perfect cu el.

Imi lipsesc o perche de cutii laterale originale de Varadero,sper sa le gasesc cat mai curand..daca auziti ceva sa-mi lasati si mie un privat ceva...fac cinste.

post-58740-0-30017800-1431011224_thumb.jpg

post-58740-0-82891700-1431011233_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, s-o stapanesti sanatos si sa te plimbe multi km :)

 

Suportii pe care-i ai acum sunt GIVI PL, adica aia drepti. Cutiile originale au alta forma: /index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=484024 , pentru alea trebuie suporti PLX

 

Tot raul spre bine, pentru ca pe suportii actuali merg niste cutii GIVI E41. Ti le recomand cu tarie pentru functia minunata de deschidere cu capac. Face toti banii. Plus ca-s mai usor si probabil mai ieftin de gasit decat alea originale.

 

In rest, paie si bataie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...