Sari la conținut

Ifa Bk 350 - Cumpar Piese


Gath
 Share

Postări Recomandate

Cam greu cu d'astea, si eu am nevoie de grup conic , de preferat de solo sau... oricum, doar sa fie intreg, sau macar un pinion de atac de solo (cu 6 dinti). Ce piese te dor cel mai rau?, imi pare rau, dar nu prea te pot incuraja, poate o sa avem noroc pana la urma, speranta moare ultima.

 

Asfalt uscat si sa vina o data vremea buna ca m-am saturat de Logan :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam greu cu piesele de BK350.eu am motorul complect.dar am avut si eu lipse de piese :blbl: .mult am rabdat si cautat si bla-bla.imi trebuie pe viitor un grup de atas.am unul dar e subreda.aceste motoare sunt cam rare :P .asa ca, spor la gasit piese :haha:

 

--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 00:08 -------------

Cam greu cu d'astea, si eu am nevoie de grup conic , de preferat de solo sau... oricum, doar sa fie intreg, sau macar un pinion de atac de solo (cu 6 dinti). Ce piese te dor cel mai rau?, imi pare rau, dar nu prea te pot incuraja, poate o sa avem noroc pana la urma, speranta moare ultima.

 

Asfalt uscat si sa vina o data vremea buna ca m-am saturat de Logan :D

salut ovisey.

noi am mai vb pe forum si pe mess.ce ai mai facut la ifa ta.ai dat-o jos din podul casei? :lol: nu te-am uitat :D sa vi cu vesti bune. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Robert, am dat o parte din piese jos din pod si mumai bine ca a inceput ploaia si le-am carat pe toate in bucatarie, minune, instantaneu mi-au sarit toti ceilalti membrii ai familiei in cap, asa ca le-am carat din nou intr-o camaruta unde nu mai incape un pai, oricum e un progres ca mai am doar jumatate din ele in pod. Pe de alta parte, am verificat grupul ala de habar n-am ce (eu zic ca seamana cu Zundapp 600, altii pe forum au zis ca e de m72) si are acelasi sens de rotatie ca si cel de IFA. In ultima instanta cred ca o sa-l adaptez pe cadrul de IFA ca am unul de rezerva si mai strang si celelalte piese asa de pe la diverse modele, doar sa-l fac cat mai complet ca si asa nu cred ca aia de la RAR au habar de cum arata modelul asta, sa-l inmatriculez iar pe rand poate mai gasesc din piese originale sa le schimb. Am luat o cutie de baterie de pe ebay la 9 Euro si mai caut si celelalte piese, face parte din distractie, te chinui si strangi cu sacrificii si nervi, iar cand e gata altii habar n-au ce e aia, dar e frumos totusi iar daca te-a prins virusul, nu mai ai scapare, dupa ce termini una, o sa cauti altele, asta e...

 

Asfalt uscat si sa traiasca babutele noastre. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma dor urmatoarele repere originale: carterul anterior, ghidonul, farul, crucea cardanica completa, robinetul de la rezervor, etc etc etc.

Adica le cumpar instant daca mi se ofera la preturi corecte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma dor urmatoarele repere originale: carterul anterior, ghidonul, farul, crucea cardanica completa, robinetul de la rezervor, etc etc etc.

Adica le cumpar instant daca mi se ofera la preturi corecte.

Am gasit chestiile astea de la carburator daca-ti trebuiesc nu te costa nimic,numai sa nu-mi zici sa ti le trimit prin posta :rusinica:

post-10252-1205788259_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...