Sari la conținut

AAseara


rontz
 Share

Postări Recomandate

O sa incerc sa fiu obiectiv...

 

La doua intersectii distanta de Etrusco a patit-o si Drog'... Pe viraga lui Aress666, venea spre Etrusco de pe drum cu 'cedeaza trecerea', s-a asigurat si a intrat in intersectie, nevazand nimic venind... in mijlocul intersectiei s-a trezit cu un taxi luand-o in plin...

Franele taxiului incep din momentul in care a lovit motorul si merg 7 m pe dreapta si 7,5 pe stanga (masuratori oficiale), tarand motorul sub dacie vreo 5 m...

din impact Drog a zburat pe partea cealalta a drumului, pe trotuar, sub o masina (parcata), casca sarind la 25m de locul accidentului...

Dorg are piciorul stang rupt din zona gleznei,unde asta noapte a suferit o interventie chirurgicala si are 2 tije scurte in picior... mai urmeaza inca 2 operatii (inca nu stiu dc)... mai are si mana stanga fracturata, dar nu e foarte grav... azi i se face tomografia... doctorii au spus ca piciorul i se va reface complet...

Motorul lui ares n-are avarii importante, doar cateva julituri, scarita indoita, etc...

 

pentru cei care vor sa-i faca o vizita de incurajare, dupa ora 14.00 ea este internata la Spitalul Sf. Pantelimon, la parter, intr-o rezerva... dati-mi un telefon sa vin sa va iau de afara: 0744158180 - Raul

 

Insanatosire grabnica! ne vedem la spital, cei care puteti veni... restul va tinem la curent...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai, arde-i-ar focu iadului cu cine i-a mai adus pe lume de chiori imputiti..

Ma, eu inteleg, vine tare, n-are loc sa frineze si te rupe in bucati, da' da-o naibii de treaba, vine cu 50 si merge cu tine pe capota 1 km si dupa aia cica nu te-a vazut..Ca sa nu mai zic ca putea s-o fi vazut..Bai, ce oameni..

N-o cunosc pe fata aia suparata, dar sincer sper sa se fac bine si sa nu ramina cu sechele..ar fi pacat,mare pacat..Bine ca n-a fost mai rau suna ca o gluma in cazurile astea, fir-ar a nabii de treaba de rahat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unul ??? :huh:

 

Multa sanatate si sa aprinda o lumanare la biserica... si cum pana mea i-a sarit casca de pe cap ???? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica lui Drog' :laugh: ,

 

 

As fii curios ce a patit taximetristul?? :huh:

Daca nimic, si nu a facut nimic(sa-si ceara scuze.. etc), Atunci ii doresc moarte lenta! :laugh:

 

 

Si totusi nu inteleg ceva: Daca ea a iesit de pe o strada cu cedeaza trecerea ea a fost de vina, sau taximetrul, ca avea viteza mare?

sa ne tineti la curent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda..seria gri continuă...după ce BDu a trântit-o(uşor), se pare că şi Ikarus a avut azi un accident uşor(i-a tăiat unu faţa , frână bruscă şi hop pe partea stângă, lăsânde-se cu zgârieturi la motocicletă şi ceva escoriaţii la propietar)

cât despre Maria, sper să fie ok..azi-noapte la ora 2 băieţii care erau la Spit. Pantelimon era optimişti...cât mai poţi fi când un prieten ţi-e accidentat.În privinţa accidentului, nu vreau să supăr pe nimeni, dar(este doar un dar personal) cred că a fost culpă comună..ancheta îşi va spune cuvântul..

Însănătoşire grabnică!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica :laugh: Taximetristul a scapat nebatut? :huh:

Avea echipament pe ea, in afara de casca? Bine ca nu s-a lovit la cap, daca i-a zburat casca cat colo.

Alta chestie neinteleasa bine, din moment ce a iesit de pe cedeaza trecerea era vina clara a motociclistei, de ce sa fie batut taximetristul ?!?

 

Insanatosire grabnica si atentie la semnul ala triunghiular pe viitor :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta chestie neinteleasa bine, din moment ce a iesit de pe cedeaza trecerea era vina clara a motociclistei, de ce sa fie batut taximetristul ?!?

 

Insanatosire grabnica si atentie la semnul ala triunghiular pe viitor  :huh:

Pai eu am inteles ca s-a asigurat inainte de a intra in intersectie, si am presupus implicit ca din moment ce nu a vazut nimic ala venea cu viteza mult prea mare. Sau nu a vazut ea bine? In acest ultim caz, imi retrag cuvintele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca e o noutate ce zic dar multi din taximetristi beau la volan.

aveti mare grija si in caz de ceva...neaparat fiola si asta pe loc.

am un vecin si l-am vazut ca oprea taxiul la butique, lua una mica si apoi..da-i bataie tatutza.

mare grija aveti

L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am ajuns, cred ca la un minut dupa accident, la fata locului.... Vazand motorul sub dacie.. am oprit. Fatucele, care se pare erau pasagere in taxi, trageau de mine sa dau telefon la salvare. Recunosc, nedumirit de ce s'a intamplat si cautand sa vad unde e motociclistul lovit, NU AM STIUT CE SA FAC. Am sunat un prieten despre care stiam ca e in Etruco sa le spun ca e accident.. atat. Ceva mai tarziu am zarit'o pe motociclista sub masina parcata, la cativa metri de locul impactului... dar deja venisera prietenii ei care o cunosteau si am considerat prezenta mea inutila.. asa ca am plecat .. cu genunchii moi si tremurand.

Totusi, sperand ca nu o sa mai fiu in situatii de genul acesta si sa nu stiu ce sa fac, intreb: "Ce se face in aceste situatii?". Ar trebui descrise cateva situatii si sa incercam sa ne dam seama cum sa reactionam instictiv. Imi dau seama ca daca ar fi fost ceva mult mai grav secundele de ezitare si de cofuzie in care eram eu puteau costa mult mai mult.

 

nick

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu am inteles ca s-a asigurat inainte de a intra in intersectie, si am presupus implicit ca din moment ce nu a vazut nimic ala venea cu viteza mult prea mare. Sau nu a vazut ea bine? In acest ultim caz, imi retrag cuvintele.

daca nu l-a vazut inseamna fie ca nu s-a asigurat bine fie ca venea cu viteza chiar excesiva (caz in care nu avea doar glezna fracturata) ... inclin sa cred ca nu s-a asigurat temeinic inainte sa iasa in strada ... asteptam raspunsuri de la ce care au aflat din gura inculpatei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu l-a vazut inseamna fie ca nu s-a asigurat bine fie ca venea cu viteza chiar excesiva

drumul e un pic in S ..vizibilitatea e destul de mica... in intersectia aia :huh:... Asa ca o masina care vine cu viteza mare... nu poate fi vazuta in timp util pt a o lasa sa treaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu l-a vazut inseamna fie ca nu s-a asigurat bine fie ca venea cu viteza chiar excesiva (caz in care nu avea doar glezna fracturata) ... inclin sa cred ca nu s-a asigurat temeinic inainte sa iasa in strada ... asteptam raspunsuri de la ce care au aflat din gura inculpatei ...

Mda, ai dreptate. Asteptam si relatarea de la fata locului, dar probabil e cum spui tu :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutzia nu are rost pana nu aflam shi punctul ei de vedere

taximetristul a spus ca ea nu a acordat cedeaza trecerea

au venit politzishtii au masurat, sa ashteptam rezultatele anchetei

 

am facut shi noi nishte poze ca sa nu le dea pierdute politzishtii p-ale lor!!!

mai mult nu putem face

 

ba da, sa o vizitam shi sa o incurajam

 

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

băi Mihaie, nu mai scrie tâmpenii..cum dracu să piardă pozele..apăi crezi că nu s-a auzit de nelgijenţă în serviciu şi la alte structuri..păi la o simplă acuzaţie făcută către procurori cu învinuirea de mai sus îi omoară pe poliţiştii..nu se joacă cu aşa ceva..

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristul a scapat nebatut?

Nu va luati de taximetristi, am mai vazut accidente din cauza unui taximetrist si cand a sarit soferul celalalt la bataie a dat taximetristu prin statie ca are probleme si in 15 min s-a umplut strada de taxiuri, mai aveau putin si-l omorau pe ala in bataie, politia a chemat jandarmii ca sa calmeze spiritele, daca poti spargei botu asta daca nu are cum sa te recunoasca sau sa-ti ia numaru, ca altfel iti ia numaru si intr-o zi sa vezi cum da altu peste tine si te ia si la omor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nu cred ca are rost sa facem atatea presupuner ifara sa stim clar cum s-a intamplat.ce e de neinteles e cum de i-a sarit casca?nu era prinsa?sau ce?

ce model si tip de casca era?

insanatosire grabnica:)hai ca te faci tu bine,lasa;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nu cred ca are rost sa facem atatea presupuner ifara sa stim clar cum s-a intamplat.ce e de neinteles e cum de i-a sarit casca?nu era prinsa?sau ce?

ce model si tip de casca era?

insanatosire grabnica:)hai ca te faci tu bine,lasa;)

Din nefericire nu avea casca prinsa. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...