Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 984
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mici modificari pentru cei prinsi cu ITP-ul expirat sau anulat:

http://m.digi24.ro/stiri/actualitate/social/guvernul-a-modificat-codul-rutier-ce-se-intampla-daca-ai-itp-expirata-779291

 

Plus extensia de la 30 la 90 zile pentru transcriere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Astazi am facut ITP ul langa podul de la centura Voluntari...doar 70 lei...fara aglomeratie. Baiatul nu cauta nod in papura dar nici motorul meu nu e genul :).

Recomand.

Tel 0743525850

Itp si tahografe srl

Incerc sa pun si cateva poze

Editat de samicaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

sa ma repet: MOTOCICLETELE NU AU LUMINI DE POZITIE. de ani buni exista ca standard obligatoriu faza scurta si faza lunga, atat. e obligatoriu sa circuli tot timpul cu faza scurta aprinsa, motiv pentru care din constructie se si aprinde faza scurta cand pui contactul. daca nu se aprinde nimic in far cand dai la cheie, e o potentiala problema la RAR / ITP.

LOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurele mobre pe care eu personal am vazut sa nu aibe lumini de pozitie sunt cele care vin din fabrica cu far luminat de LED, si aici nu vorbesc de DRL-uri ci faza scurta si faza lunga cu LED. Exemplu honda NC750 my 2017, ducati multistrada 2017, r1 2017, kwak h2 ...

In rest toate mobrele cu becuri halogen au lumina de pozitie, chiar si fabricatie 2017 ca de exemplu Vstrom 1000 my2017, gsr 750, etc ...

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La a mea rasucind cheia spre stanga dincolo de "lock" se aprind pozitiile si poti scoate cheia (merg si avariile in pozitia aia). Cum se mai numesc si parking lights cred ca trebuie sa existe la TOATE autovehiculele. Inclusiv la cele cu far led, ar trebui sa se aprinda cumva ceva la intensitate redusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai vazut parking lights la modele mai noi de 2000 si ceva ... nici alea cu bec halogen si bec pozitie nu mai au de mult asa ceva.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...