Sari la conținut

Kronstadt Bikers


Kronstadt Bikers
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 332
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumim, cristina.

 

Parerea mea personala, nu a clubului - daca nu se face nimic, nu e bine, ca ar trebui sa se faca. Daca cineva face ceva, iar nu e bine, ca nu i-a implicat si pe altii care nu au dorit sau nu au facut nimic ca sa fie implicati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cazyyy :D :D :P :crack: dar ce sa faci ata ete.sa le traiasca clubu.mah vorbiti cu zeci de bikeri de formarea clubului si brusc tineti sedinte de infintare pe ascuns.nu prea e frumos da.......mult succes in activitatile voastre si sa ne auzim cu bine.nu mai zic nimic ca va suparati.succes si asfalt uscat tuturor motociclistilor din lumea asta. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles ideologia celor din Kronstadt Bikers , difera de ideologia ce se infiripase cand s-a vorbit la comun ... atunci care e problema ?

 

daca 100 de indivizi , vorbesc ca o sa isi cumpere masina rosie, dar 7 din ei o vor albastra, aia 7 nu au voie sa isi ia masina albastra ? pur si simplu e altceva, si pentru asta nu mi se pare ca ceea ce au facut ei este lipsa de respect sau ceva din aberatile precizate mai sus...

 

parerea mea:)

 

asfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand felicitari pentru "bebelus"! Sa il stapaniti sanatosi si sa creasca mare mare :blbl:

 

Sunt nou pe aici...da' imi dau si io cu parerea asa...ca tot omu, sper sa nu va suparati pentru asta... Eu nu cred ca au facut asta ca sa supere sau sa enerveze pe cineva sau sa ia ei creditul pentru acest club... Ci doar din motive practice...logistice... Chestia cu clubul s-a tot taraganat de nush cat timp pentru ca erau multi, fiecare cu parerea lui si cred ca nu s-ar fi ajuns la o concluzie foarte curand... Trebuia sa fie cineva care sa faca ceva...un grup restrans care sa poata sa ajunga la un compromis... Cred ca au facut bine ce au facut si repet nu cred ca au facut-o sa calce pe cineva pe bataturi... Asa ca hai sa ne avem ca frati :crack:

Editat de tmache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand felicitari pentru "bebelus"! Sa il stapaniti sanatosi si sa creasca mare mare :haha:

 

Sunt nou pe aici...da' imi dau si io cu parerea asa...ca tot omu, sper sa nu va suparati pentru asta... Eu nu cred ca au facut asta ca sa supere sau sa enerveze pe cineva sau sa ia ei creditul pentru acest club... Ci doar din motive practice...logistice... Chestia cu clubul s-a tot taraganat de nush cat timp pentru ca erau multi, fiecare cu parerea lui si cred ca nu s-ar fi ajuns la o concluzie foarte curand... Trebuia sa fie cineva care sa faca ceva...un grup restrans care sa poata sa ajunga la un compromis... Cred ca au facut bine ce au facut si repet nu cred ca au facut-o sa calce pe cineva pe bataturi... Asa ca hai sa ne avem ca frati :D

:D :crack:

si eu sunt de acord, daca s-a infiintat este super ok, au fost multe discutii pana acum si nu s-a realizat nimic, au fost cativa care au luat initiativa, si acum cine vrea sa se inscrie,probabil, este binevenit cine nu vrea problema lui...nu are rost sa ne certam pe tema asta, ce naiba, tot motociclisti suntem. Daca cineva are alte idei sa faca alt club alta denumire, alta sigla doar traim intr-o tara libera..

Hai sa traim cu totii :blbl: si asfalt uscat tuturor :P

 

P.S: parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de suparat nu a suparat pe nimeni ca doar nu a luat soseaua din fata sau cai de la motor :crack: la nimeni initiativa e foarte buna dar felu cum au facuto ei ......mmmmm...si de ce sa facem un alt club si alta sigla ce naiba in loc sa ne adunam cat mai multi si sa fim uniti ca frati noi sa facem cluburi si cluburi.e adevarat ca sa taraganat mult cu clubu acesta si sa vorbit mult pe forum si nu numai dar se mai putea astepta pana incepeam sa iesim cu toti din barlog si la o adunare 2-3 pe care le faceam miercurea sa punem pe roate clubu acesta IMPREUNA [adica tot poporu care sia racit gura pe la intruniri sau pe forum sa dea si iei cu votu]gata nu mai zic nimic ca se mai intelege ce stiu eu ce.hai sa NE TRAIASCA si bafta in trafic si asfalt uscat si caucioace arse vara asta cat mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, baieti! Cand v-am intalnit azi nu stiam ca sunteti atat de "proaspeti". :crack: Deci....revin cu intrebarea: ce trebuie sa fac pentru a face parte din club? Sper ca faptul ca nu sunt din frumosul vostru oras - in care sper ca ma voi muta candva - sa nu fie un impediment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau, si cu riscul de a strica prietenia cu unii dintre voi, va anunt ca ati procedat incorect. Incorect fata de multi motociclisti brasoveni si forumisti.

Ideea de club s-a nascut in urma multor posturi pe acest forum si a mai multor discutii, dintre care mai importanta cea de la belvedere. E de c.a.c.a.t sa veniti pe forum cu un anunt ca cel de mai sus si sa spuneti ca "Clubul s-a nascut in urma unei idei si a unei pasiuni comune celor 7 membri fondatori: ..."

 

Sa va improspatez memoria:

Sunt multi motociclisti brasoveni care meritau sa fie membrii fondatori. Pe ce criterii v-ati ales? Doar voi 7 ati fost la livada/belvedere?!

Idei s-au adaugat, s-au luat in considerare, dar s-au discutat cu usile inchise. Ne-am trezit cu pleasca pe forum - kornstadt baicars. Pardon, Kronstadt Bikers.

 

Urat din partea voastra fata de motociclistii brasoveni care au luat parte la primele discutii si idei!

 

Cazi

 

kamarade

 

in primul rind sint alaturi de jeff ( in general asta fac motociclistii , sint alaturi unul de altul - itzi spun asta pt ca sint convins ca notiunea de camaraderie itzi este la fel de straina ca si limbajul decent ). astept scuze din partea ta . si asta nu este o amenintare . nu este genul meu . respect prea mult orice motociclist , indiferent ce motor calareste sau ce conceptzii despre viatza ai umbla prin cap . niciodata nu mi'a trecut prin cap sa'l fac pe unul de ca.ca.t. . cum ne faci tu pe noi . te'as intreba de ce ... doar ca altzii au avut o initziativa in timpul in care tu erai prea ocupat sa nu'tzi pese ? dar prefer sa nu te intreb . sti de ce ? pt ca atunci as traversa limita dintre bun simtz si mitocanie . ori eu nu pot sa fac asta unui alt motociclist . asa ca , in ceea ce ma priveste , beneficiezi in continuare de respectul meu .

nu si in ceea ce priveste batjocorirea numelui clubului . pt ca aici nu mai este vorba doar despre mine . ti'ai batut joc de emblema sub care "calaresc" alaturi de kamarazii mei . indiferent ca sint 2,6 sau 20 . despre asta insa vom discuta in alta parte .

de fapt ce te deranjeaza . ca nu esti membru fondator ? i'tzi ofer statutul meu de mebru fondator iar eu devin simplu membru . pt ca eu am participat la infiintarea acestui club nu pentru a avea o functie ci din dorintza de a stringe laolalta motociclistii brasoveni sub acelasi steag ( exact opusul la ce faci tu prin postarile tale ) . pentru tine este asadar mai importanta o banala calitate decit faptul ca cineva cheama motociclistii brasoveni " la lupta " ?! in acest caz itzi amintesc ca la anul sint alegeri prezidentziale ... nu calitatea este importanta . statutul este important . nu un mebru fondator este important intr'un club ci calitatea morala si sufleteasca a simplilor membrii .

as fi curios sa aflu de ce spui tu ca ne'am purtat urat fatza de motociclistii brasoveni . ca tu sau altzi camarazi a'tzi vorbit in 2007 pe forum despre infiintarea unui club . sti tu de cind doresc eu de exemplu sa particip la infiintarea unui club al motociclistilor . cu mult inainte sa apara acest forum . daca ai vreodata dorintza pot sa'tzi dovedesc acest lucru ( cit si faptul ca numele sub care activam nu a aparut prima oara pe acest forum ) , prin marturiile unor oameni a caror credibilitate nu poate fi pusa la indoiala .

 

respect

 

 

 

--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 00:05 -------------

de suparat nu a suparat pe nimeni ca doar nu a luat soseaua din fata sau cai de la motor :blbl: la nimeni initiativa e foarte buna dar felu cum au facuto ei ......mmmmm...si de ce sa facem un alt club si alta sigla ce naiba in loc sa ne adunam cat mai multi si sa fim uniti ca frati noi sa facem cluburi si cluburi.e adevarat ca sa taraganat mult cu clubu acesta si sa vorbit mult pe forum si nu numai dar se mai putea astepta pana incepeam sa iesim cu toti din barlog si la o adunare 2-3 pe care le faceam miercurea sa punem pe roate clubu acesta IMPREUNA [adica tot poporu care sia racit gura pe la intruniri sau pe forum sa dea si iei cu votu]gata nu mai zic nimic ca se mai intelege ce stiu eu ce.hai sa NE TRAIASCA si bafta in trafic si asfalt uscat si caucioace arse vara asta cat mai multe.

 

si tu , gogule ? acest club nu este al meu , nici al lui gicsu si nici al lui florin ! este al tuturor celor care cred ca numai impreuna avem o sansa mai mare de a reprezenta o comunitate . noi doar am avut initziativa . atit .

 

 

--- Mesaj completat în 16 Mar 2008 00:10 -------------

Jeff, nu-si bate joc de nici un nume, a spus doar o realitate, de care la unii vad ca, chiar le pasa...

Cat despre scuze...pff...nu e cazul, pt ca voi ati comis-o primii... cu "initiativa celor 7..." , eh...stiti prea bine ca aia 7 sunt defapt vreo 20, ca voi ati pus clubul pe roate asta e alta poveste, bvo voua, dar nu mintiti popoul cu forumu... :D

vorba cuiva de mai sus, "daca tot s-a nascut sa va traiasca"...

 

si inca ceva, luati-o ca o sugestie, lasati textele telenovelistice ca imi da sangele pe nas cand vad atata drama...

 

hai noroc si asfalt uscat, ca doar aceleasi strazi impartim :crack:

 

nu sint texte telenovelistice . este o exprimare care reprezinta intentzia noastra de a ne adresa cu respect bikerilor . cum ai fi vrut sa ne exprimam . cum vorbesc manelistii dupa blocuri ? cu " mancatziash " ? atunci , eu personal i'mi cer scuze ca am vorbit frumos si promit ca , cel putzin fata de tine am sa'mi periu limbajul in asa fel incit sa ma intzelegi si sa nu'tzi provoc vreo depresie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi expun punctul de vedere asupra celor exprimate anterior.

In 1ul rand, dupa cum bine se vede din cele scrise in topicul intitulat "Club moto", sunt o multime de oameni si tot atatea idei. Fiecare si-a sustinut punctul de vedere, intr-o mai mare sau mai mica masura. S-a concretizat ceva din ce exista acolo ??? Concluzia este la indemana oricui.

In cazul in care se adunau 20-30 de oameni, in cat timp se putea ajunge la o concluzie unanim acceptata ? De cate ori trebuiau amanate intalnirile, pt a fi prezenti toti ?

Noua ne-a luat cam 3 luni si jumatate, cu intalniri saptamanale, chiar si de 2 ori pe saptamana uneori.

Cum am ajuns la un punct de vedere comun? Pt ca fiecare din noi a avut opinii separate, de prea putine ori am zis intr-un fel de la bun inceput si asa a ramas. Am lasat fiecare de la el, pana s-a definitivat fiecare problema in parte.

De ce in Bavaria, miercuri de miercuri, nu s-a ridicat la fileu aceasta minge, ca doar lume era gramada ?

Am mai lansat idei subtile, dar nimeni nu s-a sinchisit. De ce ? E o intrebare si aceasta, si poate vine si vreun raspuns.

De ce majoritatea acuzatiilor care ni se aduc vin de la oameni care nici macar la intalnirile saptamanale ale motocilistilor sau simpatizantilor fenomenului moto nu au dat? Poate doar exceptional / ocazional. Cu o singura exceptie, Vlad find aceea. Nu vreau sa arat cu degetul in nici o directie, si fara suparare, dar cred ca aici s-a exagerat.

Am in antecedente infiintarea unei organizatii cu vreo 30 si ceva de membri fondatori. Lucrul dracului. Exact aceleasi considerente pe care vi le-am spus anterior. Nu as mai face chestia asta niciodata. Mult prea complicat, extrem de dificil sa multumesti pe toata lumea si si mai greu sa ii faci sa se inteleaga intre ei. E nevoie doar de un siret care sta mai nu stiu cum la un pantof, si-i gata balamucul.

Si cum fum fara foc nu iese, ideea incoltita in urma cu ceva vreme a dat roade. Ne-am pus la masa rotunda si am tot macinat, vreme de cateva luni. Fiecare din noi are obligatii, unii familie, copii, slujbe avem toti. Si cu toate acestea, ne-am rupt cum am putut si cu oarece chibzuinta am asternut ideea in practica.

De unde am plecat, unde suntem si incotro ne indreptam ?

Am plecat de la ideea acestei grupari moto brasovene, am dus-o mai departe, la stadiul de club moto si suntem in faza de inregistrare juridica, realizare site web, inregistrare la Osim a denumirii si a emblemei clubului. Ce presupune : umblatura pe la tribunal, notar, camera de comert, banca, pus la bataie o suma de vreo 30 de milioane (3000 ron) si respectarea termenelor pe care ni le-am propus.

Ce vrem sa facem si cu cine ???

Sa dam dovada de maturitate in toate actiunile noastre ulterioare pe care vrem sa le ducem la bun sfarsit cu oameni care au cei 7 ani de acasa, cu oameni de incredere si pe care se ne putem baza reciproc. sa fim o familie.

Daca cineva are impresia ca noi cei 7 care am dat drumul actiunii de "oficializare" a acestei organizatii, putem sa ne descurcam pe cont propriu, se insala. Si nu am facut-o pt a ne prezenta in fata comunitatii moto din Bv pt a fi mai cu "oo", chiar din contra, ci pt a face ceva in cadrul acestei comunitati, a-i promova imaginea impreuna cu voi si a o inclina in partea pozitiva, asa cum e normal sa fie, si nu cum e perceputa, in general, la ora actuala de mare parte a societatii romanesti (vis-a-vis de fenomenul moto in general). Suntem suficient de stigmatizati din afara, nu e cazul sa o facem si intre noi. Impreuna putem face ceva semnificativ, pe cont propriu mult prea putin. Sa fim realisti, sa nu ne ascundem dupa deget, destul de subtire si acela.

Sa facem ceva, aici la Brasov, ceva semnificativ, pozitiv si matur. E nevoie de asa ceva si se cere imperios. Avem nevoie sa fiti alaturi de noi, impreuna, pt ca doar asa vom reusi.

Cuvantul esential este I M P R E U N A .

 

Pe scurt, acest motto e suficient : " Toti pentru unul, si unul pentru toti ! ". :crack:

 

Cam atat am avut de spus, am facut-o in mod personal si imi asum raspunderea celor scrise aici.

Nu implica pe nici unul dintre membrii clubului, si nici clubul.

Cu stima,

Dan Hamzea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D nu pot sa nu remarc ca la cite m.u.i se cam dau pe aici mai bine am deschide un club de stripis sau un bordel :blbl:

daca aveti timp sa cautati prin istoria cluburilor din romania,majoritatea cluburilor din ardeal a-au infiintat dupa multe,multe discutii...asa sint ardelenii mai incapatinati si mai cu personalitate....nu e un lucru rau,nimic care sa dainuie mult timp nu sa realizat peste noapte.....

si acum va intreb in cluburile in care a venit cineva cu idea de a face un club si peste noapte sa trezit cu "turma" linga el,cam ce oameni sint acolo....?

o turma de lingai umili fara personalitate care numa imreuna au glas..................

nu e cazul la noi....cu cit aratam cam din ce "stejari ardeleni" o sa fie infiintat clubul cam asa o sa arate si clubul nostru....o padure de falnici stejari pe crestele muntilor....nu niste fire de nisip prin desert,cum bate vintu cum se duc dracului cu toti.....

(mamaa...ca texte am in mine dimineata asta :crack: )

las ca o sa fie bine baieti....vine sezonu,vara si o sa ne mai treaca din frustrari si o sa ne intelegem noi cumva,ca vorba aia NU-S ROMANI CA ARDELENII

NICI BAICARI CA BRASOVENII

cu respect suzukianu :D ..........

Editat de suzukianu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau, si cu riscul de a strica prietenia cu unii dintre voi, va anunt ca ati procedat incorect. Incorect fata de multi motociclisti brasoveni si forumisti.

Ideea de club s-a nascut in urma multor posturi pe acest forum si a mai multor discutii, dintre care mai importanta cea de la belvedere. E de c.a.c.a.t sa veniti pe forum cu un anunt ca cel de mai sus si sa spuneti ca "Clubul s-a nascut in urma unei idei si a unei pasiuni comune celor 7 membri fondatori: ..."

 

Sa va improspatez memoria:

Sunt multi motociclisti brasoveni care meritau sa fie membrii fondatori. Pe ce criterii v-ati ales? Doar voi 7 ati fost la livada/belvedere?!

Idei s-au adaugat, s-au luat in considerare, dar s-au discutat cu usile inchise. Ne-am trezit cu pleasca pe forum - kornstadt baicars. Pardon, Kronstadt Bikers.

 

Urat din partea voastra fata de motociclistii brasoveni care au luat parte la primele discutii si idei!

 

Cazi

 

Asadar, ramasesem dator cu un raspuns....

In primul rand, in cazul in care nu s-a observat, clubul nostru nu are absolut nici o legatura cu acel club pe care vroiati voi sa il faceti, pus la cale la belvedere.Aveti inca listele de inscrisi la magazinul mymoto, chiar va sustinem sa formati acel club si va ajutam cu ce putem.

Acuzatiile ca a fost facut pe la spate sunt fara a avea habar despre ce vorbim aici. Toate discutiile despre acest club au inceput si o lunga perioada s-au desfasurat in Bavaria, la masa cu toti ceilalti. In timp ce unii isi povesteau de femei, abureau tipele de la winston si se laudau cu ultimele baute, noi ne chinuiam sa ne punem cap la cap ideile sa facem ceva. Acest "noi" s-a format acolo la masa si reprezinta exact persoanele care s-au aratat interesate si care s-au implicat in discutii pe aceasta tema. Dupa cum stiti, cei 7 nu sunt din aceleasi cercuri de prieteni, nu impart aceleasi baruri,etc. Singurul lucru comun a fost faptul ca am vrut sa facem ceva, si, mai mult, am pus osul la treaba si am infiintat acest club. Toti ceilalti nu si-au aratat intereseul si incet incet s-au orientat catre alte grupuri de la masa sa isi povesteasca cum au mai tunat motoarele... Prima intalnire a noastra separat de miercurea alaturi de motociclisti a fost la vreo 2 luni dupa ce a fost demarat proiectul asta. Nici macar nu ne aveam toti in lista de mess sau de telefon.

Dar in tot timpul asta, cand noi ne gandeam cum sa facem, sunt curios cati au intrebat ce se mai face. Si mai ales, cati au incercat sa faca ceva. Astept sa faca un pas in fata cine a facut ceva pentru ideea unui club.

Vad pareri aruncate de cazy, gogu, bogdi si ceilalti care au sustinut afirmatiile de mai sus. Ia sa vedem stimabililor, ce ati facut voi pt a infiinta un club al motociclistilor brasoveni? de cate ori ati fost in bavaria cu motociclistii din noiembrie pana in martie? Sau, daca bavaria e de 2 lei, cum ati contribuit voi la crearea unui club? Astept sa va justificati afirmatiile.

Cazy, ziceai ca sunt mai multi motociclisti brasoveni care meritau sa fie membrii fondatori. Spune-mi te rog ce ai facut tu sa meriti sa fii membru fondator in acest club. Te rog sa imi raspunzi la intrebarea asta.

Daca nu era vorba de tine, te rog sa spui cine si ce anume a facut pt clubul asta. Trebuie sa ai acoperire pentru afirmatiile tale, nu?

Si da, vin cu afirmatia ca acest club s-a nascut ca urmare a muncii noastre, a celor 7. Poti sa ma contrazici? A muncit altcineva pentru acest club si a fost lasat deoparte?

 

Nu uitati ca a fi membru intr-un club moto nu e o urmare a posesiei unei motociclete. Trebuie facut ceva. De oameni care nu fac nimic si vor sa li se dea pe tava suntem satui....

 

Va respect parerea, dar v-as respecta si mai mult daca v-as vede ca faceti ceva. Nu pt Kronstadt Bikers, ci pentru comunitatea moto. Infiintati un club, sau 10 cluburi, dar faceti ceva. Ca altfel faceti doar scurta la mana datorata tastaturii.

 

Asadar, astept un raspuns, cum si eu am raspuns la randul meu.

 

R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos,foarte frumos!

Strict parere personala; e exact la ce ma asteptam dupa anuntarea infiintarii clubului!

Pana la urma inseamna ca am reusit intr-o oarecare masura sa apreciez corect reactiile ce vor urma anuntul.

Multumesc personal tuturor pentru felicitari cat si pentru incurajari,cat despre comentariile acide sper sa fi fost nascute doar din invidie si nu rea vointa(in cazul acesta exista sanse de a trece peste ele,si a trece la ceva constructiv)

Sunt dispus la orice discutie cu oricine dintre voi care are o parere sau o observatie la adresa mea,privind infiintarea clubului,inclusiv cu cei care v-ati simtit cumva jigniti,tradati sau doar suparati de asa zisa"secretosenie" care a inconjurat actiunile si demersurile facute de noi in vederea infiintari clubului.

Personal nu am avut nicio clipa in gand sa particip la ceva ce ar putea dauna comunitatii moto brasovene cum de altfel am credinta ca niciunul dintre noi cei 7 nu a vrut acest lucru,singurul nostru pacat este ca nu am facut-o dupa mari tam-tam-uri de genu "vom face,vom drege etc."

Am considerat ca e foarte bine daca faci ceva si dupa acea incepi sa vorbesti, deoarece sa discutat destul de mult fara rezultat.

Probabil daca ar fi cazul sa se faca inca 5 cluburi in Brasov s-ar putea realiza,este foarte usor merita incercat.Aduna 6 oameni langa tine,nu mai multi si incearca stimate Camarade sa vezi cata energie cat timp i-ti ia sa ajungi la un stadiu cand poti afirma"am facut un club,suntem 7"

MULT SUCCES!!!

Tema e de succes.(vezi nr de vizualizari a topicului:Kronstadt Bikers

Cat pentru cei care doar carcoteaza pe forum :crack: SHADAFAKAP :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos,foarte frumos!

Strict parere personala; e exact la ce ma asteptam dupa anuntarea infiintarii clubului!

Pana la urma inseamna ca am reusit intr-o oarecare masura sa apreciez corect reactiile ce vor urma anuntul.

Multumesc personal tuturor pentru felicitari cat si pentru incurajari,cat despre comentariile acide sper sa fi fost nascute doar din invidie si nu rea vointa(in cazul acesta exista sanse de a trece peste ele,si a trece la ceva constructiv)

Sunt dispus la orice discutie cu oricine dintre voi care are o parere sau o observatie la adresa mea,privind infiintarea clubului,inclusiv cu cei care v-ati simtit cumva jigniti,tradati sau doar suparati de asa zisa"secretosenie" care a inconjurat actiunile si demersurile facute de noi in vederea infiintari clubului.

Personal nu am avut nicio clipa in gand sa particip la ceva ce ar putea dauna comunitatii moto brasovene cum de altfel am credinta ca niciunul dintre noi cei 7 nu a vrut acest lucru,singurul nostru pacat este ca nu am facut-o dupa mari tam-tam-uri de genu "vom face,vom drege etc."

Am considerat ca e foarte bine daca faci ceva si dupa acea incepi sa vorbesti, deoarece sa discutat destul de mult fara rezultat.

Probabil daca ar fi cazul sa se faca inca 5 cluburi in Brasov s-ar putea realiza,este foarte usor merita incercat.Aduna 6 oameni langa tine,nu mai multi si incearca stimate Camarade sa vezi cata energie cat timp i-ti ia sa ajungi la un stadiu cand poti afirma"am facut un club,suntem 7"

MULT SUCCES!!!

Tema e de succes.(vezi nr de vizualizari a topicului:Kronstadt Bikers

Cat pentru cei care doar carcoteaza pe forum :blbl: SHADAFAKAP :D

:crack: Am inteles ca s-a muncit la infiintarea clubului 2-3luni!!??Pai si cum sa nu fiu suparat de "secretosenie" cand cu un membru fondator pe care il ajut cum deschide gura (in mecanica si chiar sfaturi de dat pe sosea) ma intalnesc in tot acest timp nu in baruri , ci la mine acasa(la "masa" mea) de cel putin 5-6 ori si nu sufla o vorba!!!!DE CE???APARATI-L ACUM!!!DOAR ESTE MEMBRUL UNUI CLUB!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Am inteles ca s-a muncit la infiintarea clubului 2-3luni!!??Pai si cum sa nu fiu suparat de "secretosenie" cand cu un membru fondator pe care il ajut cum deschide gura (in mecanica si chiar sfaturi de dat pe sosea) ma intalnesc in tot acest timp nu in baruri , ci la mine acasa(la "masa" mea) de cel putin 5-6 ori si nu sufla o vorba!!!!DE CE???APARATI-L ACUM!!!DOAR ESTE MEMBRUL UNUI CLUB!!! :D

 

Se numeste:respect de sine si valoarea cuvantului dat!Nu trebuie sa consideri ca a fost un gest urat spre tine. :blbl:

Sunt mandru ca ma stiu cu asa oameni linga mine!!

Poti sa te gandesti si tu?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se numeste:respect de sine si valoarea cuvantului dat!Nu trebuie sa consideri ca a fost un gest urat spre tine. :crack:

Sunt mandru ca ma stiu cu asa oameni linga mine!!

Poti sa te gandesti si tu?!?

Cum spui tu... am s-a ma mai gandesc!!!!Daca ati avut un "pact al tacerii" are o scuza!!!dar am totusi motivele mele sa ma indoiesc de valoarea cuvantului dat :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am stat si am urmarit topicul asta de cand a aparut...si nu am putut sa nu observ evidentul, adica faptul ca s'au incins spiritele chiar bine de tot si ceea ce ar fi trebuit sa uneasca bikerii din brasov de fapt i'a dezbinat.

eu nu vreau sa fi in vreun club nu am dorinte si aspiratii sa fiu presedinte sau ceva de genu, nu imi doresc sa fiu membru fondator si nu am frustrari in legatura cu asta. am sa'mi exprim in cele ce urmeaza parerea ca outsider ce sunt, pentru ca eu nu am participat la intrunirile din iarna (am fost la doua doar) si nici nu am fost in cei 30 care au discutat despre infiintarea clubului.

e posibil sa'mi fac dusmani cu cele ce voi spune, dar asta nu e o problema pentru mine sunt, pe cei care se vor simti lezati si nu vor pricepe ideea pe care vreau sa o exprim nu ii doresc aproape. nu imi doresc sa dau in nimeni si nu spun nimic cu rautate.

bravo voua ca ati reusit sa va miscati si sa puneti bazele clubului mult visat (si asta nu este o ironie), dar, dupa umila mea parere, nu ati procedat corect si nici nu ati fost diplomati (ca sa ma folosesc de un cuvant pe care l'a folosit si jeff intr'un post). corect fata de camarazii vostrii cu care ati inceput discutiile despre club ar fi fost sa le spuneti concluziile la care ati ajuns, adica faptul ca 30 de insi care trag unu "hais" si altul "cea" nu va duce la nici o finalitate si ca v'ati format un nucleu mic si inimos care se va ocupa de tot ce tine de organizare, iar apoi toata lumea,sa cine vrea sau cine vreti voi va fi bine venit in club, evident platitor de cotizatie sub juramant si alte alaea corespunzatoare unui club. asa ar fi fost fair...dar poate sunt eu deplasat sau nefiind vine integrat in grupul de miercuri am o perceptie gresita asupra lucrurilor, in care caz am sa o indrept in urma argumentelor serioase.sfatul meu este sa nu pedalati pe faptuul ca nu ati facut clubul in secret pentru ca irita, stiti foarte bine cum a fost si stiti foarte bine ca ati tinut totul secret in mod deliberat.a propos de asta ati avut intalnire si zilele trecute cand ne'am dat cu moto impreua (jeff,mihai,si mihai+eu) si cand ati plecat mihai (ricco) a avut grija sa ma anunte ca voi aveti "treaba" nu cumva sa ma tin dupa voi...nu aveam de gand, da putea sa spuna "bai frate noi avem intalnire" sau "noi,nucleul mergem sa vb de club", nu ca si cum aveati ceva de ascuns....aia a fost urat (in special modul lui de a pune problema)...dar poate sunt eu prea sensibil...sau poate fabulez...sau poate nu;).pana sa citesc posturile lui jeff ma convinseseti ca nu a fost secret si de fapt a fost delasare din partea celorlalti dar jeff mi'a deskis ochii, de fapt a fost secret...poate intentia a fost bune, poate ati vrut sa faceti o surpriza placuta bikerilor brasoveni, dar n'a fost chiar asa...adica n'a iesit chiar asa.eu nu va acuz de rea vointa, de fapt nu va acuz de nimic, va zic ca nu a fost nici fair nici in adevarat spirit de motociclist.dupa mine un motociclist trebuie sa fie puternic sa fie liber ca spirit, curajos si sa nu umble cu ascunzisuri si sa faca bisericute pe la colturi,sa'si ajute camarazii (fie ei in cluburi sau nu)...eu asta cred si asta am invatat de la tatal meu care e motociclist inca dinainte sa se nasca oricare din bikerii brasoveni mai tineri de 50 de ani.

inca ceva, nu am incercat sa tin partea nimanui si nici sa dau cu piciorul in nimeni, nu imi bat joc de initiativa voastra imi spun doar parerea dupa ce am citit acest post si cel care a aparut dupa discutia de la belvedere.

sper ca am reusit sa ma fac inteles si ca nu am fost o lectura rea grea. daca nu am reusit sa ma fac inteles, sau daca v'a suparat ce am scris sau ce gandesc simtiti'va liberi sa ma scuipati sa'mi puneti bete la spite sau sa nu ma salutrti...eu am sa va arat mereu cele doua degete de la mana stanga pe sosele, am sa sar in ajutorul oricui are nevoie (in club sau nu,prieten sau nu, care s'a purtat aiurea cu mine sau nu) pentru ca sunt motociclist si om.

daca amjignit pe cineva a fost total neintentionat si imi cer sincer mii de scuze, iar daca asta nu e de ajuns fac ceea ce vrea persoana/persoanele pe care le'am jignit ca sa'mi rascumpar vina.

imi asum tot ce am spus si sustin cu capul sus parerea mea.

cu respect,

radu constantin craciun aka hothodac

ps 1.aveam o intrebare pe care o uitasem.ziceati ca statutul si obiectivele vostre difera de cele ale clubului ce se dorea infiintat de cei 30, ar prinde bine sa stim cu totii care e statutul vostru si obiectivele voastre si chiar o parlela intre cele doua.

2. ca sfat ar fi bine sa va obisnuiti si cu criticile, pentru ca acum sunteti ca entitate persoana publica si va fi greu sa fiti doar placuti si sa primiti doar aprecieri.sunt si vor fi mereu si critici, nu va va ridica toata lumea in slavi.

3.nu mai fiti sensibili ca niste fete mari, omu ala (cazi) nu si'a batut joc de numele vostru l'a scris fonetic, eu nu cred ca e chiar asa grav si sunt convins ca nu a fost o rautate.iar eu nu sunt tocmai persoana care sa'i ia apararea lui cazi si nici nu incerc asta.supararea vostra e ca si cum m'as apuca sa zic eu ca nu poate ramane asa cum a maltratat jeff limba romana...no offence...pt cei inteligenti...

Editat de hothodac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, ramasesem dator cu un raspuns....

In primul rand, in cazul in care nu s-a observat, clubul nostru nu are absolut nici o legatura cu acel club pe care vroiati voi sa il faceti, pus la cale la belvedere.Aveti inca listele de inscrisi la magazinul mymoto, chiar va sustinem sa formati acel club si va ajutam cu ce putem.

Acuzatiile ca a fost facut pe la spate sunt fara a avea habar despre ce vorbim aici. Toate discutiile despre acest club au inceput si o lunga perioada s-au desfasurat in Bavaria, la masa cu toti ceilalti. In timp ce unii isi povesteau de femei, abureau tipele de la winston si se laudau cu ultimele baute, noi ne chinuiam sa ne punem cap la cap ideile sa facem ceva. Acest "noi" s-a format acolo la masa si reprezinta exact persoanele care s-au aratat interesate si care s-au implicat in discutii pe aceasta tema. Dupa cum stiti, cei 7 nu sunt din aceleasi cercuri de prieteni, nu impart aceleasi baruri,etc. Singurul lucru comun a fost faptul ca am vrut sa facem ceva, si, mai mult, am pus osul la treaba si am infiintat acest club. Toti ceilalti nu si-au aratat intereseul si incet incet s-au orientat catre alte grupuri de la masa sa isi povesteasca cum au mai tunat motoarele... Prima intalnire a noastra separat de miercurea alaturi de motociclisti a fost la vreo 2 luni dupa ce a fost demarat proiectul asta. Nici macar nu ne aveam toti in lista de mess sau de telefon.

Dar in tot timpul asta, cand noi ne gandeam cum sa facem, sunt curios cati au intrebat ce se mai face. Si mai ales, cati au incercat sa faca ceva. Astept sa faca un pas in fata cine a facut ceva pentru ideea unui club.

Vad pareri aruncate de cazy, gogu, bogdi si ceilalti care au sustinut afirmatiile de mai sus. Ia sa vedem stimabililor, ce ati facut voi pt a infiinta un club al motociclistilor brasoveni? de cate ori ati fost in bavaria cu motociclistii din noiembrie pana in martie? Sau, daca bavaria e de 2 lei, cum ati contribuit voi la crearea unui club? Astept sa va justificati afirmatiile.

Cazy, ziceai ca sunt mai multi motociclisti brasoveni care meritau sa fie membrii fondatori. Spune-mi te rog ce ai facut tu sa meriti sa fii membru fondator in acest club. Te rog sa imi raspunzi la intrebarea asta.

Daca nu era vorba de tine, te rog sa spui cine si ce anume a facut pt clubul asta. Trebuie sa ai acoperire pentru afirmatiile tale, nu?

Si da, vin cu afirmatia ca acest club s-a nascut ca urmare a muncii noastre, a celor 7. Poti sa ma contrazici? A muncit altcineva pentru acest club si a fost lasat deoparte?

 

Nu uitati ca a fi membru intr-un club moto nu e o urmare a posesiei unei motociclete. Trebuie facut ceva. De oameni care nu fac nimic si vor sa li se dea pe tava suntem satui....

 

Va respect parerea, dar v-as respecta si mai mult daca v-as vede ca faceti ceva. Nu pt Kronstadt Bikers, ci pentru comunitatea moto. Infiintati un club, sau 10 cluburi, dar faceti ceva. Ca altfel faceti doar scurta la mana datorata tastaturii.

 

Asadar, astept un raspuns, cum si eu am raspuns la randul meu.

 

R

Vad pareri aruncate de cazy, gogu, bogdi si ceilalti care au sustinut afirmatiile de mai sus. Ia sa vedem stimabililor, ce ati facut voi pt a infiinta un club al motociclistilor brasoveni? de cate ori ati fost in bavaria cu motociclistii din noiembrie pana in martie? Sau, daca bavaria e de 2 lei, cum ati contribuit voi la crearea unui club? Astept sa va justificati afirmatiile.

 

Parerile celor de mai sus sunt personale si cred ca fiecare are dreptul sa si le expuna indiferent daca sunt bune sau rele. Aici nu e vorba de noi, ci de voi, care ati facut un club (pentru asta va spun BRAVO), dar ati facut-o altfel decat ne-am asteptat. Mersul pe motocicleta e pasiune comuna, ne place tuturor, dar adunarea saptamanala in baruri iarna fara un motiv anume nu toti o agreaza printre care sunt si eu. Nu vreau sa se inteleaga aiurea... de exemplu la cheful din iarna am fost cu voi si m-am simtit bine, mi-a placut. In bavaria sau alte locatii vin doar cand imi permite timpul.

 

Cazy, ziceai ca sunt mai multi motociclisti brasoveni care meritau sa fie membrii fondatori. Spune-mi te rog ce ai facut tu sa meriti sa fii membru fondator in acest club. Te rog sa imi raspunzi la intrebarea asta.

Daca nu era vorba de tine, te rog sa spui cine si ce anume a facut pt clubul asta. Trebuie sa ai acoperire pentru afirmatiile tale, nu?

 

O perioada s-a renuntat la discutii despre club. Asteptam ca Florin, Hamzea sau tu sa mai dati o veste, dar ati preferat sa discutati in particular. Cel mai in masura sa ia haturile in mana era Florin care e mai tot timpul in poligon, primeste vizite de la noi si are contact cu mare parte din comunitatea moto. Nu eu, bogdi, gogu si altii. Daca nu era atat de secreta infintarea clubului si va anuntati intentiile clare, cu siguranta se implicau mai multi si era mai usor pt. toti dar, ati preferat sa fiti doar voi, cei 7!

 

Si da, vin cu afirmatia ca acest club s-a nascut ca urmare a muncii noastre, a celor 7. Poti sa ma contrazici?

 

Eu nu am zis ca acest club nu e urma muncii voastre! Deci, nu te contrazic.

 

P.S. Imi cer scuze pentru gluma ironica din primul post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici e nevoie de cateva lamuriri, dar cel putin mie mi se pare ca s-a inteles scopul.

 

@hothodac: transcrierea fonetica nu transforma coroana in grauntza( in caz ca nu stii germana iti spun ca e o diferenta intre kron si korn).

Al doilea aspect - intr-un club nu intra cine vrea, cum ai spus tu. Poti vedea asta la orice club moto, daca te documentezi un pic. Se pune accent pe calitatea oamenilor, nu pe cantitate. Si sunt multi care ar putea face foarte multe pentru club, si vor fi bineveniti. Dar nu vor fi acceptati membrii care nu vor face nimic constructiv, doar ca sa fie la numar. Cand o sa faci plimbari ( nu de-alde 30 km) alaturi de bikerii din brasov vei vedea care cam pe unde bate....

 

cazy - o observatie - cheful din iarna nu a fost al nostru ca si club, am participat si noi, cum de altfel s-au anuntat si de la bullbikers.Si te asigur ca nu ne vom da deoparte de la orice miscare de acest gen. Faptul ca am infiintat un club nu inseamna ca tot ce se face in brasov este organizat de club si ca restul comunitatii moto nu trebuie sa faca nimic, ci doar sa stea cu mainile in san. Acum se vede ce alti oameni in afara de noi au initiativa si pun mana sa faca ceva. Si sunt convins ca sunt oameni care vor face, dar s-ar putea sa nu coincida lista lor cu lista celor care fac pe voinicii pe aici.

 

Si spui de intentii clare, ca nu le-am anuntat. Nu am discutat de zeci de ori despre infiintarea unui club? ce trebuie mai clar de atat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am stat si am urmarit topicul asta de cand a aparut...si nu am putut sa nu observ evidentul, adica faptul ca s'au incins spiritele chiar bine de tot si ceea ce ar fi trebuit sa uneasca bikerii din brasov de fapt i'a dezbinat.

eu nu vreau sa fi in vreun club nu am dorinte si aspiratii sa fiu presedinte sau ceva de genu, nu imi doresc sa fiu membru fondator si nu am frustrari in legatura cu asta. am sa'mi exprim in cele ce urmeaza parerea ca outsider ce sunt, pentru ca eu nu am participat la intrunirile din iarna (am fost la doua doar) si nici nu am fost in cei 30 care au discutat despre infiintarea clubului.

e posibil sa'mi fac dusmani cu cele ce voi spune, dar asta nu e o problema pentru mine sunt, pe cei care se vor simti lezati si nu vor pricepe ideea pe care vreau sa o exprim nu ii doresc aproape. nu imi doresc sa dau in nimeni si nu spun nimic cu rautate.

bravo voua ca ati reusit sa va miscati si sa puneti bazele clubului mult visat (si asta nu este o ironie), dar, dupa umila mea parere, nu ati procedat corect si nici nu ati fost diplomati (ca sa ma folosesc de un cuvant pe care l'a folosit si jeff intr'un post). corect fata de camarazii vostrii cu care ati inceput discutiile despre club ar fi fost sa le spuneti concluziile la care ati ajuns, adica faptul ca 30 de insi care trag unu "hais" si altul "cea" nu va duce la nici o finalitate si ca v'ati format un nucleu mic si inimos care se va ocupa de tot ce tine de organizare, iar apoi toata lumea,sa cine vrea sau cine vreti voi va fi bine venit in club, evident platitor de cotizatie sub juramant si alte alaea corespunzatoare unui club. asa ar fi fost fair...dar poate sunt eu deplasat sau nefiind vine integrat in grupul de miercuri am o perceptie gresita asupra lucrurilor, in care caz am sa o indrept in urma argumentelor serioase.sfatul meu este sa nu pedalati pe faptuul ca nu ati facut clubul in secret pentru ca irita, stiti foarte bine cum a fost si stiti foarte bine ca ati tinut totul secret in mod deliberat.a propos de asta ati avut intalnire si zilele trecute cand ne'am dat cu moto impreua (jeff,mihai,si mihai+eu) si cand ati plecat mihai (ricco) a avut grija sa ma anunte ca voi aveti "treaba" nu cumva sa ma tin dupa voi...nu aveam de gand, da putea sa spuna "bai frate noi avem intalnire" sau "noi,nucleul mergem sa vb de club", nu ca si cum aveati ceva de ascuns....aia a fost urat (in special modul lui de a pune problema)...dar poate sunt eu prea sensibil...sau poate fabulez...sau poate nu;).pana sa citesc posturile lui jeff ma convinseseti ca nu a fost secret si de fapt a fost delasare din partea celorlalti dar jeff mi'a deskis ochii, de fapt a fost secret...poate intentia a fost bune, poate ati vrut sa faceti o surpriza placuta bikerilor brasoveni, dar n'a fost chiar asa...adica n'a iesit chiar asa.eu nu va acuz de rea vointa, de fapt nu va acuz de nimic, va zic ca nu a fost nici fair nici in adevarat spirit de motociclist.dupa mine un motociclist trebuie sa fie puternic sa fie liber ca spirit, curajos si sa nu umble cu ascunzisuri si sa faca bisericute pe la colturi,sa'si ajute camarazii (fie ei in cluburi sau nu)...eu asta cred si asta am invatat de la tatal meu care e motociclist inca dinainte sa se nasca oricare din bikerii brasoveni mai tineri de 50 de ani.

inca ceva, nu am incercat sa tin partea nimanui si nici sa dau cu piciorul in nimeni, nu imi bat joc de initiativa voastra imi spun doar parerea dupa ce am citit acest post si cel care a aparut dupa discutia de la belvedere.

sper ca am reusit sa ma fac inteles si ca nu am fost o lectura rea grea. daca nu am reusit sa ma fac inteles, sau daca v'a suparat ce am scris sau ce gandesc simtiti'va liberi sa ma scuipati sa'mi puneti bete la spite sau sa nu ma salutrti...eu am sa va arat mereu cele doua degete de la mana stanga pe sosele, am sa sar in ajutorul oricui are nevoie (in club sau nu,prieten sau nu, care s'a purtat aiurea cu mine sau nu) pentru ca sunt motociclist si om.

daca amjignit pe cineva a fost total neintentionat si imi cer sincer mii de scuze, iar daca asta nu e de ajuns fac ceea ce vrea persoana/persoanele pe care le'am jignit ca sa'mi rascumpar vina.

imi asum tot ce am spus si sustin cu capul sus parerea mea.

cu respect,

radu constantin craciun aka hothodac

ps 1.aveam o intrebare pe care o uitasem.ziceati ca statutul si obiectivele vostre difera de cele ale clubului ce se dorea infiintat de cei 30, ar prinde bine sa stim cu totii care e statutul vostru si obiectivele voastre si chiar o parlela intre cele doua.

2. ca sfat ar fi bine sa va obisnuiti si cu criticile, pentru ca acum sunteti ca entitate persoana publica si va fi greu sa fiti doar placuti si sa primiti doar aprecieri.sunt si vor fi mereu si critici, nu va va ridica toata lumea in slavi.

3.nu mai fiti sensibili ca niste fete mari, omu ala (cazi) nu si'a batut joc de numele vostru l'a scris fonetic, eu nu cred ca e chiar asa grav si sunt convins ca nu a fost o rautate.iar eu nu sunt tocmai persoana care sa'i ia apararea lui cazi si nici nu incerc asta.supararea vostra e ca si cum m'as apuca sa zic eu ca nu poate ramane asa cum a maltratat jeff limba romana...no offence...pt cei inteligenti...

 

 

Da omule, faza din livada m-a facut si pe mine sa ma simt ciudat un pic(cu toate astea atunci nu pareai suparat) scuze din partea mea! Cat despre lezarea limbii romane,mi-am cerut scuze de multe ori,mai vorbesc 2 limbi daca preferi vreuna din ele te servesc cu mare placere. NO OFFENCE !! Restu' pe mess :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa pot spune ceva , dar...........ma doare sufletul cand vad atatea acuze din toate partile !

Chiar daca sunt cel mai proaspat motociclist dintre membrii fondatori , m-am implicat in club tocmai pentru a face ceva concret pentru motociclisti brasoveni si imaginea motociclismului brasovean !

Pana acum criticile facute au fost pe marginea modului de infiintare a clubului , nimeni n-a intrebat ce vrem sa facem prin acest club, prin ce am trecut ca sa infiintam acest club , cum ne-am neglijat familia si prieteni ca sa trecem de la stadiu de vorbe la fapte? Dar probabil asta nu e important!

Am preferat sa ma fac cunoscut prin implicare , nu prin vorbe sau prin postari de genul " nu vreau sa fac parte dintr-un club , dar parerea mea..........." , spre deosebire de acest citat , eu vreu sa fac parte dintr-un club si nu vreau sa exprim pareri , vreau sa ma implic.

Sunt multi pe care nu-i cunosc si sunt mai multi cei care nu ma cunosc , dar RESPECTUL meu e dedicat in primul rand oamenilor si caracterului acestora , consider ca nu km parcursi pe motor sunt definitorii pentru caracterul unui om!

Exista multi motociclisti (chiar si printre cei ce ne-au criticat sau ironizat) in fata carora imi scot palaria cu respect , motociclisti de la care am multe de invatat , dar asa cum am spus am preferat sa ma implic decat sa stau pe margine si sa-mi dau cu parerea!

 

 

Imi pare rau daca l-am ofensat pe Radu (hothodac) ,( si am sris Radu cu R mare) , probabil trebuia sa ma urc pe motor si sa plec fara sa-l bag in seama , dar am ales calea gresita si m-am scuzat fata de el spunandu-i ca avem ceva de rezolvat !

 

Divergente au fost si vor mai fi , dar depinde de noi toti, facem ceva constructiv sau distrugem din start orice initiativa ??

 

Sunt onorat sa impart asfaltul cu voi !!

 

RESPECT

 

 

P.S. Imi asum responsabilitatea celor scrise mai sus fara a implica clubul sau membrii acestuia!

Editat de Ricco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha!!!well I'm back.

K la Premiile Oscar multumesc si eu celor care ne sustin si promit ca in scurt timp ne vom intalni pentru a le face public un statut si niste conditii de acceptare in club.Nu va fi greu , nu suntem o miscare masonica deci oricine care are ceva de spus si e OM e binevenit. Despre restul bashicatilor care freaca tastele si mai putin asfaltul...numai de bine si sa aveti carne in frigidere sa va ajunga pana il taiati pe el, pe pork.Nici nu ma obosesc sa va raspund si nu ma simt dator sa dau nimanui din aceasta "comunitate" explicatii despre metodele folosite in ceea ce am facut.ASA A VRUT P-ULA NOASTRA SA FACEM SI ASA VOM FACE MEREU.

SKAL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sky fac mea culpa pentru ca nu am sesizat inversarea intre cele doua litere, drept pentru care retractez chestia cu scrisul fonetic, in fapt ce a vrut sa zica el stie si si'a cerut scuze pt gluma.in legatura cu limbile straine stiu vreo 4 si germana se numara printre ele.din tonul tau putin tensionat (sau poate mi se pare) nu cred ca ai inteles intocmai substanta a ceea ce am vrut sa zic si sunt oricand dispus sa ma explic mai pe larg.am o "vaga" idee si despre clubur si adunari si multe altele pentru ca 30 de ani n'am trecut ca gasca prin apa.si sa stii sky ca am facut plimbari cu bikerii brasoveni un pic mai lungi de 30 de km kiar de 400 si nu cred ca a avut cineva ceva sa'mi reproseze si nici eu colegilor de excursie.inca odata iti zic nu am spus pe un ton belicos cele din postul anterior si nici pe cele de acum.

@ricco n'ai inteles nici acu unde ai gresit.iti spun scurt si concis in felul incare "te'ai scuzat" a fost penibil si inutil un simplu "salut noi am plecat" era suficient.stii foarte bine cum ai pus problema si ce ai zis nu are rost sa te citez dar daca vrei vom dezbate si asta cand vrei tu si poate face a face am sa reusesc sa ma fac inteles.eu am intrebat ce vreti sa faceti cu acest club in post'ul me.am intrebat care este statutul....pana acum nu s'a inghesuit nimeni sa mi'l dea.in legatura cu scrisul cu litera mare daca ai umbla mai mult pe net ai realiza ca pe forumuri, chaturi si alte cestii de genu nu prea se folosesc literele mari;).cat despre respect, bun simt si 7 ani de acasa hai sa'ti zic si eu una:nu te urci pe motocicleta altcuiva fie el si coleg de drum fara sa'l intrebi daca poti, cu atat mai putin sa incerci sa o si pornesti.eu o consider lipsa de bun simt si respect.poate la tine e normal.chestia cu "nu vreau sa intru intr'un club" dar imi dau cu parerea imi e adresata so am sa incerc sa te luminez si aici: nu vreau sa intru intr'un club, nu ma reprezinta dar sunt dispus si dornic sa ajut orice biker cu tot ce imi sta in putere fie ei in club sau nu.so daca ati veni la mine si mi'ati zice ca aveti nevoie de ceva v'as ajuta cu cea mai mare placere dar tot nu as vrea sa intru in club oricare ar fi el.

@jeff noi am lamurit ce aveam de lamurit si eu te consider de nota 10 pt felul in care ai reactionat.

in final va doresc sa reusiti sa faceti ce v'ati propus sa aiba succes ideea si sa faca diferenta, si nu in ultimul rand, sa aveti intelepciunea necesara sa stingeti conflictul ce s'a pornit in loc sa'l intretineti

radu (cu r mic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

lasa ca mai e un pic frig si pe urma le trece la toti. si celor care au construit si celorlalti. o sa incepem sa ne dam si atunci forumul va fi o amintire urata pe care o sa o regasim la iarna.

pana atunci lectura placuta si nu denaturati, ca mai tarziu sa va para rau. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...