Sari la conținut

Mars Moto 12 Aprilie 2008, Ora 9, P-ta Constitutiei


Postări Recomandate

si cum ar trebui facuta CU CAP? asteptam solutii nu doar critici.

 

si apropo, stiu vreo 10 soferi care trebuiau la 10 sa fie, morti-copti, intr-un loc insa nu a zis niciunu ca marsul i-a incurcat, au inteles ideea si nu au comentat, desi sunt doar conservari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut initiativa voastra si vin in completare cu ceva care cred ca este util.

Locuiesc in Sinaia si stiu ca la fiecare sfarsit de saptamana este un trafic infernal.

In fiecare zi de vineri pe ruta Bucuresti-Brasov sunt peste 24 000 de masini in trafic.

Duminica se intorc in Bucuresti.

Daca organizam un convoi de motociclete care sa mearga in sens contrar acestui fluviu de masini cred ca impactul este maxim.

Vin si vorbesc aici pentru ca la cei din AMR ajungi foarte greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de marsul vostru....

Ma suna un prieten, motociclist si el si ma intreaba ce dreaq manifestatie faceti ca a stat cu masina 15 min la stop in piata victoriei ca sa treceti voi.

Cum spuneam....nu faceti decit sa-i iritati si mai tare pe oameni.

Daca unul care stie cu ce se maninca motoarele v-a injurat, atunci puteti fi siguri ca automobilistii simpli v-au umplut frigiderele.

 

Daca vreti sa faceti ceva pt motociclisti, faceti-o cu cap pt ca altfel mai mult rau faceti.

 

 

aiurea zici ....la cum e traficul in bucuresti esti injurat oricum!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum ar trebui facuta CU CAP? asteptam solutii nu doar critici.

 

si apropo, stiu vreo 10 soferi care trebuiau la 10 sa fie, morti-copti, intr-un loc insa nu a zis niciunu ca marsul i-a incurcat, au inteles ideea si nu au comentat, desi sunt doar conservari.

 

 

Faza cu "doar conservari" spune multe despre mentalitatea ta.

Considera-ma conservar daca vrei, nu conteaza.

Prin actiunile pe care le faceti (fara cap) afectati imaginea motociclistilor in general.

Automobilistii nu sint obisnuiti cu vitezele cu care merg motociclistii de aici si majoritatea accidentelor.

Automobilistul iese vinovat la final dar adevarata cauza e viteza motociclistilor. Nu cred ca multi au dat cu nasul pe afara ca sa vada cum se merge acolo. Motociclistul merge pe mijlocul benzii, sta la stop in rind , nu se strecoara printre masini, adica exact lucruri care nu se fac la noi.

Cita vreme motociclistii sint jmekerii soselelor puteti sa faceti 1000 de marsuri, 10000 de fitzuici ca nu se schimba nimic.

Cit despre clip.....jenant.... asta e tot ce pot sa zic.

Sint de parere ca daca nu esti in stare sa faci ceva bine, stai deoparte decit sa faci prostii...

 

--- Mesaj completat în 12 Apr 2008 13:21 -------------

aiurea zici ....la cum e traficul in bucuresti esti injurat oricum!!!

 

Te vad brasovean asa ca nu ma obosesc sa-ti raspund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne bucuram ca ai spus parerea ta , acum ne poti parasi in liniste !

 

In mare a iesit ok, au fost niste tineri bavarezi care vroiau ei sa arate cu orice pret ca nu respecta regulile (sa circule doar pe banda1) dar pana la urma s-au domolit..

 

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne bucuram ca ai spus parerea ta , acum ne poti parasi in liniste !

 

In mare a iesit ok, au fost niste tineri bavarezi care vroiau ei sa arate cu orice pret ca nu respecta regulile (sa circule doar pe banda1) dar pana la urma s-au domolit..

 

:angryfire:

 

O replica mai intelighenta nu gaseai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu "doar conservari" spune multe despre mentalitatea ta.

daca spune asa de multe, spune-mi si mie citeva din alea multe ca sa pot sa-mi fac i dee cu cine vorbesc.

vad ca idei bune nu ne expui.

 

 

in alta ordine de idei, am rugamintea sa-mi trimiteti toate pozele pe care le-ati facut azi pentru a le centraliza. una din solutiile gasite ar fi arhivarea pozelor, incarcarea lor pe http://www.filebox.ro si apoi sa-mi trimiteti linkul pe care vi-l spune site-ul (Ex: http://www.filebox.ro/download.php?key=61f...ad9890ae33b08fd )

 

sau transfer de fisiere pe messenger

 

prima tura de poze by aricutza http://picasaweb.google.com/AsociatiaMotociclistilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare are dreptul sa isi spuna parerea. eu consider ca am facut un lucru bun si asa considere si cei 37 de motociclisti participanti in Alba. deocamdata soferii trebuie sa se obisnuiasca cu ideea ca motociclistii sunt tot mai multi si la noi in trafic si asta presupune putin mai multa atentie. asta este ideea campaniei.

 

eu am o vorba: "fiecare (sofer sau motociclist) se va intalni la un moment dat cu el insusi in trafic". eu sunt si motociclist si sofer si am intanit ambele situatii asa ca ppot spune ca pana acum "mi-am acordat respectul pe care il astept de la mine insumi" (cine citeste sa inteleaga). e adevarat ca exista si "acele cazuri" despre care poti spune ca a fost vina celuilalt, dar aici e vorba doar de geografie: putea fi oriunde si din orice motiv.

si fac o propunere: sa scoatem din vocabularul nostru expresia de "conservar". sunt prea multe motive pentru care ar trebui sa facem asta si le stiti si voi.

 

pacat nu am avut mai multi fluturasi dar vom mai face pana pe 10 mai si vom mai imparti.

 

Multumim AMR-ului pentru sprijin!

 

 

pozele celor din Alba le gasiti pe topicul regional la "poze, pareri, impresii" in curand.

Editat de Kenno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu "doar conservari" spune multe despre mentalitatea ta.

Considera-ma conservar daca vrei, nu conteaza.

Prin actiunile pe care le faceti (fara cap) afectati imaginea motociclistilor in general.

Automobilistii nu sint obisnuiti cu vitezele cu care merg motociclistii de aici si majoritatea accidentelor.

Automobilistul iese vinovat la final dar adevarata cauza e viteza motociclistilor. Nu cred ca multi au dat cu nasul pe afara ca sa vada cum se merge acolo. Motociclistul merge pe mijlocul benzii, sta la stop in rind , nu se strecoara printre masini, adica exact lucruri care nu se fac la noi.

Cita vreme motociclistii sint jmekerii soselelor puteti sa faceti 1000 de marsuri, 10000 de fitzuici ca nu se schimba nimic.

Cit despre clip.....jenant.... asta e tot ce pot sa zic.

Sint de parere ca daca nu esti in stare sa faci ceva bine, stai deoparte decit sa faci prostii...

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Apr 2008 13:21 -------------</small><br/>

 

Te vad brasovean asa ca nu ma obosesc sa-ti raspund.

 

 

Domnule atotstiutor nu am motor si am 15 ani...asta o zic ca sa nu te legi tu ca fraieru dupa aia de mine cum fac multi :angryfire: decat sa critici ce altii s-au chinuit sa organizeze pe parcursul a o luna - doua.....mai bine stai linistit in conserva ta :angryfire: si cred ca singurul ignorat de pe aici vei fi TU!!! deci nu mai cauta subiecte de cearta!!!...

 

!!!FELICITARI AMR!!!

 

 

Asfalt uscat tuturor!!! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru organizare si nu in ultimul rand pentru modul civilizat in care s-a desfasurat actiunea.

Sa speram ca a avut efect asupra soferilor :angryfire:

 

La cat mai bune,

Salutari si distractie placuta la party-ul ce urmeaza !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca a iesit parfum fata de data trecuta cand s-a intamplat joi dupa-amiaza :angryfire:.

AIA da ocazie cand soferii ne-au injurat, fiindca era trafic de zi de lucru.

 

Bun asa, la mai mare! (si nu uitati in seara asta de petrecera caritabila pentru Mirela in Bikers' Otopeni :angryfire: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Timisoara a iesit perfect, chiar daca vremea nu a tinut cu noi totul a iesit ca la carte.

 

Acum am ajuns si eu de la afterparty-ul cu mici gulas si bere (fara alcool bineinteles :angryfire:)

Speram ca aceasta campanie sa aiba un impact cat cat mai mare.

 

Felicitari Timisora Bikers pentru organizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi a iesit super, super bine. Noi am fost destul de stresati, ne era teama sa nu se intample cine stie ce, sa nu faca cineva ceva aiurea dar iata ca a fost ok. Le multumim tuturor celor care au participat, atat in Capitala cat si in alte orase, si care ne-au ajutat sa transmitem conservarilor mesajul, pentru binele nostru, al tuturor bikerilor. Am fost surprinsa ca, impartind fluturasi la Arc, multi ma intrebau pentru ce "protestam" si cand le spuneam care e treaba, aveau numai cuvinte de lauda. Sa speram ca ne vor si observa in trafic mai mult de acum incolo!

Nu uitati ca e abia inceputul campaniei asa ca va asteptam cu idei pe topicul AMR si cu actiuni cat mai multe pe plan local si nu numai!! :angryfire: :angryfire:

PS Am gasit un sirag micut de chei de lacat in Piata Constitutiei. Pe ele scrie doar "Made in China" ( :angryfire: ) Cine le-a pierdut sa imi dea PM.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor, si cred ca si multumiri Politiei care ne-a insotit si a asigurat cursivitate acestui mars!

A iesit fain, lumea a fost civilizata, si nu am vazut decat 1-2 mici teribilisti pe o roata ... A iesit de nota 10 !

 

Sper ca si fluturasii au ajuns la cat mai multi conservari ... :angryfire:

 

Cand e urmatorul mars ? :angryfire:

 

--- Mesaj completat în 12 Apr 2008 17:22 -------------
Trebuia sa fie si un atasament la post-ul precendent ... nu stiu de ce nu se vede cum trebuie ... :angryfire:

post-20561-1208009321_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a mers organizat. acum sa vedem ce se va intampla dupa acest miting. eu pun pariu ca nu se ve intampla nimic. este foarte greu sa inveti peste noapte un om care nu a fost atent niciodata in trafic.

:angryfire: celor care au participat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca politia nu incepe sa dea amenzi in stanga si in dreapta pentru nerespectarea codului rutier...se pot face inca 100 de marsuri din astea.

Parerea mea e ca rezultatul va fi de scurta durata.

Azi era sa ajung de 3 ori in camp pe drumul dinspre Oltenita spre Bucuresti. Ma vedeau singur pe mijlocul benzii si intrau in depasire...daca nu franam si nu ieseam de pe carosabil sa ii las sa treaca..se urcau pe mine. Unu nu a incercat sa incetineasca.

Pana nu o sa curga cu suspendari de carnete si amezi super-usturatoare...nu se va intampla nimic

Tot dati exemplu cu VESTUL...acolo soferii de motociclete sau masini stiu de frica...asta e diferenta...Amenzile sun uriase sau li se confisca masina...

Asa ca treaba cu marsul nu ii va impiedica sa sicaneze motociclistu' .. care "exista" in trafic...si nici pe motociclistul vitezoman sa faca pe ghost rider si sa mearga cu viteze super luminice.

Cereti marirea amenzilor si actiuni drastice ale politiei. Doar asa se va intampla ceva.

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...