Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

la putere a facut fata cu brio unui zx10r 2012

Sorin, noi te credem, dar nici tu sa nu mai zici asta. :rusinica:

Eu, la Brno, am depasit pe linie dreapta un S1000RR. Asta nu inseamna ca mobra mea (R1 2007) era mai puternica decat BMW-ul, ci doar ca celalalt pilot n-a deschis gazul maxim (din diferite motive).

 

Oricum ai o jucarie frumoasa! S-o stapanesti sanatos multi km si sa o scoti cat mai mult acolo unde-i place - pe circuit. :cheers:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tot ce se poate. Dar avand in vedere la cat de pregatita era cealalta am crezut ca pilotul tragre de ea. E oricum sunt multumit de ea, avand in vedere ca are 11 ani. O sa pun si filmarea doar sa o iau de la un amic :D. Si adevaratul test o sa fie la serres in cursa si pentru batrana mea si pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intimplat si mie la Serres, o data, am depasit intr-o cursa S1000RR, K8, ZX10 2008. Am zis ca e smecher rau R1-ul meu. Aiurea, erau lesinati plilotii depasiti, mi-am dat seama la urmatoarele 2 etape, la Slovakia si Hungaro cind am dat de piloti mult mai buni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general pilotul face totul chiar si cu 600,750,1000 uneori si cu motociclete stoc fata de cele preparate.

 

Felicitari pt antrenament Sorin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nico, vezi ca anul acesta se softeaza si kawasaki :peace:

Bun, daca ma hotarasc sa ma apuc de ea te sun. Dar livrarea puterii la a mea e foarte buna (cel putin pentru pretentiile mele), asta toamna si acum primavara asta mi-a intrerupt in full gaz, sta asa o fractiune de secunda si apoi intra iar, e nasol ca daca ma prinde intr-a I-a se lasa cu wheelie :) . Daca persista problema ne auzim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nico, vezi ca anul acesta se softeaza si kawasaki :peace:

Spre rusinea mea nici acum nu am ajuns la garaj sa ma uit la codul de pe ECU, dar de curiozitate, care ar fi beneficiile unei resoftari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sumt atatea informatii pe net legat de acest subiect.

Depinde de ce se cauta prin resoftare.

Putere,raspuns in acceleratie,consum redus,limitare,etc etc.

Doar la ZX10 Geo ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

cei cu modelul 2006-2007, nu aveti probleme cu frana fata? cum ati rezolvat-o cel mai ieftin posibil? ma enerveaza maxim cursa manetei foarte mare pana la forta maxima de franare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei cu modelul 2006-2007, nu aveti probleme cu frana fata? cum ati rezolvat-o cel mai ieftin posibil? ma enerveaza maxim cursa manetei foarte mare pana la forta maxima de franare...

Te duci la Cesar, iti curata bine-bine pistonasele, apoi lichid de frana nou d-ala cel mai scump (greutatea lui in aur,sa te pregatesti!), apoi aerisit tot sistemul si isi revine.

Eu abia ce am facut operatiunea, o fac in fiecare an sau chiar mai des daca bag sesiuni de circuit mai intense.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te duci la Cesar, iti curata bine-bine pistonasele, apoi lichid de frana nou d-ala cel mai scump (greutatea lui in aur,sa te pregatesti!), apoi aerisit tot sistemul si isi revine.

Eu abia ce am facut operatiunea, o fac in fiecare an sau chiar mai des daca bag sesiuni de circuit mai intense.

am facut asta acu 1500 de km, la inceput a fost beton, acu iar mai am un pic si imi dau cu maneta in degete ca sa franez mai naprasnic.

» Post actualizat in 15 Apr 2015 12:15

kit de reparatie pompa de frana sau o pompa de frana aftermarket (recomand noua)

chestia e ca am citit si eu pe net, si unii ziceau ca schimb pompa degeaba, ca de vina ar fi etrierii. plus ca o pompa noua e un sac mai mic de bani.

Editat de stRADu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...