Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

Eu schimbasem pompa, aveam o pompa Nissin radiala dar tot aveam frana cam moale. Tot de la etrieri auzisem si eu ca e buba, anyway, o pompa radiala mai mare poate aduce imbunatatiri pe franare.

 

 

LE: Nu ma baga in seama, acum am vazut ca te referi la 2006-2007, eu am avut modelul 2004-2005 :)

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stradu , fa ce zice nico ,o sa simti o imbunatatire imediat ,maneta o sa fie tare , mai ferma ,cursa poate mai mica... sigur mai scurta , daca nu sunt planetele cu tine si daca e sa se lase imediat , o sa constati ca trebuia schimbat kitul de reparatie de unde => ce ai facut inainte au fost bani aruncati pe fereastra,nu cumpara pompa sh pt ca ai sansa sa patesti si cu aceea tot ce ai patit cu pompa ta care tot sh e .Depisteaza intai problema dupa aceea te apuci de mesterit.

Poti sa o aerisesti de 1000 de ori si sa schimbi n lichide de frana ca daca e sa fie de la kitul de reparatie tot ce faci pana`l schimbi sunt bani aruncati.

Pt siguranta ta cred ca merita sa arunci "pungulita aceea mica de bani" pt pompa/kit.

scz daca am gresit cv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stradu , fa ce zice nico ,o sa simti o imbunatatire imediat ,maneta o sa fie tare , mai ferma ,cursa poate mai mica... sigur mai scurta , daca nu sunt planetele cu tine si daca e sa se lase imediat , o sa constati ca trebuia schimbat kitul de reparatie de unde => ce ai facut inainte au fost bani aruncati pe fereastra,nu cumpara pompa sh pt ca ai sansa sa patesti si cu aceea tot ce ai patit cu pompa ta care tot sh e .Depisteaza intai problema dupa aceea te apuci de mesterit.

Poti sa o aerisesti de 1000 de ori si sa schimbi n lichide de frana ca daca e sa fie de la kitul de reparatie tot ce faci pana`l schimbi sunt bani aruncati.

Pt siguranta ta cred ca merita sa arunci "pungulita aceea mica de bani" pt pompa/kit.

scz daca am gresit cv

ok. o sa ma duc la baietii de la grg sa vad ce fac. chestia e ca am facut acum 1500 de km aerisirea aia si deja a inceput sa se lase. daca o fac asa mereu, cred ca tre sa invat cum sa fac singur acasa operatiunea :D.

la pompa sh ma refeream la o pompa de pe r1 2007 sau un brembo sh, nu la pompa sh tot modelul asta.

Editat de stRADu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai maneta si nu pune frana, "sa zicem" ca este si de la etrieri ,daca maneta se lasa cum este cazul tau ,aceea nu cred ca este de la etrieri dar merita sa incerci ,pe banii tai poti face orice ... bafta ,a fost ultimul post in leg cu asta

te salut si spor la mesterit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stRADu, are dreptate ce spune colegul cmd. Eu ajunsesem sa fac aerisire in fiecare sfarsit de saptamana cand ieseam cu motorul. Am schimbat apoi kitul de reparatie pompa frana si a mai tinut ~ 1.5 ani. Acum fac pregatirele pentru o pompa noua Accossato sau Brembo, ce gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stRADu, are dreptate ce spune colegul cmd. Eu ajunsesem sa fac aerisire in fiecare sfarsit de saptamana cand ieseam cu motorul. Am schimbat apoi kitul de reparatie pompa frana si a mai tinut ~ 1.5 ani. Acum fac pregatirele pentru o pompa noua Accossato sau Brembo, ce gasesc.

aha. sunt mai rau in dubii, daca zici ca nu ai rezolvat mai nimic cu kit-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai noroc si rezolvi cu kitul. La mine se pare ca nu a fost sa fie, probabil a fost mai uzat pe interior sau tolerantele au fost gresite, nu stiu.

Kitul l-am cumparat ca piesa de schimb originala, cel cu update.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut modelul respectiv si aceeasi problema. E o discutie lunga legata de pompa de frana si etrieri.

Eu am schimbat tot ansamblul etrieri-furtune-pompa si n-am mai avut nici o bataie de cap.

Recomand etrierii de pe Honda CBR 1000 2008-...., pompa de pe Yamaha R1 2007-.... si furtene de frana metalice.

E testat in conditii de pista-strada si functioneaza impecabil. ;)

Editat de kyp-76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpara o pompa de noua accossato 19x20 este la reducere 160E NOUA cu tot cu levier si ai scapat de problema

iau in considerare si asta, insa poate gasesc la smaeb alte oferte (desi nu prea cred). unde ai gasit-o la banii aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la o varsta toate sa inmoaie :))

iti dai seama ce tragedie e la motoveteranusi ???:)

 

 

merci, mie imi serveste gogu alte rezultate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut! ma poate ajuta un coleg cu lista codurilor de eroare pentru zx10r 2004-5?

 

Am un amic cu asa ceva si ii afiseaza cod 43 si 63

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu cred ca se va vinde.imi aduc aminte ce a patit nosaint cu moto pachet. am fost in weekend la euroring si s au adaugat mai multe motive

1. nu stiu daca sunt de moto de 1000. cred ca ar trebui totusi sa trec pe 600 prima oara. abia am reusit sa mi fac timpii de anul trecut si planul era sa scad cu 3 sec

2. vine prietena in tara si trebuie bani (vrem sa ne mutam la casa noastra)

3. m a suparat... nu i place cu ecu original si evacuare full akrapovic. a inceput sa mi dea niste mici socuri la gaz constant. am dus o la dyno(ago motors) in ungaria si a zis ca ori ii cumpar power commander(sa ii dea benzina mai multa) ori ii pun galeriile originale si exup ul. (probabil cu ecu race merge perfect dar eu vreau si moto de strada)

4 trecerea de la carene de strada la carene de circuit e mult mai complicata decat mi am imaginat.

cam asta ar fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R4 . Nu cred ca ai ales carenele care trebuie,noi vindem carene pe care le montezi in maxim 20 minute Plug&Play fara bataie de cap,vin cu prinderile deja puse,suruburi cu imbus rapide,sha de burete gros tot cu prinderi etc..

R3 . Mergi cu ea la George(TNG) 0722537975 sau trimite ecu pentru resoftare si rezolvi problema.

R1 . Te inteleg perfect,dupa ce am mers acum de cateva ori cu 750`ul mi-am dat seama ca nici eu nu sunt de moto de 1000cmc,nu pot pune jos atata putere cat are miarul ,ma simt mult mult mai in largul meu cu 600 sau 750,am mers si-mi plac foarte mult chiar am scazut timpul considerabil.De anul trecut scoteam timpul pe circuit cu un R6 2008 cat scoteam cu k5`ul 1000.Daca nu castig/scot timp bun cu k5`1000 este numai vina mea!!!!!!!!


» Post actualizat in 10 Jun 2015 06:35

Nu cumpara pc3,pc5 fa resoftarea si scapi de problema + faci multe alte lucruri bune !


» Post actualizat in 10 Jun 2015 06:36

powercommanderul este o amarata harta de benzina ,prin resoftare poti face multe lucruri,vorbeste cu George inainte.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R4 . Nu cred ca ai ales carenele care trebuie,noi vindem carene pe care le montezi in maxim 20 minute Plug&Play fara bataie de cap,vin cu prinderile deja puse,suruburi cu imbus rapide,sha de burete gros tot cu prinderi etc..

R3 . Mergi cu ea la George(TNG) 0722537975 sau trimite ecu pentru resoftare si rezolvi problema.

R1 . Te inteleg perfect,dupa ce am mers acum de cateva ori cu 750`ul mi-am dat seama ca nici eu nu sunt de moto de 1000cmc,nu pot pune jos atata putere cat are miarul ,ma simt mult mult mai in largul meu cu 600 sau 750,am mers si-mi plac foarte mult chiar am scazut timpul considerabil.De anul trecut scoteam timpul pe circuit cu un R6 2008 cat scoteam cu k5`ul 1000.Daca nu castig/scot timp bun cu k5`1000 este numai vina mea!!!!!!!!

» Post actualizat in 10 Jun 2015 06:35

Nu cumpara pc3,pc5 fa resoftarea si scapi de problema + faci multe alte lucruri bune !

» Post actualizat in 10 Jun 2015 06:36

powercommanderul este o amarata harta de benzina ,prin resoftare poti face multe lucruri,vorbeste cu George inainte.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I am scris deja lui TNG. Cred ca s a si saturat de mine :)))

Prima incercare va fi cu evacuarea stock. Poate pot pastra finala.

Voi ma convingeti sa l scot de la vanzare :)))

» Post actualizat in 10 Jun 2015 08:49

R4 . Nu cred ca ai ales carenele care trebuie,noi vindem carene pe care le montezi in maxim 20 minute Plug&Play fara bataie de cap,vin cu prinderile deja puse,suruburi cu imbus rapide,sha de burete gros tot cu prinderi etc..

R3 . Mergi cu ea la George(TNG) 0722537975 sau trimite ecu pentru resoftare si rezolvi problema.

R1 . Te inteleg perfect,dupa ce am mers acum de cateva ori cu 750`ul mi-am dat seama ca nici eu nu sunt de moto de 1000cmc,nu pot pune jos atata putere cat are miarul ,ma simt mult mult mai in largul meu cu 600 sau 750,am mers si-mi plac foarte mult chiar am scazut timpul considerabil.De anul trecut scoteam timpul pe circuit cu un R6 2008 cat scoteam cu k5`ul 1000.Daca nu castig/scot timp bun cu k5`1000 este numai vina mea!!!!!!!!

» Post actualizat in 10 Jun 2015 06:35

 

Nu cumpara pc3,pc5 fa resoftarea si scapi de problema + faci multe alte lucruri bune !

» Post actualizat in 10 Jun 2015 06:36

 

powercommanderul este o amarata harta de benzina ,prin resoftare poti face multe lucruri,vorbeste cu George inainte.

RR4 prima mea iesire la circuit a fost la pannonia unde am pierdut fata si am puso jos (honda). Toata lumea mi a spus ca a fost din cauza ca am intrat cu gazul inchis pe viraj(de fapt a fost din cauza ca am avut metzeler sportec m3). M am uitat la twist of the wrist si m am chinuit maxim sa invat sa franez inainte viraj si apoi sa "crack open the throttle". Chiar si cu masina merg asa acum.cu 900rr mergea dar cu kawa cand ating gazul inainte dw viraj parca deja il vad pe crafar cum urla la mine "you re going to run wide idiot!!" . Mi am luat 1000 pt va am 1.90 si am zis ca pe 600 arat ca ursul pe bicicleta. Dar pana la urma ma gandesc tot mai mult la un 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E atit de simplu sa-i pui o calcatura mai lunga, te costa 100ron! Creezi o problema care nu exista. Nu ai ce cauta pe un 600 la dimensiunile tale, nu ca arati prost, ci pur si simplu nu incapi. Punct.


» Post actualizat in 10 Jun 2015 12:39


Jesus, cum sa mergi la Pannonia cu Sportec M3? Ce-a fost in mintea ta? Cred ca esti programat sa faci numai pe deandoaselea.


» Post actualizat in 10 Jun 2015 12:42

Pt foarte multi oameni care merg pe moto, dureaza 2 ani pina ajungi s-o cunosti, sa te obisnuiesti cu ea. Mie mi-a luat 3 sezoane pina m-am adaptat la 954, si 2 sezoane la R1.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E atit de simplu sa-i pui o calcatura mai lunga, te costa 100ron! Creezi o problema care nu exista. Nu ai ce cauta pe un 600 la dimensiunile tale, nu ca arati prost, ci pur si simplu nu incapi. Punct.

 

» Post actualizat in 10 Jun 2015 12:39

 

Jesus, cum sa mergi la Pannonia cu Sportec M3? Ce-a fost in mintea ta? Cred ca esti programat sa faci numai pe deandoaselea.

» Post actualizat in 10 Jun 2015 12:42

 

Pt foarte multi oameni care merg pe moto, dureaza 2 ani pina ajungi s-o cunosti, sa te obisnuiesti cu ea. Mie mi-a luat 3 sezoane pina m-am adaptat la 954, si 2 sezoane la R1.

Daca ii lungesc raortul o sa merg doar cu prima treapta la euroring.

Inainte de pannonia chiar am vb cu tine pe mess. Nu am avut optiuni din cauza rotii pe 16. Pe spate am avut dragon supercorsa care a tinut perfect la nivelul meu de atunci.

La adaptat nu stiu ce sa zic. Poate ai dreptate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...