Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

pe fundeni sub pod. cum vii de la morarilor si ajungi la pod ai sa vezi pe stanga un service de roti, faci pe langa serviceul ala si tii strada paralela cu podul cam 100 de metri. itp-ul e pe stanga. rapid, ieftin (50 lei) si intelegator. de recomandat ar fi sa-i zici omului inainte de cauciuc.

 

10x mane, asa o sa fac. :)

Stie cineva programul de lucru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 984
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@tau_xxx: ai fost? cum a fost? programul cum e? presteaza si sambata?

mersi!

 

N-am fost mane inca, i-am cumparat niste piese intrucat nu prea corespunea optic, motoreta e la mecanic la reparat, cred ca peste vreo 7-10 zile ma duc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am fost azi la ADI-Star...linga pod in Fundeni ...super rapid si de treaba oamenii;)...trebuie sa ai la tine CIV-ul motocicletei, talonul, buletinul si asigurarea valabila. Taxa 50 RON

 

E acelasi service de care spunea si krupp?

Stii cumva programul service-ului, o lucra si sambata?

10x.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati si pentru care ar fi mai comod ,sa nu se duca pana in Fundeni,mai este o statie ITP in Militari ,Bd.Preciziei (spre fabrica Coca Cola) in incinta INSCUT.

Costa 40 lei,acte necesare :CIV,asigurare RCA valabila si talonul.

 

Asta pentru cine nu are rabdare sa citeasca 12 pagini anterioare... :bigstar:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut

Trebuie sa ma duc cu ETZul meu la ITP cami expira pe la jumatatea luni mai. cum face inspectia pt motor?

se urca pe ea si face o tura?

am o problema cu kilometrajul, numi merge intodeauna!adica nu depaseste 70km/h nici in ruptul capului si contorul de km imi intregistreaza 1km la un drum de 3km, mai am probleme cu becurile din kilometraj..nu am niciunul!(iluminat, faza lunga, semnalizatoare).

se leaga de ele?

in rest motorul este ok, optic si technic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe fundeni sub pod. cum vii de la morarilor si ajungi la pod ai sa vezi pe stanga un service de roti, faci pe langa serviceul ala si tii strada paralela cu podul cam 100 de metri. itp-ul e pe stanga. rapid, ieftin (50 lei) si intelegator. de recomandat ar fi sa-i zici omului inainte de cauciuc.

 

 

Pt o Yamaha R6 neinmatriculata inca (am numere rosii - adusa din Germania) ce acte imi trebuie si cati bani m-ar costa stii? Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

christensen, din cate stiu eu verificarea instalatie electrice face parte din verificare, asa ca ai face bine sa o repari si pt siguranta ta. Bafta si asfalt uscat!

 

as vrea eu dar nu gasesc becuri pt ceasul de bord :rusinica: oricum in timp le modific pe leduri dar pana atuncea bezna :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pt cei din Hunedoara, stiti altundeva unde se face ITP-ul in afara de la Deva la RAR si la Dacia Service?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Azi mi-am facut ITP in Ploiesti - Str. Cntacuzino nr 345- 347 (parca). Adresa exacta se gaseste pe ITP Bucuresti. Rapid si eficient . 20 ron a costat itp si oamenii de treaba. eu sunt din bucuresti ,dar sunt relocat in Ploiesti . Merita sa il faci aici .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

de cand am cumparat motocicleta are putin rezervorul infundat pe o parte. As putea sa nu trec ITP-ul din cauza lui? Vreau sa il fac la sama ca e cel mai aproape de casa. Stie cineva cat costa la ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este din judetul Gorj imi poate zice si mie cineva unde este statie ITP pt moto si detalii de contact?....la RAR m-au refuzat ca au zis ca ii aglomeratie cu noua taxa a lui Tariceanu......ma intereseaza in special din TG jiu intrucat eu sunt din Petrosani...iar in Judetul Hunedoara la RAR nu ma primesc si la Dacia Service din deva inspectorul pt A e in spital

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

in curand trebuie facut itp. dar am o intrebare...deorarece fostul proprietar din 3 site a scos 2 toba sigur depaseste limitele db-lilor scrisi in carte. chestia asta se verivica la itp? merge cu spaga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in curand trebuie facut itp. dar am o intrebare...deorarece fostul proprietar din 3 site a scos 2 toba sigur depaseste limitele db-lilor scrisi in carte. chestia asta se verivica la itp? merge cu spaga?

 

 

Sper sa nu se ia de chestia asta ,defapt nici n-ar trebui . Nu tine de itp chestia asta,motocicleta merge ok si cu 1 sita si cu 3 . Asta era de datoria Rar-ului sa verifice eventual ... Si eu sunt in aceiasi situatie[proprietarul a scos site] , la rar nu am avut probleme si itp-ul trebuie sa il fac pana pe 11 luna viitoare . Nu imi fac griji din cauza tobei . :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu se ia de chestia asta ,defapt nici n-ar trebui . Nu tine de itp chestia asta,motocicleta merge ok si cu 1 sita si cu 3 . Asta era de datoria Rar-ului sa verifice eventual ... Si eu sunt in aceiasi situatie[proprietarul a scos site] , la rar nu am avut probleme si itp-ul trebuie sa il fac pana pe 11 luna viitoare . Nu imi fac griji din cauza tobei . :scratch:

 

da..d.ar la rar te-ai dus pt autentificare ca si eu am trecut de autentificare:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...