Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

Salutare !

 

Am intrat la rubrica " Motociclete de viteza" si n-am gasit nici un colt "al nostru" .

 

Asa ca m-am gandit sa deschid eu rubrica aceasta si sa vedem cati posesori de zx10r gasim !

 

Eu incepand de azi sunt prea-fericitul posesor a unui Kawasaki ZX10R 2004 , albastru .

 

Primele impresii venind dupa un Suzuki GSXR 600 ?

 

Pai :

 

Trage ca o bestie

Frane si amortizoare bestiale (furca upside-down , frane radiale)

Vibreaza mai tare ca Suzuki si are un sunet specific..

 

Cam atat pentru ziua de azi !

 

Caut informatii , orice informatii despre modelul meu.. cartea utilizatorului, detalii despre rezervor (cati litri are) etc..

 

:rusinica: si sa ne vedem cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu imtelegi de ce pe fata se pune 2.5 si pe spate 2.9? :rusinica: mai am un prieten care a dat urmatoarea explicatie, cu cat e mai mare cauciucul, cu atat se pune mai mult aer...... la care raspuns. intr-un cauciuc de tractor cate atmosfere pui? am ras de el tot anul.... :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Am intrat la rubrica " Motociclete de viteza" si n-am gasit nici un colt "al nostru" .

 

Asa ca m-am gandit sa deschid eu rubrica aceasta si sa vedem cati posesori de zx10r gasim !

 

Eu incepand de azi sunt prea-fericitul posesor a unui Kawasaki ZX10R 2004 , albastru .

 

Primele impresii venind dupa un Suzuki GSXR 600 ?

 

Pai :

 

Trage ca o bestie

Frane si amortizoare bestiale (furca upside-down , frane radiale)

Vibreaza mai tare ca Suzuki si are un sunet specific..

 

Cam atat pentru ziua de azi !

 

Caut informatii , orice informatii despre modelul meu.. cartea utilizatorului, detalii despre rezervor (cati litri are) etc..

 

;) si sa ne vedem cu bine !

 

vai de capu meu... asta era visul meu... :bow: sau cel putzin unu dintre ele ..:bow:) bafta si sa o stapanesti sanatos :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

Am intrat la rubrica " Motociclete de viteza" si n-am gasit nici un colt "al nostru" .

 

Asa ca m-am gandit sa deschid eu rubrica aceasta si sa vedem cati posesori de zx10r gasim !

 

Eu incepand de azi sunt prea-fericitul posesor a unui Kawasaki ZX10R 2004 , albastru .

 

Primele impresii venind dupa un Suzuki GSXR 600 ?

 

Pai :

 

Trage ca o bestie

Frane si amortizoare bestiale (furca upside-down , frane radiale)

Vibreaza mai tare ca Suzuki si are un sunet specific..

 

Cam atat pentru ziua de azi !

 

Caut informatii , orice informatii despre modelul meu.. cartea utilizatorului, detalii despre rezervor (cati litri are) etc..

 

;) si sa ne vedem cu bine !

 

:bow:

 

--- Mesaj completat în 25 Mar 2008 13:30 -------------

Bafta si s-o stapanesti sanatos. Mai bine puneai topicul la "Motocicleta mea" :bow: !

 

http://www.louis.de/_301aa00eaf15b5ae65d12...d=ZX-10R%252F04

 

Rezervorul are 17L insa daca te uiti pe link, nu inteleg de ce presiunea fata e de 2.5 si spatele de 2.9 ?

 

presiunea aia e cea recomandata de producator, si la mine e la fel dar pur si simplu nu poti sa mergi asa, de fapt nu poti sa mergi (bine) cu peste 2.5 in spate, ei probabil s-au gandit sa mergi cu 300 pe linie dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.. acum am bagat 2.5 presiune spate si 2.2 fata

 

E mai manevrabila dar pierd aderenta multa mai rapid, iar pe langa asta la 120+ km/h parca fuge putin din poponeata.. ( p-o roata) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.. acum am bagat 2.5 presiune spate si 2.2 fata

 

E mai manevrabila dar pierd aderenta multa mai rapid, iar pe langa asta la 120+ km/h parca fuge putin din poponeata.. ( p-o roata) ;)

 

stai ca io nu inteleg, acum cu 2.5 iti fuge de cuur?! sau inainte cand aveai 2.9 .... k mie asa mi se pare logic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomandat ar fi un 2.2-2.3 fata si 2.3-2.4 spate ptr uz stradal.

pe pista in functie de gume un 2.1 fata si 1.9 spate la rece.

nu sunt inventii..sunt sfaturile tehnicilor pirelli metzeler dunlop. cu cel dunlop am un raport bun ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Am vazut bestiuta in actiune, domnu' Cracky a pus-o sa stea in "Lumanare" pe magheru, in paralel cu nenea Achile, care incerca acelasi lucru cu un Super Tenere.

E impresionanta mobra, si se aude intr-un mare fel.

Daca o mai laud mult o sa primesti oferte in bani ptr ea, asa k ma opresc aici.

Mai exista posesori de ZX-10 pe forum? sau le place atat de mult mobra din dotare incat se dau cu ea continuu si n-au timp sa ne impartaseasca impresii? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut bestiuta in actiune, domnu' Cracky a pus-o sa stea in "Lumanare" pe magheru, in paralel cu nenea Achile, care incerca acelasi lucru cu un Super Tenere.

E impresionanta mobra, si se aude intr-un mare fel.

Daca o mai laud mult o sa primesti oferte in bani ptr ea, asa k ma opresc aici.

Mai exista posesori de ZX-10 pe forum? sau le place atat de mult mobra din dotare incat se dau cu ea continuu si n-au timp sa ne impartaseasca impresii? :(

advrider, bai! achile nu moare, achile se transforma! :rolleyes:

eh, am dat-o si eu p-o roata fho 20 m...lumanare nu prea am cum, dar s-a sculat vaca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Fratilor , as vrea sa imi dau si yo R1-le (2006) si sa ma dau pe un ZX 10 R, din punctul meu de verere as zice ca e singura motocicleta de viteza pentru care m-as risca sa imi schimb R1 , voi ce parere aveti cu ce ma sfatuitii (si bune si rele )?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cere-i cuiva un zx10 sa tte dai si vezi cum e..

 

Din pacate pentru mine si un prieten.. o tanti s-a gandit sa treaca pe rosu intr-o intersectie si m-a zburat si pe mine si pe tovarasul meu cu r1, astept banii de la asigurari sa fac bestia ca noua..

 

Daune doar pe la carene

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...