Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 993
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va salut,

 

Detin un scuter inmatriculat pe numele meu cu care momentan nu circul, are ITP-ul expirat de vreo 2 luni. Am auzit niste zvonuri si din pacate nu am putut nici sa confirm nici sa infirm informatia pe net deoarece am gasit foarte multe articole de presa pe langa subiect, nicidecum articolul din lege. Cica daca ai ITP expirat de mai mult de 3 luni se scoate din evidenta automat si fara notificare si cand vrei sa-i faci din nou ITP-ul va trebui sa o reiei in evidenta si sa platesti o amenda. Asa e?

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu vrei sa vinzi arai-ul sa ai bani de itp hotule

 

Asa e cand n ai bani nici de itp, dar ai gura mare pe forum si trancani in stanga si in dreapta, clona ce esti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Detin un scuter inmatriculat pe numele meu cu care momentan nu circul, are ITP-ul expirat de vreo 2 luni. Am auzit niste zvonuri si din pacate nu am putut nici sa confirm nici sa infirm informatia pe net deoarece am gasit foarte multe articole de presa pe langa subiect, nicidecum articolul din lege. Cica daca ai ITP expirat de mai mult de 3 luni se scoate din evidenta automat si fara notificare si cand vrei sa-i faci din nou ITP-ul va trebui sa o reiei in evidenta si sa platesti o amenda. Asa e?

 

Mersi!

S-a mai discutat pe un topic, nu exista nicio prevedere de genul. Atata timp cat nu circuli cu ea (mai precis, daca nu esti prins circuland), nu se intampla nimic.

Daca esti prins, e mai naspa amenda decat pana acum, pentru ca e posibil sa se considere, conform unei legi mai noi, ca ITP expirat = inmatriculare suspendata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Salut,

Anvelopa de alta dimensiune fata de ce scrie in cartea tehnica este motiv de respingere (de  fapt o sa recomande "revenire" dupa ameliorarea neconformitatii). Insa Bart are dreptate, nu e musai sa mergi statiile RAR pentru ITP, ci la una care este omologata RAR. 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...