Jump to content
Sign in to follow this  
augustyn

Smaeb,opinii Despre Eveniment

Recommended Posts

mie unul,nu prea mi-a placut,intrucat reprezentantii au purtat nasul pe sus si au interzis anumite lucruri(urcatul,pozatul etc)fata de anii trtecuti cand doritorul de moto,nu era obligat sa incerce pozitia in sa direct la reprezentanta,ci putea sa o faca la salon.in toata lumea la un salon moto,nu s-a vazut asa ceva. :haha: mai pun si ca duminica dupa ora 4,nu mai aveai loc de scolarei dilii,care veneau de la diferite gradinite,fara sa stie ce cauta acolo.mai rau alaturarea celor 2 evenimente a dus tot bduminica la o dezordine totala,intrucat toti iubitorii de masini au asistat la cerculete de ursulet. :P intradevar,sant tare rare aceste lucruri in bucuresti! :crack: plus niste pitipoance care nu depaseau 16 ani,urlau mai tare ca tobele masinilor ba ca una ba ca alta,de-mi venea sa le :lol: pana ajungeau :) :( .cunoscatori de motoare la greu:ktm duke de strunt=honda cbr de curse,special preparata.bombardierul=linhai.suzuki gsxr 600 srad=busa,avea monopostul.concluzia e ramatoarea:decat drum de la zona x la buc,mai bine un traseu belea pe asemenea vreme,iar cand vom avea suficienti bani sa ne luam ceva nou,ne prezentam la dealer si calarim si pe stanga si pe dreapta ca deh sa vd cum e :lol: oricum la salon mai e de lucrat mult ca sa ajunga la nivelul international!sa ne vedem sanatosi :lol: :D :D

p.s a nu se intelege ca sunt otv si vreau audienta :blbl:

Extrem de neplacuta treaba cu "Va rugam nu va urcati pe motocicleta". Poze putem sa vedem pe net. Ca urmare la standurile care aveau asa ceva afisat nu am stat deloc. Pur si simplu am trecut la urmatorul. Sa le fie de bine.

eu i-am rugat pe nenii aia sa ma lase pe mobre si m-au lasat, acu mai e si faza aia, daca se urcau toti bizonii aia pe toate mobrele le lua mama dracu'

A fost cah... :rusinica: Serios, chiar a fost cah. Probabil d-aia nu a venit nici reprezentanta Harley.

A fost cah... :crack: Serios, chiar a fost cah. Probabil d-aia nu a venit nici reprezentanta Harley.

da,din pacate asta nu remediaza situatia de anul acesta.sa speram ca la anul va fii mai bine,dar nu cred.deh,pana si reeprezentantii isi pot da seama ca multi ciocoflenderi vor umple sirurile de vizitatori,insa asta nu scuza.sunt asigurate oricum,dar deh pana si reprezentantul stie ca se afla in romania :crack: :rusinica:

Pai faza e ca in anii trecuti, Harley a fost prezent.

Ba mai mult, cu ceva ani in urma (7-8), era numai expozitie de masini, si printre ele, mai vedeai cate un motor. Culmea e ca pe vremea aia vedeai si Harley acolo. Acum , ca s-au inmultit motoarele atat de mult, s-au gandit sa le separe cumva (ceea ce e ok zic eu), dar nu mai ai ce vedea... 2-3 motoare mai deosebite , care de fapt sunt aceleasi de 2 ani incoace.

Ba mai mult, cu ceva ani in urma (7-8), era numai expozitie de masini, si printre ele, mai vedeai cate un motor. Culmea e ca pe vremea aia vedeai si Harley acolo. Acum , ca s-au inmultit motoarele atat de mult, s-au gandit sa le separe cumva (ceea ce e ok zic eu), dar nu mai ai ce vedea... 2-3 motoare mai deosebite , care de fapt sunt aceleasi de 2 ani incoace.

m-ai spart........ :crack: 7-8 ani :rusinica:

Grija mare, sa nu ramai asa... spart...

Care e faza? Nu aveai habar ca acum 7-8 ani exista acest gen de expozitie?

Esti prea subtil pentru mine, nu ma prind...

Ca sa nu ramai nelamurit, exact acum 8 ani (in 2000) am fost angajata pe perioada expozitiei (sau salonului, sau cum vrei sa-i spui), la standul de anvelope Sava. Mircea Bunica de la Wings (banuiesc ca ai auzit de el) s-a ocupat de prezentare, design, flyere etc...

Mai ai si alte nedumeriri (ca sa nu le spun lipsuri...) ?

E interesant cum din cand in cand mai apare cate un post de al tau, in care nu faci altceva decat sa pui din astia : :rusinica: Adevarul e ca rasul e sanatos, dar iti recomand sa te uiti la niste desene animate, ca sa razi sanatos, pentru ca uite, aici, unde ai tu impresia ca le sti pe toate, si esti cel mai cel, iar restul suntem toti niste prosti de care te amuzi tu cu pofta, ai surpriza sa constati ca nu e chiar asa...

Daca esti pe langa subiect, sau esti neinformat, macar nu te lansa in discutii care te depasesc.

Casa de piatra, si tot ce-ti doresti tu in ograda ta. Lasa ograda altora in pace. :crack:

Edited by koana

Ori nu esti tu ala care a scris, ori chiar ai devenit atat de nesimtit si de magar, grandoman si plin de basini... Parca mi te si amintesc cu ceva ani in urma, cat de mic si neinsemnat erai, si cum te tineai dupa aia care aveau ceva de spus in domeniul moto , la modul "nenea, nenea, explica-mi si mie, invata-ma si pe mine..." . Acum, daca ai reusit sa faci si tu cateva chestii interesante, ai impresia ca toata lumea iti sta la picioare. Wrong draga Klaus. Esti acelasi nimic cu ochi. Si pentru cum ai putut sa te dai in stamba aici, esti si mai nimic decat erai pana acum.

Cum am scris intr-un post al meu, pe un alt topic, indivizii care nu au nimic sa-mi spuna, care sunt prea stersi ca sa merite atentia mea, am sa-i ignor, ceea ce am sa fac si cu tine, din moment ce ai devenit atat de nesimtit si de vai-mama-ta...

Ce papagali, bai oameni buni altceva nu aveti de facut decat sa aruncati cu pietre unul in altul. Si fara vre-un motiv? Faceti mai un dus rece poate va reveniti. :rusinica:

Ce papagali, bai oameni buni altceva nu aveti de facut decat sa aruncati cu pietre unul in altul. Si fara vre-un motiv? Faceti mai un dus rece poate va reveniti. :crack:

Bucuresti-ul este in comunitatea moto Arges?! :rusinica: Ma mut in comunitatea moto Valcea...

Din orice comunitate ar fi, unele lucruri socheaza pe buna dreptate. Problema e ca intr-adevar unii au o asa grava problema incat nici cu 10 dusuri reci nu isi mai revin.

Din plictiseala, sau din singuratate, sau din alte suferinte (pentru ca e clar ca acest gen de om e suferind), simt nevoia sa se lege gratuit de cine le iese in cale.

Este ca un fel de terapie probabil, pentru a se descarca atunci cand suferinta lor (legata de frustrarile si nemultumirile care le inconjoara viata) devine insuportabila.

A fost cah... :crack: Serios, chiar a fost cah. Probabil d-aia nu a venit nici reprezentanta Harley.

Nu există în România reprezentanță de Harley, când spui reprezentanță spui ceva oficial! A încercat ceva nea Tăriceanu, dar neamțul care e directorul de vânzări pt Europa i-a dat cu piciorul repede!!

m-ai spart........ :crack: 7-8 ani :rusinica:

Fii Âşi tu mai gentilom! :crack:

Ori nu esti tu ala care a scris, ori chiar ai devenit atat de nesimtit si de magar, grandoman si plin de basini... Parca mi te si amintesc cu ceva ani in urma, cat de mic si neinsemnat erai, si cum te tineai dupa aia care aveau ceva de spus in domeniul moto , la modul "nenea, nenea, explica-mi si mie, invata-ma si pe mine..." . Acum, daca ai reusit sa faci si tu cateva chestii interesante, ai impresia ca toata lumea iti sta la picioare. Wrong draga Klaus. Esti acelasi nimic cu ochi. Si pentru cum ai putut sa te dai in stamba aici, esti si mai nimic decat erai pana acum.

Cum am scris intr-un post al meu, pe un alt topic, indivizii care nu au nimic sa-mi spuna, care sunt prea stersi ca sa merite atentia mea, am sa-i ignor, ceea ce am sa fac si cu tine, din moment ce ai devenit atat de nesimtit si de vai-mama-ta...

Dacă Âşi Klaus devenit atat de nesimtit si de magar, grandoman si plin de basini, atunci de ce nu adera in RR?? :crack: :crack: :crack: :P :moto: :)

Din orice comunitate ar fi, unele lucruri socheaza pe buna dreptate. Problema e ca intr-adevar unii au o asa grava problema incat nici cu 10 dusuri reci nu isi mai revin.

Din plictiseala, sau din singuratate, sau din alte suferinte (pentru ca e clar ca acest gen de om e suferind), simt nevoia sa se lege gratuit de cine le iese in cale.

Este ca un fel de terapie probabil, pentru a se descarca atunci cand suferinta lor (legata de frustrarile si nemultumirile care le inconjoara viata) devine insuportabila.

deci e clar cine sunt frustrații!! :D

nervosilor.

:rusinica:

koano stinge lumina si culcate. Ia zi sti si cat port la pantof?( ca prea i-mi sti trecutul)

Sunt nesimtit intradevar, dar, doar pentru faptul ca incerc sa-ti aduc aminte ca nu esti decat o soferita de conserva si nicidecum bikeritza precum pretinzi si nu ar trebui sa folosesti tastatura pe forumul asta, arunci cu noroi in toata lumea, tu le sti pe toate, in realitate vorbesti doar din auzite, nu te lupti cu kcatii de conservari zilnic in trafic, ( Conule te superi de geaba dar de cate ori citesc ce scrie koana e un fel de avocatul poporului ), ia un motor, vezi cum te descurci in trafic, lasa masina acasa, nu-mi vorbi tu mie de basini. :crack:

Ia da-mi un exemplu cum stateam io la genul "nenea, nenea invata-ma si pe mine", Conutza draga, nu am avut tangente cu astia "batranii motociclismului din Pitesti" i-am evitat si inca ii evit pentru ca acolo sunt adevaratele basini cu doua exceptii. Tin minte si acum cei 2 oameni care m-au ajutat atunci cand eram si io "mic si neinsemnat" ( ca acu oi fi mare si insemnat) cu niste pese de simson, aia este Florin :P , impreuna cu Conu, oameni de nota zece, fara basini, ( lu taica Conu ii mai scad 1 punct, are 9 ca vad ca i-ti dicteaza aberatii) :crack: in rest ma inclin in fata lor.

Acu, iarta-ma, nu stiam ca esti atat de pasionata de motoare, ;) i-ti dau niste sfateee ( conule inchide ochii) ia o foarfeca, taie cablul de internet, lasa-te de filozofii, hotaraste-te daca te apuci sau nu de motoare, ca sincer i-ti spun s-a facut un mare grup de bikeri care nu-ti mai suporta basinile referitoare la motoare.

De ce i-mi insiri istoria Smalebului sau cum io zice, oricum e un mare rahat si asa a si fost (ori nu-ti dai seama), uite motivul pentru care am ras de fapt (esti ca o tocilara la scoala, teorie teorie dar practica ne omoara , cand vad unul ca tine vorbind despre Harley, motoare, mi se ridica esapamentele si ma bufneste rasul ) Uite ca tin minte ce culori erau Harleyurile alea de atunci, parca era un sportster de 1200 rosu, si un fat boy bleu cu alb plin de capse pe rezervor si coburi, ia zi ce nota-mi dai??? :crack: :crack:

Rasul meu la postul tau nu il considera ca fiind chiar de acolo, considera ca s-a acumulat din toate posturile tale si ca acum, chiar nu m-am mai putut abtine. :crack:

Gata, io o sa tac, injura-ma, arunca cu cacao, fa ce vrei, dar e spre binele tau.

:crack: :P :moto:

Deci ori biker ori pasager ca ne-ai virusat de tot cu discutii.

<small>--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 02:31 -------------</small><br/>

:) ce rautaciuoasa esti, mi-a zis mie mama sa nu ma cert cu catzele ca te fac de-ti pare rau ca ai deschis gura. Doamne ( al meu) acu stie toata tara cat sunt de suferind, plictisit si singur. :D

oameni buni!!!!!!!!!!!nu va mai certati,ca nu sade bine! :crack: vad si alte comunitati regionale ce se intampla la noi,si ce vor gandii? :crack: topicul e despre evenimentul ce tocmai a trecut,cu bune si rele,sa ne expunem parerile personale cu sau fara argumente!haide sa lasam ura de-o parte si sa ne vedem de altele mai bune! :crack: :crack: :rusinica:

Promit sa tac din gura :rusinica: asa-i frumos, ca ma boxeaza Conu. :crack:

ceva customuri pe acolo?

ceva customuri pe acolo?

Salut Claudiu! Ca si custom-uri, prea putine din punctul meu de vedere.

Au fost doar Choppers Life, Dynamite Brothers parca si un chopper de la Orange County.

Si vreo doua motoare aerografate frumos rau de tot de Zoli (cred ca el era - nu sunt sigur).

Si acum putin off-topic: Inca am filmul de care am vorbit asta-iarna, dar nu am reusit deloc sa intru in contact cu tine. Il mai vrei? Beyond the Law (cu Michael Madsen si Charlie Sheen). Ne auzim pe PM daca e.

Toate bune! :rusinica:

Radu.

Promit sa tac din gura :rusinica: asa-i frumos, ca ma boxeaza Conu. :crack:

ceva customuri pe acolo?

Ti-am raspuns pe pm (asa m-a invatat pe mine mama ca se face cand ai 7 ani de acasa). Am uitat un singur lucru. Daca tot zici ca te-a invatat si pe tine mama ta cate ceva, ar fi trebuit sa te invete in primul rand ce-i ala bun-simt si respect, si apoi ceva gramatica a limbii romane.

Ti-am raspuns pe pm (asa m-a invatat pe mine mama ca se face cand ai 7 ani de acasa). Am uitat un singur lucru. Daca tot zici ca te-a invatat si pe tine mama ta cate ceva, ar fi trebuit sa te invete in primul rand ce-i ala bun-simt si respect, si apoi ceva gramatica a limbii romane.

Te-am mintit, n-am mama, n-am tata, am creshcut la orfelinat si abia acu am terminat si io clasa a VIII-a. Pe a IX-a am inteles ca se invata gramatica. :rusinica:

Te-am mintit, n-am mama, n-am tata, am creshcut la orfelinat si abia acu am terminat si io clasa a VIII-a. Pe a IX-a am inteles ca se invata gramatica. :rusinica:

Klaus cred ca este mai bine sa stai in banca ta "mai ales ca nu ai decat VIII clase" :crack:

ba voi va mai suportati? nu va intreb pe voi Klaus si Koana in special , intreb pe toti care abia asteapta sa apara o greseala etc deci...in general...va mai suportati? :rusinica:

A fost frumos, motoare, fete fruuuumoasee , atmosfera..... e prea bine.

Cei d la kawasaki nu au fost?Ca parca nu i-am vazutl