Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

DACA NU AI BEC LA NUMAR NU TRECI ITP-UL!!! Asta ti-o spun 1000%

Nu ii mai spune a doua oara , ca isi improvizeaza el cateva fire si pune un bec de lanterna pe acolo :)

 

Asa sigur esti pe aberatia scrisa?

Numarul de inmatriculare trebuie sa i-l ai vizibil si ILUMINAT !

La RAR nu poti trece daca nu respecti ceea ce am scris mai sus.

La ITP , faci si fara toba , nu se supara nimeni ! Suntem in Romania .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 984
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ITP-ul la o privat e total separat de ITP-ul pe care il faci la RAR. La RAR te cauta baietii si in poponeata sa vada cum se prezinta situatia pe cand la privat poti sa te duci cu ea avion atat timp cat ii rabatezi aripile sa intre pe rampa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca este posibil sa am probleme la itp daca am numarul pus in felul asta ?

ITP-ul nu are nici o treaba cum iti pui numarul !!!

numarul trebui sa sa vada obligatoriu........

....

DACA NU AI BEC LA NUMAR NU TRECI ITP-UL!!! Asta ti-o spun 1000%

vorbiti sa va aflati in treaba .... De la inspectie RAR pana la politie e cale lunga de batut.... becul la numar are treaba politita

Rarul iti verifica franele si serile de pe motor + cadru in multe cazuri se mai intampla ca iti verifice si semnale + faze !!!

POZITIA NUMARULUI NU ARE NICI O LEGATURA CU RAR-ul !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ITP-ul l-am facut eu saptamana trecuta. Singura poza care a fost facuta la motor a fost spatele. Eu ma ingrijoram de toba....dar nu a fost problema. Mai problema este la nr. Trebuie sa-ti lipeasca bulina rotunda pe nr si sa-i faca poza....asa ca nu stiu cum scapi cu nr pus asa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au lipit un abtibild cu pokemon pe numar. Luminat, evident. Oare o sa ma opreasca Politia?

de oprit nu o sa te opreasca ...ca numarul e pe spate ,opresc doat cand au tematica si Radar ... in schimb daca o sa te opreasca o sa rada de tine :crack:

Ideea e sa se vada numarul !

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

Momentul in care te duci la ITP nu are nici o legatura cu posibilitatea de a te intalni cu cei de la RAR. Fie ca te duci mai devreme cu 6 luni fie ca te duci dupa expirarea reviziei tehnice cu 6 luni posibilitatea de intalnire este aceeasi. Algoritmul dupa care programul blocheaza vehicule pentru reverificare in statiile ITP nu tine cont de data la care tu te prezinti.

 

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare grija cu ITP-ul facut mai devreme ca eu am patit-o la masina.

Daca mobra este ok din toate punctele de vedere si esti sigur ca iei itpul sau iti aranjezi, il poti face fara probleme mai devreme

 

Eu m-am dus cu conserva si mi-au dat cu revenire, repar si revin. Bine, conserva era abia cumparata si vroiam sa vad pe bune daca are bube.

Ideea este daca ti-o respinge (cu raport), noua valabilitate a ITP-ului este cea pt revenire, adica o luna si nu cat mai ai tu termen pana expira.

In caz de accident sau control amanuntit apari cu noua valabilitate a itpului ;)

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Momentul in care te duci la ITP nu are nici o legatura cu posibilitatea de a te intalni cu cei de la RAR. Fie ca te duci mai devreme cu 6 luni fie ca te duci dupa expirarea reviziei tehnice cu 6 luni posibilitatea de intalnire este aceeasi. Algoritmul dupa care programul blocheaza vehicule pentru reverificare in statiile ITP nu tine cont de data la care tu te prezinti.

 

 

Bafta.

Am inteles ,, merci ,bafta si tie

» Post actualizat in 18 Sep 2014 06:55

Am rezolvat . am sunat la o statie ITP si se poate face fara probleme, mi-au spus ca au fost altii si cu un an inainte sa le expire itp-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Unde ma pot duce si eu cu un cauciuc mai lat pe spate? Adistar? :D

E o statie itp pe linia lui 41 cum vi dinspre lujerului spre crangasi,peste drum de agip.

Fratemiu a fost cu mobra in toamna cu cauciuc mai gros si toba sport la ei.

Nu i-a luat nimic si i-a "cinstit" cu 30 de lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am niste nelamuriri, urmeaza sa ajung cat de curand la RAR sa inmatriculez o comunista. Va trebui sa cer schimbare motor si seria noua este cu o litera din alfabetul chirilic si formatul urmator Ф1234

Stie careva daca o sa fie probleme din cauza acestei serii? Ma gandesc ca le zic sa treaca in carte exemplu F1234 pentru ca aceea litera este echivalentul latinizat. Sper sa nu ma puna sa fac traducere legalizata sau ceva de genul asta pentru o litera....

Pe langa asta pe saitul rar scrie ca trebuie sa am link> "adeverinţa din partea atelierului autorizat care a efectuat înlocuirea motorului." tinand cont ca este vorba de un Voshod si motorul il fixez personal pentru ca are patru suruburi o sa am probleme la rar daca nu am aceasta adeverinta?

Pe langa asta trebuie sa fac itp-ul, tinand cont ca e comunista 2T veche de 23 de ani, o sa am probleme sa primeasca itp-ul din cauza normelor de poluare?

 

Multumesc in avans!

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...