Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ii salut pe toti colegii de drum,de saptamana asta sunt si eu posesor de Varadero.Nu am multi km facuti pe ea,dar m-a facut sa ma indragostesc de ea din primii 10km,m-a impresionat cat de bine accelereaza cand tragi de gaz...daca o tin constant la 120 km in treapta a 6 a nici nu zici ca functioneaza motorul asa este de silentioasa si imi arata un consum instant de 4,3%,nu m-am putut abtine si am bagat-o si pe un drum denivelat cu pietris,merge de parca s-ar fi nascut pe macadam.

De obicei nu tin un motor mai mult de un sezon,dar am impresia ca o sa raman mai multe sezoane cu Varadero,ma inteleg perfect cu el.

Imi lipsesc o perche de cutii laterale originale de Varadero,sper sa le gasesc cat mai curand..daca auziti ceva sa-mi lasati si mie un privat ceva...fac cinste.

post-58740-0-30017800-1431011224_thumb.jpg

post-58740-0-82891700-1431011233_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, s-o stapanesti sanatos si sa te plimbe multi km :)

 

Suportii pe care-i ai acum sunt GIVI PL, adica aia drepti. Cutiile originale au alta forma: /index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=484024 , pentru alea trebuie suporti PLX

 

Tot raul spre bine, pentru ca pe suportii actuali merg niste cutii GIVI E41. Ti le recomand cu tarie pentru functia minunata de deschidere cu capac. Face toti banii. Plus ca-s mai usor si probabil mai ieftin de gasit decat alea originale.

 

In rest, paie si bataie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti .

Posesor de Honda Varadero XL 1000 din 2006 .

Foarte util acest topic . Multumesc si felicitari!

Faina jucaria, sa te poarte cu noroc '

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Honda Varadero Party ( editia nr. 2 ) va avea loc in weekendul 10 - 12 Iulie 2015 langa Brasov .

 

Detalii aici : https://www.facebook.com/groups/665085093536397/

 

Sa ne vedem sanatosi !

» Post actualizat in 03 Jun 2015 21:49

Mai avem aproximativ 1 luna pana la intalnirea anuala Honda Varadero Romania si cred ca a sosit momentul sa incepeti sa confirmati (prin vot la postarea fixata pe grupul de Facebook ) care si cati veti veni la Brasov. Colegul nostru Mircan Razvan are nevoie de asta ca sa poata sa isi faca pregatirile necesare. Va multumesc si sper sa fiti cat mai cooperanti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Salutari,

 

Ma alaturi si eu grupului cu al meu Armasar, o Honda Varadero 1000 din 2006. Povestea o stiti: injectie, CBS, 94 de cai etc. Sunt mai mult decat impresionat de aceasta motocicleta (mai ales ca eu vin de pe Virago 535, deci diferenta e enorma...). Ulei schimbat saptamana trecuta, kit de lant nou, filtru de aer nou. Urmeaza o spalare, ca pana acum am mers cu ea doar pe ploaie sau dupa ploaie, placute noi si ar trebui si cauciucuri (carne au destula, dar sunt dot 2009, respectiv 2008). Mi se pare o motocicleta foarte comoda, accelereaza ca o racheta, are elasticitate, cuplu de jos, ce sa mai zic...

 

http://imageshack.com/a/img923/6618/0XKfv9.jpg

http://imageshack.com/a/img921/6743/hkC3Ah.jpg

http://imageshack.com/a/img921/6743/hkC3Ah.jpg

http://imageshack.com/a/img921/6816/F7bF0m.jpg

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a taiat carena care acoperea evacuarile?

 

Asa am luat-o... Fostul proprietar.

 

Am doua optiuni: ori renunt la sitele alea si caut carene originale din dezmembrari, ori pastrez sitele si le revopsesc. Oricum, imi place cum arata asa.

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut.

De ieri sunt fericitul posesor a unui Varadero din 2003.Merge bine, la estetica mai trebuie umblat :P un srub acolo o lipitura dincolo.

Si acum incep cu intrebarile:

1.unde gasesc si eu niste oglinzi originale :P si nu la 200 bucata, in cea dreapta vad asfaltu(sidecasu), ansamblu (comanzile) de pe dreapta sunt putin mai sus, nu am cum sa le "las" mai pe fata, moment in care asi putea vedea ceva in oglinda, se sprijina capatu rezervorului de frana pe surubu ranfortari ghidonului. si daca mut ansamblu putin mai spre capatu ghidonului tot nu rezolv nimic, oglinzile sunt aftermarket.

2.ce crashbar recomandati? (singru lucru de care mai are nevoie vacuta).

 

si o poza de aseara cand am ajuns acasa:

20160328_205946.jpg

 

Si am dat join si la grupul de facebook, acum astept :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

De ieri sunt fericitul posesor a unui Varadero din 2003.Merge bine, la estetica mai trebuie umblat :P un srub acolo o lipitura dincolo.

Si acum incep cu intrebarile:

1.unde gasesc si eu niste oglinzi originale :P si nu la 200 bucata, in cea dreapta vad asfaltu(sidecasu), ansamblu (comanzile) de pe dreapta sunt putin mai sus, nu am cum sa le "las" mai pe fata, moment in care asi putea vedea ceva in oglinda, se sprijina capatu rezervorului de frana pe surubu ranfortari ghidonului. si daca mut ansamblu putin mai spre capatu ghidonului tot nu rezolv nimic, oglinzile sunt aftermarket.

2.ce crashbar recomandati? (singru lucru de care mai are nevoie vacuta).

 

si o poza de aseara cand am ajuns acasa:

20160328_205946.jpg

 

Si am dat join si la grupul de facebook, acum astept :P

 

S-o stapanesti sanatos!

 

Sa-i verifici si cauciucurile, sa vezi ce DOT au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Va salut pe toti .

Posesor de Honda Varadero XL 1000 din 2006 .

Foarte util acest topic . Multumesc si felicitari!

 

Din secuianca am facut-o banateanca :)

post-13933-0-36002000-1461336511_thumb.jpg

Editat de escovent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Ma poate ajuta si pe mine un coleg in rezolvarea unei probleme ?

Am realizat ca nu mai am scanteie la cilindrul spate. Din ce am citit , intrebat este posibil ca CDI-ul sa fie de vina. In plus si releul pompei de benzina nu pare a merge, insemnand ca nu actioneaza pompa (acesta nu are legatura cu scanteia).

Clarificarea problemei se poate face doar daca testez CDI-ul si releul. Cam asta ar fi de facut :sa pot gasi pe cineva sa le testeze pe motocicleta lui.

Moto este o Honda Varadero 2000 SD01. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...