Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

Buna seara , negasind coltul lui ZX9r (99)m-am gandit sa intreb aici mai mult despre acest model.Am gasit unul care imi place f mult, dar as vrea sa stiu mai multe despre dansul , cum ar fii:

 

Este cat de cat manevrabil prin oras ? Este fiabil motorul ? Are defecte stiute acest model ? Consuma mult la mers lejer prin oras(cele de 1000 stiu ca au consum mai mare) ?

 

Nu am pe nimeni cunoscut cu acest model, de aceea intreb aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 739
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

primele impresii dupa doua zile de mers prin oras.. si aprox 1000 de km in afara..


1. cuplu care ma incanta maxim si de care imi era dor. cand am schimbat de la 929 la R6, am crezut ca e stricat R6-le...acum cand am trecut inapoi la clasa mare, sunt fascinat

2. in timpul zilei, in cel mai bun caz am schimbat a doua...

3. m-am trezit de cateva ori ca aveam 120 in oras, dar jur ca nu mi-am dat seama; acum arunc cate un ochi constant pe bord, sa incerc sa stau pe la un 65...e greu :))

4. pe autostrada am vrut sa vad ce poate si am incercat diferite reprize.. practic imi curgeau balele ;)

5. pe curbe imi place cum se comporta, e usor de manevrat, dar inca am retineri...si e mai bine asa

6. cutia, in schimb, e un aspect mai putin senzational, dar e ok.


relatia a inceput foarte bine, sper sa ramana asa :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara , negasind coltul lui ZX9r (99)m-am gandit sa intreb aici mai mult despre acest model.Am gasit unul care imi place f mult, dar as vrea sa stiu mai multe despre dansul , cum ar fii:

 

Este cat de cat manevrabil prin oras ? Este fiabil motorul ? Are defecte stiute acest model ? Consuma mult la mers lejer prin oras(cele de 1000 stiu ca au consum mai mare) ?

 

Nu am pe nimeni cunoscut cu acest model, de aceea intreb aici.

 

Mai cauta ca exista topic "Detinatori de ZX9r" la "Motociclete de viteza". Nu prea are ce cauta in oras, dar asta nu inseamna ca nu se poate, merge ok. Iti recomand modelul dupa 2000 din punct de vedere estetic si unele revizii la cutia de viteze. Boala lor e cutia de viteze, cu cat mai nou cu atat sansele sa fie ok cutia sunt mai mari ca au mai rectificat probelemele la fiecare upgrade. Motorul in sine e foarte fiabil si placut in utilizare, citeste mai mult la topicul de care ti-am zis ca s-au scris multe pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Janta fata + janta spate + discuri frana ( la amandoua) + etrieri frana fata.

 

Ambele sunt stock, stare foarte buna

 

Urgent astept o oferta pana pe 28.06.2014!!!

 

Multumesc

 

0745272849

» Post actualizat in 24 Jun 2014 12:47

An 2004 2005 kawasaki zx10r

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Roberte , schimba pinioanele,eu asa am facut . Mi-am pus -1 fata + 2 spate. O simt mai bine si pe oras avand in vedere ca pot sa ma duc linistit si cu a 3-a .Trebuie doar sa ai grija la prima treapta ,daca ma intelegi.Chiar zilele trecute m-am dat cu un model 2006 cu rapoartele stock...boooring ;)).In rest,asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Roberte , schimba pinioanele,eu asa am facut . Mi-am pus -1 fata + 2 spate. O simt mai bine si pe oras avand in vedere ca pot sa ma duc linistit si cu a 3-a .Trebuie doar sa ai grija la prima treapta ,daca ma intelegi.Chiar zilele trecute m-am dat cu un model 2006 cu rapoartele stock...boooring ;)).In rest,asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

posesori de zx10 2004-2005 care ati facut mai multi km pe acest model , spune-ti si mie cum este pozitia pe motor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posesori de zx10 2004-2005 care ati facut mai multi km pe acest model , spune-ti si mie cum este pozitia pe motor ?

 

Pozitia e ok pt pista.Pe drumurile patriei insa din pacate te cam rupe.Cu alte cuvinte nu e motoreta pt drumuri lungi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut. vreau sa intru si eu in randul vostru cu un zx10r 2004-2005. miercuri sau joi merg sa vad 3 in bucuresti si eventual inca una in pitesti. la ce ar trebui sa dau atentie cand o verific?

daca ma puteti ajuta raman dator cu o bere la o intrunire ceva. si ce probleme are ca motocicleta( am inteles ca are probleme cu cadrul si ambreiajul?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu fie stramba, sa mearga trept, cadrul sa nu aiba fisuri, verifici cu atentie cadrul de bord si prinderile sa nu fie sparte/lipite , te uiti la radiator sa nu fie lovit, iar motorul sa mearga rotund si sa nu dea cu fum la turatie. Verifici cutia de viteze, ambreiajul, discurile de frana, lantul, suruburile sa nu aiba urme de cheie, etc...

Probleme la modelul asta: fisuri pe cadru si cutia greoaie.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Roberte , schimba pinioanele,eu asa am facut . Mi-am pus -1 fata + 2 spate. O simt mai bine si pe oras avand in vedere ca pot sa ma duc linistit si cu a 3-a .Trebuie doar sa ai grija la prima treapta ,daca ma intelegi.Chiar zilele trecute m-am dat cu un model 2006 cu rapoartele stock...boooring ;)).In rest,asfalt uscat !

merci merci, dar anu asta nu fac modificari, in plus kit-ul actual e in stare prea buna. vad ca oricum ii place cu nasu pe sus, daca mai fac si treaba cu calcatura, o sa fie prea dubios cred.

m-am trezit in cateva depasiri pe o roata....ma mai gandesc. (eu am model 2004-2005, nu 2006 cum ai mentionat tu..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Incerc sa ajut un prieten care tocmai si-a luat un zx10 din 2007 daca nu ma insel (modelul cu evacuari sub sa).

Are nevoie de o pereche de oglinzi si de aparatoare lant. Daca are cineva de vanzare, dati un semn.

Va multumesc!

Numai bine!

 

Tel 0723112150

Editat de manu_vvu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare din nou! gata m-am ales cu zx10r 2004, am facut si schimburile de consumabile, si l-am scos si la o tura pe siriu (stau in Buzau inca 2 saptamani). Parere: trebuie sa ai grija cu acceleratia aia :)), face ca toti draci daca te infigi in ea mai tare :)), ca si ciclistica e destul de greoi (poate nu m-am obisnuit cu el inca...). Cere respect, iti da palme, te injura, nu e ca Honda care te iarta si te lasa in pace. Dar cu toate astea nu pot sa zic decat ca e prea FUN!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare din nou! gata m-am ales cu zx10r 2004, am facut si schimburile de consumabile, si l-am scos si la o tura pe siriu (stau in Buzau inca 2 saptamani). Parere: trebuie sa ai grija cu acceleratia aia :)), face ca toti draci daca te infigi in ea mai tare :)), ca si ciclistica e destul de greoi (poate nu m-am obisnuit cu el inca...). Cere respect, iti da palme, te injura, nu e ca Honda care te iarta si te lasa in pace. Dar cu toate astea nu pot sa zic decat ca e prea FUN!!!

felicitari si sa il stapanesti sanatos!!

 

baga niste poze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare din nou! gata m-am ales cu zx10r 2004, am facut si schimburile de consumabile, si l-am scos si la o tura pe siriu (stau in Buzau inca 2 saptamani). Parere: trebuie sa ai grija cu acceleratia aia :)), face ca toti draci daca te infigi in ea mai tare :)), ca si ciclistica e destul de greoi (poate nu m-am obisnuit cu el inca...). Cere respect, iti da palme, te injura, nu e ca Honda care te iarta si te lasa in pace. Dar cu toate astea nu pot sa zic decat ca e prea FUN!!!

Din pacate ai dreptate, e un model tare nereusit, daca stai citeva zile pe Kawa Forum, ai destule informatii. Da cu tine e pamint cind ti-e lumea mai draga. Motocicleta asta e buna atita timp cit nu deschizi gazul maxim, a refer la zonele virajate, pe autostrada, orice moto cu multi cai e perfecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o mare rugaminte, am nevoie de un suport de numar stock, ca bulangii astia de la rar voluntari s-au uitat parca imi faceam itp-ul cand m-am dus la autentificare. mi-au cerut sa pun silencerele(lucru usor de facut), si mi-au cerut lampa iluminare numar(chestie care imi lipseste cu desavarsire), deci cine imi poate imprumuta si mie acest suport, in data de (nu stiu inca data ca azi m-au respins, trebuie sa ma reprogramez). acest imprumut poate sa fie si contra cost (cu limita totusi). precizez ca modelul este 2007.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau eu suportul,dar nu stiu unde e lampa aia,daca e integrata atunci trebuie sa fie pe acolo! :) Da-mi mesaj cu cateva zile inainte sa vii pe la mine sa vedem,ar trebui sa am tot ca era meticulos fostul proprietar.

Daca e ok nu-ti iau bani dar imi dai si mie motoreta 200m acolo sa vad cum merge fata de a mea! :)

 

 

Cum ti se pare pana acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deal!

mi se pare geniala in afara, cam calduroasa in oras, e destul de agila, super usoara, momentan nu am decat vreo 300 de km facuti cu ea, si nu am iesit pe drumuri foarte virajate, ca nu mi-a permis timpul.ca putere mi se pare ca este destul de liniara, nu bruscheaza, insa cand trece de 7-8000 de ture, e cu totul altceva. ramane sa ma reprogramez si iti dau un mesaj. oare sa ma reprogramez la cei de la Grivita, sunt mai permisivi, sau tot la Voluntari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deal!

mi se pare geniala in afara, cam calduroasa in oras, e destul de agila, super usoara, momentan nu am decat vreo 300 de km facuti cu ea, si nu am iesit pe drumuri foarte virajate, ca nu mi-a permis timpul.ca putere mi se pare ca este destul de liniara, nu bruscheaza, insa cand trece de 7-8000 de ture, e cu totul altceva. ramane sa ma reprogramez si iti dau un mesaj. oare sa ma reprogramez la cei de la Grivita, sunt mai permisivi, sau tot la Voluntari?

Pai daca montezi suportul stock si ai facut restul cerintelor eu zic sa mergi in acelasi loc, nu ti-or cere de mai multe ori lucruri diferite..sper!

Eu nu pot sa zic ca am mers pe romanescul....am avut pile! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...